Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπολογισμός Δώρου Χριστουγέννων


KONSTANTIA

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας!

Ξέρει καμιά αν οι 4 μήνες που συνολικά μένουμε στο σπίτι και πληρωνόμαστε από το ΙΚΑ αν μετράνε στον υπολογισμό του δώρου Χριστουγέννων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο εργοδότης μου πλήρωσε στο δώρο μόνον τις μέρες που είχα δουλέψει. Αργότερα έμαθα ότι το ΙΚΑ πληρώνει κανονικά ό,τι υπολείπεται σε δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα. Οι υπάλληλοι του ΙΚΑ δεν με ενημέρωσαν,έπρεπε να το ζητησω.!! Όταν ζήτησα τον λόγο,μου είπε ότι η λογίστρια της δουλειάς μου έπρεπε να μου το πει?ότι να ναι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Joannaero είπε:

Εμενα ο εργοδότης μου πλήρωσε στο δώρο μόνον τις μέρες που είχα δουλέψει. Αργότερα έμαθα ότι το ΙΚΑ πληρώνει κανονικά ό,τι υπολείπεται σε δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα. Οι υπάλληλοι του ΙΚΑ δεν με ενημέρωσαν,έπρεπε να το ζητησω.!! Όταν ζήτησα τον λόγο,μου είπε ότι η λογίστρια της δουλειάς μου έπρεπε να μου το πει?ότι να ναι

 

Εγώ που πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ και ρώτησα μου είπαν ότι αυτοί δεν δίνουν κάτι σε δώρο. Είσαι σίγουρη για αυτό που λες; Δλδ έγινε πρόσφατα αυτό ή πριν κάποια χρόνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ που πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ και ρώτησα μου είπαν ότι αυτοί δεν δίνουν κάτι σε δώρο. Είσαι σίγουρη για αυτό που λες; Δλδ έγινε πρόσφατα αυτό ή πριν κάποια χρόνια;

Είχα ρωτήσει κ εγω όταν έκανα τα χαρτιά  για τις 56 μέρες κ μου είχαν πει ότι δεν δίνουν κάτι αυτοί εφόσον δεν είμαι σε αναρρωτική άδεια κ θα πάρω μόνο από τον εργοδότη!αυτοι δινουν σε περίπτωση που υπάρχει αναρρωτική κ μέχρι κάποιο μήνα (μου είχε πει αλλά δε θυμάμαι.πχ  πήρα δώρο Πάσχα σε αναλογία εργοδότη-ικα για Ιανουάριο με Μαρτίο.) γέννησα τέλος Μαΐου κ Τώρα περιμένω να δω τι θα πάρω από τον εργοδότη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω μια ερωτηση?Επειδη ημουν σε αναρρωτικη 4 μηνες,πρεπει στο Ικα να κανω καποια αιτηση?Γιατι κι εμενα δεν μου ανεφεραν τιποτα τετοιο ακομα κι όταν παρεδωσα τα χαρτια για την αδεια κυοφοριας μετα την αναρρωτικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Να κανω μια ερωτηση?Επειδη ημουν σε αναρρωτικη 4 μηνες,πρεπει στο Ικα να κανω καποια αιτηση?Γιατι κι εμενα δεν μου ανεφεραν τιποτα τετοιο ακομα κι όταν παρεδωσα τα χαρτια για την αδεια κυοφοριας μετα την αναρρωτικη...

Ααα ναι δε το λένε!!!Εσύ πρέπει να ρωτήσεις!λες κ τους τα παίρνουμε απο τη τσέπη τους!!!!πας με το βιβλιάριο και τους Ρωτάς αν δικαιούσαι δώρο Χριστουγέννων η Πάσχα!ευτυχώς δε χάνονται οπότε κ να πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Να κανω μια ερωτηση?Επειδη ημουν σε αναρρωτικη 4 μηνες,πρεπει στο Ικα να κανω καποια αιτηση?Γιατι κι εμενα δεν μου ανεφεραν τιποτα τετοιο ακομα κι όταν παρεδωσα τα χαρτια για την αδεια κυοφοριας μετα την αναρρωτικη...

Ναι πας εσύ και το ζητάς! Εγω νόμιζα πως θα μπει αυτόματα στον λογαριασμό μου και τυχαία είχα στην ουρά μια μπροστά μου που ζήτησε το δώρο για περσινή αδεια! Έτσι το κατάλαβα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/11/2019 at 7:44 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Είχα ρωτήσει κ εγω όταν έκανα τα χαρτιά  για τις 56 μέρες κ μου είχαν πει ότι δεν δίνουν κάτι αυτοί εφόσον δεν είμαι σε αναρρωτική άδεια κ θα πάρω μόνο από τον εργοδότη!αυτοι δινουν σε περίπτωση που υπάρχει αναρρωτική κ μέχρι κάποιο μήνα (μου είχε πει αλλά δε θυμάμαι.πχ  πήρα δώρο Πάσχα σε αναλογία εργοδότη-ικα για Ιανουάριο με Μαρτίο.) γέννησα τέλος Μαΐου κ Τώρα περιμένω να δω τι θα πάρω από τον εργοδότη..

Ήμουν σίγουρη ότι δεν δίνουν αλλά επειδή πολλές φορές μαθαίνεις καλύτερα την πληροφορία από μια κοπέλα που την πέρασε παρά από το ίδιο το ΙΚΑ, είπα να ρωτήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κοριτσια!Ρωτησα στο ΙΚΑ κ δικαιουμαστε 1 μερος τ δωρου Χριστουγεννων ειτε ειχαμε παρει καποια αναρρωτική ειτε οχι!Μια εβδομαδα πριν τα Χριστούγεννα παμε κανουμε αιτηση κ μας βγαζουν απευθειας το ποσο που θα παρουμε.Σε συναρτηση με το δωρο που θα δωσει ο εργοδότης πρεπει να βγαινει συνολο 1 μισθος μας μου ειπε η λογιστρια της δουλειας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...