Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Εγώ θα πάω αύριο πρωί.. άσε όλες τα ίδια νιώθουμε.. κι εγώ δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω.. κι αγχωνομαι κιόλας πως θα ανταπεξέλθω.. αλλά που θα πάει όλες τα κατάφεραν εμείς γιατί να έχουμε θέμα!!!

Θα έχεις βοήθεια στην αρχή τουλάχιστον; Σε μας θα έρθει η μαμά μου για ένα διάστημα αλλά να σου πω την αλήθεια θέλω όσο το δυνατόν λιγότερο. Να μπορέσω να τα φροντίζω μόνη μου. Να μην την έχω τη γυναίκα μόνιμα σε μας. Άλλο να έρχεται 2-3 φορές τη βδομάδα κ άλλο να την έχω όλη μέρα. Όπως τα λες είναι ούτε οι πρώτες είμαστε ούτε οι τελευταίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@annie! τέλεια τα μωρά σου! Απίστευτο μου φαίνεται ότι το επόμενο ραντεβού είναι ουσιαστικά για τη γέννα!

@Sweetie79 κι εσυ αυριο θα κανονίσεις ημερομηνία;

Πώς νιωθετε που αυτό το ταξίδι φτάνει στο τέλος του;

@Magaiver με το καλό σήμερα το doppler! Να μας πεις τα νέα

Κοριτσια Όσες κανετε αντιπηκτικες, σας ειπαν πότε θα τις σταματήσετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@annie! τέλεια τα μωρά σου! Απίστευτο μου φαίνεται ότι το επόμενο ραντεβού είναι ουσιαστικά για τη γέννα!

@Sweetie79 κι εσυ αυριο θα κανονίσεις ημερομηνία;

Πώς νιωθετε που αυτό το ταξίδι φτάνει στο τέλος του;

@Magaiver με το καλό σήμερα το doppler! Να μας πεις τα νέα

Κοριτσια Όσες κανετε αντιπηκτικες, σας ειπαν πότε θα τις σταματήσετε;

Αστα να πάνε, δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Ούτε κατά διάνοια όμως.. Προσωπικά νιώθω άγχος αλλά κ ανυπομονησία. Θέλω μα τα γνωρίσω παρα πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Με το καλό! Θα φτάσετε σίγουρα τα 2.5 κιλά! Πάτε σούπερ!!!

@Sweetie79 Περιμένουμε και τα δικά σου νέα τώρα για τα γεννητούρια!!!

Πήγα και εγώ για το Doppler. Όλα καλά γενικώς αλλά αγχωθηκα λίγο που μου είπε ότι εάν σπάσουν τα νερά πρέπει να ξαπλώσω και να πάρουμε ασθενοφόρο. Δεν κάνει να περπατήσω. Το ένα μωρό είναι με την κοιλιά στον τράχηλο και ο ομφαλιος λωρος είναι εκεί μπροστά. Ξέρετε μήπως γιατί είναι επικίνδυνο αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Θα έχεις βοήθεια στην αρχή τουλάχιστον; Σε μας θα έρθει η μαμά μου για ένα διάστημα αλλά να σου πω την αλήθεια θέλω όσο το δυνατόν λιγότερο. Να μπορέσω να τα φροντίζω μόνη μου. Να μην την έχω τη γυναίκα μόνιμα σε μας. Άλλο να έρχεται 2-3 φορές τη βδομάδα κ άλλο να την έχω όλη μέρα. Όπως τα λες είναι ούτε οι πρώτες είμαστε ούτε οι τελευταίες.

@annie! θα έρθει η πεθερά μου κάποιες ημέρες στην αρχή, αλλά κι εγώ συμφωνώ μαζί σου θέλω όσο το δυνατόν λιγότερο είμαι της άποψης ότι πρέπει να τα καταφέρω μόνη μου μαζί με το συζυγο!!!! 

@Antelope τα συναισθήματα είναι πολλά.. ανυπομονησία να της γνωρίσω και να είναι υγιής και φυσικά άγχος για όλα αυτά που έπονται.. ξέρεις θηλασμός, φροντίδα κλπ. Επίσης δε μπορώ να το πιστέψω, πέρυσι τέτοιο καιρό αγωνιουσα αν θα γίνω μάνα και φέτος τις έχω στην κοιλιά μου και έρχονται!!!! Και για όλα αυτά εννοείται ευγνωμοσύνη που η Παναγίτσα μας αξίωσε να γίνουμε γονείς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

@annie! Με το καλό! Θα φτάσετε σίγουρα τα 2.5 κιλά! Πάτε σούπερ!!!

@Sweetie79 Περιμένουμε και τα δικά σου νέα τώρα για τα γεννητούρια!!!

Πήγα και εγώ για το Doppler. Όλα καλά γενικώς αλλά αγχωθηκα λίγο που μου είπε ότι εάν σπάσουν τα νερά πρέπει να ξαπλώσω και να πάρουμε ασθενοφόρο. Δεν κάνει να περπατήσω. Το ένα μωρό είναι με την κοιλιά στον τράχηλο και ο ομφαλιος λωρος είναι εκεί μπροστά. Ξέρετε μήπως γιατί είναι επικίνδυνο αυτό?

Μπραβο κοριτσάκι όλα καλά με τα μωράκια!!! Τι να σου πω δεν ξέρω τίποτα σχετικά με το σπάσιμο νερών... κι εγώ προχθές αναρωτιόμουν πόση ώρα περιθώριο έχουμε εαν σπάσουν τα νερά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@annie! Με το καλό! Θα φτάσετε σίγουρα τα 2.5 κιλά! Πάτε σούπερ!!!

@Sweetie79 Περιμένουμε και τα δικά σου νέα τώρα για τα γεννητούρια!!!

Πήγα και εγώ για το Doppler. Όλα καλά γενικώς αλλά αγχωθηκα λίγο που μου είπε ότι εάν σπάσουν τα νερά πρέπει να ξαπλώσω και να πάρουμε ασθενοφόρο. Δεν κάνει να περπατήσω. Το ένα μωρό είναι με την κοιλιά στον τράχηλο και ο ομφαλιος λωρος είναι εκεί μπροστά. Ξέρετε μήπως γιατί είναι επικίνδυνο αυτό?

Λογικά σου το είπαν αυτό για να αποφύγουν μια επιπλοκή που λέγεται πρόπτωση ομφαλιου λώρου. Μπορεί να είναι επικίνδυνο για το μωρό αν δεν ληφθούν άμεσα μέτρα.

Όμως γιατί να γίνει σε εσένα αυτό; ακόμα κι αν σπάσουν τα νερά έχεις το ραμμα που συγκρατεί τα πάντα μέσα. Είναι πολύ μακριά το νοσοκομείο και φοβούνται μην δεν προλάβεις; 

Κατά τα άλλα πως αναπτύσσονται τα μικρούλια; Τι βάρος έχουν τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AntelopeΤο σαλοσπιρ μου ειπε να το παρω για 5 μερες ακομα και μετα τελος(εφοσον ειδε το χτεσινό μου Doppler).οσο αναφορα την αντιπηκτικη(clexane 0,4 κανω απο την μερα της ετ)τη κανω το πρωι στις 10:30 και θα τη συνεχισω μεχρι & ενα μηνα μετα τη γεννα.απλα δε θα κανω την μερα που θα γεννησω ειτε παω φυσιολογικα ειτε με καισαρικη.η σωστη ωρα να γινεται ειναι 10-12 το πρωι διοτι παντα ο τοκετος ξεκιναει το βραδυ.και εμεις χρειαζομαστε ενα 12ωρο απο την τελευταια ενεση για να κανουμε με ασφαλεια φ.τ ή καισαρικη ή επισκληριδιο.δηλ αν τη καναμε βραδυ μπορει να σπαγανε τα νερα σε 2 ωρες και ετσι δεν θα ειχε περασει το 12 ωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Λογικά σου το είπαν αυτό για να αποφύγουν μια επιπλοκή που λέγεται πρόπτωση ομφαλιου λώρου. Μπορεί να είναι επικίνδυνο για το μωρό αν δεν ληφθούν άμεσα μέτρα.

Όμως γιατί να γίνει σε εσένα αυτό; ακόμα κι αν σπάσουν τα νερά έχεις το ραμμα που συγκρατεί τα πάντα μέσα. Είναι πολύ μακριά το νοσοκομείο και φοβούνται μην δεν προλάβεις; 

Κατά τα άλλα πως αναπτύσσονται τα μικρούλια; Τι βάρος έχουν τελικά; 

Κατάλαβα ποια είναι η πιθανή επίπλοκη ναι. Ευχαριστώ πολύ! Αυτο για το ράμμα σωστό. Δεν μπορεί να βγει ο πλακούντας έξω ακόμα και να σπάσουν τα νερά αφού ο τράχηλος είναι κλειστός.. Είναι κανένα μισάωρο το νοσοκομείο από το σπίτι. Λες δεν προλαβαίνω?

Το δεύτερο μωρό πάλι το έβγαλε και σήμερα σα να μην πήρε βάρος δηλαδή 1300γρ όπως μια εβδομάδα πριν. Αλλά μου είπε ότι κρύβεται το πόδι του και είναι δύσκολη η μέτρηση. Δηλαδή το κεφάλι και την κοιλιά μπορούσε να τα μετρήσει και ήταν ανάλογα της εβδομάδας αλλά το οστο όχι. Το άλλο το έβγαλε 1500γρ και πάντα αυτό το μωρό ήταν πιο μικρό από το άλλο, οπότε μου είπε ότι λογικά και τώρα έτσι θα είναι. Δεν θεωρεί ότι χρήζει ανησυχιας γιατί η ροή από τον πλακούντα στον ομφάλιο λώρο και στα δύο είναι καλή. Καλά τα βρήκε όλα τα υπόλοιπα γενικώς.. Και στον καρδιοτοκογραφο οι παλμοί τους ήταν καλοί. Δεν είχα συσπασεις. Βέβαια όταν γύρισα σπίτι ειχα πάλι μια κοιλιά πετρωμενη. Είναι απίστευτο ότι κατευθείαν με το που ανεβαίνω 10 σκάλες και κάνω κάτι λίγο πιο κουραστικό κατευθείαν κάνω πετρωμάτα χαμηλά.

Απλά μου είπε ότι με βλέπει μαξ να αντέχω 34η εβδομάδα γιατί φαίνεται ότι δεν θα έχουν χώρο σύντομα λόγω σωματοτυπου. Δεν μπορεί να είναι σίγουρη φυσικά αλλά αυτό είπε..

Για τις ενέσεις που ρώτησες δεν ξέρω και εγώ πότε πρέπει να τις σταματήσουμε.. Δεν ρώτησα. Εσύ κάνεις ενέσεις και παίρνεις και σαλοσπιρ? Νομίζω για την καισαρική θα υπάρχει θέμα εάν δεν έχουν περάσει 24 ώρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Αυτες οι ενέσεις κορτιζόνης πονάνε; Μάλλον θα κάνω σήμερα και με αγχώνει πολύ!

Καλημέρα κοπέλα μου, σιγά καλε μην αγχώνεσαι μια ενεσουλα είναι. Άντε να πονέσει ελάχιστα το φάρμακο. Έκανα πριν χρόνια κορτιζόνη λόγω απεργίας δε θυμάμαι κάτι.. Άρα κ να πόνεσα θα ήταν ελάχιστο. Σκέψου ότι το κανεις για τα μωράκια σου!! Αυτό έχει σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, σιγά καλε μην αγχώνεσαι μια ενεσουλα είναι. Άντε να πονέσει ελάχιστα το φάρμακο. Έκανα πριν χρόνια κορτιζόνη λόγω απεργίας δε θυμάμαι κάτι.. Άρα κ να πόνεσα θα ήταν ελάχιστο. Σκέψου ότι το κανεις για τα μωράκια σου!! Αυτό έχει σημασία 

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό θα σκέφτομαι γιατί αλλιώς δεν θα πάω χαχα! Μετά έχει τιποτα περίεργα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Αυτό θα σκέφτομαι γιατί αλλιώς δεν θα πάω χαχα! Μετά έχει τιποτα περίεργα;

Δεν ξέρω αν είναι η ίδια κορτιζόνη που παίρνεις σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση. Γενικά η κορτιζόνη προκαλεί κατακράτηση για κάποιες μέρες και αν έχεις ζάχαρο θα στο ανεβάσει. Μετά από λίγες μέρες περνάνε όλα. Τώρα περισσότερα θα σου πουν τα κορίτσια αν έχουν κάνει ή ο γιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω αν είναι η ίδια κορτιζόνη που παίρνεις σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση. Γενικά η κορτιζόνη προκαλεί κατακράτηση για κάποιες μέρες και αν έχεις ζάχαρο θα στο ανεβάσει. Μετά από λίγες μέρες περνάνε όλα. Τώρα περισσότερα θα σου πουν τα κορίτσια αν έχουν κάνει ή ο γιατρός σου 

Κ γω δεν ρωτησα πολλά. Και η γιατρός δεν μου ανέφερε κάτι.. αλλά αν ισχύει αυτο με το ζάχαρο δεν ανησυχώ γιατί ειχα 77 τις προαλλες που εκανα εξετασεις. Εσυ τις έκανες κ όλα καλα ε; Σε ποια βδομαδα; Εγώ σημερα 29 βδομάδων σημερα ακριβώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi 89 οπως στα λεει η Αννυ είναι. Εμένα δεν με πόνεσαν οι ενέσεις. Άντε ενα ελαφρύ τσούξιμο την ώρα που μπαίνει το φάρμακο. Αποφεύγεις αλάτι και ζάχαρη για τις επόμενες μέρες. Μπορεί να μην στο πει καν γιατι υποτίθεται η διατροφή σου είναι προσεγμένη ουτως ή αλλως ως έγκυος.

Εγώ μετρούσα ζάχαρο και πιεση. Μόνο τις 2 πρώτες μέρες ήταν αυξημένο το ζάχαρο. Πίεση νορμάλ. Άλλες κοπέλες μπορεί να πρηστουν από κατακράτηση. Είναι παροδικά όμως και είναι καλό για τα μωράκια σ περίπτωση που έρθουν νωρίτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Αυτες οι ενέσεις κορτιζόνης πονάνε; Μάλλον θα κάνω σήμερα και με αγχώνει πολύ!

Τίποτα δεν είναι καλέ αυτές! Μην αγχώνεσαι καθόλου.. Και εγώ τις έχω κάνει 2 φορές. Μια στην εβδομάδα που είσαι εσύ και μια πολύ νωρίτερα όταν έκανα την επείγουσα περιδεση σε περίπτωση που γινόταν κάποια στραβή..

Αυτό με τη ζάχαρη είναι βασικό γιατί εμένα οι μ@λ@κες μου έβαζαν ζαχαρονερο στην εντατική και το ζάχαρο έφτασε 200 και μου έκαναν ενέσεις ινσουλίνης για δύο μέρες μετά. Εάν προσέξεις διατροφή όλα θα πάνε καλά!!! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Κ γω δεν ρωτησα πολλά. Και η γιατρός δεν μου ανέφερε κάτι.. αλλά αν ισχύει αυτο με το ζάχαρο δεν ανησυχώ γιατί ειχα 77 τις προαλλες που εκανα εξετασεις. Εσυ τις έκανες κ όλα καλα ε; Σε ποια βδομαδα; Εγώ σημερα 29 βδομάδων σημερα ακριβώς

Μια χαρά θα είσαι!! Ούτως ή άλλως από τη στιγμή που δεν έχεις ζάχαρο κύησης δε θα έχεις θέμα. Δεν έκανα εγώ τις ενέσεις κοριτσάκι μου, δεν είχαμε ενδείξεις μετά την περιδεση για να τις κάνουμε. Αύριο μπαίνω στην 35η βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ! Όντως ολα καλά δεν πονεσε πολύ. Εντάξει δεν ήταν κ ευχάριστο!   
 

@Magaiver Καλά αυτοί δεν ήξεραν; Ακου εκει 200! Πωωω

 

@annie! τυχερή μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ! Όντως ολα καλά δεν πονεσε πολύ. Εντάξει δεν ήταν κ ευχάριστο!   
 

@Magaiver Καλά αυτοί δεν ήξεραν; Ακου εκει 200! Πωωω

 

@annie! τυχερή μπραβο!

@Evi 89 απλά πρόσεχε αλάτι και ζάχαρη.. εγώ είχα κατακράτηση, πρηστηκαν τα πόδια μου, αλλά μετά από 6-7 ημέρες ξεπρηστηκα εντελώς!!

Κορίτσια εγω σήμερα έκανα καρδιοτοκογραφο και επανέλαβα και τις εξετάσεις για τη χολοσταση. Καλά τα είδε τα μωράκια μου κι τις εξετάσεις επίσης καλές, μου είπε να επαναλάβω εξετάσεις σε μια εβδομάδα κι αν όλα πάνε καλά και δε προκύψει κάτι άλλο θα με πάει για 5 /1!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Evi 89 απλά πρόσεχε αλάτι και ζάχαρη.. εγώ είχα κατακράτηση, πρηστηκαν τα πόδια μου, αλλά μετά από 6-7 ημέρες ξεπρηστηκα εντελώς!!

Κορίτσια εγω σήμερα έκανα καρδιοτοκογραφο και επανέλαβα και τις εξετάσεις για τη χολοσταση. Καλά τα είδε τα μωράκια μου κι τις εξετάσεις επίσης καλές, μου είπε να επαναλάβω εξετάσεις σε μια εβδομάδα κι αν όλα πάνε καλά και δε προκύψει κάτι άλλο θα με πάει για 5 /1!!!

Ναι ανάλατα όλα κ καθολου γλυκά! Αχ!  Σημερα εχω ενα σφιξιμο... με πατάνε κ δυσκολεύομαι στην αναπνοή. Μονιμα ειμαι στους 100-105 χτυπους. Εσυ το είχες αυτο; Αν ναι τι έκανες;;

άντε μπραβο! Ωραια ημερομηνία κ κοντεύεις! Σαν ψέμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Ναι ανάλατα όλα κ καθολου γλυκά! Αχ!  Σημερα εχω ενα σφιξιμο... με πατάνε κ δυσκολεύομαι στην αναπνοή. Μονιμα ειμαι στους 100-105 χτυπους. Εσυ το είχες αυτο; Αν ναι τι έκανες;;

άντε μπραβο! Ωραια ημερομηνία κ κοντεύεις! Σαν ψέμα! 

Κοίταξε παλμούς δε μετράω, μόνο την πιεση.. αλλά αυτό το βαρος που λες το έχω κι εγώ!!! Είναι λογικό με δύο μωρά, εγώ προσπαθώ να γυρνάω στο πλάι ειδικά στον υπνο, αλλά κι αυτό δύσκολο είναι γιατί το βαρος της κοιλιάς υπερτερεί!!! Πόσων εβδομάδων είσαι??? Τώρα προς το τέλος είναι πιο δύσκολα τα πράγματα γιατί παίρνουν βάρος τα παιδιά κι εννοείται βαραινει κι η κοιλιά 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

@Evi 89 απλά πρόσεχε αλάτι και ζάχαρη.. εγώ είχα κατακράτηση, πρηστηκαν τα πόδια μου, αλλά μετά από 6-7 ημέρες ξεπρηστηκα εντελώς!!

Κορίτσια εγω σήμερα έκανα καρδιοτοκογραφο και επανέλαβα και τις εξετάσεις για τη χολοσταση. Καλά τα είδε τα μωράκια μου κι τις εξετάσεις επίσης καλές, μου είπε να επαναλάβω εξετάσεις σε μια εβδομάδα κι αν όλα πάνε καλά και δε προκύψει κάτι άλλο θα με πάει για 5 /1!!!

Τέλεια!! Πόσο θα εισαι ακριβώς στις 5/1;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κοίταξε παλμούς δε μετράω, μόνο την πιεση.. αλλά αυτό το βαρος που λες το έχω κι εγώ!!! Είναι λογικό με δύο μωρά, εγώ προσπαθώ να γυρνάω στο πλάι ειδικά στον υπνο, αλλά κι αυτό δύσκολο είναι γιατί το βαρος της κοιλιάς υπερτερεί!!! Πόσων εβδομάδων είσαι??? Τώρα προς το τέλος είναι πιο δύσκολα τα πράγματα γιατί παίρνουν βάρος τα παιδιά κι εννοείται βαραινει κι η κοιλιά 😄😄

Τους μετράω γιατί το οξύμετρο με βολεύει! Πιεση μετρησα, αλλά θα παω αυριο σε φαρμακειο για πιο σιγουρα κ μετα που θα παω για 2η δοση κορτιζόνης θα με μετρησουν κ εκει! Αν κ δεν το κανουν το ζήτησα. Α εσύ κοιμάσαι και γυρνάς; Μπραβο μπραβο μπραβο! Οσες το κανετε δεν μπορω να το καταλαβω. Σημερα ειμαι 29 ακριβώς. Εδω κ βδομάδες κοιμάμαι καθιστη στον καναπε. Δεν μπορω να ξαπλωσω ποναει η κοιλιά. Οσο για την πίεση νιωθω οτι φοράω ενα σφιχτο σουτιέν κ με σφίγγει αλλά από μέσα. Εσωτερικά. Δε νομιζω να ξαπλωσω ξανα. Εχω βολευτει στο καθιστο. Αλλά αυτη η εσωτερικη πιεση αν χειροτερεψει δεν ξερω ποσο θα αντεξω. Δεν μ εδωσαν κ λυσεις οι γιατροι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

@Evi 89 απλά πρόσεχε αλάτι και ζάχαρη.. εγώ είχα κατακράτηση, πρηστηκαν τα πόδια μου, αλλά μετά από 6-7 ημέρες ξεπρηστηκα εντελώς!!

Κορίτσια εγω σήμερα έκανα καρδιοτοκογραφο και επανέλαβα και τις εξετάσεις για τη χολοσταση. Καλά τα είδε τα μωράκια μου κι τις εξετάσεις επίσης καλές, μου είπε να επαναλάβω εξετάσεις σε μια εβδομάδα κι αν όλα πάνε καλά και δε προκύψει κάτι άλλο θα με πάει για 5 /1!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Άντε πήρες μια λαχτάρα αλλά απ ότι φαίνεται πέρασε. Θα είσαι στην 37η βδομάδα σούπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...