Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπαθεια για δευτερη φορα???


marilia

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας,

Ειμαι νέο μέλος στην παρεα σας. Εχω αρκετες μερες που μπαινω εδω και ομολογώ οτι ειναι πολυ φιλικα.

Θα ήθελα να ρωτησω την γνωμη σας για έναν προβληματισμό μου, μιας και σκεφτομαστε να προσπαθησουμε (για δευτερη φορα) για ενα μωρακι!!

Πρωτη εγκυμοσυνη απετυχε λογω διαφραγματοκηλης του μωρου...Ο γιατρος ειπε οτι ηταν τυχαιο, συμφωνησε και η γεννετιστρια... Καμια γνωμη για τυχον εξετασεις πριν προσπαθησω..... Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίλια καλωσόρισες!

Φυσικά και να ξαναρχίσετε προσπάθειες για μωράκι!:) Η πρώτη κύηση ήταν απλά μια εμπειρία που σε έκανε σίγουρα πιο σκληρή1Μπράβο που είσαι αισιόδοξη!

Δεν γνωρίζω αν και τι εξετάσεις θα έπρεπε να κάνεις τώρα.

Με το καλό γλυκιά μου!

Φιλάκια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στην παρεα!!!

Λυπαμαι για την απωλεια που ειχατε.....:( ..αλλα ολα στη ζωη ειναι..ετσι χαμογελαμε ξανα και συνεχιζουμε!!

Εφοσον γιατρος και γεννετιστρια συμφωνησαν οτι ηταν κατι τυχαιο..δεν βρισκω το λογο να ταλαιπωρηθεις με εξετασεις..

Προσωπικα βεβαια θα συνιστουσα σε καθε γυναικα να κανει αιματολογικες εξετασεις για θρομβοφιλια γιατι πολλοι εχουμε ταση και δεν το ξερουμε..οπως επισης και για θυροειδη ..Γιατρος ομως δεν ειμαι:laugh::laugh:

Σου ευχομαι γρηγορα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilia δεν ξέρω για εξετάσεις αυτο που έχω να σου πώ ειναι οτι να μην φοβάσαι και όλα θα πάνε καλά!!Το πρόβλημα που παρουσιάστηκε στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν κάτι τυχαίο,μιας και συμφώνησαν και γιατρός και γενετίστρια..Οσο για τις εξετάσεις καλο θα ηταν να πάρεις την γνώμη ενος γιατρού.Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι apis εχεις δικιο εχω προβλημα με τον θυροειδή, ισως όμως και να εμφανίστηκε με την εγκυμοσύνη. Τωρα παιρνω τ4!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακο στην περιπτωση αυτη θα ηταν να μην το γνωριζες

Τωρα που το ξερεις θα το "ρυθμιζετε" και στην εγκυμοσυνη που θα ερθει, αν αυτο χρειαστει!

Γενικα για θυροειδη δεν ξερω πολλα ..αλλα 5 μηνες μετα τη γεννα ειχα κατι περιεργες τιμες..1 χρονο μετα ολα ηταν οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε εξετασεις για θρομβοφιλια, σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα και θυροειδη. Ειναι τα πιο σοβαρα. Εγω απεβαλα την πρωτη φορα και τις εκανα μετα κατα τυχη (μου τις εγραψε ενας παθολογος απο μονος του) και βρηκα οτι εχω μικρο προβλημα με το θυρεοειδη και ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι καλυτερα να το φτιαξω πριν μεινω εγκυος, γιατι μπορει να παθει καποια ζημια το παιδι στην αρχη που σχηματιζονται τα οργανα του. Αλλες γνωστες μου ανακαλυπτουν σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα, αλλες θρομβοφιλια. Γενικα ολα αυτα ειναι πολυ της ''μοδας'', οποτε καλυτερα να τα ψαξεις. Επισης να δεις αν εχεις αντισωματα για ερυθρα γιατι αν δεν εχεις, θα πρεπει να κανεις εμβολιο.

Μακαρι οι γιατροι να μας εβαζαν να τα κανουμε απο την αρχη αυτα! Θα σωνονταν πολλα μωρα πιστευω....:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilia μου καλωσηρθες στην παρεουλα μας....χαιρομαστε που σου αρεσει!!

Λοιπον εγω εχω ανεβασμενα τα αντισωματα του θυρεοειδη αλλα μου ειπαν να μην παρω τιποτα και απλα να το παρακολουθω...

Συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια για τις εξετασεις που σου ανεφεραν...ειναι απαραιτητες κι εγω προσπαθω για μωρακι και τις εχω κανει...

Λυπαμαι για την πρωτη εγκυμοσυνη μα τι να κανουμε συμβαινουν αυτα...στον οποιονδηποτε.

Κοιτα μπροστα τωρα και θα τα καταφερετε σιγουρα!!!Αφου και ο γιατρος ηταν καθησυχαστικος τοτε μια χαρα!!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και οτι καλυτερο..

Ειμαι η Κωνσταντινα!χαρηκα!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...