Μετάβαση σε περιεχόμενο

3η εμβρυομεταφορα


Spongebob

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες...!!! Ελπιζω να ειστε καλα και να καταφερουμε μεσα σε αυτην την χρονια να αποκτησουμε αυτο που τοσο λαχταραμε..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Καλησπερα σε ολες...!!! Ελπιζω να ειστε καλα και να καταφερουμε μεσα σε αυτην την χρονια να αποκτησουμε αυτο που τοσο λαχταραμε..!!!!

Την Παρασκευη προχωρησαμε στην 3η μεταφορα μιας μονο  βλαστοκυστης..οι μερες δεν περνουν με τιποτα..ειδικα τωρα που ειμαστε κλεισμενοι σπιτι.. 6/4 το τεστ χοριακης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα!!!! Αλήθεια σου έκαναν εμβρυομεταφορα;;;;; σε ποιο κέντρο; σε εμάς μας είπαν να περιμένουμε.. Μακάρι να είναι η τυχερή σου φορά και να δεις ένα θετικό τεστ!!! Εχεις κάποια δυνατότητα να κάνεις κάτι στο σπίτι να ξεφεύγει το μυαλό σ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και καλο μηνα! Μια βκαστοκυστη ;Κρυοσυντηρηση ηταν ;Ρωταω γιατί να μην βάλεις τουλάχιστον δύο ν αυξήσεις πιθανότητες. Εύχομαι οτι καλυτερο! Παρασκευή που μας πέρασε;Συνεχιζουν τα κέντρα κανονικα;😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2020 at 3:42 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Γεια σας και καλο μηνα! Μια βκαστοκυστη ;Κρυοσυντηρηση ηταν ;Ρωταω γιατί να μην βάλεις τουλάχιστον δύο ν αυξήσεις πιθανότητες. Εύχομαι οτι καλυτερο! Παρασκευή που μας πέρασε;Συνεχιζουν τα κέντρα κανονικα;😕

Κοριτσια καλημερα και ελπιζω ολες μας να τα καταφερουμε και να αποκτησουμε αυτο που τοσο λαχταραμε..Ειμαι 31 ετων την παρασκευη καναμε εμβρυομεταφορα 1 βλαστοκυστης και 6/4 θα γινει το τεστ χοριακης..

Ειναι η τριτη μου προσπαθεια τν ιουλιο του 2019 καναμε μεταφορα 2 βλαστοκυστεων και εμεινα εγκυος σε διδυμα..ολα πηγαιναν καλα μεχρι που εκανα τη β επιπεδου και βρεθηκε προβλημα στο κοριτσακι μου..οι γιατροι μου ειπαν οτι επρεπε να προβουμε σε εμβρυικη μειωση ..ετσι και εγινε..εγω ομως επαθα λοιμωξη πολυ σοβαρη και προκληθηκε προωρος τοκετος και ετσι γεννησα και το αγορακι 8/12..μπηκε θερμοκοιτιδα ομως μετα απο εγκεφαλικη αιμοραγια το εχασα και αυτο στις 12/12..Μπορειτε φανταζομαι να καταλαβετε πως ειναι η ψυχολογια μου απο τοτε..η λαχταρα μου ομως να αποκτησουμε ενα παιδακι ειναι αυτη που με κραταει και στεκομαι στα ποδια μου..ο γιατρος μου με ενθαρρυνε να ξεκινησω αμεσα τις προσπαθειες καθως ειχαμε 8 βλαστοκυστες στην καταψυξη..ετσι μετα απο υστεροσκοπηση εκανα μεταφορα μιας μονο βλαστοκυστης 27/2. Το τεστ βγηκε θετικο αλλα πολυ χαμηλο μολις 21 μοναδες και δεν διπλασιαστηκε..Συνεχισα την αγωγη και 27/3 την Παρασκευη εκανα παλι εμβρυομεταφορα παλι μιας βλαστοκυστης..καταλαβαινετε οτι οι μερες δεν περνουν με τιποτα ποσο μαλλον κλεισμενοι μεσα στο σπιτι..ποναω μεσα μου και φοβαμαι πολυ ..νιωθω οτι δεν θα τα καταφερω ποτε..δεν θελω να σκεφτομαι ετσι ..θελω να ειμαι θετικη και αισιοδοξη αλλα δεν ξερω πως γινεται..θελω να τα καταφερω και να νιωσω αυτην την ευτυχια που ειχα και εχασα τοσο σκληρα..σας ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα..Ευχομαι ολες μας να τα καταφερουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2020 at 3:42 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Γεια σας και καλο μηνα! Μια βκαστοκυστη ;Κρυοσυντηρηση ηταν ;Ρωταω γιατί να μην βάλεις τουλάχιστον δύο ν αυξήσεις πιθανότητες. Εύχομαι οτι καλυτερο! Παρασκευή που μας πέρασε;Συνεχιζουν τα κέντρα κανονικα;😕

Κaren καλησπερα εκανα αντιγραφη το μνμ που ειχα αναρτησει στο καφε εξωσωματικης για να  σας πω με λιγα λογια την ιστορια μου..βαλαμε μια βλαστοκυστη μετα απο το ιστορικο που ειχα και μετα απο οτι μου συνεβη και κυριως μετα απο παροτρυνση και του γιατρου μου..εγω εκανα τις  3 μεταφορες μου στη μοναδα της εμβρυογενεσης..Ειχα ηδη ξεκινησει την αγωγη μου βασικα ειχα κανει ολο το 10ημερο για το ενδομητριο και συζητησαμε με τν γιατρο και ετσι προχωρησαμε στην εμβρυομεταφορα στις 27/3 ..Δεν γνωριζω αν παιζει ρολο το οτι ηταν εμβρυομεταφορα και οχι η διαδικασια απο την αρχη ωοληψιας κλπ κλπ..Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου..Το ευχομαι αυτη τη φορα να σταθω τυχερη ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2020 at 11:19 ΠΜ, ο/η melodyy είπε:

Καλή σου μέρα!!!! Αλήθεια σου έκαναν εμβρυομεταφορα;;;;; σε ποιο κέντρο; σε εμάς μας είπαν να περιμένουμε.. Μακάρι να είναι η τυχερή σου φορά και να δεις ένα θετικό τεστ!!! Εχεις κάποια δυνατότητα να κάνεις κάτι στο σπίτι να ξεφεύγει το μυαλό σ; 

Μelodyy καλησπερα..εκανα την εμβρυομεταφορα μου 27/3 αφου ειχα συμπληρωσει ολη την αγωγη μου (10 ημερων) για το πρωτοκολλο ενδομητριου..Μιλησαμε με τν γιατρο μου βεβαια μας εβαλε να υπογραψουμε ενα χαρτι σαν συμφωνητικο οτι δεχομαστε να παρουμε ευθυνη και γνωριζουμε το τι συμβαινει με τον ιο ..ειχα κανει ομως ολη τη θεραπεια και δεν ηθελα να αφησω αυτν τν μηνα να παει χαμενος..σας εγραψα και την ιστορια μου οποτε καταλαβαινεις οτι η ψυχολογια μου με ωθησε στο να προχωρησω σε αυτην την μεταφορα..Η μοναδα στν οποια εκανα και τις 3 προσπαθειες  μου ειναι η εμβρυογενεση..Τωρα να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν εχει σταματησει απο εδω και περα τις διαδικασιες της εξωσωματικης γενικα..θα μαθω τη Δευτερα 6/4 που θα παω για την χοριακη..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Μelodyy καλησπερα..εκανα την εμβρυομεταφορα μου 27/3 αφου ειχα συμπληρωσει ολη την αγωγη μου (10 ημερων) για το πρωτοκολλο ενδομητριου..Μιλησαμε με τν γιατρο μου βεβαια μας εβαλε να υπογραψουμε ενα χαρτι σαν συμφωνητικο οτι δεχομαστε να παρουμε ευθυνη και γνωριζουμε το τι συμβαινει με τον ιο ..ειχα κανει ομως ολη τη θεραπεια και δεν ηθελα να αφησω αυτν τν μηνα να παει χαμενος..σας εγραψα και την ιστορια μου οποτε καταλαβαινεις οτι η ψυχολογια μου με ωθησε στο να προχωρησω σε αυτην την μεταφορα..Η μοναδα στν οποια εκανα και τις 3 προσπαθειες  μου ειναι η εμβρυογενεση..Τωρα να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν εχει σταματησει απο εδω και περα τις διαδικασιες της εξωσωματικης γενικα..θα μαθω τη Δευτερα 6/4 που θα παω για την χοριακη..!!!!

Αχ σου εύχομαι να δεις την πιο μεγάλη τιμή!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ σου εύχομαι να δεις την πιο μεγάλη τιμή!!!!! 

Σε ευχαριστω παρα πολυ...!!!!! Τι να πω ευχομαι να μου πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!!! Προσπαθω να ειμαι θετικη...Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας !!Οι διαδικασιες αυτες ειναι πολυ ψυχοφθορες και σιγουρα ολες μας εχουμε περασει πολλα!! Εχω βεβαια πονακια περιοδου αλλα ετσι ειχα και τις αλλες 2 φορες τι να πω..Αχ μακαρι να εχω μεινει εγκυος και να ειναι γερο και τυχερο αυτο το μωρακι και να τα καταφερουμε μεχρι το τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ...!!!!! Τι να πω ευχομαι να μου πανε ολα καλα αυτη τη φορα!!!! Προσπαθω να ειμαι θετικη...Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας !!Οι διαδικασιες αυτες ειναι πολυ ψυχοφθορες και σιγουρα ολες μας εχουμε περασει πολλα!! Εχω βεβαια πονακια περιοδου αλλα ετσι ειχα και τις αλλες 2 φορες τι να πω..Αχ μακαρι να εχω μεινει εγκυος και να ειναι γερο και τυχερο αυτο το μωρακι και να τα καταφερουμε μεχρι το τελος...

Θα είναι!!! Αυτή θα είναι η τυχερή σου φορά! Και θα το κρατήσεις στην αγκαλιά σου! Οι πόνοι μη σε φοβιζουν γτ έτσι είναι κ όταν μένεις καθώς μεγαλώνει η μήτρα!πως νιώθεις; τι κάνεις για να σου περνά η ώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...