Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πολυκιστικές ωοθήκες - Μυο-ινοσιτόλη και φολικό οξύ


Stavria

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομάδα, 

Ήθελα να ρωτήσω πόσες κοπέλες με το σύνδομο πολυκιστικών ωοθηκών έπερναν φολικό οξύ και ινοσιτόλη και κατάφεραν εγκυμοσύνη?

Εγώ πίνω ενα συμπλήρωμα που λέγεται Celine και είναι φυτικό και περιέχει και τα δύο αυτά συστατικά μέσα,

βρισκόμαστε στο 3 μήνα προσπαθειών και αυτή την φορά ένιωσα την ωορηξία μου (νομίζω), είχα πόνο δεξιά ,και ελπίζω να έγινε αυτο που επιθυμούμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stavria είπε:

Χαιρετώ την ομάδα, 

Ήθελα να ρωτήσω πόσες κοπέλες με το σύνδομο πολυκιστικών ωοθηκών έπερναν φολικό οξύ και ινοσιτόλη και κατάφεραν εγκυμοσύνη?

Εγώ πίνω ενα συμπλήρωμα που λέγεται Celine και είναι φυτικό και περιέχει και τα δύο αυτά συστατικά μέσα,

βρισκόμαστε στο 3 μήνα προσπαθειών και αυτή την φορά ένιωσα την ωορηξία μου (νομίζω), είχα πόνο δεξιά ,και ελπίζω να έγινε αυτο που επιθυμούμε :)

Καλησπερα κοριτσι μου.Εχοντας πολλα χρονια συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων και θρομβοφιλια,που σημαινει οτι δεν μπορουσα να ρυθμισω τον κυκλο μου με ορμονες και αντισυλληπτικα,επαιρνα για 2 χρονια το inofert,συμπληρωμα διατροφης με ινοσιτολη κ φυλλικο οξυ.Προσπαθειες εντατικα καναμε απο το Νοεμβριο κ εμεινα εγκυος τον Ιανουαριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stavria είπε:

Χαιρετώ την ομάδα, 

Ήθελα να ρωτήσω πόσες κοπέλες με το σύνδομο πολυκιστικών ωοθηκών έπερναν φολικό οξύ και ινοσιτόλη και κατάφεραν εγκυμοσύνη?

Εγώ πίνω ενα συμπλήρωμα που λέγεται Celine και είναι φυτικό και περιέχει και τα δύο αυτά συστατικά μέσα,

βρισκόμαστε στο 3 μήνα προσπαθειών και αυτή την φορά ένιωσα την ωορηξία μου (νομίζω), είχα πόνο δεξιά ,και ελπίζω να έγινε αυτο που επιθυμούμε :)

Καλησπέρα!!

Εχω κι εγώ πολυκυστικές ωοθήκες με σταθερό σχετικά κύκλο όμως. Μετά όμως από μία ανωναλία με τη ροή της περιόδου μου, έπαιρνα Οκτώβρη και Νοέμβρη Ιnofert φακελακια το πρωί και inοfert plus (που βοηθούν και στην καλύτερη ωορρηξία και έχει μέσα και φυλλικό και ινοσιτόλη)το βράδυ, μετά τον Δεκέμβρη που έφτιαξε η ροή μου τα σταματησα από μόνη μου γιατί βαρέθηκα να τα πίνω και τον Δεκέμβρη ξεκινήσαμε  προσπάθεις και έμεινα έγκυος! Τώρα ειμαι στις 9εβδομαδες και 1 ημέρα. Θεωρώ πως μου έκαναν δουλειά και πιστεύω ότι με βοηθησαν και στη σύλληψη!

Σου το εύχομαι απο καρδιάς να είσαι έγκυος σύντομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα!!

Εχω κι εγώ πολυκυστικές ωοθήκες με σταθερό σχετικά κύκλο όμως. Μετά όμως από μία ανωναλία με τη ροή της περιόδου μου, έπαιρνα Οκτώβρη και Νοέμβρη Ιnofert φακελακια το πρωί και inοfert plus (που βοηθούν και στην καλύτερη ωορρηξία και έχει μέσα και φυλλικό και ινοσιτόλη)το βράδυ, μετά τον Δεκέμβρη που έφτιαξε η ροή μου τα σταματησα από μόνη μου γιατί βαρέθηκα να τα πίνω και τον Δεκέμβρη ξεκινήσαμε  προσπάθεις και έμεινα έγκυος! Τώρα ειμαι στις 9εβδομαδες και 1 ημέρα. Θεωρώ πως μου έκαναν δουλειά και πιστεύω ότι με βοηθησαν και στη σύλληψη!

Σου το εύχομαι απο καρδιάς να είσαι έγκυος σύντομα!!!!!

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και να έχεις ένα υγιές μωράκι :)

Δηλ αν κατάλαβα καλά έμεινες έγκυος από τον πρώτο μήνα προσπαθειών? 

Εγώ τα ξεκίνησα αυτό το μήνα, και ήδη παρατήρησα βελτίωση στον οργανισμό μου, η ακμή που είχα (αρκετή) σχεδόν εξαφανίστηκε και νομίζω ένοιωσα την ωορηξια μου, είχα πόνους δεξιά όχι πολύ δυνατούς αλλά υπαρκτους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stavria είπε:

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη και να έχεις ένα υγιές μωράκι :)

Δηλ αν κατάλαβα καλά έμεινες έγκυος από τον πρώτο μήνα προσπαθειών? 

Εγώ τα ξεκίνησα αυτό το μήνα, και ήδη παρατήρησα βελτίωση στον οργανισμό μου, η ακμή που είχα (αρκετή) σχεδόν εξαφανίστηκε και νομίζω ένοιωσα την ωορηξια μου, είχα πόνους δεξιά όχι πολύ δυνατούς αλλά υπαρκτους. 

Ναι ναι αμέσως έμεινα... αλλά δεν είχα επαφές μόνο τις γόνιμες και ευτυχώς γιατί όπως αποδείχθηκε έκανα καθυστερημένη σύλληψη! Γενικά να ξέρεις ότι τα φυτικά προϊόντα αργούν να δράσουν, μου είχε πει η γυναικολόγος ότι μπορεί να δω διαφορά και σε 6 μήνες είναι ανάλογα τον οργανισμό!!! Αλλά αφού εσύ έχεις δει ήδη διαφορά, σίγουρα σου κάνουν δουλίτσα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιά σου!!!! :wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι αμέσως έμεινα... αλλά δεν είχα επαφές μόνο τις γόνιμες και ευτυχώς γιατί όπως αποδείχθηκε έκανα καθυστερημένη σύλληψη! Γενικά να ξέρεις ότι τα φυτικά προϊόντα αργούν να δράσουν, μου είχε πει η γυναικολόγος ότι μπορεί να δω διαφορά και σε 6 μήνες είναι ανάλογα τον οργανισμό!!! Αλλά αφού εσύ έχεις δει ήδη διαφορά, σίγουρα σου κάνουν δουλίτσα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλιά σου!!!! :wub:

μακάρι !!! σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. ουτε και εμείς εχουμε επαφές μονο στις γονιμές, γενικά , το κάνουμε επειδή μας αρέσει και οχι για τον σκοπο, οπόταν αυτο εύχομαι να λειτουργεί υπερ μας αφου δεν υπάρχει το αγχος στην μέση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Stavria είπε:

μακάρι !!! σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. ουτε και εμείς εχουμε επαφές μονο στις γονιμές, γενικά , το κάνουμε επειδή μας αρέσει και οχι για τον σκοπο, οπόταν αυτο εύχομαι να λειτουργεί υπερ μας αφου δεν υπάρχει το αγχος στην μέση!!!

Ναι κορίτσι μου σίγουρα είναι υπέρ αυτό και όταν είναι η ώρα να έρθει το νινάκι θα έρθει! Είστε καιρό μαζί;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι κορίτσι μου σίγουρα είναι υπέρ αυτό και όταν είναι η ώρα να έρθει το νινάκι θα έρθει! Είστε καιρό μαζί;;;;

 

στις Just now, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι κορίτσι μου σίγουρα είναι υπέρ αυτό και όταν είναι η ώρα να έρθει το νινάκι θα έρθει! Είστε καιρό μαζί;;;;

Αυτό εννοείτε, είμαστε μαζί 6,5 χρόνια. Εσείς πόσο καιρό είστε μαζί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stavria είπε:

 

Αυτό εννοείτε, είμαστε μαζί 6,5 χρόνια. Εσείς πόσο καιρό είστε μαζί? 

Αχ παλιο ζευγαρι κι εσεις υπεροχα!  Εμεις ειμαστε 11 χρονια μαζι και είμαστε 2.5 χρονια αρραβωνιασμενοι 😊😊

Να ειστε καλα και να ερθει αυντομα το μωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Αχ παλιο ζευγαρι κι εσεις υπεροχα!  Εμεις ειμαστε 11 χρονια μαζι και είμαστε 2.5 χρονια αρραβωνιασμενοι 😊😊

Να ειστε καλα και να ερθει αυντομα το μωρακι!!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου και εσύ με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...