Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδιατρος blw και συμβουλος θηλασμου


Recommended Posts

Καλησπερα!! 

Ψαχνω παιδιατρο που να υποστηριζει BLW και να ειναι πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμου θα ηθελα να ακουσω τις προτασεις σας! 

Περιοχες που βολευουν κυριως ειναι Αχαρναι, Πετρουπολη, Ιλιον, Περιστερι, Αγιοι Αναργυροι, Νεο Ηρακλειο, Μεταμορφωση.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το blw είναι το να τρώει το μωρό σε κομματάκια; Η δικιά μου είναι εξαιρετική και σαν σύμβουλος θηλασμού (δεν ξερω αν είναι πιστοποιημένη) αλλά και γενικά υποστηρίζει το πιο φυσικό τρόπο στο κάθε τί.. είναι πραγματικά υπέροχη γιατρός. Είναι στη Νέα Ιωνία και λέγεται Ιωάννα Φουντζουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Joannaero είπε:

Το blw είναι το να τρώει το μωρό σε κομματάκια; Η δικιά μου είναι εξαιρετική και σαν σύμβουλος θηλασμού (δεν ξερω αν είναι πιστοποιημένη) αλλά και γενικά υποστηρίζει το πιο φυσικό τρόπο στο κάθε τί.. είναι πραγματικά υπέροχη γιατρός. Είναι στη Νέα Ιωνία και λέγεται Ιωάννα Φουντζουλα.

Ειναι η μεθοδος που το μωρο μπαινει στις στερεες οχι με πολτοποιημενη τροφη αλλα δινοντας του κομματια που μπορει να κρατησει και να φαει μονο του χωρις την βοηθεια της μαμας. Ουσιαστικα το κανουν να φαινεται σαν παιχνιδι και το παιδι δοκιμαζει μονο του τι του αρεσει. 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί εάν επιτρέπεις θέλεις να υιοθετήσεις αυτήν την τακτική;;;Πάντως εγώ θα φοβόμουν..κάνε το μόνο εάν είσαι 100% σίγουρη ότι το κομμάτι είναι αρκετά μικρό και μπορεί το μωρό να το διαχειριστεί. Να σου ζήσει,καλότυχο και υγιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να το δοκιμασω και πανω απ'ολα να ακουσω απο την παιδιατρο ακριβως την μεθοδο αυτην ποσο ααφαλης ειναι και να δω αν θα την ακολουθησω η θα την συνδιασω. Σιγουρα δεν θα εβαζα σε κινδυνο το μωρακι μου! Σε ευχαριστω επισης!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης η παιδιατρος που ειχα ως τωρα δεν γνωριζει σχεδον τιποτα για τον θηλασμο οποτε θελω να εχει αυτες τις γνωσεις γιατι η υγεια του μωρου σχετιζεται με τον θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...