Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κολπικα υγρά- πάντα σημαδι εγκυμοσύνης;


Dietician

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα, έχω γράψει πολλες φορές στο forum. Θα ήθελα τη γνώμη όσων έχουν μείνει έγκυος ή γνωρίζουν. Τα κολπικα υγρά είναι πάντα σύμπτωμα εγκυμοσύνης; είμαι στην 23η ημερα του κυκλου με κυκλο 27-28 ημερων. Ειχα ωορρηξία τη 12η ημέρα. Απο την ωορρηξία μέχρι τωρα, νιώθω πονακια περιόδου, πρησμένο βαρυ στήθος και εχω θερμοκρασία 37. Ολα αυτά με κανουν να ελπίζω, απλά δεν εχω πολλα κολπικα υγρά. Μεχρι και την 21η ημερα του κυκλου, ειχα καποια, απλά τις 2 τελευταιες ημερες δεν έχω πολλα. Αυτό με κάνει να απογοητεύομαι. Αν ημουν εγκυος δεν θα ειχα; 

Σας ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και δεν είναι!! Εγώ όπως σου έχω ξαναπεί είμαι έγκυος και δεν είχα ούτε υγρά ούτε ανεβασμένη θερμοκρασία!! Όπως επίσης και το αντίθετο δεν σημαίνει όταν μια γυναίκα έχει πολλά υγρά ότι είναι έγκυος!! Μην ψάχνεις συμπτώματα και περίμενε την αναμενόμενη μέρα περίοδου και αν δεν κρατιέται τοτε κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης!! Αλλιώς κάντο με καθυστέρηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dietician είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, έχω γράψει πολλες φορές στο forum. Θα ήθελα τη γνώμη όσων έχουν μείνει έγκυος ή γνωρίζουν. Τα κολπικα υγρά είναι πάντα σύμπτωμα εγκυμοσύνης; είμαι στην 23η ημερα του κυκλου με κυκλο 27-28 ημερων. Ειχα ωορρηξία τη 12η ημέρα. Απο την ωορρηξία μέχρι τωρα, νιώθω πονακια περιόδου, πρησμένο βαρυ στήθος και εχω θερμοκρασία 37. Ολα αυτά με κανουν να ελπίζω, απλά δεν εχω πολλα κολπικα υγρά. Μεχρι και την 21η ημερα του κυκλου, ειχα καποια, απλά τις 2 τελευταιες ημερες δεν έχω πολλα. Αυτό με κάνει να απογοητεύομαι. Αν ημουν εγκυος δεν θα ειχα; 

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλημέρα κορίτσι μου! μην τρελένεσαι με τα συμπτωματα θερμοκρασίες και υγρα! το καθε σωμα και οργανισμός ειναι διαφορετικός κοντεύω να κλείσω τον δεύτερο μηνα και έχω να σου πω ότι ούτε και εγώ είχα καθόλου υγρά απο αυτα που είχα διαβασει απο εδω και απο εκει οτι ειναι κατι υγρα που τρεχουν διαφανα αντίθετα τα απέκτησα λίγες μερες μετα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος για αυτο τελειως συμβουλέυτικά χωρις να ξερω ματια μου το ποσο καιρο προσπαθείς και αν εχεις ή οχι καποιο θεμα και εγω αγχωνόμουν πολύ αλλα σας το αγχος με το που μενεις εγκυος δεν υπάρχει μενεις εγκυος μετα αγχος ποσο θα βγει η χωριακή ταιριαζει με τις εβδομαδες που ειμαι μετα οι εξετασεις μου θα βγουν καλες για αυτο τουλαχιστον απολαυσε τις στιγμές με τον αντρουλη σου και ολα θα γινουν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vikujustme είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! μην τρελένεσαι με τα συμπτωματα θερμοκρασίες και υγρα! το καθε σωμα και οργανισμός ειναι διαφορετικός κοντεύω να κλείσω τον δεύτερο μηνα και έχω να σου πω ότι ούτε και εγώ είχα καθόλου υγρά απο αυτα που είχα διαβασει απο εδω και απο εκει οτι ειναι κατι υγρα που τρεχουν διαφανα αντίθετα τα απέκτησα λίγες μερες μετα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος για αυτο τελειως συμβουλέυτικά χωρις να ξερω ματια μου το ποσο καιρο προσπαθείς και αν εχεις ή οχι καποιο θεμα και εγω αγχωνόμουν πολύ αλλα σας το αγχος με το που μενεις εγκυος δεν υπάρχει μενεις εγκυος μετα αγχος ποσο θα βγει η χωριακή ταιριαζει με τις εβδομαδες που ειμαι μετα οι εξετασεις μου θα βγουν καλες για αυτο τουλαχιστον απολαυσε τις στιγμές με τον αντρουλη σου και ολα θα γινουν !!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ημουν έγκυος 2 μηνών το καλοκαίρι αλλα απέβαλα. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις, θρομβοφιλια, καρυοτυπο εμβρυου, ζεύγους, τα παντα. Δεν ειχαμε τίποτα κακό. Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τη συμβουλή. Είχες πονους περιοδου οταν πλησιαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο; Γιατί εγω χθες ειχα πονους περιόδου αλλα τίποτα, στην 23η ημέρα. Την 27η-28η περιμένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dietician είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Ημουν έγκυος 2 μηνών το καλοκαίρι αλλα απέβαλα. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις, θρομβοφιλια, καρυοτυπο εμβρυου, ζεύγους, τα παντα. Δεν ειχαμε τίποτα κακό. Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τη συμβουλή. Είχες πονους περιοδου οταν πλησιαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο; Γιατί εγω χθες ειχα πονους περιόδου αλλα τίποτα, στην 23η ημέρα. Την 27η-28η περιμένω. 

κορίτσι μου λυπάμαι παρα πολύ ! υπήρχε καποιος συγκεκριμένος λόγος που συνέβη αυτο ; ΄ή ηταν κάτι κακό που συνέβη ;

χμμ ναι ειχα πονακια αλλα το κυριοτερο ειναι το βαρος στο στηθος πωω πουθ ακομα το εχω θυμαμαι οτι ξυπνησα μετα απο 1 μερα καθυστερησης που δεν ειναι και κατι και το στηθος μου με πονουσε τοσο πολύ που λεω δεν γινεται κατι συμβαινει και πηγα στο φαρμακειο και πηρα ενα τεστ και εκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dietician είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Ημουν έγκυος 2 μηνών το καλοκαίρι αλλα απέβαλα. Εχω κανει ολες τις εξετάσεις, θρομβοφιλια, καρυοτυπο εμβρυου, ζεύγους, τα παντα. Δεν ειχαμε τίποτα κακό. Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τη συμβουλή. Είχες πονους περιοδου οταν πλησιαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο; Γιατί εγω χθες ειχα πονους περιόδου αλλα τίποτα, στην 23η ημέρα. Την 27η-28η περιμένω. 

εγω επειδη προσπαθούσα απο τον σεπτεμβρη ξαι μετα ξεκινησαν μεσα στον μηνα κοντα στην ωορηξια να εχω ροζ υγρα πραγμα που με ειχε ανησυχησει πολυ  μετα απο 30 μερες κυκλο πηγε 32 μετα 34 και ξερεις ηταν λιγο μπερδεμα γιατι δεν ηξερα και ποτε να περιμεννω περιοδο υπολογιζα πλεον της 34μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα κάτι κακο που έτυχε. Αφού έκανα ολες τις πιθανές εξετάσεις που μπορει να εφταιγαν και ολα ηταν καλα, καταληξαμε εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...