Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη


dance

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Πρώτη χοριακη 8,μετα από δύο ημέρες 17,μετα από άλλες δύο 57 και μετά από άλλες δύο 288.ο γιατρός από τις 57 μονάδες μου είπε να σταματήσω να κάνω για να μην αγχώνομαι και θα με δει σε δύο εβδομάδες. Πως τις βλέπετε τις τιμές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dance είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Πρώτη χοριακη 8,μετα από δύο ημέρες 17,μετα από άλλες δύο 57 και μετά από άλλες δύο 288.ο γιατρός από τις 57 μονάδες μου είπε να σταματήσω να κάνω για να μην αγχώνομαι και θα με δει σε δύο εβδομάδες. Πως τις βλέπετε τις τιμές; 

Την τελευταία την έκανα μετά από τέσσερις ημέρες και όχι δύο όπως έγραψα παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου. Σημασία δεν έχει το νούμερο αλλά ο διπλασιασμός. Ηρέμησε τώρα και σε 2 βδομάδες θα πας για να δείτε σάκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου..  Συγχαρητήρια!!!μου θύμισες το δικό μου 7..χαχα!! όλα καλά θα πάνε..μια χαρά είναι οι τιμές..πήρε μπρος!!σε λίγες μέρες θα φαίνεται και στον υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η dance είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Πρώτη χοριακη 8,μετα από δύο ημέρες 17,μετα από άλλες δύο 57 και μετά από άλλες δύο 288.ο γιατρός από τις 57 μονάδες μου είπε να σταματήσω να κάνω για να μην αγχώνομαι και θα με δει σε δύο εβδομάδες. Πως τις βλέπετε τις τιμές; 

Καλημέρα!! Μια χαρά είναι οι τιμές αφού διπλασιάζεται μην αγχώνεσαι!! Ξέρω ότι δύο εβδομάδες είναι πολύ βέβαια αλλά στο είπε για να δείτε κάτι στον υπέρηχο!! Συγχαρητήρια και με το καλό η εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου. Σημασία δεν έχει το νούμερο αλλά ο διπλασιασμός. Ηρέμησε τώρα και σε 2 βδομάδες θα πας για να δείτε σάκο!

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι. Φιλιά πολλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..  Συγχαρητήρια!!!μου θύμισες το δικό μου 7..χαχα!! όλα καλά θα πάνε..μια χαρά είναι οι τιμές..πήρε μπρος!!σε λίγες μέρες θα φαίνεται και στον υπέρηχο!

Σε ευχαριστώ πολύ γιατί έχω πολύ άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Μια χαρά είναι οι τιμές αφού διπλασιάζεται μην αγχώνεσαι!! Ξέρω ότι δύο εβδομάδες είναι πολύ βέβαια αλλά στο είπε για να δείτε κάτι στον υπέρηχο!! Συγχαρητήρια και με το καλό η εγκυμοσύνη σου!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα και συγχαρητήρια!!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου. Σημασία δεν έχει το νούμερο αλλά ο διπλασιασμός. Ηρέμησε τώρα και σε 2 βδομάδες θα πας για να δείτε σάκο!

Μακάρι να είσαι καλά. Ελπίζω να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η dance είπε:

Καλησπέρα σε όλες. Πρώτη χοριακη 8,μετα από δύο ημέρες 17,μετα από άλλες δύο 57 και μετά από άλλες δύο 288.ο γιατρός από τις 57 μονάδες μου είπε να σταματήσω να κάνω για να μην αγχώνομαι και θα με δει σε δύο εβδομάδες. Πως τις βλέπετε τις τιμές; 

Καλησπέρα, ελπίζω να σου πάνε καλά!!

Να σε ρωτήσω, η πρώτη χοριακη πότε την έκανες; δηλαδή είχες καθυστέρηση ήδη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η JohannaMak είπε:

Καλησπέρα, ελπίζω να σου πάνε καλά!!

Να σε ρωτήσω, η πρώτη χοριακη πότε την έκανες; δηλαδή είχες καθυστέρηση ήδη;

Ναι 2 ημέρες. Αλλά μάλλον η ωορηξια μου έγινε αργότερα από την ημέρα που είχα υπολογίσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά είδαμε μόνο σάκο. Μάλλον δεν θα αποφύγω την αποξεση. Είχα και μια βιοχημικη το Μάρτιο. Ήμουν όμως ας το πούμε τυχερή και έφυγε μόνο του. Είμαι 41 λέτε τα ωάρια μου πλέον να μην είναι καλά για εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η dance είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά είδαμε μόνο σάκο. Μάλλον δεν θα αποφύγω την αποξεση. Είχα και μια βιοχημικη το Μάρτιο. Ήμουν όμως ας το πούμε τυχερή και έφυγε μόνο του. Είμαι 41 λέτε τα ωάρια μου πλέον να μην είναι καλά για εγκυμοσύνη; 

Θα μπορούσες να κάνεις εξετάσεις τη 2-3η μέρα να δεις την ποιότητα των ωαρίων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dance είπε:

Τι εξέταση είναι αυτή και πότε γίνεται; 

Κάθε 2-3η μέρα περιόδου.. Για Α δεις την ποιότητα.. Ο γιατρός σου τι σου είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η dance είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Τελικά είδαμε μόνο σάκο. Μάλλον δεν θα αποφύγω την αποξεση. Είχα και μια βιοχημικη το Μάρτιο. Ήμουν όμως ας το πούμε τυχερή και έφυγε μόνο του. Είμαι 41 λέτε τα ωάρια μου πλέον να μην είναι καλά για εγκυμοσύνη; 

Μήπως ήταν νωρίς; Σου είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να δείτε κάτι παραπάνω;

Αγάπη κάνε μια εξέταση, αλλά το καλό είναι ότι συλλαμβάνεις οπότε πιστεύω ότι είναι μια χαρά η ηλικία σου. Μίλα και με το γιατρό σου.

Εξετάσεις θρομβοφιλίας έχεις κάνει; Κάποιες κοπέλες λένε ότι ευθύνονται για αποβολές στην αρχή. Μίλα με το γιατρό σου, αυτός ξέρει και το ιστορικό σου και θα σε κατευθύνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε ότι έπρεπε κάτι να βλέπει έστω. Για θρομβοφιλια δεν τον ρώτησα. Γίνεται να έχεις κάνει παιδιά και να συμβαίνει μετά; αν ναι τότε πρέπει να το ψάξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η dance είπε:

Μου είπε ότι έπρεπε κάτι να βλέπει έστω. Για θρομβοφιλια δεν τον ρώτησα. Γίνεται να έχεις κάνει παιδιά και να συμβαίνει μετά; αν ναι τότε πρέπει να το ψάξω. 

Κλομιφαινη έχεις πάρει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου είπε να πάρω. Δεν έχω θέμα με την ωορηξια, έχω κάθε μήνα περίοδο. Τα ωαρια μου δεν ξέρω τι έχουν πάθει και ενώ έχουμε γονιμοποίηση έχω βιοχημικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

 

Και εμένα το ίδιου συμβαίνει.

Αλλά δεν έχω κάνει εξετάσεις γιατί ο γιατρός λέει ακόμη δεν χρειάζεται... μετά το 8μηνο ή 9 μηνός προσπάθειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η dance είπε:

Μου είπε ότι έπρεπε κάτι να βλέπει έστω. Για θρομβοφιλια δεν τον ρώτησα. Γίνεται να έχεις κάνει παιδιά και να συμβαίνει μετά; αν ναι τότε πρέπει να το ψάξω. 

Βεβαια γινεται δυστυχως ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JohannaMak είπε:

Καλησπέρα,

 

Και εμένα το ίδιου συμβαίνει.

Αλλά δεν έχω κάνει εξετάσεις γιατί ο γιατρός λέει ακόμη δεν χρειάζεται... μετά το 8μηνο ή 9 μηνός προσπάθειας.

Να πας να κανεις κοριτσι μου να δεις που βρισκεσαι ..εστω τις απλες..μη χανεις χρονο..να εισαι και ησυχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dance είπε:

Δεν μου είπε να πάρω. Δεν έχω θέμα με την ωορηξια, έχω κάθε μήνα περίοδο. Τα ωαρια μου δεν ξέρω τι έχουν πάθει και ενώ έχουμε γονιμοποίηση έχω βιοχημικες.

Κάποιες φορές είναι απλά τυχαία γεγονότα η αδελφή έκανε το πρώτο της παιδί στα 28 πριν από αυτό είχε 3 αποβολές πρώτου τριμήνου τώρα έχει 3 παιδιά και μάλιστα τα άλλα 2 τα έπιασε με μια επαφή.. Η μάνα μου από την άλλη έκανε την 5η κόρη στα 43. Όσο για τα ωαρια που λες αφού έχεις περίοδο κάθε μήνα κανονικά αυτό σημαίνει ότι κάνεις ωορυξια οπότε είσαι σε καλό δρόμο ακόμα... Σίγουρα δεν έχεις την ίδια γονιμότητα με μια 30αρα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είσαι γόνιμη... Τώρα βέβαια αν θες μπορείς να κάνεις και μια εξέταση ΑΜΗ για να δεις τι παίζει εγώ είμαι 42 και η ΑΜΗ μου είναι απλά στα όρια της μειωμένης γονιμότητας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Θα το κάνω. Τώρα δυστυχώς είμαι στην αναμονή. Αν δεν έχω αιμορραγία μέχρι την Κυριακή θα μπω για αποξεση Τετάρτη. Είμαι χάλια ψυχολογικά προσπαθώ να μην σκεφτομαι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
    • Γκουντ μορνινγκκκκκκκ εβρι μπαντι!! Καλημέρα κορίτσια μου. Επιτέλους σήμερα μετά από πολλές μέρες δεν χρειάστηκα αποσυμφοριτικο  μύτης και χάπια για να μπορώ να λειτουργώ. Την πάτησα άσχημα με κρύωμα και ήμουν κρεβατωμενη.  @Elli13 αρχηγέ μου λιωνωωωω. Λιωνωωωω. Είδα την φωτό και συγκινήθηκα πολύ...αυτό το πλασματακι το ξέρουμε από όταν ήταν κύτταρο ακόμη..αχ υπέροχα συναισθήματα ❤️.  Διάβασα ότι μπόρεσα. Καλή επιτυχία @marinamanoulitsa ξέρω ότι είσαι ένα βήμα πριν το όνειρο σου! Πιστεύω δε σένα και σε αυτόν τον μήνα!  @Kate1992 χαχαχα πέθανα με το σχόλιο σου!! Ναι μαρή εσένα περιμένω εννοείται και βέβαια θα σε πιεσω να μείνεις έγκυος χθες για να πάρω και εγώ σειρά! Χαχαχ κανόνισε την πορεία σου. Μόνο αυτό σου λεω!! @Mpourmpouloεμείς τα λέμε φυσικά και εκτός, αλλά σου στέλνω και από εδώ μια ❤️🤗 @marilouuκαλή σου επιτυχία κορίτσι μου!! Όλα θα σου πάνε υπέροχα ❤️.  @Elk μου αγαπημένη δεν ξέρω κάτι γι αυτό που είπες..όμως σου στέλνω μια ❤️. Τόσο καιρό οπότε μπαίνω πάντα βλέπω πόσο βοηθητική είσαι απέναντι σε όλες μας εδώ! Πάντα εδώ για τις απορίες μας!!    Εγώ κορίτσιαπ μου σήμερα θα πάω για έναν δεύτερο υπέρηχο. Την Δευτέρα ήταν η 7η μέρα του κύκλου μου και είχα ένα ωοθηλακιο 15 χιλιοστά . Αυτή τη φορά ίσως να μη με έπιασε καλά η κλομιφαινη και λόγω κρυωματος. Πρώτη φορά συμβαίνει να κάνω με χάπια μόνο ένα ωοθηλακιο! Ο γιατρός προγραμμάτισε την σπερματεγχυση για την Μ.Δευτερα.  επειδή όμως εγώ αγχώθηκα ότι μπορεί μέχρι τότε να σκάσει ζήτησα να με ξαναδεί και σήμερα θα ξαναπάω. Αγχώνομαι μην τυχόν και γίνει η ωορηξια μου την Κυριακή που είναι κλειστά τα κέντρα και δεν προλάβω να κάνω την σπερματεγχυση 
    • Καλημέρα! Να ακούσετε το γιατρό σας! Με το καλό το μωράκι σας και μια καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!
    • Καλημέρα σου! Να ακούσεις τον γιατρό σου, όσο δύσκολο κι αν είναι! Εννοώ στο να κάνεις υπομονή! Να ξέρεις γενικά θα έχεις άγχος αν όλα πηγαίνουν καλά! Κι αν κάτι δεν πάει, όπου και το απευχομαι, δεν είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι! Το ότι είναι πίσω στις μέρες δεν σημαίνει απολύτως κάτι κακό! Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη! Κάνε υπομονή και την προσευχή σου και σε 2 εβδομάδες να πας να δεις το παιδάκι σου και σου εύχομαι όλα να είναι καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...