Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες άνοιξης 2021


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κορίτσια κ εγώ πρησμενη φουλ είμαι. Η κοιλια μου φουσκωμένη κανονικά. Κ το στήθος επίσης. Αλλά εγώ τρώω κ με το παραπανω, νομίζω θα μαι η μονή που θα πάρει κιλά το 1 τριμηνο! Εχω ελάχιστες αναγούλες, οι οποίες μου περνάνε εφόσον τρώω κάτι ανά 2ωρο! 

Μην νομίζεις εγώ εχω πάρει ήδη κιλά σκέφτομαι που στον γιο μου είχα χάσει το πρώτο τρίμηνο ενώ τώρα το έχω ξεκινήσει με +3κιλα.

Από τι μας είπε 600 ευρώ αλλά εμένα μου καλύπτει η ασφάλεια ένα μεγάλο μέρος και 220 θα δώσω εγώ ζαλίζομαι σε σημείο που ότι κάνω μετά ξάπλα όλα στην μέση τα αφήνω βασικά ένα φαγητό που κάνω ας πούμε καλά τα υπόλοιπα ότι βλέπει η πεθερά μου λέει ο λογος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 564
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Μην νομίζεις εγώ εχω πάρει ήδη κιλά σκέφτομαι που στον γιο μου είχα χάσει το πρώτο τρίμηνο ενώ τώρα το έχω ξεκινήσει με +3κιλα.

Από τι μας είπε 600 ευρώ αλλά εμένα μου καλύπτει η ασφάλεια ένα μεγάλο μέρος και 220 θα δώσω εγώ ζαλίζομαι σε σημείο που ότι κάνω μετά ξάπλα όλα στην μέση τα αφήνω βασικά ένα φαγητό που κάνω ας πούμε καλά τα υπόλοιπα ότι βλέπει η πεθερά μου λέει ο λογος

Εμένα το βράδυ με πιάνει ζάλη και μετά καπάκι το στομάχι μου ! Σου προτείνει κάπου ο ιατρός σου για τις εξετάσεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συγγνωμη κιολας, αλλα θελω να σας κανω μια ερωτηση! Μηπως λογω utrogestan, τα κοπρανα σας εχουν γινει πιο ανοιχτοχρωμα; Το παρατηρω καθε μερα κ δεν ξερω απο τι ειναι; Κ ειπα μηπως ειναι απο την προγεστερονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2020 at 11:05 ΠΜ, ο/η sova είπε:

Εμένα το βράδυ με πιάνει ζάλη και μετά καπάκι το στομάχι μου ! Σου προτείνει κάπου ο ιατρός σου για τις εξετάσεις ?

Καλησπέρα!!!

Δεν μένω Ελλάδα είμαι εξωτερικό θα μου πάρουν αίμα στο ιατρείο και από εκεί το στέλνουν στο κέντρο που γίνετε η εξέταση παραπάνω δεν ξέρω γιατί θα τα πούμε 31 Αυγούστου στο επόμενο ραντεβού μας.

@marina22 όλα αυτά τα φάρμακα αλλάζουν πολλά στον οργανισμό μας αλλά δεν είναι κάτι που σε ανησυχεί εμένα δυσκοιλιότητα μου φέρνουν και το έχω ρίξει στα γιατροσόφια αλλά δεν βοηθούν και πολύ υπομονή κοριτσάρες στο τέλος θα τα ξεχνάτε όλα 🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!!

Δεν μένω Ελλάδα είμαι εξωτερικό θα μου πάρουν αίμα στο ιατρείο και από εκεί το στέλνουν στο κέντρο που γίνετε η εξέταση παραπάνω δεν ξέρω γιατί θα τα πούμε 31 Αυγούστου στο επόμενο ραντεβού μας.

@marina22 όλα αυτά τα φάρμακα αλλάζουν πολλά στον οργανισμό μας αλλά δεν είναι κάτι που σε ανησυχεί εμένα δυσκοιλιότητα μου φέρνουν και το έχω ρίξει στα γιατροσόφια αλλά δεν βοηθούν και πολύ υπομονή κοριτσάρες στο τέλος θα τα ξεχνάτε όλα 🤩🤩🤩

Μακαρι κοπελα μου να πανε ολα καλα κ δεν θα θυμομαστε τιποτα! Εγω εχω κ πολυ αγχος αυτες τις μερες γιατι ακομα ειμαι πολυ λιγο και δεν εχω παει ακομα στον γιατρο. Αυτη την εβδομαδα θα παω στον γιατρο, αλλα νομιζω ειμαι μικρη ακομα για καρδουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια πως είστε; Εμεις σημερα ειδαμε σάκο και ακούσαμε και καρδούλα ! 👶🙏🏻♥️ 

Τελεια!!! Τι υπέροχο συναισθημα!!! Σου φεύγει ένα άγχος όταν ακούς την καρδουλα!!! Πόσο είσαι ακριβως;

Είχα πάει κ εγω την Κυριακή, στο γιατρό της νύφης μου στην Πρεβεζα γιατί το ραντεβού με τον δικό μου αργει(31/08), ειδαμε το σακο και εμβρυικα στοιχεια αλλα για καρδουλα ήταν λίγο νωρις(5+2)... Τώρα στην αναμονή για την καρφουλα τέλος του μήνα...

Από συμπτώματα πως πατε; εμενα έχουν ψιλοκαταλαγιασει και μια ανησυχία την εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mini82 είπε:

Τελεια!!! Τι υπέροχο συναισθημα!!! Σου φεύγει ένα άγχος όταν ακούς την καρδουλα!!! Πόσο είσαι ακριβως;

Είχα πάει κ εγω την Κυριακή, στο γιατρό της νύφης μου στην Πρεβεζα γιατί το ραντεβού με τον δικό μου αργει(31/08), ειδαμε το σακο και εμβρυικα στοιχεια αλλα για καρδουλα ήταν λίγο νωρις(5+2)... Τώρα στην αναμονή για την καρφουλα τέλος του μήνα...

Από συμπτώματα πως πατε; εμενα έχουν ψιλοκαταλαγιασει και μια ανησυχία την εχω...

6+2 κοριτσι μου!Ειναι το πιο όμορφο συναίσθημα! Φαντάσου τι θα πάθουμε οταν θα τα πάρουμε αγκαλίτσα! 🙏🏻
εγω εδω και 4 μερες εχω πολλές ανακατωσούρες 😕 μου εχει κοπεί και λιγο η όρεξη! 
να σου πάνε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2020 at 5:36 ΜΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλησπέρα!!!

Δεν μένω Ελλάδα είμαι εξωτερικό θα μου πάρουν αίμα στο ιατρείο και από εκεί το στέλνουν στο κέντρο που γίνετε η εξέταση παραπάνω δεν ξέρω γιατί θα τα πούμε 31 Αυγούστου στο επόμενο ραντεβού μας.

@marina22 όλα αυτά τα φάρμακα αλλάζουν πολλά στον οργανισμό μας αλλά δεν είναι κάτι που σε ανησυχεί εμένα δυσκοιλιότητα μου φέρνουν και το έχω ρίξει στα γιατροσόφια αλλά δεν βοηθούν και πολύ υπομονή κοριτσάρες στο τέλος θα τα ξεχνάτε όλα 🤩🤩🤩

Μακαρι κοπελα μου να πανε ολα καλα κ δεν θα θυμομαστε τιποτα! Εγω εχω κ πολυ αγχος αυτες τις μερες γιατι ακομα ειμαι πολυ λιγο και δεν εχω παει ακομα στον γιατρο. Αυτη την εβδομαδα θα παω στον γιατρο, αλλα νομιζω ειμαι μικρη ακομα για καρδουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

6+2 κοριτσι μου!Ειναι το πιο όμορφο συναίσθημα! Φαντάσου τι θα πάθουμε οταν θα τα πάρουμε αγκαλίτσα! 🙏🏻
εγω εδω και 4 μερες εχω πολλές ανακατωσούρες 😕 μου εχει κοπεί και λιγο η όρεξη! 
να σου πάνε ολα καλα!

@mini82 κ εγω κοριτσια μου πηγα σημερα πρωτη φορα στον γυναικολογο!! Ειμαι ακριβως 5 εβδομαδων, ειδαμε το σπορακι μου, αλλα ειπε οτι ειναι πολυ νωρις για καρδουλα!! Θα παμε παλι σε 15 μερες που θα ειμαι 7 εβδομαδων, πρωτα ο Θεος και ευχομαι να ακουσουμε❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως πάτε? Εγώ στην 11η εβδομάδα άρχισαν ν υποχωρούν οι ανακατωσουρες.. Από κιλά το παλεύω έχω πάρει 1 προς τ παρόν και ετοιμάζομαι 1 Σεπτ για την αυχενική... Έχετε ξεκινήσει κρέμα για ραγάδες? Κ αν ναι ποια? Από κιλά τι λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια πως πάτε? Εγώ στην 11η εβδομάδα άρχισαν ν υποχωρούν οι ανακατωσουρες.. Από κιλά το παλεύω έχω πάρει 1 προς τ παρόν και ετοιμάζομαι 1 Σεπτ για την αυχενική... Έχετε ξεκινήσει κρέμα για ραγάδες? Κ αν ναι ποια? Από κιλά τι λέει?

Αχ κι εγώ σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που κάπως ηρέμησα από ανακατωσούρες. Μακαρι να σταματήσουν εντελώς. Μας έχουν γονατίσει. Μαζί θα κάνουμε αυχενικη! Έχω πάρει το λάδι της weleda και σε 2 εβδομάδες θα αρχίσω και την prevenstria. Το άρωμα της μου φέρνει ωραίες αναμνήσεις ευτυχιας και προσμονής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχ κι εγώ σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που κάπως ηρέμησα από ανακατωσούρες. Μακαρι να σταματήσουν εντελώς. Μας έχουν γονατίσει. Μαζί θα κάνουμε αυχενικη! Έχω πάρει το λάδι της weleda και σε 2 εβδομάδες θα αρχίσω και την prevenstria. Το άρωμα της μου φέρνει ωραίες αναμνήσεις ευτυχιας και προσμονής!

Το έχεις δοκιμάσει πάλι ε? Ήταν αποτελεσματικό? Αυτό λέω να πάρω..πρωί βράδυ. Αχ μακάρι ν πάνε όλα καλά στην αυχενική ν χαρούμε την εγκυμοσύνη μας γιατί πολύ άγχος στο 1ο τρίμηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγω πολυ χαλια απο ανακατωσούρες και εμετους. Μου έδωσε σιρόπι ο γιατρός πρωί βράδυ για οσο χρειαστεί. Μου ειχε κοπεί η όρεξη ευτυχώς με το σιρόπι ηρέμησα! Ειμαι 6+5 οποτε θα το πάρω για μερες απ οτι καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγω πολυ χαλια απο ανακατωσούρες και εμετους. Μου έδωσε σιρόπι ο γιατρός πρωί βράδυ για οσο χρειαστεί. Μου ειχε κοπεί η όρεξη ευτυχώς με το σιρόπι ηρέμησα! Ειμαι 6+5 οποτε θα το πάρω για μερες απ οτι καταλαβαίνω...και 

Και μένα μου εδωσε σιρόπι αλλά λίγα πράγματα κάνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Και μένα μου εδωσε σιρόπι αλλά λίγα πράγματα κάνει.. 

Εχθές που το πήρα πρώτη μερα ημουν πολυ καλα.. σημερα το πήρα το πρωί και η αλήθεια ειναι οτι δε με εχει πιάσει ανακατεύομαι.. δε ξέρω ειναι το χειρότερο μου, με κανει χαλια όλη μερα... :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες πλησιάζουν οι αυχενικες βλέπω περνάνε οι μέρες. 

Και εγώ είμαι πάρα πολύ χάλια όλα με αναγουλιαζουν και όλο ζαλίζομαι ούτε όταν έπινα στα αλήθεια δεν έχω βιώσει τέτοια ζαλι και τόσο χάλια το στομάχι ευτυχώς το ροζ έχει σταματήσει εδώ και μέρες περιμένω την άλλη Δευτέρα τώρα να πάω στον γιατρό να δω το ζουζουνάκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Εχθές που το πήρα πρώτη μερα ημουν πολυ καλα.. σημερα το πήρα το πρωί και η αλήθεια ειναι οτι δε με εχει πιάσει ανακατεύομαι.. δε ξέρω ειναι το χειρότερο μου, με κανει χαλια όλη μερα... :( 

Σε νιώθω  . Δουλευεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Το έχεις δοκιμάσει πάλι ε? Ήταν αποτελεσματικό? Αυτό λέω να πάρω..πρωί βράδυ. Αχ μακάρι ν πάνε όλα καλά στην αυχενική ν χαρούμε την εγκυμοσύνη μας γιατί πολύ άγχος στο 1ο τρίμηνο...

Ναι έβαζα αυτή και αμυγδαλελαιο εναλλάξ. Ή κοιλιά τέλεια, πολύ ενυδατωμενη, καθόλου ραγάδες. Όμως έκανα ραγάδες στο στήθος μετά στο θηλασμό που είχαν γίνει 5πλάσια! Ευτυχώς έχουν φύγει σχεδόν τελείως. Αλλά τώρα θέλω να ξεκινήσω και στο στήθος από νωρίς για να μην το ξαναπάθω. Έχει αρχίσει να δείχνει η κοιλιά σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ναι έβαζα αυτή και αμυγδαλελαιο εναλλάξ. Ή κοιλιά τέλεια, πολύ ενυδατωμενη, καθόλου ραγάδες. Όμως έκανα ραγάδες στο στήθος μετά στο θηλασμό που είχαν γίνει 5πλάσια! Ευτυχώς έχουν φύγει σχεδόν τελείως. Αλλά τώρα θέλω να ξεκινήσω και στο στήθος από νωρίς για να μην το ξαναπάθω. Έχει αρχίσει να δείχνει η κοιλιά σου;

Μπα όχι ακόμα ίσα που, εσύ έχεις και δίδυμα. Εγώ φαίνομαι σα έχω πάρει 1 2 κιλά που έχω παρει κιόλας. Απλά νομίζω χάνεται σιγά σιγά η μέση. Απο αρχή 2ου τριμήνου θα ξεκινήσω weleda τώρα βάζω απλά λαδάκι, καρύδας κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2020 at 11:57 ΜΜ, ο/η sova είπε:

Αχ κορίτσια πλησιάζει η μέρα για καρδούλες έχω μεγάλη αγωνία ! 🙏🙏♥️♥️

Ποτε πας κοριτσι μου! Διδυμακια εχεις, αν θυμαμαι καλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Έκανε καμία απ την παρέα αυχενικη; Εγώ σήμερα έκανα κάτι εξετάσεις κολπικές για μικρόβια και ακούσαμε και καρδούλα με τον καρδιοτοκογραφο. Σε 2 βδομάδες περίπου έχω Αυχενική και ανυπομονώ τόσο πολύ να φτάσουμε σ αυτό το μεγάλο σκαλοπάτι και να είναι όλα καλά. Για πείτε τα νέα σας!; Πώς είστε από συμπτώματα; Εγώ ευτυχώς πολύ καλά...! Ελάχιστα πράγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Τι κανετε κορίτσια???εγώ δεν είμαι και τόσο καλά συνέχεια έχω μια ζαλι πολλά φαγητά δεν τα θέλω ούτε να τα μυρίζομαι με ενοχλούν όλα με λίγα πράγματα (ευτυχώς από την μια γιατί με το πάσο μου θα πήγαινα 100 κιλά πριν κλείσω το πρώτο τρίμηνο χαχαχα)

Δευτέρα έχω γιατρό να δούμε το σπορακι μου και ανυπομονώ 😍😍😍.

Καλο βράδυ και καλή επιτυχία σε όσες έχουν αυχενικες τώρα εγώ μπαίνω στην ένατη βδομάδα 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...