Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Γεια σας.μολις την Τρίτη έκανα την εμβρυομεταφορα 4 εμβρύων. Χθες πονούσα τρομερά στη μέση κ λίγο στις ωοθήκες.σημερα είναι καλύτερα.ψαχνω να δω αν πρέπει να έχει κάποιος συγκεκριμένα συμπτώματα για να πει ότι πάει καλά.μαλλον όμως δεν υπάρχουν...εν αναμονή ως το άλλο Σάββατο. Πόση υπομονή να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η marakipap είπε:

Γεια σας.μολις την Τρίτη έκανα την εμβρυομεταφορα 4 εμβρύων. Χθες πονούσα τρομερά στη μέση κ λίγο στις ωοθήκες.σημερα είναι καλύτερα.ψαχνω να δω αν πρέπει να έχει κάποιος συγκεκριμένα συμπτώματα για να πει ότι πάει καλά.μαλλον όμως δεν υπάρχουν...εν αναμονή ως το άλλο Σάββατο. Πόση υπομονή να κάνω?

Καλησπέρα κορίτσι, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι !!! Μην ψάχνεις συμπτώματα. Παίρνουμε τόσα φάρμακα που δεν μπορείς να βασιστείς. Το μόνο που είχα εγώ την 7η μέρα μετά την ετ ήταν 2 φορές καφέ στο σκούπισμα. Δε συμβαίνει σε όλες όμως. Πολλές κοπέλες δεν έχουν και είναι πάλι έγκυες!! Εύχομαι μια τριψηφια χοριακη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ. Δύσκολη η αναμονή αλλά αναγκαία...όντως παίρνουμε πολλά φάρμακα. Όλα ας πάνε κατ' ευχήν για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakipap κι εγώ στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα ειμαι. Επειδή έχω κάνει άλλες 2 στο παρελθόν, η μια αποτυχημένη η άλλη επιτυχημένη θα σου πω ότι και στις δύο είχα τα πάντα και τίποτα! Στο μυαλό δηλαδή τα επλαθα αλλα στην πράξη μάλλον δεν είχα τίποτα. 

Τώρα που είμαι πάλι στην αναμονή δεν προλαβαίνω να κατσω, ουτε να σκεφτώ, οπότε δεν είχα τίποτα.... Εκτός από μόλις πριν λίγα λεπτά που είχα καφέ βλεννη στο σκούπισμα. Είναι στην 5η μερα μετά την ΕΤ και ενώ αλλά κορίτσια το θεωρούν καλό σημάδι όπως είχε και η @annie! μας, εγώ δεν ξέρω, έχω αγχωθεί γιατί στο γιο μου δεν είχα 😟 

Το αποδίδω στη σημερινή κούραση αλλά θα ξαπλώσω τώρα και θα δείξει αύριο. Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς. Από τον αγώνα του καναπέ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@marakipap κι εγώ στην αναμονή μετά από εμβρυομεταφορα ειμαι. Επειδή έχω κάνει άλλες 2 στο παρελθόν, η μια αποτυχημένη η άλλη επιτυχημένη θα σου πω ότι και στις δύο είχα τα πάντα και τίποτα! Στο μυαλό δηλαδή τα επλαθα αλλα στην πράξη μάλλον δεν είχα τίποτα. 

Τώρα που είμαι πάλι στην αναμονή δεν προλαβαίνω να κατσω, ουτε να σκεφτώ, οπότε δεν είχα τίποτα.... Εκτός από μόλις πριν λίγα λεπτά που είχα καφέ βλεννη στο σκούπισμα. Είναι στην 5η μερα μετά την ΕΤ και ενώ αλλά κορίτσια το θεωρούν καλό σημάδι όπως είχε και η @annie! μας, εγώ δεν ξέρω, έχω αγχωθεί γιατί στο γιο μου δεν είχα 😟 

Το αποδίδω στη σημερινή κούραση αλλά θα ξαπλώσω τώρα και θα δείξει αύριο. Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς. Από τον αγώνα του καναπέ! 

Αχ κοριτσάκι μου εμφύτευση μυρίζομαι!!! Μακαριιιιιιι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα 3 ετ .Στις 2 πρωτες αποτυχημενες ειχα τα παντα πονακια μεση ,τραβηγματα τσιμπηματα ωοθηκες πρησμενο λιγο στηθος στη πρωτη επιπλεον και ροζ επαιρνα πολλα φαρμακα ομως.στη 3η και τυχερη πηρα ελαχιστα φαρμακα μονο 3 ουτρο και δεν ειχα απολυτως τιποτα ημουν κανονικοτατα.μονο θερμοκρασια 36 την 11η μερα ετ και 35,6 την 12η(αν θεωρειτε συμπτωμα)δε μετραγα ποτε απλα κρυωνα και ετσι εβαλα θερμομετρο..εχουμε καταλαβα οτι καθε συστημα ειναι διαφορετικο και ακρη δε βγαινει.οποτε το σημαντικο ειναι η ηρεμια ,θετικη σκεψη.. διχως αγχος.καλη επιτυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2020 at 4:20 ΜΜ, ο/η marakipap είπε:

Γεια σας.μολις την Τρίτη έκανα την εμβρυομεταφορα 4 εμβρύων. Χθες πονούσα τρομερά στη μέση κ λίγο στις ωοθήκες.σημερα είναι καλύτερα.ψαχνω να δω αν πρέπει να έχει κάποιος συγκεκριμένα συμπτώματα για να πει ότι πάει καλά.μαλλον όμως δεν υπάρχουν...εν αναμονή ως το άλλο Σάββατο. Πόση υπομονή να κάνω?

4 εμβρυακια;;;;;; με το καλό κορίτσι μου.... Δεν υπάρχουν συμπτώματα συγκεκριμένα... Όλα είναι από τα φάρμακα... Και άμα μας ρωτήσεις όσες κάναμε εμβρυομεταφορα και πέτυχε όλες θα πούμε διαφορετικά πράγματα που νιωθαμε.... Καλό είναι να μη ρωτάς γτ εγώ θα σ πω κάτι.. Η άλλη κάτι άλλο.. Η παράλλη άλλο και αν εσένα δε σ συμβεί κάτι από αυτά θα πέφτει πολύ η ψυχολογία σου... Σου εύχομαι λοιπόν να μείνεις έγκυος και να μην έχεις κανενα σύμπτωμα κανένα σημάδι και να περάσεις μια τέλεια και βαρετή εγκυμοσύνη χωρίς εκπλήξεις μέχρι  να τα κρατήσεις αγκαλιά! Έκανες τόση υπομονή μέχρι το σημείο αυτό.... Οι 10 μέρες δεν είναι τπτ κορίτσι μ... Φυσικά κ σε καταλαβαίνω γτ κ εγώ με εξωσωματική έμεινα αλλά μετά τα άγχη σε κάθε βήμα θα είναι περισσότερα κ χειρότερα!!! Κάνε πράγματα που σε κάνουν να νιώθεις όμορφα! Καλή αναμονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 2 ώρες, ο/η marakipap είπε:

Τελικά μειώθηκε στο 4 στην επόμενη χοριακη. Οπότε το θέμα είναι η ηλικία.!

Λυπάμαι πολύ περίμενα νέα σου για να δώσεις λίγη ελπίδα..... κρίμα το ίδιο ζω κι εγώ τώρα..... Δυστυχώς η ηλικία είναι παράγων μεγάλος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...