Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορία και άγχος 2...


Recommended Posts

Γειά σας και πάλι.... Γράφω εκ μέρους  μιας φίλης μου.. Είναι στην 8η εβδομάδα.... Η χαμηλότερη θερμοκρασία της είναι 36 και σήμερα που μετρήθηκε είναι 36.. Καθόλου ανεβασμένη.... Δεν θα έπρεπε να είναι? Έχει τύχει σε καμία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας και πάλι.... Γράφω εκ μέρους  μιας φίλης μου.. Είναι στην 8η εβδομάδα.... Η χαμηλότερη θερμοκρασία της είναι 36 και σήμερα που μετρήθηκε είναι 36.. Καθόλου ανεβασμένη.... Δεν θα έπρεπε να είναι? Έχει τύχει σε καμία? 

Καλημέρα. Τους δύο πρώτους μήνες είχα φουλ ρίγος και υποθερμία .γιατί να είναι ανεβασμένη η θερμοκρασία της ;κάποιες απ' όσο ξέρω έχουν ρίγος άλλες δεκατα άλλες πάλι τιποτα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η z1989 είπε:

Καλημέρα. Τους δύο πρώτους μήνες είχα φουλ ρίγος και υποθερμία .γιατί να είναι ανεβασμένη η θερμοκρασία της ;κάποιες απ' όσο ξέρω έχουν ρίγος άλλες δεκατα άλλες πάλι τιποτα

 

Γιατί λένε ότι για να είσαι έγκυος πρέπει να είναι  ανεβασμένη η θερμοκρασία σου.... Από 0,5 έως 0,9 βαθμούς... Είναι η πρώτη της εγκυμοσύνη και αγχώνεται... Και μαζί και εγώ που προσπαθούμε για παιδάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Γιατί λένε ότι για να είσαι έγκυος πρέπει να είναι  ανεβασμένη η θερμοκρασία σου.... Από 0,5 έως 0,9 βαθμούς... Είναι η πρώτη της εγκυμοσύνη και αγχώνεται... Και μαζί και εγώ που προσπαθούμε για παιδάκι... 

Η θερμοκρασία για να δείξει σωστά πρέπει να γίνεται την ίδια ώρα κάθε πρωί, πριν να σηκωθείς από το κρεβάτι και χωρίς να έχεις σηκωθεί για τουλάχιστον 4 ώρες... Με λίγα λόγια πιάσε τ’ αυγο και κουρεφτο.... Πες τη φίλη σου να μην ανησυχεί.. Στην 8η βδομάδα λογικά έχει ακούσει και καρδούλα. Όλα θα πάνε καλά και να μην αγχώνεται με χαζομάρες δεν κάνει καλό στο μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Η θερμοκρασία για να δείξει σωστά πρέπει να γίνεται την ίδια ώρα κάθε πρωί, πριν να σηκωθείς από το κρεβάτι και χωρίς να έχεις σηκωθεί για τουλάχιστον 4 ώρες... Με λίγα λόγια πιάσε τ’ αυγο και κουρεφτο.... Πες τη φίλη σου να μην ανησυχεί.. Στην 8η βδομάδα λογικά έχει ακούσει και καρδούλα. Όλα θα πάνε καλά και να μην αγχώνεται με χαζομάρες δεν κάνει καλό στο μωρό 

Λόγο το ότι κατάλαβε αργά την εγκυμοσύνη δεν έχει πάει ακόμη... Την Πέμπτη θα πάει πρώτη φορά.... Αυτή υπολογίζει ότι είναι τόσων εβδομάδων, την Πέμπτη θα ξέρει σίγουρα.... Ευχαριστώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια εγώ επειδη έχω περάσει μια εγκυμοσύνη θα πω πως η κάθε κοπέλα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά...εγώ δεν είχα ούτε δέκατα ούτε τπτ και το στήθος πριζεται με φλέβες και τούμπανο λες και έκανες πλαστική από τον 7 μήνα και μετά είναι αρχή ακόμα για τέτοια συμπτώματα...καλή εγκυμοσύνη να έχει η φίλη σου ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Διάβασα και το άλλο μήνυμά σου, να πεις στη φίλη σου να μην αγχώνεται για τέτοια πράγματα και να απολαύσει την εγκυμοσύνη της. Όλα αυτά που ακούτε και διαβάζετε δε συμβαίνουν πάντα, το κάθε σώμα είναι διαφορετικό και η κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική. Έχει πολύ δρόμο μπροστά της δε γίνεται να αγχώνεται για καθετί που άκουσε ότι πρέπει να είναι έτσι ή αλλιώς. Να ακούει τον γιατρό της, να χαλαρώσει και να το απολαύσει. Εύχομαι τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2020 at 8:08 ΠΜ, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας και πάλι.... Γράφω εκ μέρους  μιας φίλης μου.. Είναι στην 8η εβδομάδα.... Η χαμηλότερη θερμοκρασία της είναι 36 και σήμερα που μετρήθηκε είναι 36.. Καθόλου ανεβασμένη.... Δεν θα έπρεπε να είναι? Έχει τύχει σε καμία? 

Καλησπέρα σας. Εγώ είμαι στην ενδέκατη εβδομάδα της εγκυμοσύνης και μπορώ να μπω στη θέση σας ως προς το άγχος. Όμως, το καλύτερο είναι η φίλη σας να μη μετράει τη θερμοκρασία της εκτός κι αν είναι άρρωστη βέβαια.

Δεν είχα ποτέ ανεβασμένη θερμοκρασία! Είναι κάτι που θα μπορούσε να αποτελέσει σύμπτωμα ώστε να καταλάβει πως είναι έγκυος, αλλά εφόσον ξέρει ήδη πως είναι έγκυος δεν έχει κανένα νόημα να μετράει τη θερμοκρασία της. 

Γενικά καλό είναι να έχουμε ασχολίες ώστε να ξεφεύγει και λίγο το μυαλό μας από εκεί, γιατί το άγχος δεν κάνει καλό! Προσοχή φυσικά κι όλα καλά θα πάνε 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2020 at 8:08 ΠΜ, ο/η Katerina1993 είπε:

Γειά σας και πάλι.... Γράφω εκ μέρους  μιας φίλης μου.. Είναι στην 8η εβδομάδα.... Η χαμηλότερη θερμοκρασία της είναι 36 και σήμερα που μετρήθηκε είναι 36.. Καθόλου ανεβασμένη.... Δεν θα έπρεπε να είναι? Έχει τύχει σε καμία? 

Χαχαχαχα αχαχαχ Πες στη φίλη σου να αφήσει τα χαζά και να χαρεί την εγκυμοσύνη της!!!! Είμαστε τρελές τελικά οι γυναίκες! Ψάχνουμε συμπτώματα πριν μείνουμε έγκυες μήπως και μείναμε και μετά ψάχνουμε άλλα για το πόσο έγκυες είμαστε!!! Δεν αντιδρά ε όλες οι γυναίκες το ίδιο στις ορμόνες... Εδώ δεν είναι όλα ίδια στην ίδια γυναίκα από μέρα σε μέρα! Με το καλό να χαρειτε το μωράκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/6/2020 at 9:50 ΠΜ, ο/η Katerina1993 είπε:

Γιατί λένε ότι για να είσαι έγκυος πρέπει να είναι  ανεβασμένη η θερμοκρασία σου.... Από 0,5 έως 0,9 βαθμούς... Είναι η πρώτη της εγκυμοσύνη και αγχώνεται... Και μαζί και εγώ που προσπαθούμε για παιδάκι... 

Κατανοώ το άγχος της δεν είχα λιγοτερο πίστεψέ με. Αλλά δεν αποτελεί ένδειξη η θερμοκρασία. Να το βγάλει από το μυαλό της. Οι ορμόνες της κάθε γυναίκας αντιδρούν διαφορετικά και δεν υπάρχουν στάνταρ σε τέτοια θέματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...