Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη κ αεροπλανο!


Recommended Posts

Παιδια καλησπερα σας την Δευτερα εμαθα οτι επιτελους ειμαι εγκυος η χοριακη ηταν 84 κ σημερα Τεταρτη ειναι 205!!Εδω κ καιρο εχω κλεισει εισητηρια για Βουκουρεστι για την Παρασκευη κ γυριζω Δευτερα!το ερωτηματα ειναι κ τωρα τι κανουμε??κακα τα ψεματα οτι κ να κανω το ιδιο επικυνδινο ειναι την 5η εβδομαδα!εχει ταξιδεψει καποια με αεροπλανο εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Ο καθένας θα σου πει τη γνώμη του... Ο καλύτερος άνθρωπος που πρέπει να ακούσεις είναι ο γιατρός σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγώ ταξίδεψα με αεροπλάνο και στην αρχή της κύησης 6 εβδομάδα και αργότερα,ο γιατρός μου,μου το επέτρεψε.θα ρωτησειςτπ γιατρό σου και ότι σου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Παιδια καλησπερα σας την Δευτερα εμαθα οτι επιτελους ειμαι εγκυος η χοριακη ηταν 84 κ σημερα Τεταρτη ειναι 205!!Εδω κ καιρο εχω κλεισει εισητηρια για Βουκουρεστι για την Παρασκευη κ γυριζω Δευτερα!το ερωτηματα ειναι κ τωρα τι κανουμε??κακα τα ψεματα οτι κ να κανω το ιδιο επικυνδινο ειναι την 5η εβδομαδα!εχει ταξιδεψει καποια με αεροπλανο εγκυος?

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Εννοείται βρε επιτρέπεται μέχρι την 28η εβδομάδα στις περισσότερες αεροπορικές κανονικά, και μέχρι την 36η με χαρτί γιατρού! Αν είναι όλα καλά φυσικά! Εγώ ταξίδεψα 5-6η εβδομάδα, μετά πάλι 7-8η και την άλλη εβδομάδα ταξιδεύω πάλι που θα είμαι στη 12η...γενικά ταξιδεύω συχνά εγώ γιατί μένω στο εξωτερικό 😄 Το μόνο που πρέπει να ζητήσεις απ’το γιατρό σου είναι χαρτί που να λέει ότι είσαι έγκυος, ώστε να μην περνάς από το μηχάνημα με τις ακτίνες που κάνεις τον έλεγχο και να περνάς από το πλάι...γιατί ξέρεις ότι οι ακτίνες δεν επιτρέπονται.. μιλάω για φυσιολογικές περιπτώσεις βέβαια, δε ξέρω το ιστορικό σου και αν είχες κάποιο πρόβλημα παλαιότερα ή γενικά, οπότε μίλα και με το γιατρό σου να το σιγουρέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LadyP είπε:

Άντε καλή σου αρχή κορίτσι! Αν το nickname υπονοεί ότι είσαι του 1990 τότε έχουμε ίδια ηλικία!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Εννοείται βρε επιτρέπεται μέχρι την 28η εβδομάδα στις περισσότερες αεροπορικές κανονικά, και μέχρι την 36η με χαρτί γιατρού! Αν είναι όλα καλά φυσικά! Εγώ ταξίδεψα 5-6η εβδομάδα, μετά πάλι 7-8η και την άλλη εβδομάδα ταξιδεύω πάλι που θα είμαι στη 12η...γενικά ταξιδεύω συχνά εγώ γιατί μένω στο εξωτερικό 😄 Το μόνο που πρέπει να ζητήσεις απ’το γιατρό σου είναι χαρτί που να λέει ότι είσαι έγκυος, ώστε να μην περνάς από το μηχάνημα με τις ακτίνες που κάνεις τον έλεγχο και να περνάς από το πλάι...γιατί ξέρεις ότι οι ακτίνες δεν επιτρέπονται.. μιλάω για φυσιολογικές περιπτώσεις βέβαια, δε ξέρω το ιστορικό σου και αν είχες κάποιο πρόβλημα παλαιότερα ή γενικά, οπότε μίλα και με το γιατρό σου να το σιγουρέψεις!

Ευτυχως δεν εχω κανενα προβλημα!!Καλα να πανε ολα κ σε σενα κοριτσακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πέταξα σε πτήση 2 μισή ωρών 15 εβδ και μετά 20 εβδ πίσω όλα καλά μέχρι 36 εβδ είναι νομίζω σ δίνουνε και χαρτί η εταιρία που πετάς ότι είσαι εγκυμονούσα αυτό όλα καλά και με την πτήση και με ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...