Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είναι φυσιολογικό ;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι στην 21η εβδομάδα. Απο την 19η εβδομάδα ένιωθα τΟ μωρό όταν έβαζα το χέρι μου στην κοιλιά. Εδώ και 3 μέρες νιώθω τις κινήσεις του στα ξαφνικά. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ξαφνικά νιώθω μια κίνηση περίεργη στην κοιλιά χαμηλά κ με πιάνει ζαλάδα σαν ίλιγγος. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά. Νιώθω σαν να πέφτει κάτι στην  κοιλιά μου κ σηκώνεται απότομα. Το έχει νιώσει καμία;;

Επεξεργάστηκε από irenefron
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi_94 είπε:

Και εγώ έτσι νιώθω ορισμένες φορές λογικά όταν κάνει μεγάλες κινήσεις ακριβώς όμως εγώ είμαι 29 εβδ εσύ?

21 εβδομάδων αλλά ο γιατρός έχει πει ότι είναι μεγάλο το μωρό, δεν ξέρω αν έχει σχέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sotiria2004 είπε:

μηπως ξαπλωνεις ανασκελα?να ξερεις δεν κανει...

Γενικά ναι. Αρκετά διοτι δεν εργάζομαι κ περνάω πολύ χρόνο ξαπλωμένη!! Αλλά καθιστή όταν είμαι το νιώθω. Δεν κάνει καθόλου ανάσκελα ;; Γτ είμαι ανάσκελα για παράδειγμα και βλέπω ταινία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irenefron είπε:

Γενικά ναι. Αρκετά διοτι δεν εργάζομαι κ περνάω πολύ χρόνο ξαπλωμένη!! Αλλά καθιστή όταν είμαι το νιώθω. Δεν κάνει καθόλου ανάσκελα ;; Γτ είμαι ανάσκελα για παράδειγμα και βλέπω ταινία.

οχι γιατι δεν κανει καλη κυκλοφορια το αιμα...επειδη μεγαλωσε τωρα ακουμπαει πανω σε μια φλεβα ..πλαγια να εισαι και πιο καλα απο αριστεραενοιωθα και εγω περιεργα και με ειπε μια γνωστη μου οτι εχει λιποθυμησει ετσι....και μετα το εψαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ όλη την εγκυμοσύνη ανάσκελα την έβγαλα τώρα ακούω πως δεν κάνει 

οτι μου εχουν πει και οτι εχω νιωσει λεω...εγω ξερω και οτομο που σε ολη την εγκυμοσυνη δεν καταλαβε οτι ειναι εγκυος...υπαρχουν και εξαιρεσεις ...δεν ειμαστε ολοι ιδιοι...η δικη μου εμπιρια ειναι αυτη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2020 at 6:18 ΜΜ, ο/η Sotiria2004 είπε:

οχι γιατι δεν κανει καλη κυκλοφορια το αιμα...επειδη μεγαλωσε τωρα ακουμπαει πανω σε μια φλεβα ..πλαγια να εισαι και πιο καλα απο αριστεραενοιωθα και εγω περιεργα και με ειπε μια γνωστη μου οτι εχει λιποθυμησει ετσι....και μετα το εψαξα

Εγώ είμαι έγκυος στο 3ο μου παιδί μέχρι τον 3ο μήνα ξάπλωνα  ανάσκελα οσο το μωρό μεγάλωνε δεν μπορούσα και η ίδια..επισης  το καλύτερο είναι αριστερά ..οποτε και τωρα που έκλεισα τον 5ο μπήκα 6ο ..Αριστερά δεξιά ανάσκελα δυστυχώς όχι...Όσο κι αν μας βολεύει..εμάς.. Όσο για τις κινήσεις σίγουρα οσο μεγαλώνει το μωρό και δε είναι 100 200 γρ  Αλλά μιλάμε σχεδόν κιλό εννοείται και οι κινήσεις του θα είναι πιο έντονες θα τις νιώθουμε πιο πολύ και δεν θα είναι και πάντα ευχάριστες αν χτυπάει πχ κύστη η χαμηλά στη κοιλιά..Αλλά θα σκεφτόμαστε ότι αφού κινείται  είναι καλά...Και χαλάλι του... Επίσης οι κινήσεις σε κάθε γυναίκα δε γίνονται το ίδιο αντιληπτές  φταίει ο σωματοτυπος  το βάρος και πολλά άλλα ..με το καλο σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...