Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή d3


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες! Βρίσκομαι στην 6η  εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου έκανα τον πρώτο έλεγχο και έχω χαμηλή d3...και αγχωθηκα λιγάκι. Εχεις καμία παρόμοια εμπειρία με χαμηλή d3?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η St33 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Βρίσκομαι στην 6η  εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου έκανα τον πρώτο έλεγχο και έχω χαμηλή d3...και αγχωθηκα λιγάκι. Εχεις καμία παρόμοια εμπειρία με χαμηλή d3?

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Πολλές εγκυμονουσες έχουν ανεπάρκεια η έλλειψη βιταμίνης d!! Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε το d3 fix και ήδη έχει ανέβει!! Μίλα με το γιατρό σου και θα σου δώσει λύση!! Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Πολλές εγκυμονουσες έχουν ανεπάρκεια η έλλειψη βιταμίνης d!! Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε το d3 fix και ήδη έχει ανέβει!! Μίλα με το γιατρό σου και θα σου δώσει λύση!! Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση!!

Καλησπέρα! Το θεμα μου είναι ότι παίρνω πριν μεινω έγκυος κ αντι να ανεβαίνει, έχει πέσει. Αυξησαμε την δοση τωρα...μου φαίνεται περίεργο που έχει πέσει κ σκέφτομαι να ξανακάνω μήπως έχει γίνει καποιο λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε ρωτήσω κάτι?? Έκανες την εξέταση στο ίδιο μικροβιολογικό που είχες κάνει την προηγούμενη?? Εμένα μου έτυχε με τη φεριτινη... Έκανα πριν μείνω έγκυος και είχα 22 και μετά που το έκανα σε άλλο μικροβιολογικό και ενώ είχα αρχίσει να παίρνω συμπληρωμα σιδήρου βγήκε 18...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η St33 είπε:

Καλησπέρα σε ολες! Βρίσκομαι στην 6η  εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου έκανα τον πρώτο έλεγχο και έχω χαμηλή d3...και αγχωθηκα λιγάκι. Εχεις καμία παρόμοια εμπειρία με χαμηλή d3?

Ποσο εχεις ; Εγω πηρα μολις τα αποτελεσματα αλλα δεν ειμαι εγκυος. εχω 40. ολοι οι ελληνες εχουμε ελλειψη θα παρεις συμπληρωμα και θα εισαι μια χαρα μην ανησυχεις κ εγω αυτο θα κανω μου ειπε ο γιατρος κατι καλες https://genecom.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=75:terra-d3-tabs&Itemid=136

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι?? Έκανες την εξέταση στο ίδιο μικροβιολογικό που είχες κάνει την προηγούμενη?? Εμένα μου έτυχε με τη φεριτινη... Έκανα πριν μείνω έγκυος και είχα 22 και μετά που το έκανα σε άλλο μικροβιολογικό και ενώ είχα αρχίσει να παίρνω συμπληρωμα σιδήρου βγήκε 18...

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι?? Έκανες την εξέταση στο ίδιο μικροβιολογικό που είχες κάνει την προηγούμενη?? Εμένα μου έτυχε με τη φεριτινη... Έκανα πριν μείνω έγκυος και είχα 22 και μετά που το έκανα σε άλλο μικροβιολογικό και ενώ είχα αρχίσει να παίρνω συμπληρωμα σιδήρου βγήκε 18...

Και εγω 27 εχω ,ειναι χαμηλα γενικως εφοσον οι τιμες διπλα γραφουν απο 10 εως 291.εχεις στιγμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι?? Έκανες την εξέταση στο ίδιο μικροβιολογικό που είχες κάνει την προηγούμενη?? Εμένα μου έτυχε με τη φεριτινη... Έκανα πριν μείνω έγκυος και είχα 22 και μετά που το έκανα σε άλλο μικροβιολογικό και ενώ είχα αρχίσει να παίρνω συμπληρωμα σιδήρου βγήκε 18...

Ναι στο ίδιο την έκαναν έχω 14κ κάτι. Μου φαίνεται περίεργο που ενω παίρνω άυτο πέφτει κ φοβάμαι παρα πολυ μπορω να πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

 

Και εγω 27 εχω ,ειναι χαμηλα γενικως εφοσον οι τιμες διπλα γραφουν απο 10 εως 291.εχεις στιγμα;

Όχι κορίτσι μου δεν έχω!! Ενώ ο σίδηρος και ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλά, η φεριτινη μου ανέκαθεν είναι χαμηλή!! Ευελπιστώ τώρα που παίρνω 2 legofer τη μέρα να αυξηθεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Ναι στο ίδιο την έκαναν έχω 14κ κάτι. Μου φαίνεται περίεργο που ενω παίρνω άυτο πέφτει κ φοβάμαι παρα πολυ μπορω να πω 

Με το γιατρό σου επικοινωνησες?? Πόσο είχες πριν και έπεσε στο 14??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Με το γιατρό σου επικοινωνησες?? Πόσο είχες πριν και έπεσε στο 14??

Ναι μιλήσαμε κ αυξήσαμε την δόση. Τον Φεβρουάριο ηταν 20 κ μεχρι σήμερα έπαιρνα 2000μοναδες. Πιστεύω ότι μια απο τις δυο μετρήσεις ειναι λαθος. Θα ξανακάνω μέσα στις μερες αλλη μια να μου φύγει απο το μυαλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kiarita91 είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν έχω!! Ενώ ο σίδηρος και ο αιματοκρίτης είναι πολύ καλά, η φεριτινη μου ανέκαθεν είναι χαμηλή!! Ευελπιστώ τώρα που παίρνω 2 legofer τη μέρα να αυξηθεί!!! 

Στην ιδια φαση ημαστε αλλα εγω εχω το στιγμα και τωρα θελω να μου πει κ μενα τι πρεπει να παρω.,θα ανεβει σιγουρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η St33 είπε:

Ναι στο ίδιο την έκαναν έχω 14κ κάτι. Μου φαίνεται περίεργο που ενω παίρνω άυτο πέφτει κ φοβάμαι παρα πολυ μπορω να πω 

Καλή σου μέρα!!! Πάρε για μερικές μέρες την παραπάνω δόση που σου έγραψε ο γιατρός σου και μετά εννοείται να την επαναλάβεις!!! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι θα δεις!! Η βιταμίνη d έχει και άμεση σχέση με τον ήλιο τώρα είμαστε όλοι σπίτι-δεν ξέρω αν δουλεύεις και βγαίνεις έξω- αλλά είναι κι αυτό ένας παράγοντας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Στην ιδια φαση ημαστε αλλα εγω εχω το στιγμα και τωρα θελω να μου πει κ μενα τι πρεπει να παρω.,θα ανεβει σιγουρα !! 

Φυσικά και θα ανέβει!! Αν και από ότι μου είπε η γιατρός μου ειδικά ο αιματοκρίτης κι αυτά μπορεί να μειωθούν τώρα με την εγκυμοσύνη αλλά είναι φυσιολογικό!!! Καλή σου μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...