Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσι γεια σας. Έχω ένα μωράκι 2 μηνών. Μόλις του ετοιμάσω το γάλα του και το καταπιεί αρχίζουν τα εντεράκια του να κάνουν θόρυβο και γίνεται ολοκόκκινος απο το σφύξιμο. Δεν είναι δυσκοίλιος αντιθετως μετα από κάθε γεύμα κάνει κακάκια. Το τάισμα του διαρκεί μια ώρα περίπου γτ πονεί και δεν τρωει ήρεμα καθόλου και είναι και πολυ λαίμαργος. Και μετα από 1,5 ώρα θέλει ξανά φαγητό.  Η παιδίατρος μου είπε δε φταίει το γάλα ούτε είναι κολικοί. Επειδη είναι 2,5 εβδομάδων πρόωρο μου ειπε ειναι μεχρι να στρώσει το εντεράκι του. Μου έχει αλλάξει το γάλα τώρα και μου έδωσε ένα πιο παχύρευστο αλλα πάλε ακούω τα εντερακια του.  Έχει συμβεί σε καμιά από εσάς; Ανησυχώ που κάνουν τοσο θορυβο τα εντερακια του και πονάει τοσο πολυ :( 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εμένα αντιδρούσε κάπως έτσι όταν είχε κολικους φαντασου  νόμιζα πως έχει γοπ,και εμένα γεννήθηκε 4 εβδομάδες νωρίτερα αλλά πριν ξεκινήσουν οι κολικοί έτρωγε μια χαρά 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• @misofeggaro@Ευάγγελοςτ Σας ευχαριστώ κορίτσια πολύ που μου απαντήσατε. Δεν ξέρω και εγώ  τι να πω? Εντωμεταξύ παίρνω και προγεστερόνη και σαλοσπίρ και έχω και ζαλάδες πολλές και όλα αυτά με έχουν μπερδεψει. Πιστευω περίοδος είναι όλο αυτό και απλά δεν έπρεπε να δοκιμάσω τόσο νωρίς να κανω τεστ. Τι το θελα? Αλλα επειδη 1μιση χρονο τωρα δεν εχω καταφερει συλληψη θα ηθελα πολυ να πιστεψβ οτι κατι μπορει να πηγε να γινει. Μολις εχω κανονικη ροη θα μιλουσα με το γιατρο μου γιατι προγραμματιζουμε να κανω μαζι λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση. Το πιστευετε οτι λεω ας βρεθει κατι και να λυθει επι τοπου. Μονο ετσι θα αναπτερωσω ελπιδες. Να δουμε κ τι γινεται με τη κλειστη σαλπιγγα και γενικα τι γινεται εκει μεσα.  
    • Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια,σήμερα έκλεισα ραντεβού για επιτροπή στο Αιγάλεω..μου εκλεισαν για τις 13 Μαρτίου.Ειναι η 2 φορά που παιρνω για να πάρω την 3 κ 4 προσπάθεια.Εχει περάσει κάποια κοπέλα πρόσφατα να μου πει κάτι που θα πρέπει να προσέχω παραπάνω στα χαρτιά,π.χ την πρώτη φορά είχα βεβαίωση επικυρωμένη από το ΙΚΑ για την ασφαλιστική ικανότητα,στο τηλ.σημερα μου είπαν ότι απλά χρειάζεται να έχει ανανεωθεί η ασφάλεια.θα ενημερωθώ κ από το κέντρο εξωσωματικής,αλλά θα ήθελα κ την άποψη σας.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Λες να κλείσουμε τόσο όμορφα τον μήνα μας;Επειδή δεν ξέρω γι αυτήν την ένεση δεν μπορώ να εκφέρω φυσικά άποψη αλλά θυμάμαι ότι η @Frogel μας είχε κάνει 5 ημέρες πριν την καθυστέρηση και τις είχε βγεί αχνή γραμμή. Αν δεν κάνω λάθος ήταν από αυτήν την εταιρεία. Θα το δεί το κορίτσι μας και θα μας πει. Μακάρι να έχουμε ευχάριστα. Κάνε όμως κι ένα σήμερα! Λογικά θα δείξει!💗
    • Καλημέρα. Δεν ξέρω τι να σου πω, και εγώ μπερδεύτηκα αν τελικά είναι από την ένεση ή από εγκυμοσύνη.  Μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου; Για να σου δώσει καλύτερες οδηγίες. Εύχομαι τα καλύτερα. 🙏  
    • Καλημερα και καλη εβδομάδα κοριτσια μου!! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...