Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και οδήγηση... 🚗🚘🛴🛵


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Θα ήθελα να μάθω τι πρέπει να κάνω για να είμαι ασφαλή στην εγκυμοσύνη όταν οδηγώ... 

Εγώ οδηγούσα μέχρι τον όγδοο καθημερινά αλλά στον ένατο μόνο όταν ήταν ανάγκη. Πρόσεχα πάρα πολύ σε όλες τις στροφές είχα δεν είχα προτεραιότητα. Φυσικά δεν έτρεχα. Δεν οδηγούσα σε κακοστρωμενους δρόμους για να μην τρανταζομαι.

Αν ζαλίζεσαι πρόσεχε πολύ. Καλύτερα να μην οδηγείς καθόλου. Επίσης εννοείται φοράμε πάντα ζώνη απλά να μην πατάει την κοιλίτσα σου. 

Με το καλό να υποδεχτεις το νινακι σου κορίτσι μου! Επειδή όμως στην Ελλάδα είμαστε πολύ απρόσεκτοι εσύ να έχεις τα μάτια σου 14!😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ οδηγούσα μέχρι τον όγδοο καθημερινά αλλά στον ένατο μόνο όταν ήταν ανάγκη. Πρόσεχα πάρα πολύ σε όλες τις στροφές είχα δεν είχα προτεραιότητα. Φυσικά δεν έτρεχα. Δεν οδηγούσα σε κακοστρωμενους δρόμους για να μην τρανταζομαι.

Αν ζαλίζεσαι πρόσεχε πολύ. Καλύτερα να μην οδηγείς καθόλου. Επίσης εννοείται φοράμε πάντα ζώνη απλά να μην πατάει την κοιλίτσα σου. 

Με το καλό να υποδεχτεις το νινακι σου κορίτσι μου! Επειδή όμως στην Ελλάδα είμαστε πολύ απρόσεκτοι εσύ να έχεις τα μάτια σου 14!😘💗

ναι και εγω προσεχω παρα πολυ ετσι και αλλιως γιατι δυο φορες περασαν στοπ και πεσαν επανω μου ...

με μεγαλες ζημιες και μια ημουν με σπασμενο ποδι και μια με χερι...

και απο τοτε εχω εναν φοβο...για αυτο ρωταω

Ζωνη φορουσες κανονικα μεχρι τον ογδοο?και βασικα επειδη δεν ειμαι και πρωτο μποι εχω το καθησμα κοντα στο τιμονι για να φτανουν τα ποδια μου και δεν ξερω πως θα ειμαι οταν βαλω κιλα..

κατα βαση η ζωνη με τρομαζει...ενας φιλος μου με ειπε οτι πρεπει να βγαλω στους αεροσακους να τους απενεργοποιησω...κατι τετοιο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

ναι και εγω προσεχω παρα πολυ ετσι και αλλιως γιατι δυο φορες περασαν στοπ και πεσαν επανω μου ...

με μεγαλες ζημιες και μια ημουν με σπασμενο ποδι και μια με χερι...

και απο τοτε εχω εναν φοβο...για αυτο ρωταω

Ζωνη φορουσες κανονικα μεχρι τον ογδοο?και βασικα επειδη δεν ειμαι και πρωτο μποι εχω το καθησμα κοντα στο τιμονι για να φτανουν τα ποδια μου και δεν ξερω πως θα ειμαι οταν βαλω κιλα..

κατα βαση η ζωνη με τρομαζει...ενας φιλος μου με ειπε οτι πρεπει να βγαλω στους αεροσακους να τους απενεργοποιησω...κατι τετοιο

 

Λογικό είναι να φοβάσαι! Η ζώνη γιατί σε τρομάζει; Εγώ την φορούσα σε όλη την εγκυμοσύνη. Θα βάλεις το πάνω μέρος στο στήθος σου και το άλλο κάτω από την κοιλιά σου. Για τους αερόσακους το έχω ακούσει κι εγώ αλλά οι απόψεις διίστανται.🤔💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Λογικό είναι να φοβάσαι! Η ζώνη γιατί σε τρομάζει; Εγώ την φορούσα σε όλη την εγκυμοσύνη. Θα βάλεις το πάνω μέρος στο στήθος σου και το άλλο κάτω από την κοιλιά σου. Για τους αερόσακους το έχω ακούσει κι εγώ αλλά οι απόψεις διίστανται.🤔💗

Δεν ξέρω τι να πω... Είμαι 16 εβδομάδων,κοιλια δεν έχω καθόλου ακόμα η ζώνη σε ένα σημείο είναι πιο πολύ φοβάμαι μην γίνει τίποτα και με χτυπήσει στην κοιλιά για αυτό ρώτησα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Δεν ξέρω τι να πω... Είμαι 16 εβδομάδων,κοιλια δεν έχω καθόλου ακόμα η ζώνη σε ένα σημείο είναι πιο πολύ φοβάμαι μην γίνει τίποτα και με χτυπήσει στην κοιλιά για αυτό ρώτησα... 

Πρέπει οπωσδήποτε να οδηγείς; Αν σε κάνει να νιώθεις άβολα ή σου προκαλεί άγχος καλύτερα να το αποφεύγεις όσο μπορείς!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Πρέπει οπωσδήποτε να οδηγείς; Αν σε κάνει να νιώθεις άβολα ή σου προκαλεί άγχος καλύτερα να το αποφεύγεις όσο μπορείς!💗

Σκέφτομαι να φοράω την ζώνη μόνο από πάνω και όχι το κάτω μέρος... Και μετά όταν κάνω κοιλιά θα την βάζω από κάτω όπως μου είπες... Μένω εκτός πόλης και αναγκαστικά πρέπει να κατεβαίνω για ότι δουλειά και να θέλω... Ευχαριστώ 💕💕💕💖💖💖

Αν βρειτε καμία καλύτερη ιδέα να μου πείτε 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sotiria2004 είπε:

Σκέφτομαι να φοράω την ζώνη μόνο από πάνω και όχι το κάτω μέρος... Και μετά όταν κάνω κοιλιά θα την βάζω από κάτω όπως μου είπες... Μένω εκτός πόλης και αναγκαστικά πρέπει να κατεβαίνω για ότι δουλειά και να θέλω... Ευχαριστώ 💕💕💕💖💖💖

Αν βρειτε καμία καλύτερη ιδέα να μου πείτε 😘

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να φοράς έτσι την ζώνη. Ρώτα το καλύτερα αυτό. Ελπίζω κάποια άλλη κοπέλα να σε βοηθήσει περισσότερο!😘💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με το καλό να έρθει το παιδάκι σου... Εγώ οδηγούσα μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης οπότε χρειαζόταν γιατί δουλεύει ο σύζυγος πολλές ώρες κ δεν είχα κάποιον να με πηγαίνει όπου ήθελα! 

Τώρα για τη ζώνη ασφαλείας δε το συζητώ να οδηγας χωρίς η να μη τη φοράς κανονικά... Αν φοβάσαι για το κάτω μέρος της ζώνης που πάει στη κοιλίτσα υπάρχουν ειδικές ζώνες για εγκύους που δένουν στο κάθισμα κ συγκρατούν τη ζώνη χαμηλά...  Μια αξιόπιστη μάρκα είναι η besafe κάνε μια αναζήτηση στο Google και θα τη βρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Σκέφτομαι να φοράω την ζώνη μόνο από πάνω και όχι το κάτω μέρος... Και μετά όταν κάνω κοιλιά θα την βάζω από κάτω όπως μου είπες... Μένω εκτός πόλης και αναγκαστικά πρέπει να κατεβαίνω για ότι δουλειά και να θέλω... Ευχαριστώ 💕💕💕💖💖💖

Αν βρειτε καμία καλύτερη ιδέα να μου πείτε 😘

https://www.skroutz.gr/c/2582/brefika-aksesouar-autokinitou.html?keyphrase=ζωνη+για+εγκυους

Δες εδω!! Ειδικες προεκτασεις ζωνης αυτοκινητου για εγκυους!! Θα λυσεις το προβλημα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...