Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΛΑΜΥΔΙΑ


Recommended Posts

Τον Γεναρη εκανα καλλιεργεια γιατι ειχα τραχηλιτιδα και ειχα ουρεοπλασμα.Πηραμε θεραπεια μαζι.Τον μαρτιο ειχα ενα διαλειμμα με το συζυγο μου για 2-3 μηνες.εγω δεν ειχα καθολου επαφες με κανεναν,γενικά καμία ερωτικη πράξη πάσις φύσεως.Το μόνο που έκανα που δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σκουπίστηκα μια φορά στο σώμα με τη πετσέτα μιας φίλης & έκανα το εμβόλιο του τραχήλου.Είμαι 25 χρονών.Τα ξαναβρισκω με το συζυγο και μετα απο δυο μήνες εκανα  ΠΑΠ και ειδα μια φλεγμονη ,εκανα καλλιεργεια σε ενα διαγνωστικο και διεγνωσθη με χλαμυδια 1η φορα...Ο συζυγος εκανε εξεταση καλλιεργεια σπερματος σε αλλο διαγνωστικο και βγηκε αρνητικος.Εχουμε πλεον προβλημα περι απιστιας στη σχεση.Κανω αλλες 2 καλλιεργειες...αρνητικες η μια εκει που εκανε και ο συζυγος.Και τωρα περιμενω pcr.Τι γινεται...τι ισχυει;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν γνωρίζω κάτι για τα χλαμύδια αλλά θα ρωτήσω τώρα κάτι πρώτον ρωτά ευθέως το συζηγο αν πήγε με κάποια άλλη.δευτερον με την πετσέτα της φιλης σκουπιστηκες στη ευαίσθητη περιοχή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εξεταση pcr ειναι πιο ευαισθητη και θεωρειται καλυτερη. Τα χλαμυδια μπορει να τα εχει κ ο συζυγος κ με απλη καλλιεργεια να μη φαινονται... Pcr και οι δυο σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...