Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ειμαι στην 10η εβδομαδα και σημερα σταματησα τα outrogestan επαιρνα 2 την ημερα απο ενα που ειχα παρει αρχικα γτ ειχα δει λιγο αιμα στην 6η εβδομαδα..Την μερα εκεινη η Μεα μου ειχε πει να κοψω το φυλλικο οξυ(το πηρα μονο μια εβδομαδα) κ το εκανα χωρις να το ψαξω ..Σημερα που μου ειπε ο γιατρος να κοψω τα utrogestan τον ρωτησα αν θα πρεπει να ξεκινησω παλι το φυλλικο οξυ κ μου ειπε ναι δεν το σταματαμε ..του ειπα οτι η Μεα μου ειπε να το κοψω οταν αρχισα την διπλη δοση κ δεν εδειξε να ανησυχει κ μου ειπε να το παρω κανονικα παλι..μετα αφου εκλεισα αρχισα να σκεφτομαι κ το εψαξα οτι τα φαρμακα(utrogestan)  δεν περιεχουν φυλλικο οξυ οποτε απο την 6η ως τημ 10η εβδομαδα δεν πηρα αυτην την ουσια που ειναι βασικη..υπαρχει περιπτωση να εκανα κακο στο μωρο με την ελειψη του ..?θελω ν τον ξανα παρω τηλ αλλα ηθελα μεχρι τοτε να ρωτησω με εφαγε το αγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κωνσταντινα1988 είπε:

Ειμαι στην 10η εβδομαδα και σημερα σταματησα τα outrogestan επαιρνα 2 την ημερα απο ενα που ειχα παρει αρχικα γτ ειχα δει λιγο αιμα στην 6η εβδομαδα..Την μερα εκεινη η Μεα μου ειχε πει να κοψω το φυλλικο οξυ(το πηρα μονο μια εβδομαδα) κ το εκανα χωρις να το ψαξω ..Σημερα που μου ειπε ο γιατρος να κοψω τα utrogestan τον ρωτησα αν θα πρεπει να ξεκινησω παλι το φυλλικο οξυ κ μου ειπε ναι δεν το σταματαμε ..του ειπα οτι η Μεα μου ειπε να το κοψω οταν αρχισα την διπλη δοση κ δεν εδειξε να ανησυχει κ μου ειπε να το παρω κανονικα παλι..μετα αφου εκλεισα αρχισα να σκεφτομαι κ το εψαξα οτι τα φαρμακα(utrogestan)  δεν περιεχουν φυλλικο οξυ οποτε απο την 6η ως τημ 10η εβδομαδα δεν πηρα αυτην την ουσια που ειναι βασικη..υπαρχει περιπτωση να εκανα κακο στο μωρο με την ελειψη του ..?θελω ν τον ξανα παρω τηλ αλλα ηθελα μεχρι τοτε να ρωτησω με εφαγε το αγχος 

Η μαία σου ειπε να κόψεις το φυλλιλο οξύ ; γιατί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κορίτσι μου μην φοβάσαι. Δεν παθαίνει τόσο εύκολο κάτι το μωράκι σου. Αυτό τραβάει από εσένα ότι χρειάζεται. Οι γιαγιάδες μας ή ακόμα και οι μανάδες μας έπαιρναν φυλλικό οξύ; Μια χαρά υγιέστατα μωρά δεν έκαναν; Εσύ να είσαι ήρεμη και να μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...