Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

• Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Κοριτσακιαααα μου γλυκα!!!με το καλο !!!περυσι τετοιο καιρο ειχα τη μπεμπουλα στη κοιλιτσα !με πητ 13/12 !!με ενα πονο ομορφεςς εγκυουλες !απολαυστετο μετα θα το νοσταλγιτε !και θα περασει τοσο γρηγορ

Καλησπέρα κορίτσια!Να μαι,κ γω 20+2 σήμερα! 3 Αυγούστου έχουμε τη β επιπέδου και αγωνιώ να μας πει ο γιατρός πως όλα καλά!Να σας πω εγώ πως νιώθω κάτι τσιμπηματάκια που κ που,γαργαλητό κ κάτι σαν σκίσ

Κορίτσια το είδαμε το νινί όλα καλά! Τελικά αγόρι είναι. Έκλεισα κ β επιπέδου..  μεγάλη ανακούφιση.!!

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαστε πολλές για Δεκέμβριο;; Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες!!!!🌸❤️

Κορίτσι μου κι εγώ μαζί σου.... τα δωράκια των Χριστουγέννων 🎄❤️

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός; Σκέφτηκα πως είναι λίγο μπέρδεμα να μιλάμε με τις μανούλες που γέννησαν πέρυσι τον Δεκέμβρη και για εκείνες και για εμάς..

στις πριν 20 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Τι ημερομηνία σου έχει δώσει ο γιατρός; Σκέφτηκα πως είναι λίγο μπέρδεμα να μιλάμε με τις μανούλες που γέννησαν πέρυσι τον Δεκέμβρη και για εκείνες και για εμάς..

Όντως!!! Εμένα 30 Δεκεμβρίου για την ώρα, αλλά 4 μέρες θα μου πει ο γιατρός με ακρίβεια.. εσυ;; 🌸

Αχ ποσο χαίρομαι.. Όντως ήταν μπέρδεμα να μιλάμε ολες μαζί και κάπως χαθήκαμε.. εμείς έχουμε πητ 22 Δεκεμβρίου.. Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας;; έχετε ακόμα συμπτώματα;; εγω ευτυχώς δεν είχα ούτε εμετούς ούτε τίποτα μέχρι στιγμής.. Τις τελευταίες 3 εβδομάδες που ξεκίνησα το σίδηρο όμως δεν μπορω να φάω κανονικά.. Μου βρωμάνε ολα.. Με το ζόρι τρώω.. Ειναι φυσιολογικό;; εχει τύχει σε καμία αλλη κατι τέτοιο;; 

στις On 20/6/2020 at 1:26 ΜΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Για 7 Δεκέμβρη μου έχει πει.. ❤️

Εγώ στις 27 τελικά 😁 κάναμε αυχενική κι όλα καλά για την ώρα.. και πρώτη εκτίμηση του φύλου! 👪 🥰🥰🥰 

στις πριν 21 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Αχ ποσο χαίρομαι.. Όντως ήταν μπέρδεμα να μιλάμε ολες μαζί και κάπως χαθήκαμε.. εμείς έχουμε πητ 22 Δεκεμβρίου.. Πώς πάει η εγκυμοσύνη σας;; έχετε ακόμα συμπτώματα;; εγω ευτυχώς δεν είχα ούτε εμετούς ούτε τίποτα μέχρι στιγμής.. Τις τελευταίες 3 εβδομάδες που ξεκίνησα το σίδηρο όμως δεν μπορω να φάω κανονικά.. Μου βρωμάνε ολα.. Με το ζόρι τρώω.. Ειναι φυσιολογικό;; εχει τύχει σε καμία αλλη κατι τέτοιο;; 

Γεια σου κορίτσι μου.. εγώ έχω στις 27 😁 οι εμετοί η αλήθεια έφυγαν, αλλά έχω αρκετά τραβήγματα κλπ.. και προσέχω τι τρώω γιατί είμαι πιο ευαίσθητη. Το σίδηρο θα το ξεκινήσω αύριο, οπότε δεν έχω εμπειρία για την ώρα.. έχεις ρωτήσει το γιατρό σου;;

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lily20 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου.. εγώ έχω στις 27 😁 οι εμετοί η αλήθεια έφυγαν, αλλά έχω αρκετά τραβήγματα κλπ.. και προσέχω τι τρώω γιατί είμαι πιο ευαίσθητη. Το σίδηρο θα το ξεκινήσω αύριο, οπότε δεν έχω εμπειρία για την ώρα.. έχεις ρωτήσει το γιατρό σου;;

Δεν είχα καθόλου ούτε εμετούς ούτε τίποτα και για αυτό μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν να με ενοχλούν οι μυρωδιές το δεύτερο τρίμηνο ενω λένε πως τότε σταματάνε ολα αυτα.. Ανάποδη ειμαι εγω μαλλον.. 😂😂😂 Την αλλη εβδομάδα εχω ραντεβού με το γιατρό αποτε θα τον ρωτήσω.. Κάναμε κι εμείς αυχενική και είναι όλα πολύ καλά γι αυτό και δεν ανησυχώ.. Αντε να περάσει ο καιρός να πανε ολα καλα και να κρατήσουμε τα νινακια μας αγκαλιά.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Δεν είχα καθόλου ούτε εμετούς ούτε τίποτα και για αυτό μου έκανε εντύπωση που ξεκίνησαν να με ενοχλούν οι μυρωδιές το δεύτερο τρίμηνο ενω λένε πως τότε σταματάνε ολα αυτα.. Ανάποδη ειμαι εγω μαλλον.. 😂😂😂 Την αλλη εβδομάδα εχω ραντεβού με το γιατρό αποτε θα τον ρωτήσω.. Κάναμε κι εμείς αυχενική και είναι όλα πολύ καλά γι αυτό και δεν ανησυχώ.. Αντε να περάσει ο καιρός να πανε ολα καλα και να κρατήσουμε τα νινακια μας αγκαλιά.. 

Τέλεια!!! Τότε μην αγχώνεσαι καθόλου... εεε κάποιες παραξενιές σαν έγκυος της δικαιούσαι κι εσύ!!! Τυχερή πάντως που δεν είχες του εμετούς... κι εγώ μάλλον ξεμπέρδεψα σιγά σιγά 😁 άντε με το καλό.. καλές εγκυμοσύνες και να τα απολαύσουμε όσο είναι και στην κοιλίτσα μας ❤️

στις On 22/6/2020 at 5:18 ΜΜ, ο/η AnnaS. είπε:

Σε τι μορφή είναι ο σίδηρος που παίρνεις; Χάπι ή σκόνη; Γιατί εγώ παίρνω σκόνη και μετά για κανα 2ωρο έχω ανακάτεμα. Με είχε ρωτήσει όμως ο γιατρός αν προτιμάω σκόνη ή χάπια αλλά μου διευκρίνισε πως τα χάπια φέρνουν  δυσκοιλιότητα, και επειδή δεν έχω περιθώρια σε αυτό το θέμα, διάλεξα τη σκόνη :P

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lily20 είπε:

Εγώ στις 27 τελικά 😁 κάναμε αυχενική κι όλα καλά για την ώρα.. και πρώτη εκτίμηση του φύλου! 👪 🥰🥰🥰 

Σήμερα μπήκα πρωί πρωί μόνο και μόνο για να σε ρωτήσω πως πήγε η εξέταση.. Όλα καλά; Τι φύλο σας είπε;; 😀

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Σήμερα μπήκα πρωί πρωί μόνο και μόνο για να σε ρωτήσω πως πήγε η εξέταση.. Όλα καλά; Τι φύλο σας είπε;; 😀

Γλυκούλα μου!!!! Όλα καλά, δοξα το Θεό! Αγορομάνες κι οι δυο μας 😁🌸

Καλημέρα κορίτσια! Να μπω κ εγω στην παρέα σας? Μπαίνω στην 17η εβδομάδα αύριο, έχω να πάω στον γιατρό από την αυχενικη κ έχω πολλή αγωνία να δω το μωράκι μου🥴🥴🥴🥴

Καλημέρα κορίτσι μου 😊 καλώς ήρθες! Ξέρεις τι είναι το μωράκι σου; Πότε έχεις ΠΗΤ; Μην αγχώνεσαι... ξεφύγαμε από το κρίσιμο στάδιο.. όλα καλά θα πάνε 🥰

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lily20 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου 😊 καλώς ήρθες! Ξέρεις τι είναι το μωράκι σου; Πότε έχεις ΠΗΤ; Μην αγχώνεσαι... ξεφύγαμε από το κρίσιμο στάδιο.. όλα καλά θα πάνε 🥰

3/12 έχω πητ. Στην αυχενικη δεν το είδε Καλά ο γιατρός, είπε μάλλον αγόρι. Πιστεύω αύριο το πρωί που θα ξαναπάω θα το δούμε σίγουρα. 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Σε τι μορφή είναι ο σίδηρος που παίρνεις; Χάπι ή σκόνη; Γιατί εγώ παίρνω σκόνη και μετά για κανα 2ωρο έχω ανακάτεμα. Με είχε ρωτήσει όμως ο γιατρός αν προτιμάω σκόνη ή χάπια αλλά μου διευκρίνισε πως τα χάπια φέρνουν  δυσκοιλιότητα, και επειδή δεν έχω περιθώρια σε αυτό το θέμα, διάλεξα τη σκόνη :P

Σκόνη ειναι σε μπουκαλάκια μικρά με το διαλύτη.. Viofer το λένε.. Εχει απαίσια γεύση και το πίνω και δυο φορές την ημέρα .. Κι εγω ανακατεύομαι πολύ οταν το πίνω και ειχα στο μυαλό μου να ζητήσω από το γιατρό να μου γράψει χάπια αλλα τωρα που μου λες για τη δυσκοιλιότητα θα το ξανασκεφτώ σοβαρά.. 😂 😂 😂 😂 

στις πριν 9 ώρες, ο/η St33 είπε:

3/12 έχω πητ. Στην αυχενικη δεν το είδε Καλά ο γιατρός, είπε μάλλον αγόρι. Πιστεύω αύριο το πρωί που θα ξαναπάω θα το δούμε σίγουρα. 

Ολες αγορομανες βλέπω.. Κι εμάς μάλλον αγόρι μας είπε στην αυχενική διαφάνεια αλλα δεν το έχω δέσει και κόμπο ακόμα.. Γερά να ναι τα μικρά μας και να πάνε ολα καλα.. Μονο αυτο εχει σημασία.. 😍😍😍

Μου έλεγε ο άντρας μου οτι διάβασε μια έρευνα που έλεγαν οτι σε περιόδους μεγάλου στρες και αγωνίας γεννιούνται πολλά αγόρια.. οποτε μετα απο όλο αυτο με τον εγκλεισμό και τον κορονοιο ισως εξηγείται ☺️

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Μου έλεγε ο άντρας οτι διάβασε μια έρευνα που έλεγαν οτι σε περιόδους μεγάλου στρες και αγωνίας γεννιούνται πολλά αγόρια.. οποτε μετα απο όλο αυτο με τον εγκλεισμό και τον κορονοιο ισως εξηγείται ☺️

Χάχα.. Πολύ πιθανό.. Ειναι παιδιά της καραντίνας άλλωστε...

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κατι αλλο.. Έχετε καθόλου πονοκεφάλους;; 3 βράδια στη σειρά τωρα δεν μπορώ να κλείσω μάτι.. 

@AnnaS. Καλημέρα!!! Μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικοί κι οι πονοκέφαλοι... έχω κι εγώ αραιά και που.. λόγω των ορμονών που χτυπάνε κόκκινο..

στις πριν 7 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κατι αλλο.. Έχετε καθόλου πονοκεφάλους;; 3 βράδια στη σειρά τωρα δεν μπορώ να κλείσω μάτι.. 

Είναι κάτι μέρες που δεν ξέρω που να γύρω το κεφάλι μου για να χαλαρώσω έστω λίγο.. Νομίζω πως τώρα πια επιτρέπεται να πάρεις ένα ντεπονάκι, εμένα ο γιατρός μου με αφήνει. Αν είναι ρώτα και τον δικό σου να μη βασανίζεσαι τσάμπα. Βέβαια δεν με πιάνει πάντα...

στις On 24/6/2020 at 10:20 ΜΜ, ο/η AnnaS. είπε:

Σκόνη ειναι σε μπουκαλάκια μικρά με το διαλύτη.. Viofer το λένε.. Εχει απαίσια γεύση και το πίνω και δυο φορές την ημέρα .. Κι εγω ανακατεύομαι πολύ οταν το πίνω και ειχα στο μυαλό μου να ζητήσω από το γιατρό να μου γράψει χάπια αλλα τωρα που μου λες για τη δυσκοιλιότητα θα το ξανασκεφτώ σοβαρά.. 😂 😂 😂 😂 

Εγώ παίρνω viofer κ έχει γλυκιά γεύση...νομίζω κεράσι.  Κ δεν έχω μέχρι στιγμής θέμα με το έντερο. 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Θα πάνε καλύτερα τα πράγματα την επόμενη φορά κορίτσι μου το πιστεύω..εγώ από όταν βρήκαμε τι έφταιξε στην αρχή στενοχωρήθηκα αλλά τώρα που τελείωσαν όλες οι εξετάσεις χαλάρωσα και προχωράω σε επόμενη εξωσωματική.καρυοτυπο έκανα στο atg ξέρεις γιατί ακούμε διαφορετικές τιμές? Και εγώ πολύ πρόσφατα το εμαθα από την @N.Angel υπάρχει ο απλός καρυότυπος που συνταγογραφειται και συνήθως αυτό κάνουν αρχικά και υπάρχει και ο μοριακός που μάλλον κοστίζει πολύ. Αν στο έχουν γράψει το παραπεμπτικό σου πάνω γράφει τι συμμετοχή πληρώνεις..όσο για την αιματολογο κάνε μια προσπάθεια να δεις για πότε έχει διαθέσιμο ραντεβού δεν χάνεις κάτι και μετά το συζητάς με τον γιατρό σου..εμένα ας πούμε ο γιατρός είπε να γίνουν οι εξετάσεις μου άμεσα μετά την αποβολή γι αυτό δεν έκανα καν προσπάθεια να κλείσω μαζί της γιατί εκείνες τις μέρες την είχε πάρει μία φίλη μου και της έκλεισε για 2 μήνες μετά οπότε δεν με βόλευε καθόλου αυτό.
    • Κορίτσι μου έχεις όλη μου την θετική ενέργεια σου εύχομαι να πάνε όλα κατευχην!! Δεν ξέρω όμως τι σημαίνει δεν έχουν εξελιχθεί σε βλαστοκυστες, φαντάζομαι έχει να κάνει με τις διαιρέσεις των κυττάρων αλλά καλύτερα να μας πει κάποια κοπέλα που τα ξέρει καλύτερα!!! Όλα να πάνε καλά💕
    • Να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι όσο γίνεται λιγότερο ,δεν θα τρελαθουμε κιόλας!! Οι γιατροί μας ξέρουν τι κάνουν (ελπίζω χιχι) !!! Εσύ να σκέφτεσαι μόνο την μελλοντική σου μεγάλη οικογένεια
    • Καλησπέρα κορίτσι μου ναι εννοείται καινεγω σε θυμάμαι και σγω συνέχισα μέχρι την 17η και πάει μετά 🥺 Ελπίζω την επόμενη φορά να μας πάει καλύτερα!  Ακριβως όπως τα λες από όσο το ψάχνω ακούω πολύ καλά λόγια αλλά το θέμα ειναι να βρεις γρήγορα ραντεβού ώστε να προχωρήσεις αν ειναι πολύς ο καιρός δεν αξίζει η πας αλλού για αρχή. Τον καρυοτυπο που τον έκανες; Εμένα μου έγραψε συγκεκριμένο εργαστήριο και δεν πήρα ακόμα να ρωτήσω θα το ψάξω αύριο. Αν ειναι τόσο ειναι καλα δεν ξέρω όμως γιατί ακούω διαφορά έχω ακούσει από τα 15ε έως και 1000ε εκτός και αν έχει διαφορά πακέτα ανάλογο του τι εξετάζουν. Θα παρω αύριο ελπίζω μην ακούσω κανενα τρελό νούμερο γιατί ήδη με τόσες εξετάσεις που μου έβαλε βλέπω να βγαίνουν πολλαααα. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι και εύχομαι να προχωρήσουμε σύντομα! 
    • Κορίτσι μου ευχαριστω για την απάντηση αλλά δεν παίρνω καθόλου από το στόμα γι'αυτό ανχωνομαι!!
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...