Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενέσεις θρομβοφιλιας πριν την καισαρική


Recommended Posts

Από την αρχή της εγκυμοσύνης κάνω ενέσεις αντιπικτηκες γτ μου βρήκαν θρομβοφιλια...σε λιγότερο από μήνα θα μπω προγραμματισμένα για καισαρική...ξέρετε αν πρέπει να τις σταματήσω πριν το χειρουργείο?? Θα ρωτήσω τον γιατρό την τρίτη που έχω ραντεβού αλλα θα ήθελα να ξέρω από άλλες κοπέλες τι έκαναν....❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2020 at 12:49 ΠΜ, ο/η Ria27 είπε:

Από την αρχή της εγκυμοσύνης κάνω ενέσεις αντιπικτηκες γτ μου βρήκαν θρομβοφιλια...σε λιγότερο από μήνα θα μπω προγραμματισμένα για καισαρική...ξέρετε αν πρέπει να τις σταματήσω πριν το χειρουργείο?? Θα ρωτήσω τον γιατρό την τρίτη που έχω ραντεβού αλλα θα ήθελα να ξέρω από άλλες κοπέλες τι έκαναν....❤️

Εχω διαβασει οτι καποιες συνεχιΖουν ακομα και οταν γεννησουν 2 βδομαδες μετα τη γεννα στανταρ.αναλογα τη περιπτωση και εγω κανω κ ας μην εχω θρομβοφιλια αλλα προληπτικα γιατι ειμαι 42 με διδυμα 12 εβδομαδων κ οπως καταλαβαινεις εως τελους,ευτυχως εχω παρει το κολαι και ειναι καλες οι κλεξαν και δεν ποναει το φαρμακο,ουτε κανει μελανιες.ειχα δοκιμασει και τις ιβορ κ ηταν ενα δραμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως σου απαντησε η όμορφη Νεφέλη...οι περισσότερες κοπέλες κάνουν και 2 εβδομάδες αφού γεννήσουν......Τώρα με την καισαρική......Ίσως διαφοροποιείται λίγο....Εάν και απ Όσο θυμάμαι...Ακόμα.και με χειρουργείο...άσχετο με την εγκυμοσύνη την κλεξαν την δίνουν κανονικά.....κόβουν τα άλλα τύπου πλαβιξ..σαλοσπιρ....Και κάνουν κλεξαν....

Με το καλο ολόψυχα και στις δύο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Οπως σου απαντησε η όμορφη Νεφέλη...οι περισσότερες κοπέλες κάνουν και 2 εβδομάδες αφού γεννήσουν......Τώρα με την καισαρική......Ίσως διαφοροποιείται λίγο....Εάν και απ Όσο θυμάμαι...Ακόμα.και με χειρουργείο...άσχετο με την εγκυμοσύνη την κλεξαν την δίνουν κανονικά.....κόβουν τα άλλα τύπου πλαβιξ..σαλοσπιρ....Και κάνουν κλεξαν....

Με το καλο ολόψυχα και στις δύο σας.

Εισαι η επομενη!!! :-)) ετοιμαζεσαι σωστα να μου πεις τα νεα του ερα καποια στιγμη αν βγηκανε σε ειχα στο μιαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εισαι η επομενη!!! :-)) ετοιμαζεσαι σωστα να μου πεις τα νεα του ερα καποια στιγμη αν βγηκανε σε ειχα στο μιαλο.

@Sunset13 Καλημέρα! Το ερα σου το σύστησε να το κάνεις ο γιατρός σου; Κ αν ναι μετά από πόσες αποτυχημένες προσπάθειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,η αιματολογος μου,μου είχε πει να τις σταματήσω ένα εικοσιτετράωρο πριν γεννήσω,μόλις γέννησα από την επόμενη ημέρα συνέχισα να κάνω ενέσεις μέχρι και που σαραντησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...