Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπέρα κι καλώς όρισες στη. Παρέα μας!!! 

Προσωπικά στην πρώτη εγκυμοσύνη πήγα σε ιδιώτη αλλά αυτούς κυρίως τους νοιάζουν πως να στα πάρουν.

 μετα όμως πήγα στο δημόσιο νοσοκομείο, γιατί ο συγκεκριμένος γιατροσ που με ανέλαβε είναι πολύ καλός και δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Είμαι της αποψησ Ότι έχουν και περισσότερη εμπειρία στα δημόσια καθωσ Αντιμετωπίζουν κάθε μέρα εγκυμονούσες και τοκετούς, αρκεί να βρεις τον σωστό άνθρωπο- γιατρό. 

Τον αγαπάω το γιατρό μου δεν τον αλλάζω με τίποτα. Απανταει στο τηλέφωνο και στα μηνύματα κι αν δεν απαντήσει στο τηλέφωνο θα με πάρει πίσω άμεσα. 

Θα πηγαίνω κάθε μήνα όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη, απλά σε αυτή εδώ στις αρχές με είδε 3 φορές σε ένα μήνα λόγω των καφέ υγρών και της κούρασης γιατί έχω πολύ μικρό μωρό και ήθελε να ακούσει την καρδούλα του να δούμε ότι αναπτύσσεται σωστά.

οι μόνες εξετασεις που θα κάνω έξω είναι αυχενική, β´ επιπέδου και ντοπλερ

30 του μήνα σε μια εβδομάδα ακριβώς :)

 

@netspirit αυτό έχει σημασία να νιώθεις εσύ ασφάλεια με το γιατρό σου !!Και οι ιδιωτες έχουν εμπειρία απλά είναι που θα πέσεις !!!Καλή εγκυμοσύνη !!!!σε ποιο νοσοκομείο Είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

εγώ το μεσημέρι στις 3!! και εγώ έχω αγωνία!! 

Υπομονηηη,ολα καλα θα μας πανεεεε!!!Θετικη ενεργειααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@netspirit αυτό έχει σημασία να νιώθεις εσύ ασφάλεια με το γιατρό σου !!Και οι ιδιωτες έχουν εμπειρία απλά είναι που θα πέσεις !!!Καλή εγκυμοσύνη !!!!σε ποιο νοσοκομείο Είναι?

Εννοείται δεν κατηγορώ τους ιδιώτες απλά είμαι περίεργη με τους γιατρούς πολύ γιατί την έχω πατήσει μια φορά.

εγω στάθηκα τυχερή γιατί το νοσοκομείο εδώ έχει νέα πτέρυγα πολύ καλή κ ο γιατρός που έχω τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

καλη εγκυμοσύνη να έχουμε κορίτσια μ όλες !!!

Μυτιληνη βρίσκομαι , εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Εννοείται δεν κατηγορώ τους ιδιώτες απλά είμαι περίεργη με τους γιατρούς πολύ γιατί την έχω πατήσει μια φορά.

εγω στάθηκα τυχερή γιατί το νοσοκομείο εδώ έχει νέα πτέρυγα πολύ καλή κ ο γιατρός που έχω τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

καλη εγκυμοσύνη να έχουμε κορίτσια μ όλες !!!

Μυτιληνη βρίσκομαι , εσυ;

κορίτσι αλήθεια;; εγώ είμαι Λήμνο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Εννοείται δεν κατηγορώ τους ιδιώτες απλά είμαι περίεργη με τους γιατρούς πολύ γιατί την έχω πατήσει μια φορά.

εγω στάθηκα τυχερή γιατί το νοσοκομείο εδώ έχει νέα πτέρυγα πολύ καλή κ ο γιατρός που έχω τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

καλη εγκυμοσύνη να έχουμε κορίτσια μ όλες !!!

Μυτιληνη βρίσκομαι , εσυ;

Ααα τελεια !!όντως έχετε καλό νοσοκομείο έχω επισκεφθεί το νησί σου όμορφα είναι !!Αθήνα ειμαι !!!Καλά κάνεις και είσαι περίεργη έτσι πρέπει δε παίζουμε με αυτά !!!

 

Όλα να πάνε καλα και τα υπόλοιπα περισσεύουν !!!???♥️♥️♥️♥️???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Το στήθος μου με πονάει απίστευτα και έχει γινει ηδη διπλάσιο και δεν μπορώ να φάω πολύ φουσκωνω με το πάρα μικρό δεν μπορώ να χωνέψω ,νιώθω συχνά ατονία αλλά νομίζω ότι φταίει η προγεστερόνη που παίρνω εσυ;;;

Εμένα το στήθος με πονούσε υπερβολικά πριν ακόμη έχω καθυστέρηση. Φυσικά είναι πρησμένο ακόμη. Τα πρωινά καμία φορά έχω κάποιες καούρες αλλά σε γενικές γραμμές τίποτα ιδιαίτερο. Μικρό ενοχλήσεις στην κοιλιά κ γύρω γύρω ελαφριές που έρχονται και φευγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η netspirit είπε:

Εννοείται δεν κατηγορώ τους ιδιώτες απλά είμαι περίεργη με τους γιατρούς πολύ γιατί την έχω πατήσει μια φορά.

εγω στάθηκα τυχερή γιατί το νοσοκομείο εδώ έχει νέα πτέρυγα πολύ καλή κ ο γιατρός που έχω τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

καλη εγκυμοσύνη να έχουμε κορίτσια μ όλες !!!

Μυτιληνη βρίσκομαι , εσυ;

Μυτιληναρα σ'αγαπώ και εγώ από δωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Εννοείται δεν κατηγορώ τους ιδιώτες απλά είμαι περίεργη με τους γιατρούς πολύ γιατί την έχω πατήσει μια φορά.

εγω στάθηκα τυχερή γιατί το νοσοκομείο εδώ έχει νέα πτέρυγα πολύ καλή κ ο γιατρός που έχω τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

καλη εγκυμοσύνη να έχουμε κορίτσια μ όλες !!!

Μυτιληνη βρίσκομαι , εσυ;

Χαίρομαι που μας λες ότι στην Μυτιλήνη, στην οποία πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια, έχετε καινούρια πτέρυγα μαιευτικής και είσαι ευχαριστημένη! Στην επαρχία σπανίζουν αυτά από ότι γνωρίζω και πολλές κοπέλες αναγκάζονται να καταφύγουν σε κλινικές πληρώνοντας αδρά για έναν τοκετό που πλέον θεωρείται ρουτίνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2019 at 12:57 ΜΜ, ο/η γιωτα22 είπε:

@Bellaki,πως εισαι???Ολα καλα??Πως πας,ενταξεθ με τα σκουραα??

Όλα καλά! Έκανα την Τετάρτη υπέρηχο, πλέον κανονικό στην κοιλίτσα, είδαμε το μωρό να κουνάει χέρια πόδια(είναι και 4 ολόκληρα εκατοστά !!χαχα!!!)και κλείσαμε αυχενική για τις 04/06. Μου έκοψε τα σικλακούρ και μετά την αυχενική μάλλον θα μου κόψει και τα υπόλοιπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Κοντονησιώτισσες δηλαδή :) :) :) 

ελα να γεννήσουμε μαζί 

Ήταν μια από τις επιλογές μας να έρθω εκεί για γέννα..  Ο άντρας μου είναι από Λέσβο..  Όλοι οι συγγενείς του είναι εκεί.. το πατρικό του επίσης.. το νοσοκομείο η καινούρια πτέρυγα δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από ιδιωτικό.. Αλλά ο γιατρός μου είναι εδώ και ξεγενναει Θεσσαλονίκη.. οπότε.. θα πάμε εκεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2019 at 12:31 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Nektarinaki_love τελειοοο??Θέλω κ εγω c.d!!στις 28/5εχουμε !!????????♥️♥️♥️♥️♥️???

Τέλειο δεν λες τιποταααααα!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️Νιωθω ερωτευμενηηηηηηηηηηηηηη❤️❤️❤️???Καλημερα κοριτσαρες!καλε τι πολλα ειπατε??δεν σας προλαβαινω σουσουραδες!!!χαχαχαχαχ χανομαι πολυ εγω ρε κοριτσια γιατι τρεχω με το  γαμοοοο!!!ειδα και αλλη κοπελα παντρευεται! @marzouΙουλιο αυτη!αντε με το καλοοοοοκοριτσι μουυ!!με το καλο κοριτσια και οι αυχενικες σας❤️❤️❤️Αντε Μπεμπελουκα κοντευουνε οι μερες!και εγω ανα δυο εβδομαδες παω για υπερηχο,γιατι δεν μπορω να περιμενω παραπανωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Όλα καλά! Έκανα την Τετάρτη υπέρηχο, πλέον κανονικό στην κοιλίτσα, είδαμε το μωρό να κουνάει χέρια πόδια(είναι και 4 ολόκληρα εκατοστά !!χαχα!!!)και κλείσαμε αυχενική για τις 04/06. Μου έκοψε τα σικλακούρ και μετά την αυχενική μάλλον θα μου κόψει και τα υπόλοιπα. 

Ειδες που αγχωνοσουν τσαμπα,ολα καλα!!!Εγω 3/6 αυχενικη κ απο δευτερα θα κοψω τα cyclacur k outrozestan  κ μετα την αυχενικη την αντιπικτικη ενεση!!!Ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Αλήθεια??? Από Λήμνο είναι ο άντρας μου ερχόμαστε συνέχεια!! 

αααα ένα μικρό χωριό το φόρουμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Μυτιληναρα σ'αγαπώ και εγώ από δωωωωωωω

Καλώς την συντοπίτισσα :) θα κάνουν παρέα τα ζουζούνια μας :)

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Χαίρομαι που μας λες ότι στην Μυτιλήνη, στην οποία πέρασα τα φοιτητικά μου χρόνια, έχετε καινούρια πτέρυγα μαιευτικής και είσαι ευχαριστημένη! Στην επαρχία σπανίζουν αυτά από ότι γνωρίζω και πολλές κοπέλες αναγκάζονται να καταφύγουν σε κλινικές πληρώνοντας αδρά για έναν τοκετό που πλέον θεωρείται ρουτίνα. 

Όχι προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ καλή πτέρυγα και το λέω εγώ που μόλις έμαθα στην πρώτη ότι είμαι έγκυος φώναζα κλείστε μ εισιτήριο να φύγω στην Αθήνα 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Ήταν μια από τις επιλογές μας να έρθω εκεί για γέννα..  Ο άντρας μου είναι από Λέσβο..  Όλοι οι συγγενείς του είναι εκεί.. το πατρικό του επίσης.. το νοσοκομείο η καινούρια πτέρυγα δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από ιδιωτικό.. Αλλά ο γιατρός μου είναι εδώ και ξεγενναει Θεσσαλονίκη.. οπότε.. θα πάμε εκεί.. 

Να εμπιστεύεστε το γιατρό σου κ όλα καλά θα πάνε όπου και κα είσαι αυτό να το θυμάσαι :)

ειδες μαζευτήκαμε μπόλικα Μυτιληνιά φρούτα εδώ τελικά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Θα είμαι εγώ με το καλό μανούλα έως τις 13/12. Είμαι δηλαδή 2.5 μηνών.. έχουμε δει το μωράκι, έχουμε ακούσει καρδούλα και στις 4/6 θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Πώς νιώθετε γενικά? Έχετε πονακια? Έχω μέχρι τώρα είχα μια ήσυχη πορεία χωρίς ανακατωσουρες και τέτοια προβλήματα. Σε κάθε πονακια όμως ανησυχώ.. περιμένω τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xenia!!! είπε:

Καλησπέρα σας,

Θα είμαι εγώ με το καλό μανούλα έως τις 13/12. Είμαι δηλαδή 2.5 μηνών.. έχουμε δει το μωράκι, έχουμε ακούσει καρδούλα και στις 4/6 θα κάνω την αυχενική διαφάνεια. Πώς νιώθετε γενικά? Έχετε πονακια? Έχω μέχρι τώρα είχα μια ήσυχη πορεία χωρίς ανακατωσουρες και τέτοια προβλήματα. Σε κάθε πονακια όμως ανησυχώ.. περιμένω τα νέα σας.

Γεια σου @Xenia!!! Καλώς ήρθες μαζί με μένα και @Mantarini έχουμε την ίδια Πητ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η satya είπε:

Θα είσαι εκεί το καλοκαίρι???

μένω μόνιμα στο νησί!! Εδώ θα μαι!!

@Xenia!!! Καλώς μας ήρθες!! Όπως είπε και η @Μπεμπελουκα έχουμε ίδιες Πητ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love τι κάνεις ,?????χαθηκεςςςςς όλα έτοιμα για το γάμο ???????Σε θέλω σουπερ???????????? @Mantarini Λήμνο δεν έχω έρθει είναι ωραία ??? @γιωτα22 ευτυχία που τελειώνουμε με τα χαπια !!!! @satya είσαι έτοιμη για διακοπαρεςςςχιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Nektarinaki_love τι κάνεις ,?????χαθηκεςςςςς όλα έτοιμα για το γάμο ???????Σε θέλω σουπερ???????????? @Mantarini Λήμνο δεν έχω έρθει είναι ωραία ??? @γιωτα22 ευτυχία που τελειώνουμε με τα χαπια !!!! @satya είσαι έτοιμη για διακοπαρεςςςχιχι 

ναι είναι πολύ όμορφα!! έχει ωραίες παραλίες και όλα είναι πολύ κοντά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

ναι είναι πολύ όμορφα!! έχει ωραίες παραλίες και όλα είναι πολύ κοντά!!

Ναι Παναγια μου,ευτυχως!!!@Μπεμπελουκα,εσυ ποτε θα τα κοψεις τα χαπια?Τωρα τι παιρνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η γιωτα22 είπε:

Ειδες που αγχωνοσουν τσαμπα,ολα καλα!!!Εγω 3/6 αυχενικη κ απο δευτερα θα κοψω τα cyclacur k outrozestan  κ μετα την αυχενικη την αντιπικτικη ενεση!!!Ολα καλα!!!

Τέλεια!!!! Αυτή η αντιπηκτική με έχει τσακίσει!!!! Δεν έχω σημείο να την κάνω από τις μελανιές και τα εξογκώματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Τέλεια!!!! Αυτή η αντιπηκτική με έχει τσακίσει!!!! Δεν έχω σημείο να την κάνω από τις μελανιές και τα εξογκώματα!!!!

@Bellaki προσπάθησε να την κάνεις και πιο πλαγιασταγινεται και σιγα σιγα το φάρμακο Όχι ότι δεν θα μελανιααειςαλλα και εγώ ξεκίνησα να το κάνω έτσι και μαζεύτηκε λίγο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...