Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ και ροζ υγρά


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι στην 13 εβδομάδα και 2 ημέρες. Παίρνω από την πρώτη στιγμή που είχα θετικό τεστ utrogestan 3 φορές την ημέρα και salospir. Προχθές τα ξημερωμάτα είχα κάποιους αρκετά έντονους πόνους περιόδου και μετά από κανά 2 ώρες που ήμουν στη δουλεία είδα καφέ υγρά και μετά μια μεγάλη σταγόνα κόκκινο αίμα. Από χθες μεχρι σήμερα πότε έχω λίγο ροζ αιματάκι οταν πηγαίνω στο μπάνιο και πότε όχι. Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω μια ένεση lentogest να μείνω ξάπλα και την Παρασκευή που θα είπα η εδώ να πάω να με δει. 
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μνμ αλλά υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα με παρόμοια εμπειρία που όλα να της πήγαν καλά; Όπως θα καταλαβαίνετε έχω αγχωθεί πολύ! 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι στην 13 εβδομάδα και 2 ημέρες. Παίρνω από την πρώτη στιγμή που είχα θετικό τεστ utrogestan 3 φορές την ημέρα και salospir. Προχθές τα ξημερωμάτα είχα κάποιους αρκετά έντονους πόνους περιόδου και μετά από κανά 2 ώρες που ήμουν στη δουλεία είδα καφέ υγρά και μετά μια μεγάλη σταγόνα κόκκινο αίμα. Από χθες μεχρι σήμερα πότε έχω λίγο ροζ αιματάκι οταν πηγαίνω στο μπάνιο και πότε όχι. Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να κάνω μια ένεση lentogest να μείνω ξάπλα και την Παρασκευή που θα είπα η εδώ να πάω να με δει. 
Συγγνώμη αν σας κούρασα με το μεγάλο μνμ αλλά υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα με παρόμοια εμπειρία που όλα να της πήγαν καλά; Όπως θα καταλαβαίνετε έχω αγχωθεί πολύ! 😞

Κορίτσι μου τελειώνω τον έβδομο και μου έχει συμβεί να δω αίμα στον δεύτερο μήνα και δύο φορές μέσα στον έβδομο και όλα πάνε μια χαρά..ξεκουράσου πάρε την προγεστερόνη σου και προσπάθησε να ηρεμήσεις..πιστεύω ότι θα είναι όλα μια χαρά δεν είναι σπάνιο το λίγο αιματακι.. καταλαβαίνω πως νιώθεις κι εγώ πανικοβληθηκα όλες τις φορές αλλά εν τέλη όλα ήταν νορμάλ..στη θέση σου θα πήγαινα σήμερα να κάνω υπέρηχο καθαρά για ψυχολογικούς λόγους για να ηρεμήσω..εγώ είμαι σε δημόσιο νοσοκομείο όποτε όλες τις φορές πήγα και μου είπαν κατευθείαν ότι είναι καλά και έτσι μπορούσα να χαλαρώσω..σου εύχομαι να είναι όλα καλά και καλή εγκυμοσύνη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κορίτσι μου τελειώνω τον έβδομο και μου έχει συμβεί να δω αίμα στον δεύτερο μήνα και δύο φορές μέσα στον έβδομο και όλα πάνε μια χαρά..ξεκουράσου πάρε την προγεστερόνη σου και προσπάθησε να ηρεμήσεις..πιστεύω ότι θα είναι όλα μια χαρά δεν είναι σπάνιο το λίγο αιματακι.. καταλαβαίνω πως νιώθεις κι εγώ πανικοβληθηκα όλες τις φορές αλλά εν τέλη όλα ήταν νορμάλ..στη θέση σου θα πήγαινα σήμερα να κάνω υπέρηχο καθαρά για ψυχολογικούς λόγους για να ηρεμήσω..εγώ είμαι σε δημόσιο νοσοκομείο όποτε όλες τις φορές πήγα και μου είπαν κατευθείαν ότι είναι καλά και έτσι μπορούσα να χαλαρώσω..σου εύχομαι να είναι όλα καλά και καλή εγκυμοσύνη :)

Σ´ευχαριστω πολυ κορίτσι μου για την απαντηση σου! Εχω προλάβει να κανω άπειρα πολυ κακά σενάρια αλλα εχω ησυχάσει λιγο τωρα γιατι έμεινα ξαπλωμένη και εχω 12 ώρες να δω αιματακι. Με το καλο το μωράκι σου εύχομαι και με ενα πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Σ´ευχαριστω πολυ κορίτσι μου για την απαντηση σου! Εχω προλάβει να κανω άπειρα πολυ κακά σενάρια αλλα εχω ησυχάσει λιγο τωρα γιατι έμεινα ξαπλωμένη και εχω 12 ώρες να δω αιματακι. Με το καλο το μωράκι σου εύχομαι και με ενα πονο!!!

Κορίτσι μου κ γω στις 13 βδομαδες πηγα στο νοσοκ με αιμορραγία.  Κ όλα είναι καλά το μωρό οκ κ αρχισε να με κλωτσάει τωρα. Σκεψου θετικα εμπιστευσου τ ένστικτο σ. Κατσε ξαπλα Κ όλα θα πάνε καλά. Δε σ κρύβω ακομα φοβάμαι αλλα δε μπορούμε να ζούμε με φόβο. Πρεπει να απολαύσουμε αυτο το ταξίδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Σ´ευχαριστω πολυ κορίτσι μου για την απαντηση σου! Εχω προλάβει να κανω άπειρα πολυ κακά σενάρια αλλα εχω ησυχάσει λιγο τωρα γιατι έμεινα ξαπλωμένη και εχω 12 ώρες να δω αιματακι. Με το καλο το μωράκι σου εύχομαι και με ενα πονο!!!

Όπως τα λέει και η Εύη μας..δύσκολο αλλά σημαντικό το να χαλαρώσουμε και όσο μπορούμε να απολαμβάνουμε αυτήν την περίοδο..εμένα με βοηθάει να σκέφτομαι "κάνω ότι καλύτερο μπορώ για το μωρό μου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά." Γενικά να διώχνεις τις κακές σκέψεις και να ονειρεύεσαι το μωράκι σου..εμπιστευσου το σώμα και το μπεμπέ σου όλα θα πάνε καλά ❤️ να μας στείλεις να μας πεις όταν πας στο γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια για την υποστήριξη! Το μεσημερι ειναι το ραντεβού. Δε σας κρύβω πως αγχωθεί περισσότερο γιατι σταμάτησα να βλεπω αίμα αλλα εχω πέσει 1 κιλό ενώ ειμαι όλη μερα ξάπλα και εχει ξεπριστει λιγο και η κοιλιά μου. Βέβαια τωρα μεχρι να με δει μονο άσχημες σκέψεις εχω.. θα σας στειλω να σας πω τι εγινε.. ευχαριστω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μ κανε υπομονη κ όλα καλά. Για μα σταματησε ολα καλα. Τα κιλά πηγαινοέρχονται.  Ξεκινησα 62 κιλά ειμαι στη 5ο κ ειμαι 65. Ένα μήνα κρεβατωμενη δε πήρα γραμμάριο κ έτρωγα καλα καλα. Σκέψου θετικα περιμενουμε νεαα σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κάναμε το ραντεβού και δόξα το Θεό ήταν όλα καλά! Ήταν μια μικρή αποκολλησούλα που δεν ανησυχει καθόλου τον γιατρό. Θα τον ανησυχούσε αν ήμουν μεχρι την 8η εβδομάδα, τωρα που ειμαι 13η το βρίσκει φυσιολογικό. Συνεχίζω κανονικά και τα utrogestan για 10 μερες ακομα και βλέπουμε. 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί με στηρίξατε σε μία πολύ δύσκολη στιγμή που κυριολεκτικά τρελάθηκα από το άγχος! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marianna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κάναμε το ραντεβού και δόξα το Θεό ήταν όλα καλά! Ήταν μια μικρή αποκολλησούλα που δεν ανησυχει καθόλου τον γιατρό. Θα τον ανησυχούσε αν ήμουν μεχρι την 8η εβδομάδα, τωρα που ειμαι 13η το βρίσκει φυσιολογικό. Συνεχίζω κανονικά και τα utrogestan για 10 μερες ακομα και βλέπουμε. 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί με στηρίξατε σε μία πολύ δύσκολη στιγμή που κυριολεκτικά τρελάθηκα από το άγχος! ❤️

Με το καλό με έναν πόνο εύχομαι.... μην ανησυχείς λίγο πολύ όλες μας έχουμε πάθει αποκόλλησης ..Απλά θέλει προσοχή πολύ ξεκουράσει οπότε από τώρα κ στο εξής  μονο ξαπλα...Δεν ξέρω εάν εργάζεσαι αλλα αν θες μπορεί να σ γράψει ο γιατρός σου κ μια άδεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Με το καλό με έναν πόνο εύχομαι.... μην ανησυχείς λίγο πολύ όλες μας έχουμε πάθει αποκόλλησης ..Απλά θέλει προσοχή πολύ ξεκουράσει οπότε από τώρα κ στο εξής  μονο ξαπλα...Δεν ξέρω εάν εργάζεσαι αλλα αν θες μπορεί να σ γράψει ο γιατρός σου κ μια άδεια!!

Είμαι ιδιοκτήτρια δικού μου φαρμακείου και τα πράγματα ειναι λιγο δύσκολα γιατι δεν εχω υπάλληλο και δεν ειναι εύκολο και να προσλάβω αφου ειμαστε σε ενα μικρό χωριο. Η μονη βοήθεια που εχω ειναι απο τον άντρα μου και τη μητέρα μου. Βέβαια αυτο είναι καλό γιατι υπάρχει κατανόηση για την κατασταση μου.. Θα το δουμε πως θα βολέψουμε. Ήδη εχω μια βδομαδα να παω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marianna27 είπε:

Είμαι ιδιοκτήτρια δικού μου φαρμακείου και τα πράγματα ειναι λιγο δύσκολα γιατι δεν εχω υπάλληλο και δεν ειναι εύκολο και να προσλάβω αφου ειμαστε σε ενα μικρό χωριο. Η μονη βοήθεια που εχω ειναι απο τον άντρα μου και τη μητέρα μου. Βέβαια αυτο είναι καλό γιατι υπάρχει κατανόηση για την κατασταση μου.. Θα το δουμε πως θα βολέψουμε. Ήδη εχω μια βδομαδα να παω..

Θα κάνουν όλοι υπομονή.....Και όσο.δυσκολο και να είναι θα βάλεις προτεραιότητα μόνο το μωράκι σου.....Η αποκόλληση θέλει ξεκούραση όπως σου είπαν τα κορίτσια για να επουλωθεί.....Επίσης καλό θα είναι να κάνεις και μια λεντοτζεστ κάθε τόσο  ..νομίζω φυσικά θα σου πει ο γιατρός σου...

Εύχομαι με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marianna27 πολυ χαρηκα κοπελα μου μπράβο. Είδες παντα θετική σκέψη κ πίστη Κ οολα θα πανε καλα. Ξεκουράσου κ απόλαυσε το ταξίδι ειναι υπεροχο. Αχ κ οταν αρχίσει να σε κλωτσάει η να νιώθεις απιθανο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο έχουμε και την αυχενική, οπότε θα τα πούμε αρκετά αναλυτικά με τον γιατρό για να με κατατοπίσει ποσο και πως πρεπει να κινούμαι και γενικα τι πρεπει να κανω απο δω και πέρα. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/5/2020 at 9:17 ΜΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Κάναμε το ραντεβού και δόξα το Θεό ήταν όλα καλά! Ήταν μια μικρή αποκολλησούλα που δεν ανησυχει καθόλου τον γιατρό. Θα τον ανησυχούσε αν ήμουν μεχρι την 8η εβδομάδα, τωρα που ειμαι 13η το βρίσκει φυσιολογικό. Συνεχίζω κανονικά και τα utrogestan για 10 μερες ακομα και βλέπουμε. 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί με στηρίξατε σε μία πολύ δύσκολη στιγμή που κυριολεκτικά τρελάθηκα από το άγχος! ❤️

Μπράβο ρε κορίτσι μου χαίρομαι πάρα πολυ για σένα και το σπορι σου..όλα θα πάνε καλά από δω και πέρα να ακούς μόνο το γιατρό σου εννοείται να προσέχεις πολύ αλλά μην το πάρεις από φόβο η αποκόλληση θα επουλωθεί κι εσύ ευχαριστησου την εγκυμοσύνη σου..<3 έχουμε βρεθεί όλες στη θέση σου εγώ σίγουρα έχω ψάξει παρηγορια πολλές φορές και ο τέως βοηθάει να σου πει απλά κάποια ότι το έχει πάθει και αυτή και όλα πήγαν καλά..καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ❤️ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...