Μετάβαση σε περιεχόμενο

ροζ κολπικά υγρά στην 7 εβδομάδα κύησης


Guest

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου ! τα φωτα σας παρακαλώ με αναλογες εμπειρίες .

πήγα την παρασκευη στον γυναικολόγο και ημουν 6w3d και είδαμε και ακούσαμε καρδούλα με κολπικό υπέρυχο γιατι διαφορετικα δεν φαινόταν κατι τελοσπαντων ολα ηταν καλα και την κυριακη το μεσημερι είδα καποια ροζ υγρα στο σκουπισμα και στο εσωρουχο μου μιλησα με γυναικολογο και με ξεκινησε utrogestan εχθες παλι ειχα λιγα οποτε πηγα στον γυναικολογο να δουμε το μωρο ολα καλα παλι ακουσαμε την καρδια .εχετε καμια σας αναλογη εμπειρια που ολα να πήγαν καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! τα φωτα σας παρακαλώ με αναλογες εμπειρίες .

πήγα την παρασκευη στον γυναικολόγο και ημουν 6w3d και είδαμε και ακούσαμε καρδούλα με κολπικό υπέρυχο γιατι διαφορετικα δεν φαινόταν κατι τελοσπαντων ολα ηταν καλα και την κυριακη το μεσημερι είδα καποια ροζ υγρα στο σκουπισμα και στο εσωρουχο μου μιλησα με γυναικολογο και με ξεκινησε utrogestan εχθες παλι ειχα λιγα οποτε πηγα στον γυναικολογο να δουμε το μωρο ολα καλα παλι ακουσαμε την καρδια .εχετε καμια σας αναλογη εμπειρια που ολα να πήγαν καλά?

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ είχα ροζ αιματακι από την 6η έως περίπου τελη της 8ης εβδομάδας χωρίς εμφανή λόγο. Ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα . Όλα πήγαν καλά στην εγκυμοσύνη μου. Θα σου πρότεινα να ακούς τον γιατρός σου και πάνω απ όλα όσο μπορείς ξεκούραση!!!! και φυσικά όχι άγχος γιατί «περνάει»  στο μωράκι σου . Όλα θα πάνε τέλεια . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η melita29 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Εγώ είχα ροζ αιματακι από την 6η έως περίπου τελη της 8ης εβδομάδας χωρίς εμφανή λόγο. Ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα . Όλα πήγαν καλά στην εγκυμοσύνη μου. Θα σου πρότεινα να ακούς τον γιατρός σου και πάνω απ όλα όσο μπορείς ξεκούραση!!!! και φυσικά όχι άγχος γιατί «περνάει»  στο μωράκι σου . Όλα θα πάνε τέλεια . 

σε ευχαριστω παρα πολυ !!! πραγματικα μου δωσες κουραγιο!

και μενα ετσι ακριβως χωρις εμφανη λογο δωξα τον θεο το μωρο καλα και ακουσαμε ξανα την καρδια ξεκουραση μου ειπε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! τα φωτα σας παρακαλώ με αναλογες εμπειρίες .

πήγα την παρασκευη στον γυναικολόγο και ημουν 6w3d και είδαμε και ακούσαμε καρδούλα με κολπικό υπέρυχο γιατι διαφορετικα δεν φαινόταν κατι τελοσπαντων ολα ηταν καλα και την κυριακη το μεσημερι είδα καποια ροζ υγρα στο σκουπισμα και στο εσωρουχο μου μιλησα με γυναικολογο και με ξεκινησε utrogestan εχθες παλι ειχα λιγα οποτε πηγα στον γυναικολογο να δουμε το μωρο ολα καλα παλι ακουσαμε την καρδια .εχετε καμια σας αναλογη εμπειρια που ολα να πήγαν καλά?

Επαθα ακριβως το ιδιο,ακριβως ιδια εβδομαδα,ακριβως ιδια θεραπεια!θελει απλως πολυυυυ ξεκουραση κι όλα καλα θα πανε!!!Με το καλο το νινι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Επαθα ακριβως το ιδιο,ακριβως ιδια εβδομαδα,ακριβως ιδια θεραπεια!θελει απλως πολυυυυ ξεκουραση κι όλα καλα θα πανε!!!Με το καλο το νινι!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Κράτησε πολλές μέρες όλο αυτό ? Στην δουλειά σου πήγαινες Κανονικα ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου συνέβη κι εμένα στις ίδιες εβδομάδες,,εγώ είχα ροζ-καφε και τρελάθηκα. Πήρα αναρρωτική εννοείται και είδε ο γιατρός μικρή αποκόλληση. Μετά από λίγο πέρασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Joannaero είπε:

Μου συνέβη κι εμένα στις ίδιες εβδομάδες,,εγώ είχα ροζ-καφε και τρελάθηκα. Πήρα αναρρωτική εννοείται και είδε ο γιατρός μικρή αποκόλληση. Μετά από λίγο πέρασε.

Κορίτσι μου εμένα δεν είδε κάτι για αποκόλληση μου είπε ότι μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι μιας και κάνω καθιστική εργασία και μόνο .πόσες μέρες σου κράτησαν αυτά τα υγρά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vikujustme είπε:

Κορίτσι μου εμένα δεν είδε κάτι για αποκόλληση μου είπε ότι μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι μιας και κάνω καθιστική εργασία και μόνο .πόσες μέρες σου κράτησαν αυτά τα υγρά ?

Μια μέρα🤓σου εύχομαι το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Επαθα ακριβως το ιδιο,ακριβως ιδια εβδομαδα,ακριβως ιδια θεραπεια!θελει απλως πολυυυυ ξεκουραση κι όλα καλα θα πανε!!!Με το καλο το νινι!!!!

καταλαβα βρε κοριτσι μου ακουω απο ολες ξεκουραση δλδ εγω δουλευω απο 8¨30 εως 5΄΄30 δλδ οταν παω σπιτι να ειμαι συνεχεια ξαπλωμένη ? δεν την πολυ παλέυω ετσι ομολογω.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2020 at 9:02 ΠΜ, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ! τα φωτα σας παρακαλώ με αναλογες εμπειρίες .

πήγα την παρασκευη στον γυναικολόγο και ημουν 6w3d και είδαμε και ακούσαμε καρδούλα με κολπικό υπέρυχο γιατι διαφορετικα δεν φαινόταν κατι τελοσπαντων ολα ηταν καλα και την κυριακη το μεσημερι είδα καποια ροζ υγρα στο σκουπισμα και στο εσωρουχο μου μιλησα με γυναικολογο και με ξεκινησε utrogestan εχθες παλι ειχα λιγα οποτε πηγα στον γυναικολογο να δουμε το μωρο ολα καλα παλι ακουσαμε την καρδια .εχετε καμια σας αναλογη εμπειρια που ολα να πήγαν καλά?

Καλημερα! Ειχα παρομοια εμπειρια στην 7η με 8η εβδομαδα. Εγω ειδα σκουρη κοκκινη-καφε βλεννα στο σκουπισμα. Ειχα  μια μικρη αποκολληση, δεν πηρα φαρμακα αλλά εμεινα στο κρεβάτι 2 βδομάδες και μετα επέστρεψα στην δουλειά. Αιμα ξανά δεν είδα αλλά είχα καφέ "υπολείμματα" για περιπου 2 βδομάδες. Ο γιατρός τότε μου χε πει οτι η ξεκούραση βοηθάει πολύ περισσότερο από τα φάρμακα. Τώρα είμαι στην 38η εβδομάδα και στο ενδιάμεσο δεν είχα κανένα θέμα. Ειναι πολυ συνηθισμένο, να ξεκουραζεσαι και να ακους τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vikujustme είπε:

καταλαβα βρε κοριτσι μου ακουω απο ολες ξεκουραση δλδ εγω δουλευω απο 8¨30 εως 5΄΄30 δλδ οταν παω σπιτι να ειμαι συνεχεια ξαπλωμένη ? δεν την πολυ παλέυω ετσι ομολογω.. :(

Αν είναι για το καλό του παιδιού σου και το δικό σου θα την παλέψεις και θα πεις κι ένα τραγούδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vikujustme είπε:

καταλαβα βρε κοριτσι μου ακουω απο ολες ξεκουραση δλδ εγω δουλευω απο 8¨30 εως 5΄΄30 δλδ οταν παω σπιτι να ειμαι συνεχεια ξαπλωμένη ? δεν την πολυ παλέυω ετσι ομολογω.. :(

Λογικο αλλα παροτι δεν ειναι κατι σοβαρο με την αναλογη προσοχη βεβαια,δεν παυει να ειναι μια πολυ μικρη προειδοποιηση... better safe than sorry που λενε κι οι φιλοι μας οι Αγγλοι..Καλυτερα αν μπορεις να μην κανεις τιποτα που αφορα βαρος, καταπονηση,σκυψιμο και τρανταγμα...

Λιγοι μηνες ειναι , θα περασουν με υπομονη και θα αναπολεις τις στιγμες που ΔΕΝ εκανες τιποτα πιστεψε με!!🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2020 at 6:09 ΜΜ, ο/η vikujustme είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!! Κράτησε πολλές μέρες όλο αυτό ? Στην δουλειά σου πήγαινες Κανονικα ?

 

Πηγαινα κανονικα αλλα μετα από ένα μηνα πηρα αναρρωτικη γιατι επαθα μια αποκολλησουλα..όλα καλα πηγαν και δεν μπορω να σου πω ότι επαθα αποκολληση γιατι ειχα ροζ υγρα,πιθανως είναι ασχετο αλλα κρεβατωθηκα για καιρο οποτε ηθελα δεν ηθελα ξεκουραστηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλες σας ,,, το ίδιο συνέβαινε και σε μένα σήμερα έφυγα από την εργασία μου εκτός το ότι είδα καφέτια σαν αιματακι πολύ λίγο όμως να τονίσω ,,, επίσης χθες είχα την πρώτη επίσκεψη με τη γυναικολόγο μου και όλα καλά έχω μπει στην 6 η εβδομάδα κάναμε και τεστ Παπ το οποίο δεν μπορώ να πω με ενόχλησε λίγο ,,, βέβαια από χθες σήμερα ένιωσα πονάκια περιόδου ... εννοείται την πήρα τηλέφωνο κατευθείαν μου είπε σπίτι, ξεκούραση και μου έδωσε και ultrogestan ,,, και μου είπε όσο χρειαστεί ,,, κολπικά μου είπε καλύτερα δυο φορές τη μέρα....  έκατσα κρεββάτι .. και ελπίζω να είναι όλα καλά ... επίσης δεν έχω ξαναδεί καφέ αλλά με τραβάει λίγο αριστερά ο πόνος που δεν υποχωρεί .... τι λέτε βρε κορίτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...