Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Πόσες μανούλες περάσαμε καλά μέσα στη καραντίνα και γεννάμε Φεβρουάριο του 2021; 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 7 ώρες, ο/η Pennoula είπε:

Πόσες μανούλες περάσαμε καλά μέσα στη καραντίνα και γεννάμε Φεβρουάριο του 2021; 

Γεια σου κοριτσι εγω νομιζω ειμαι αλλα δε περασα και τελεια γιατι ημουν κλεισμενη και ετρεχα για εξωσωματικες απο το φεβρουαριο που ξεκινησα κ εκανα 3 εμβρυομεταφορες μεσα σε 5 μηνες..ομως δε με νοιαζει διοτι πετυχε η τριτη και οποτε τα ξεχναω ολα! Ευχομαι μονο να πανε καλά απο δω και περα..ειμαι με διδυμα 8 εβδομαδων περιπου

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Καλησπέρα @Zeta. η ιστορία σου πραγματικά ταιριάζει στη δική μου και επιβεβαιώνει την ανησυχία μου πως τελικά το πρόβλημα αφορά το εκάστοτε κέντρο εξωσωματικής και τους εμβρυολογους του καθώς είναι οι μοναδικοί που επεμβαίνουν στα έμβρυα! Σε ποιο κέντρο και με ποιον γιατρό έκανες τις προσπάθειες; Συγχαρητήρια για το παιδάκι σου και να σας ζήσει!
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες. Βάλε όμως κ το τελευταίο εμβρυάκι σου. Δεν ξέρεις ποτέ...
    • Κορίτσι παρόμοια ιστορία κ εγώ... Έχοντας στίγμα μεσογειακής αναιμίας εγώ κ ο σύζυγος κατευθυνθήκαμε αμέσως στην εξωσωματική. Ο προεμφυτευτικός πραγματοποιήθηκε στο Χωρέμειο. Από τις 7 βλαστοκύστες το ένα μόνο νοσούσε. Έβαλα αρχικά 2 άριστες βλαστοκυστες, όπου  κατέληξαν σε βιοχημική. Μετά άλλες δυο με μηδέν αποτέλεσμα.  Ενώ ετοιμάζομουν για την επόμενη εμβρυομεταφορά μαθαίνω πως είμαι έγκυος ( φυσιολογικά). Ευτυχώς το νινάκι μου δεν είχε ούτε το στίγμα κ τώρα έχω έναν παιδαρο 1 έτους. Τον Φεβρουάριο ξεκινώντας προσπάθειες για δεύτερο παιδί έβαλα μία βλαστοκύστη κ πάλι τίποτα. Τον Μάιο έβαλα κ την τελευταία μου, όπου πάλι τίποτα. Η απογοήτευση τεράστια... Αν δεν είχα κάνει το γιο μου θα θεωρούσα σίγουρα ότι έχω κάποιο πρόβλημα. Τώρα προσπαθούμε φυσιολογικά. Ξέρω πως μπορεί να αναγκαστώ να κάνω άμβλωση, αλλά κ η όλη διαδικασία της εξωσωματικής είναι πολύ ψυχοφθόρα. Κανένας δεν μπορεί να σε καταλάβει αν δεν το έχει υποστεί...
    • Ετσι ειναι δεν μπορουμε να ξερουμε απολυτα μονο εαν γινεται με υπερηχο  αυτο τ μηνα δεν ηθελα να κανω τεστ ωορρηξιας απλα παρατηρησα το σωμα μου πονακια..υγρα.. και τοτε εκανα επαφες !!! Ελπιζω να εχουμε καλα αποτελεσματα αλλιως τον επομενο μηνα να ειμαστε καλα να προσπαθησουμε παλι !!!  💖💖   
    • Μπορεί και να μήν έκανες 16η ημέρα! Αλλά και να έκανες το σπέρμα λένε ότι μπορεί να επιζήσει μέχρι και πέντε ημέρες για αυτό και το παράθυρο της γονιμότητας μιας γυναίκες διαρκεί περίπου τόσο. Επίσης αν έκανες 16η ημέρα το ωάριο επιζεί μέχρι και 24 ώρες άρα και την 17η είσαι γόνιμη!💗 Νομίζω ότι οι επαφές σου είναι μια χαρά! Εξάλλου δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την κατάλληλη στιγμή. Εμείς κάνουμε τις προσπάθειες τις ημέρες που πρέπει κι αυτό ξέρει πότε θα τρυπώσει!😘    
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...