Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Κ μεις πολύ περισσότερα από πριν κ τρομερά ανήσυχο ύπνο. Κάθε φορά κουνιέται, στριφογυριζει κ οπότε ξυπνάει σηκώνεται και κάθεται στον πωπο της. 

καλέ την κόρη μου περιγράφεις;; χαχαχχα εγώ χωρίς την συγκοιμηση θα είχα τρελαθεί στα πέρα δώθε... δεν θα το άντεχα.. Ενώ έτσι πετάω βυζακι, θηλάζει η μικρή και εγώ συνεχίζω τον ύπνο (που λέει ο λόγος) και είμαστε όλοι χαρούμενοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Εμείς πλέον με την συγκοιμηση δεν εχουμε τρέλα ξυπνήματα αλλά έχουμε ανήσυχο ύπνο. Ψάχνει στον ύπνο του συνεχώς το στήθος αν δεν το βρίσκει αρχίζει την μουρμούρα. 

Χαχαχχα  @despoina46  μου θυμίζει τον δικό μας κάνει το ίδιο...κάθεται στον ποπό του και μιλάει στο φωτάκι νυχτος. Αχ κορίτσια είπα στον παιδίατρο μας ότι κάνουμε συγκοιμηση και μου είπε ότι αυτό θα ήταν καλύτερα να το κόψουμε και έχει κ δίκιο. Αλλά έχω βολευτει που τουλάχιστον δεν σηκώνομαι τόσες φορές μέσα στην νύχτα. 

Αν δεν ξυπνάει πολύ γιατί δεν το προσπαθείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

καλέ την κόρη μου περιγράφεις;; χαχαχχα εγώ χωρίς την συγκοιμηση θα είχα τρελαθεί στα πέρα δώθε... δεν θα το άντεχα.. Ενώ έτσι πετάω βυζακι, θηλάζει η μικρή και εγώ συνεχίζω τον ύπνο (που λέει ο λόγος) και είμαστε όλοι χαρούμενοι. 

Κ γω αυτό κάνω αλλά με τα κούνημα τα της κάνουμε πόση ώρα να κοιμηθούμε. Σήμερα ξυονησε στις 6 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!

απ οτι βλεπω ακομι τραβάτε ζόρια αρκετές....

εμεις πάλι σε γενικές γραμμές είμαστε καλα

παμε σχολειο, τρώμε, αρχίσαμε να τρώμε κ βραδυνο πλεον για να την ποιανει καλυτερα....

τρωει ολα τα φαγητά ευτυχως δεν αρχισε ακομι να επιλέγει Κ έτσι έχω γλυτωσει τα διπλό μαγειρέματα 🤣🤣🤣

απο δοντάκια 2+2 Κ τωρα σκάει κ άλλο ενα κατω

χορος, παλαμάκια, κουπεπε, γεια σου, φιλάκια Κλπ πάμε καλα. 
απο βηματάκια κανει 2-3 μονη της αλλα κ η αληθεια ειναι οτι δεν τη βοηθάω να περπατήσει γιατι ξέρω τι ειναι να κυνηγάς ενα μωρο απο πίσω 🤣🤣🤣

απο γεύματα
το πρωί γαλα, στις 9 φρουτοκρεμα ή αυγο και γιαουρτι

κατα τις 13:00 φαγητο

μετα λιγο γαλα και υπνο μεχρι τις 6 οπου θα φάει κρεμα και κατα τις 8:30 θα φάει πάλι φαγητο κατα τις 9 θα πιει το γαλα της και θα κοιμηθει

ξυπναει ελάχιστες φορές πλεον για να βρει τη πιπιλα τηςσπερασε σχεδον ένας χρόνος κ με αυτο το ζουζουνι και ο δικός μου περιορίστηκε κατα πολυ αλλα δεν έχω παράπονο, δόξα το θεό να ειναι γερά τα μωρακια μας....

τα πρωινά δουλεύω λιγο στους δικούς μου κ έτσι Ξελαμπικάρω κ εγω

Αυτά τα νεα μας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2020 at 8:50 ΠΜ, ο/η despoina46 είπε:

Αν δεν ξυπνάει πολύ γιατί δεν το προσπαθείς; 

Με την συγκοιμηση δεν ξυπνάει...επειδή κοιμόμαστε αγκαλιά....αλλιώς μόλις τον αφήσω στην κούνια - μα μόλις τον αφήσω ανοίγει τα μάτια σαν να μην κοιμόταν πότε και κλαίει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Με την συγκοιμηση δεν ξυπνάει...επειδή κοιμόμαστε αγκαλιά....αλλιώς μόλις τον αφήσω στην κούνια - μα μόλις τον αφήσω ανοίγει τα μάτια σαν να μην κοιμόταν πότε και κλαίει. 

Εισσι παρα πολυ τυχερή. Εμένα αν δεν ξυονουσε δεν θα με ενοχλούσε καθόλου η συγκοιμιση. Εμένα κοιμάται μαζί μ κ παλι ξυπνάει πολλές φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εισσι παρα πολυ τυχερή. Εμένα αν δεν ξυονουσε δεν θα με ενοχλούσε καθόλου η συγκοιμιση. Εμένα κοιμάται μαζί μ κ παλι ξυπνάει πολλές φορές 

Κ μένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2020 at 1:13 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Καλημερα μανουλες,τι κανετε?Ρε κοριτσια μου για πειτε μου λιγο,ποσο κοιμουνται τα μωρα σας το βραδυ?Εμεις συνεχιζουμε να ξυπναμε 5-6 φορες 😥

Εμένα 25-26 φορές. 😰😨😭😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2020 at 8:29 ΜΜ, ο/η despoina46 είπε:

Θηλάζουμε ναι. Τι να πω, χθες ειδικά όλη νύχτα ξυονουσε ακόμη κ στο μισάωρο 

Κ μένα κ δεν θηλάζουμε.. 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@despoina46 Για την ώρα ναι είναι πολύ καλό αυτο... Θα ξε-ξυπνησει ορισμένες φορές αλλά δεν μένει ξύπνιος.  Θα πιάσει στήθος και στο λεπτό έχει κοιμηθεί πάλι. Εμένα με ενοχλεί κορίτσια η συγκοιμηση. Δεν βολευομαι... Μέσα σε ένα μήνα έχω πιαστεί τρεις φορές και δεν γυρίζει το κεφάλι ούτε δεξιά ούτε αριστερά. Αγαλματάκι ακουνητο...Αλλά τουλάχιστον έχω σώσει την μέση μου που δεν χρειάζεται να τον σηκώνω τόσες φορές μέσα στη νύχτα. @Starrr Δεν θηλάζετε Εεε? Αυτό τρέμω κ εγώ!  Γιατί για την ώρα με τον θηλασμό κοιμάται αμέσως. Στον χρόνο πάνω όμως που θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά τον αποθηλασμο δεν ξέρω τι θα απογινουμε... 

Έχετε συζητήσει εσείς το συγκεκριμένο με τον παιδίατρο σας? Σας έχει πει κάτι? Μια συμβουλή οτιδήποτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!

απ οτι βλεπω ακομι τραβάτε ζόρια αρκετές....

εμεις πάλι σε γενικές γραμμές είμαστε καλα

παμε σχολειο, τρώμε, αρχίσαμε να τρώμε κ βραδυνο πλεον για να την ποιανει καλυτερα....

τρωει ολα τα φαγητά ευτυχως δεν αρχισε ακομι να επιλέγει Κ έτσι έχω γλυτωσει τα διπλό μαγειρέματα 🤣🤣🤣

απο δοντάκια 2+2 Κ τωρα σκάει κ άλλο ενα κατω

χορος, παλαμάκια, κουπεπε, γεια σου, φιλάκια Κλπ πάμε καλα. 
απο βηματάκια κανει 2-3 μονη της αλλα κ η αληθεια ειναι οτι δεν τη βοηθάω να περπατήσει γιατι ξέρω τι ειναι να κυνηγάς ενα μωρο απο πίσω 🤣🤣🤣

απο γεύματα
το πρωί γαλα, στις 9 φρουτοκρεμα ή αυγο και γιαουρτι

κατα τις 13:00 φαγητο

μετα λιγο γαλα και υπνο μεχρι τις 6 οπου θα φάει κρεμα και κατα τις 8:30 θα φάει πάλι φαγητο κατα τις 9 θα πιει το γαλα της και θα κοιμηθει

ξυπναει ελάχιστες φορές πλεον για να βρει τη πιπιλα τηςσπερασε σχεδον ένας χρόνος κ με αυτο το ζουζουνι και ο δικός μου περιορίστηκε κατα πολυ αλλα δεν έχω παράπονο, δόξα το θεό να ειναι γερά τα μωρακια μας....

τα πρωινά δουλεύω λιγο στους δικούς μου κ έτσι Ξελαμπικάρω κ εγω

Αυτά τα νεα μας......

Μπράβο σας βρε παιδιά, τα πάτε πολύ καλά εσείς... Εγώ λόγω της κατάστασης με τον ιό φέτος δεν πήγα δουλειά... Βλέπω εσένα που χαίρεσαι και ξελαμπικαρεις που δουλεύεις λίγο και εγώ μόνο που σκέφτομαι ότι πλησιάζει η ώρα να επιστρέψω για δουλειά με πιάνει κατάθλιψη. Πολλές φορές τον κοιτάζω και νιώθω σφίξιμο που πρέπει να τον αφήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

@despoina46 Για την ώρα ναι είναι πολύ καλό αυτο... Θα ξε-ξυπνησει ορισμένες φορές αλλά δεν μένει ξύπνιος.  Θα πιάσει στήθος και στο λεπτό έχει κοιμηθεί πάλι. Εμένα με ενοχλεί κορίτσια η συγκοιμηση. Δεν βολευομαι... Μέσα σε ένα μήνα έχω πιαστεί τρεις φορές και δεν γυρίζει το κεφάλι ούτε δεξιά ούτε αριστερά. Αγαλματάκι ακουνητο...Αλλά τουλάχιστον έχω σώσει την μέση μου που δεν χρειάζεται να τον σηκώνω τόσες φορές μέσα στη νύχτα. @Starrr Δεν θηλάζετε Εεε? Αυτό τρέμω κ εγώ!  Γιατί για την ώρα με τον θηλασμό κοιμάται αμέσως. Στον χρόνο πάνω όμως που θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά τον αποθηλασμο δεν ξέρω τι θα απογινουμε... 

Έχετε συζητήσει εσείς το συγκεκριμένο με τον παιδίατρο σας? Σας έχει πει κάτι? Μια συμβουλή οτιδήποτε? 

Εμένα από την ώρα που γευτηκε φαγητό έφαγα άκυρο κορίτσια.... Προσπαθούσα μια εβδομάδα. Αλλά δεν. Όσο έμπαιναν τροφές ελαττώνε. Πότε δεν κοιμόταν με το στήθος εμένα. Γιατί κάθε φορά είχαμε δράματα. Έκλαιγε.. Κ με αγκαλιά κοιμόταν. Ελαττώνε το σιγά σιγά μην του κακοφανει. Κ μπορείς μόνο βράδυ να θηλάζεις. Το στήθος θα μάθει σε αυτό... Αλλιώς να θες εξ ολοκλήρου μπιμπερό. Βγάζε με θήλαστρο. Κ δίνε το με μπιμπερό.. Κ σιγά σιγά σκόνη γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα 25-26 φορές. 😰😨😭😢

Χάλια ρε παιδί μου, όσο πάει κ χειρότερα. Προχθές κοιμήθηκε καλά κ χθες πάλι με τρέλανε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mayland είπε:

@despoina46 Για την ώρα ναι είναι πολύ καλό αυτο... Θα ξε-ξυπνησει ορισμένες φορές αλλά δεν μένει ξύπνιος.  Θα πιάσει στήθος και στο λεπτό έχει κοιμηθεί πάλι. Εμένα με ενοχλεί κορίτσια η συγκοιμηση. Δεν βολευομαι... Μέσα σε ένα μήνα έχω πιαστεί τρεις φορές και δεν γυρίζει το κεφάλι ούτε δεξιά ούτε αριστερά. Αγαλματάκι ακουνητο...Αλλά τουλάχιστον έχω σώσει την μέση μου που δεν χρειάζεται να τον σηκώνω τόσες φορές μέσα στη νύχτα. @Starrr Δεν θηλάζετε Εεε? Αυτό τρέμω κ εγώ!  Γιατί για την ώρα με τον θηλασμό κοιμάται αμέσως. Στον χρόνο πάνω όμως που θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά τον αποθηλασμο δεν ξέρω τι θα απογινουμε... 

Έχετε συζητήσει εσείς το συγκεκριμένο με τον παιδίατρο σας? Σας έχει πει κάτι? Μια συμβουλή οτιδήποτε? 

Καμιά συμβουλή. Είναι στο παιδί δυστυχώς. Ο ύπνος στρώνει μέχρι τα 3.Αλιμονο μας αν φτάσουμε εκεί 🤪😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@despoina46 συγνώμη που επεμβαίνω. Μέχρι τ 3;;; Μέχρι τα 5 πες καλύτερα! Η μεγαλη μ εκλεισε τα 3 τ Αύγουστο, η μικρη 18 μηνων και σηκώνομαι μεσω ορο 4 με 5 φορες καθε βραδυ. Και οι 2 ξυπνάνε ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@despoina46 συγνώμη που επεμβαίνω. Μέχρι τ 3;;; Μέχρι τα 5 πες καλύτερα! Η μεγαλη μ εκλεισε τα 3 τ Αύγουστο, η μικρη 18 μηνων και σηκώνομαι μεσω ορο 4 με 5 φορες καθε βραδυ. Και οι 2 ξυπνάνε ακομα...

😭😭😭😭 Μέχρι τα 5 το χω διαβάσει αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Πες μου πως αντέχεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Χάλια ρε παιδί μου, όσο πάει κ χειρότερα. Προχθές κοιμήθηκε καλά κ χθες πάλι με τρέλανε. 

Εγώ σερί 4 ώρες δνε έχω κοιμηθεί πάντως. Κ με την δουλειά χάλια. Κ δνε την παλεύω γενικότερα.... Τόσο alert ο εγκέφαλος. Έχει φρικάρει κι αυτό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγώ σερί 4 ώρες δνε έχω κοιμηθεί πάντως. Κ με την δουλειά χάλια. Κ δνε την παλεύω γενικότερα.... Τόσο alert ο εγκέφαλος. Έχει φρικάρει κι αυτό!!! 

Όντως, στον εγκέφαλο τους γίνεται το σώσε. Πολλά ερεθίσματα κ πολλά κατορθώματα. Τώρα θα μου πεις γιατί δεν είναι όλα έτσι; έλα ντε... Πάντως είναι ζόρικο κομμάτι γτ η μέρα δεν βγαίνει εύκολα. Εγώ την κυνηγάω όλη μέρα γτ συνέχεια σηκώνεται όρθια κ μπούσουλαει με ταχυτητα τρελή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Όντως, στον εγκέφαλο τους γίνεται το σώσε. Πολλά ερεθίσματα κ πολλά κατορθώματα. Τώρα θα μου πεις γιατί δεν είναι όλα έτσι; έλα ντε... Πάντως είναι ζόρικο κομμάτι γτ η μέρα δεν βγαίνει εύκολα. Εγώ την κυνηγάω όλη μέρα γτ συνέχεια σηκώνεται όρθια κ μπούσουλαει με ταχυτητα τρελή 

Σε ένταση είμαστε κ εμείς συνεχως. Μου έλεγαν όλοι τώρα που θα πας στη δουλειά θα ηρεμήσουν. Γιατί κ εγώ θα μιλάω με έναν άνθρωπο. Κ το παιδί θα μάθει κ με άλλους. Κ εμείς όλο κ χειροτερευουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα...

δεν θελω να σας απογοητεύσω με τον υπνο αλλα θα ξυπνάνε καποιες φορες...

μια λογω άγχους αποχωρισμού μια για τα δόντια, μια γιατι έχασαν τη πιπιλα,κλπ... 

σημερα πχ η μεγαλη ξυπνησε μια φορα κ φώναζε «μαμα πιπιλα» (συνήθως αφήνω κ δευτερη στο κρεβατι της αλλα χθες δεν αφησα

μετα ξυπνησε στις 6 κ μου φώναζε μαμαααα γαλα 🤣🤣🤣 αλλα πλεον σε αυτά έχω συνηθίσει...

αυτο που με δυσκολεύει στη μεγαλη και δεν ξέρω τι λάθος κανω ειναι στο να κοιμηθεί το μεσημερι... την ποιανει μια υπερένταση δεν κοιμαται και κατα τις 6-7 γκρινιάζει... άλλαξε κ η ώρα κ αυτά που να το καταλάβουν τα έρμα;;;

οσο για την δουλειά και εγω στο πρώτο δεν ήθελα βα την αποχωρήσω αλλα λογω οτι όλη κου τη ζωή δούλευα κ δεν ειχα κάποιον να μου τις κρατήσει έστω μια ώρα με φρικάρε κ τωρα ειλικρινά ειναι σωτηρία το σχολειο γιατι μπορω να ξεδίνω λιγο.... 

υπομονη κοριτσια μεχρι να μεγαλωσουν να πανε για σπουδές 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σε ένταση είμαστε κ εμείς συνεχως. Μου έλεγαν όλοι τώρα που θα πας στη δουλειά θα ηρεμήσουν. Γιατί κ εγώ θα μιλάω με έναν άνθρωπο. Κ το παιδί θα μάθει κ με άλλους. Κ εμείς όλο κ χειροτερευουμε. 

Ποτέ χρονιζετε; Κ μεις είμαστε σε τρελή φάση. Πολλή κούραση, όλη μέρα σπίτι με το παιδί χωρίς ύπνο, είναι μεγάλο μανίκι. Εγώ παραιτήθηκα απ τη δουλειά μου. Τελικά δν ξέρω τι είναι καλύτερο, να φεύγεις κ λίγες ώρες ή όχι; Απ τη μία ξέφευγεις απ την άλλη έχεις κ το παιδί στο μυαλό σου, είσαι κ αυονη, πως να ανταπεξέλθεις; Περπάτησε ο δικός σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ποτέ χρονιζετε; Κ μεις είμαστε σε τρελή φάση. Πολλή κούραση, όλη μέρα σπίτι με το παιδί χωρίς ύπνο, είναι μεγάλο μανίκι. Εγώ παραιτήθηκα απ τη δουλειά μου. Τελικά δν ξέρω τι είναι καλύτερο, να φεύγεις κ λίγες ώρες ή όχι; Απ τη μία ξέφευγεις απ την άλλη έχεις κ το παιδί στο μυαλό σου, είσαι κ αυονη, πως να ανταπεξέλθεις; Περπάτησε ο δικός σου; 

9/11 έχει γενέθλια... 8/11 θα κάνουμε βάφτιση. Κ τρέχω κ γι αυτήν.... Όχι δε περπάτησε.... Κάνει όλα τα υπόλοιπα βέβαια.. Σέρνει αντικείμενα, μπούσουλαει, σκαρφαλώνει, σηκώνεται πιάνει ξανά κάθεται, έχουμε το τραπέζι δραστηριότητων κ το πάει σε όλο το σπίτι, σηκώνεται κ το σέρνει με τα χέρια του.. Δεν είναι παιδί αυτο😂😂 τώρα για να μας δείξει τη δύναμη του, σφίγγεται κ κατά κοκκινίζει... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

9/11 έχει γενέθλια... 8/11 θα κάνουμε βάφτιση. Κ τρέχω κ γι αυτήν.... Όχι δε περπάτησε.... Κάνει όλα τα υπόλοιπα βέβαια.. Σέρνει αντικείμενα, μπούσουλαει, σκαρφαλώνει, σηκώνεται πιάνει ξανά κάθεται, έχουμε το τραπέζι δραστηριότητων κ το πάει σε όλο το σπίτι, σηκώνεται κ το σέρνει με τα χέρια του.. Δεν είναι παιδί αυτο😂😂 τώρα για να μας δείξει τη δύναμη του, σφίγγεται κ κατά κοκκινίζει... 🙄

Χαχαχαχ χαχαχαχ κ μένα τα ίδια κάνει ακριβώς. Έχουμε πολλά νεύρα! Περιμένω να περπατήσει μήπως κ ηρεμήσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Χαχαχαχ χαχαχαχ κ μένα τα ίδια κάνει ακριβώς. Έχουμε πολλά νεύρα! Περιμένω να περπατήσει μήπως κ ηρεμήσουμε 

Να δούμε.... 🙄🙄 Μακάρι.... Γιατί η αντοχή μου εξαντλείται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Χαχαχαχ χαχαχαχ κ μένα τα ίδια κάνει ακριβώς. Έχουμε πολλά νεύρα! Περιμένω να περπατήσει μήπως κ ηρεμήσουμε 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Να δούμε.... 🙄🙄 Μακάρι.... Γιατί η αντοχή μου εξαντλείται.. 

Θα περπατήσουν κ θα λέτε καλα καθόσουν χαχαχαχαχαχα

σας αγαπάω τρελομανουλες 🤣🤣🤣🤣😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...