Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΕΝΙΩΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα. Διανυω την 14η εβδομάδα και χθες τη νύχτα ένιωσα για κλάσμα δευτερολέπτου ένα σκίρτημα. Υπάρχει περίπτωση να ήταν το μωρό από τόσο νωρίς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα. Διανυω την 14η εβδομάδα και χθες τη νύχτα ένιωσα για κλάσμα δευτερολέπτου ένα σκίρτημα. Υπάρχει περίπτωση να ήταν το μωρό από τόσο νωρίς;; 

Με το καλό! Είναι το πρώτο σου; Αν ναι είναι λίγο δύσκολο να το ένιωσες από τώρα. Εγώ όταν έλεγα στο γιατρό ότι ένιωθα κάτι μου έλεγε ότι μπερδευομαι με το έντερο. Ποιος ξέρει! Εγώ πιστεύω ότι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Το ότι οι περισσότερες γυναίκες το νιώθουν μετά την 18η εβδομάδα δεν πάει να πει ότι κάποιες δεν μπορούν να το αισθανθούν νωρίτερα. Που ξέρεις το δικό σου μπορεί να είναι πολύ ζουζούνι και να θέλει από τώρα να σου δηλώσει την παρουσία του!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Με το καλό! Είναι το πρώτο σου; Αν ναι είναι λίγο δύσκολο να το ένιωσες από τώρα. Εγώ όταν έλεγα στο γιατρό ότι ένιωθα κάτι μου έλεγε ότι μπερδευομαι με το έντερο. Ποιος ξέρει! Εγώ πιστεύω ότι κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Το ότι οι περισσότερες γυναίκες το νιώθουν μετά την 18η εβδομάδα δεν πάει να πει ότι κάποιες δεν μπορούν να το αισθανθούν νωρίτερα. Που ξέρεις το δικό σου μπορεί να είναι πολύ ζουζούνι και να θέλει από τώρα να σου δηλώσει την παρουσία του!😉

Σ ευχαριστώ πολύ !!! Είναι το πρώτο μου !!!Γενικά εχω ενοχλήσεις με το έντερο τώρα στην εγκυμοσύνη κ δεν ξέρω μήπως ήταν από εκεί. Μια φορά μόνο το ένιωσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irenefron είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ !!! Είναι το πρώτο μου !!!Γενικά εχω ενοχλήσεις με το έντερο τώρα στην εγκυμοσύνη κ δεν ξέρω μήπως ήταν από εκεί. Μια φορά μόνο το ένιωσα. 

Επειδή είναι το πρώτο σου σίγουρα είναι πιο εύκολο να μπερδευτείς. Ακόμα κι αν δεν ήταν το νινακι σου όμως δεν θα αργήσει πολύ να σε χτυπήσει! Τότε θα τρελαθείς! Καταπληκτική αίσθηση!😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Επειδή είναι το πρώτο σου σίγουρα είναι πιο εύκολο να μπερδευτείς. Ακόμα κι αν δεν ήταν το νινακι σου όμως δεν θα αργήσει πολύ να σε χτυπήσει! Τότε θα τρελαθείς! Καταπληκτική αίσθηση!😃

Σ ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσι μου. Ανυπομονώ είναι η αλήθεια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στο πρώτο είχα κινήσεις του μωρού από την δική σου ηλικία εγκυμοσύνης αλλά το συνειδητοποίησα όταν μπήκα στον πέμπτο! Επειδή ήταν το πρώτο...

Στο δεύτερο ένιωθα τον χτύπο της καρδιάς του από τον πρώτο μηνα..! Όσο παράξενο κ αν σου φαίνεται ..ένιωθα την καρδούλα του. Τις κλωτσιές πιο μετά βέβαια...είναι τόσο μαγικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2020 at 2:45 ΜΜ, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα. Διανυω την 14η εβδομάδα και χθες τη νύχτα ένιωσα για κλάσμα δευτερολέπτου ένα σκίρτημα. Υπάρχει περίπτωση να ήταν το μωρό από τόσο νωρίς;; 

Ναι υπάρχει περίπτωση αν είσαι υποψιασμένη! Κατάλαβα κινήσεις του πρώτου μου μωρού την 21η εβδομάδα. Αυτή τη φορά, τις κατάλαβα πριν καν τελειώσει το πρώτο τρίμηνο. Απλά στην αρχή μπορεί να καταλάβεις μια κίνηση και μετά να το ξανανιώσεις ύστερα από μια εβδομάδα. Είναι φυσιολογικό. Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι σίγουρη πως ήταν το μωράκι σου!Και εγώ 12η εβδομάδα την καταλαβα για πρώτη φορά....

Αυτό πού λένε για το έντερο βρε κορίτσια δεν το καταλαβαίνω....μα πόσες φορές χωρίς να είμαστε εγκυες νοιωθουμε έτσι;εγώ προσωπικά καμία ποτέ δεν έχω νοιώσει το έντερο μου να σκυρταει έτσι τώρα που δεν είμαι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βέβαια εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι το είχα νοιώσει τόσο νωρίς λόγω ιδιαιτερότητας της μήτρας.εχω μονόκερος μήτρα(μισή μήτρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Είμαι σίγουρη πως ήταν το μωράκι σου!Και εγώ 12η εβδομάδα την καταλαβα για πρώτη φορά....

Αυτό πού λένε για το έντερο βρε κορίτσια δεν το καταλαβαίνω....μα πόσες φορές χωρίς να είμαστε εγκυες νοιωθουμε έτσι;εγώ προσωπικά καμία ποτέ δεν έχω νοιώσει το έντερο μου να σκυρταει έτσι τώρα που δεν είμαι έγκυος.

Ούτε και εγώ το εχω νιώσει ποτε.γενικα εχω θέμα τώρα στην εγκυμοσύνη με το έντερο αλλά αυτό δεν το έκανε ποτε το σκίρτημα. Κ γω είναι σίγουρη ότι ήταν το μωράκι μου. Αλλά δεν το ξανά ένιωσα απο τότε !! 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι 15+5 σήμερα και έχω παρατηρήσει και εγώ εδώ και καιρό κάτι σαν γαργαλητο να το πω.. Κυρίως βραδινες ώρες.. Σαν να νιώθεις κάτι στο χέρι σου και περπατάει  να το πω δεν ξέρω... (μη κοροϊδέψετε πολύ πρωτάρα είμαι 😅) Σκοπεύω να ρωτήσω τον ντοκτορ στην επόμενη επίσκεψη βέβαια.. Αλλά κουβέντα να γίνεται 🤓 αρκετές γνώμες μου παν ότι ειναι το μωρό.. Άλλες ότι είναι γενικά διαταραχές όπως ειπώθηκε περί εντέρου. Βέβαια αυτό είναι άλλο μεγάλο κομμάτι που με κρατάει από την αρχή της εγκυμοσύνης, οπότε και δεν ξέρω τι να πρώτο ακούσω.. Από την άλλη πόσο δύσκολο είναι να το μπερδέψεις με άλλα όργανα του σώματος;;; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...