Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρέμα για ραγάδες


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα !! Ποια είναι η γνώμη σας για την κρέμα για ραγάδες την prevensrtia της frezyderm ;;; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα επειδή περιέχει 3 parabens ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Euaggelia14 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Ποια είναι η γνώμη σας για την κρέμα για ραγάδες την prevensrtia της frezyderm ;;; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα επειδή περιέχει 3 parabens ;; 

Κι εγώ αυτήν την απορία είχα κ γι αυτό το λόγο αγόρασα αμυγδαλελαιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Euaggelia14 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Ποια είναι η γνώμη σας για την κρέμα για ραγάδες την prevensrtia της frezyderm ;;; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα επειδή περιέχει 3 parabens ;; 

Εγω αυτην χρησιμοποιω παντως. Ειναι ακριβη αλλα ειμαι ικανοποιημενη μεχρι στιγμης. Δεν εχω κανει ραγαδες μεχρι τωρα που ειμαι στον 9ο. Βεβαια μετα μπορει να κανω, για αυτο και θα συνεχισω να την χρησιμοποιω όσο μπορώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irenefron είπε:

Κι εγώ αυτήν την απορία είχα κ γι αυτό το λόγο αγόρασα αμυγδαλελαιο. 

Αμυγδαλελαιο έβαζα κ στις δύο εγκυμοσύνες ,από τον τέταρτο και δεν έχω ούτε μισή ραγαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AnaKok είπε:

Εγω αυτην χρησιμοποιω παντως. Ειναι ακριβη αλλα ειμαι ικανοποιημενη μεχρι στιγμης. Δεν εχω κανει ραγαδες μεχρι τωρα που ειμαι στον 9ο. Βεβαια μετα μπορει να κανω, για αυτο και θα συνεχισω να την χρησιμοποιω όσο μπορώ. 

Να βάζεις κάθε μέρα θέλει πολλή ενυδάτωση για να μην σπάσει το δερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Joannaero είπε:

Αμυγδαλελαιο έβαζα κ στις δύο εγκυμοσύνες ,από τον τέταρτο και δεν έχω ούτε μισή ραγαδα!

Και από κόστος μηδέν ....! 🧡🧡🧡🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσια μου ποτε ξεκινησατε να βαζετε κρεμουλες/λαδακια για ραγαδες?

Εγω με το που μπηκα στον 4ο παρολο που δεν ειχα καθολου κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσι μου δεν ξέρω για την συγκεκριμένη που λες.. εγώ χρησιμοποιούσα τη 'filovit-calamine lotion" 7 ευρώ απο το φαρμακείο... πρωί βράδυ και δεν έβγαλα ούτε μία ραγάδα.. και σκέψου έχω τάση προς ραγάδες γιατί πιο μικρή όταν έβαλα πολλά κιλά η κοιλιά μου γέμισε με ραγάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποιούσα αυτη της frezyderm από τον τρίτο μηνα γιατι έχω δέρμα με τάση για ραγάδες και δεν έκαναν ούτε μια έχω ακούσει όμως πως και το αμυγδαλελαιο είναι πολύ καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Η γιατρός μου πρότεινε αυτη που λέτε της frezyderm και παρόλο που είμαι στον 3ο έχει φουσκώσει η κοιλίτσα μου λίγο.... την έχω χρησιμοποιήσει και έχει ωραίο ελαφρύ άρωμα! Ξέρω σίγουρα οτι το ελαιόλαδο βοηθάει αλλά προσωπικά το οτιδήποτε είναι τόσο λιπαρό το σιχαίνομαι.

Επίσης, σαν κοπελα με πολύ λεπτό και ευαίσθητο δέρμα έχω ήδη ραγάδες και στην κοιλιά με το που φούσκωσε τοσο λίγο έβγαλα 3. Μου είπε και η γυναικολόγος και ο δερματολόγος μου ότι οι ραγάδες είναι κληρονομικές!!! Απλά εμείς προσπαθούμε να ενυδατωνόμαστε όσο γίνεται και κάνουμε ότι μπορούμε προληπτικά. Μετά τη γέννα θα κάνω λειζερ αφαίρεσης των ραγάδων στην κοιλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας... λέω να την ξεκινήσω σιγά σιγά μόλις κλείσω τον 3ο.. στις δυο πρώτες εγκυμοσύνες τις πρόλαβα και έφυγαν μετά την εγκυμοσύνη αλλά τώρα όσο να ναι στην Τρίτη ανησυχώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...