Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εκπαιδευτικό παγούρι


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Θα ήθελα όσες τα παιδάκια σας πίνουν με καλαμάκι να μου πείτε αν θυμάστε με ποιο παγούρι ξεκίνησαν να πίνουν? Θέλω να του μάθω το καλαμάκι έχω προσπαθήσει με ένα της munchkin που είχε καλές κριτικες αλλά ακόμα κ εγώ όταν ρουφάω θέλει δύναμη για να ανέβει το νερό....όποτε δεν είναι σίγουρη αν είναι κατάλληλο για παιδάκι σχεδόν 17μηνων που είναι τώρα το δικό μου....

Ποιο θεωρείτε ότι είναι πιο εύκολο να διαχειριστεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαριτινα! Εμείς έχουμε το παγουρι pura kiki είναι ανοξείδωτο με στόμιο σιλικόνης. Ωστόσο ο δικός μου από 6 μηνών κατάφερε να ρουφηξει από κανονικο καλαμάκι χυμό πορτοκάλι. Το δοκιμάσαμε από πολύ νωρίς κ λέγαμε αποκλείεται, αλλά πέτυχε τελικά. Είναι μέχρι να βρει το κόλπο! Αν το κάνει μια φορά τελείωσε! Το μαθε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σου Μαριτινα! Εμείς έχουμε το παγουρι pura kiki είναι ανοξείδωτο με στόμιο σιλικόνης. Ωστόσο ο δικός μου από 6 μηνών κατάφερε να ρουφηξει από κανονικο καλαμάκι χυμό πορτοκάλι. Το δοκιμάσαμε από πολύ νωρίς κ λέγαμε αποκλείεται, αλλά πέτυχε τελικά. Είναι μέχρι να βρει το κόλπο! Αν το κάνει μια φορά τελείωσε! Το μαθε! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Έχω προσπαθήσει κ εγώ να του δώσω χυμό αλλά δεν έχω δει να κάνει προσπάθεια...του πιέζω για να ανέβει ο χυμός να δει δηλαδή ότι κάτι βγαίνει από εκεί κ αν κ του αρέσει σαν γεύση δεν το έχει ακόμα συνειδητοποιήσει όποτε συνεχίζει να δαγκωνει μόνο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕 101γρ κ θα ξαναπάμε σε ένα μηνα της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm
    • Ναι δωσε λίγο χρόνο στην αγωγή με την προλακτινη κ αν όχι τότε να το ψάξεις πιο βαθιά ❤️❤️
    • Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕  της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm Επίσης το βρήκε 101γρ 😍😍😍 πητ το ίδιο με την αυχενική δλδ 20-21/10 γιατί το έβγαλε 1 μέρα μεγαλύτερο από την πητ της περιόδου κ η αυχενική κ η γιατρος!! Όλα φυσιολογικά θα με ξαναδεί σε ένα μήνα.    βαζει τον υπέρηχο εν το μεταξύ στην κοιλια άδεια η μήτρα της λεω π πήγε αγχώθηκα πήγε κρύφτηκε κατω πολύ χαμηλά σε μια γωνίτσα μ λέει τόσο χώρο κ ήρθε εδώ 🤣 της λεω ντροπαλό μωρό 😂 
    • Χαχαχα δε θα αντέξω τον ένα Ταρζάν κ το αλλο γκρινιάρικο 🤣  εμενα δε νομίζω να μου βγει Νοέμβρη με τίποτα …ποτέ εχεις πητ;; Άμα το άλλο το γέννησα κ 3εβ νωρίτερα είμαι ήδη προετοιμασμένη κ για αυτό 
    • Κορίτσι μου μιλά με έναν ενδοκρινολόγο αν δεν μπορείς να βρεις τον γυναικολόγο ! Αλλιώς μιλά με τον ιδιωτικο γυναικολόγο σου και πεστου έκανα εξέταση για θυρεοειδή προληπτικά και βγήκε 3 ! Τι να κάνω ;  Αν και εμένα ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο δεν μου έσωσε από μόνος του χάπι! Αν παρεις έναν ενδοκρινολόγο τηλ και του πεις ότι είσαι έγκυος και έχει ανεβεί ο θυρεοειδής σίγουρα θα σου κλείσει να πας ή να σου δώσει χάπι! Εγώ έτσι έκανα γτ ο γυναθκολογος μου λέει πάρε ενδοκρινολόγο και πεστου ότι είναι ανάγκη επειδη είσαι έγκυος και πρέπει άμεσα να παρεις χάπι! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...