Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tα συμπτώματα ελαττώθηκαν,, να ανησυχω;


Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια! Μπήκα στο φόρουμ γιατί αντιμετωπίζω κι εγώ την ίδια κατάσταση. Είμαι 7 εβδομάδων, και μέχρι προχθές είχα αποστροφή για τις μυρωδιές των φαγητών, είχα τεντωμα εκεί μπροστά, είχα στήθος που πονούσε, πολύ πείνα συγκεκριμένες ώρες, και με το που έτρωγα δύο μπουκιές αμέσως δυσφορία που κρατούσε για ώρες, και ξαφνικά μέσα σε μια μέρα, χθες δηλαδή, σταμάτησαν μαχαίρι όλα αυτά. Ούτε το στήθος μου πονάει, το πρήξιμο εκεί μπροστά σταμάτησε λες και δεν είμαι φουσκωμένη σαν να μην είμαι έγκυος δηλαδή, οι αποστροφες για τα φαγητά εξαφανίστηκαν σε ένα  βράδυ (να φανταστείτε μαγείρεψα μόνη μου κιόλας, εκεί που δεν άντεχα τις μυρωδιές και έφευγα από το δωμάτιο!), τρώω λίγο περισσότερο αν και νιώθω φούσκωμα στο στομάχι, και το μόνο που μου έχει μείνει, είναι η πείνα στις συγκεκριμένες ώρες. Γενικά εχω αρχίσει να ανησυχώ κι εγώ αφάνταστα, γιατί από τα σχόλια που έχω δει γενικώς, καμία δεν το είχε αυτό στην 7η εβδομάδα.. Όλες από την 9η ή 11η και μετά. Τι λέτε να συμβαίνει;; κοντεύω να τρελαθώ. Να σημειώσω ότι κάνω ενέσεις προγεστερόνης που μου έχει δώσει ο γιατρός (δεν μου έδωσε utrogestan αλλά prolutex), και γι αυτό τον λόγο δυσκολεύομαι να κατανοήσω και ποια από τα συμπτώματα οφείλονται στην προγεστερόνη, ποια όχι, και αν χτύπα ξύλο δεν είναι όλα καλά, αν θα το καταλάβω λόγω ότι η προγεστερόνη φέρνει κάποια τεχνητά συμπτώματα.. Θέλω τα φώτα σας!! Έχει συμβεί σε καμία σας αυτό;;; Εχετε ακούσει ίσως κάτι παρόμοιο να συμβαίνει στην 7η εβδομάδα;;; περυσι είχα μια παλινδρομη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών, και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα με οτιδηποτε συμβαίνει! Θέλω πολύ να κάνω κι εγώ ένα παιδάκι! Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ioannn είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια! Μπήκα στο φόρουμ γιατί αντιμετωπίζω κι εγώ την ίδια κατάσταση. Είμαι 7 εβδομάδων, και μέχρι προχθές είχα αποστροφή για τις μυρωδιές των φαγητών, είχα τεντωμα εκεί μπροστά, είχα στήθος που πονούσε, πολύ πείνα συγκεκριμένες ώρες, και με το που έτρωγα δύο μπουκιές αμέσως δυσφορία που κρατούσε για ώρες, και ξαφνικά μέσα σε μια μέρα, χθες δηλαδή, σταμάτησαν μαχαίρι όλα αυτά. Ούτε το στήθος μου πονάει, το πρήξιμο εκεί μπροστά σταμάτησε λες και δεν είμαι φουσκωμένη σαν να μην είμαι έγκυος δηλαδή, οι αποστροφες για τα φαγητά εξαφανίστηκαν σε ένα  βράδυ (να φανταστείτε μαγείρεψα μόνη μου κιόλας, εκεί που δεν άντεχα τις μυρωδιές και έφευγα από το δωμάτιο!), τρώω λίγο περισσότερο αν και νιώθω φούσκωμα στο στομάχι, και το μόνο που μου έχει μείνει, είναι η πείνα στις συγκεκριμένες ώρες. Γενικά εχω αρχίσει να ανησυχώ κι εγώ αφάνταστα, γιατί από τα σχόλια που έχω δει γενικώς, καμία δεν το είχε αυτό στην 7η εβδομάδα.. Όλες από την 9η ή 11η και μετά. Τι λέτε να συμβαίνει;; κοντεύω να τρελαθώ. Να σημειώσω ότι κάνω ενέσεις προγεστερόνης που μου έχει δώσει ο γιατρός (δεν μου έδωσε utrogestan αλλά prolutex), και γι αυτό τον λόγο δυσκολεύομαι να κατανοήσω και ποια από τα συμπτώματα οφείλονται στην προγεστερόνη, ποια όχι, και αν χτύπα ξύλο δεν είναι όλα καλά, αν θα το καταλάβω λόγω ότι η προγεστερόνη φέρνει κάποια τεχνητά συμπτώματα.. Θέλω τα φώτα σας!! Έχει συμβεί σε καμία σας αυτό;;; Εχετε ακούσει ίσως κάτι παρόμοιο να συμβαίνει στην 7η εβδομάδα;;; περυσι είχα μια παλινδρομη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών, και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα με οτιδηποτε συμβαίνει! Θέλω πολύ να κάνω κι εγώ ένα παιδάκι! Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα κορίτσι μου! Πολλές φορές τα συμπτώματα σταματάνε και ξανάξεκινάνε... Εγω αυτό που θα έκανα ειναι να μιλήσω με τον γιατρό μ για να πάω να κάνω έναν υπέρηχο... Σου εύχομαι να μην ειναι κάτι και να πάνε όλα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Κι εμένα κάπου στην εβδομαδα που είσαι μου σταμάτησαν όλα σε μια μέρα. Ένιωθα και το στηθος νιανια.εζω ιστορικών αποβολών οπότε λέω πάει κι αυτό. Ήμουν κατά 99% σίγουρη ότι είχε τελειώσει.επιανα το στηθος μου και έλεγα μα καλά είναι τώρα αυτό το νιανια στηθος εγκυου? Το άγχος μου είχε βαρέσει κόκκινο. Στις επόμενες μέρες που πέρασαν μέχρι να πάω στο γιατρό ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα. Πάω στο γιατρό και όλα μια χαρά. Και μου είπε ότι έχουμε να κάνουμε με ορμόνες και ότι δεν ξέρουμε πότε έρχονται και πότε φεύγουν. Από την επόμενη μέρα που μου είχε φύγει πλέον το άγχος( όσο εφυγε) αφού είδα το μωρο, ξεκίνησαν οι εμετοι πάλι και σε χειρότερη μορφή απ ότι στην αρχή. Το στηθος μου μια είναι πρησμένο, μια Όχι. Οπότε μιλά με το γιατρό σου,πήγαινε να κάνεις υπέρηχο να σου φύγει το άγχος και τα συμπτώματα σε περιμένουν πάλι... εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ioannn είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια! Μπήκα στο φόρουμ γιατί αντιμετωπίζω κι εγώ την ίδια κατάσταση. Είμαι 7 εβδομάδων, και μέχρι προχθές είχα αποστροφή για τις μυρωδιές των φαγητών, είχα τεντωμα εκεί μπροστά, είχα στήθος που πονούσε, πολύ πείνα συγκεκριμένες ώρες, και με το που έτρωγα δύο μπουκιές αμέσως δυσφορία που κρατούσε για ώρες, και ξαφνικά μέσα σε μια μέρα, χθες δηλαδή, σταμάτησαν μαχαίρι όλα αυτά. Ούτε το στήθος μου πονάει, το πρήξιμο εκεί μπροστά σταμάτησε λες και δεν είμαι φουσκωμένη σαν να μην είμαι έγκυος δηλαδή, οι αποστροφες για τα φαγητά εξαφανίστηκαν σε ένα  βράδυ (να φανταστείτε μαγείρεψα μόνη μου κιόλας, εκεί που δεν άντεχα τις μυρωδιές και έφευγα από το δωμάτιο!), τρώω λίγο περισσότερο αν και νιώθω φούσκωμα στο στομάχι, και το μόνο που μου έχει μείνει, είναι η πείνα στις συγκεκριμένες ώρες. Γενικά εχω αρχίσει να ανησυχώ κι εγώ αφάνταστα, γιατί από τα σχόλια που έχω δει γενικώς, καμία δεν το είχε αυτό στην 7η εβδομάδα.. Όλες από την 9η ή 11η και μετά. Τι λέτε να συμβαίνει;; κοντεύω να τρελαθώ. Να σημειώσω ότι κάνω ενέσεις προγεστερόνης που μου έχει δώσει ο γιατρός (δεν μου έδωσε utrogestan αλλά prolutex), και γι αυτό τον λόγο δυσκολεύομαι να κατανοήσω και ποια από τα συμπτώματα οφείλονται στην προγεστερόνη, ποια όχι, και αν χτύπα ξύλο δεν είναι όλα καλά, αν θα το καταλάβω λόγω ότι η προγεστερόνη φέρνει κάποια τεχνητά συμπτώματα.. Θέλω τα φώτα σας!! Έχει συμβεί σε καμία σας αυτό;;; Εχετε ακούσει ίσως κάτι παρόμοιο να συμβαίνει στην 7η εβδομάδα;;; περυσι είχα μια παλινδρομη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών, και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα με οτιδηποτε συμβαίνει! Θέλω πολύ να κάνω κι εγώ ένα παιδάκι! Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα κορίτσι, τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν. Τη μια μετά μπορεί να σε πειράζουν οι μυρωδιές την άλλη όχι. Το ίδιο και το στήθος. Και γω έτσι είμαι. Και κάνω και prolutex και ένα ουτροτζεσταν τη μέρα. Αν όμως σε αγχώνει πολύ πάρε το γιατρό σου και πήγαινε για υπέρηχο να το δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...