Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γάλα frisolac HA


Mariam123

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ελπίζω να είστε όλοι καλά...λοιπόν έχω ένα μωράκι 25 ημερών κοντά.

Θηλάζωαποκλειστικά Αλλά δεν δείχνει να χορταίνει και μου είπε η παιδίατρος να ξεκινήσω μικτή με το γάλα frisolac...από την πρώτη φορά που τι ήπιε έκανε εμετό ξανά προσπάθησα μετά από 2 μέρες και πάλι το ίδιο..δοκιμάσαμε να το κάνουμε και πιο αραιωμένο με περισσότερο νερό αλλά πάλι εμετό...ξανά μίλησα με την παιδίατρο που μου είπε να πάρω το frisolac ha...τι γνώμη έχετε γι'αυτό το γάλα; είναι πιο ελαφρύ ; πιστεύω ότι τι frisolac του έπεφτε πολύ βαρύ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariam123 είπε:

Καλησπέρα σας ελπίζω να είστε όλοι καλά...λοιπόν έχω ένα μωράκι 25 ημερών κοντά.

Θηλάζωαποκλειστικά Αλλά δεν δείχνει να χορταίνει και μου είπε η παιδίατρος να ξεκινήσω μικτή με το γάλα frisolac...από την πρώτη φορά που τι ήπιε έκανε εμετό ξανά προσπάθησα μετά από 2 μέρες και πάλι το ίδιο..δοκιμάσαμε να το κάνουμε και πιο αραιωμένο με περισσότερο νερό αλλά πάλι εμετό...ξανά μίλησα με την παιδίατρο που μου είπε να πάρω το frisolac ha...τι γνώμη έχετε γι'αυτό το γάλα; είναι πιο ελαφρύ ; πιστεύω ότι τι frisolac του έπεφτε πολύ βαρύ 

 

Καλησπερα κοριτσι κου να το χαιρεσε το μωρακι σου!

η μπεμπουλα μου εμενα εκανε «ρουκέτα» όλο το γαλα πάνω στο ρέψιμο εκανε ενα γκρουπ και τα πέταγε ολα. 
αλλαξα πολλά γαλατα Ακομι και το αντιαναγωγηκο το πέταγε. Τελικα κατέληξα στο sanillac ha για ενα μηνα περιπου και μετα το γύρισα πάλι στο κανονικό 

ο γιατρός μου χτυπιόταν οτι δεν ήταν το γαλα και πως κατι την «γύριζε» δλδ κρυολόγημα 

εγω πιστευω οτι και τα δυο μαζί ή ακομι και οτι πινει παραπανω γαλα απ οσο χρειάζεται γιατι χθες ήπιε περισσοτερο απο οσο πινει και μου εκανε πάλι το ιδιο. 
Ψαξτο ισως σε βοηθησει. Το ΗΑ ειναι ελαφρύ γαλα και βοηθαει ευκολότερα στην πέψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσι κου να το χαιρεσε το μωρακι σου!

η μπεμπουλα μου εμενα εκανε «ρουκέτα» όλο το γαλα πάνω στο ρέψιμο εκανε ενα γκρουπ και τα πέταγε ολα. 
αλλαξα πολλά γαλατα Ακομι και το αντιαναγωγηκο το πέταγε. Τελικα κατέληξα στο sanillac ha για ενα μηνα περιπου και μετα το γύρισα πάλι στο κανονικό 

ο γιατρός μου χτυπιόταν οτι δεν ήταν το γαλα και πως κατι την «γύριζε» δλδ κρυολόγημα 

εγω πιστευω οτι και τα δυο μαζί ή ακομι και οτι πινει παραπανω γαλα απ οσο χρειάζεται γιατι χθες ήπιε περισσοτερο απο οσο πινει και μου εκανε πάλι το ιδιο. 
Ψαξτο ισως σε βοηθησει. Το ΗΑ ειναι ελαφρύ γαλα και βοηθαει ευκολότερα στην πέψη.

Καλημέρα  :) κατάλαβα ελπίζω νε αυτό να τα πάει καλύτερα γιατί φοβάμαι να του αλλάζω πολύ συχνά γάλα..

Σε ευχαριστώ πολύ !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mariam123 είπε:

Καλημέρα  :) κατάλαβα ελπίζω νε αυτό να τα πάει καλύτερα γιατί φοβάμαι να του αλλάζω πολύ συχνά γάλα..

Σε ευχαριστώ πολύ !!

 

Καλημέρα και καλη εβδομαδα!

εννοειται οτι δεν του αλλάζεις γαλατα ! Μπορει να το πάει διάρροια!

αλλα αν συνεχίζει και σπυ κανει αυτο λύση ειναι να το ταΐζεις κιγο κιγο μεχρι να συνηθησει ο οργανισμός του.

δλδ αντί τρεις ώρες δώσε του στις δυο πιο Λιγο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...