Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι γίνεται.....


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Ειμςι στην 18η εβδομαδα της κυησης. Εδώ και 2 3 μέρες έχω πόνους χαμηλα στην κοιλια στο κέντρο δεξια και αριστερά. Και νιώθω ότι με σφίγγει η κοιλιά σαν βάρος. Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω. Ο πόνος είναι συνεχομενος από το πρωί μέχρι το βράδυ. Δεν είναι έντονος Αλλά είναι πονος. Δεν ξέρω αν είναι η μητρα η το έντερο. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και μου είπε να πάρω ένα χάπι για τις συσπασεις για να είμαστε σίγουροι. Έτσι είναι οι συσπασεις ρε κορίτσια? Να πονάς συνεχόμενα από το πρωί μέχρι το βράδυ? Δεν σταματάνε καθόλου? Έχω σκάσει τελείως γιατί λείπει και ο γιατρός και θέλω να πάω να δω αν είναι καλά το μωρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ειμςι στην 18η εβδομαδα της κυησης. Εδώ και 2 3 μέρες έχω πόνους χαμηλα στην κοιλια στο κέντρο δεξια και αριστερά. Και νιώθω ότι με σφίγγει η κοιλιά σαν βάρος. Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω. Ο πόνος είναι συνεχομενος από το πρωί μέχρι το βράδυ. Δεν είναι έντονος Αλλά είναι πονος. Δεν ξέρω αν είναι η μητρα η το έντερο. Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και μου είπε να πάρω ένα χάπι για τις συσπασεις για να είμαστε σίγουροι. Έτσι είναι οι συσπασεις ρε κορίτσια? Να πονάς συνεχόμενα από το πρωί μέχρι το βράδυ? Δεν σταματάνε καθόλου? Έχω σκάσει τελείως γιατί λείπει και ο γιατρός και θέλω να πάω να δω αν είναι καλά το μωρο. 

Καλημέρα, πάρε τηλ ένα  άλλο γιατρό ή πήγαινε στο νοσοκομείο, μπορεί να είναι φυσιολογικός ο πόνος αλλά δε παύει να σε ενοχλεί και να σε αγχώνει, εγώ θα πήγαινα αλλού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκέφτηκα να πάω στο νοσοκομείο να κάνω έναν υπέρηχο ίσα να μου φύγει το άγχος. Οι συσπασεις Έτσι είναι? Σαν πονος περιοδου συνεχομενος ? Ξέρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι συσπάσεις δεν είναι σαν πόνος συνεχόμενος. Μοιάζουν με πέτρωμα, που μπορεί να προκληθεί και από μια κίνηση του μωρου, Αλλά τους ξεχωρίζεις γιατί πετρωνει για λίγα δευτερόλεπτα ολόκληρη η μήτρα (γίνεται σκληρή πολυ) Κ μετά απ λίγο επανέρχεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ακριβως...πιο πολυ ειναι σαν μια ελαφρια στιγμιαια ενοχλησουλα παρα πονος...Και σιγουρα οχι συνεχομενος...Αν νιωσεις μια συσπαση μια φορα θα μπορεις να την ξεχωρισεις απο τον πονο 'ή το αισθημα κραμπας περιοδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...