Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γίνεται να μου κοπηκε το γάλα;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,ειμαι μανοϋλα ενός αγοριού 57 ημερών και τον θηλάζω σχεδόν αποκλειστικά..δεν είχα ποτέ πολύ γάλα και κάποιες φορές δεν του είναι αρκετό..Δυστυχως όμως πέρασα μια μεγάλη στενοχωρια με εισαγωγή του μωρού στο νοσοκομείο και σε συνδυασμό με το ότι δε με άφηναν να τον θηλάσω για μια μέρα σχεδόν, είδα την επομένη το γάλα μου να τελειώνει το απόγευμα...

Μπορεί να μου κόπηκε;;; Έχει συμβει σε κάποια από εσας κι αν ναι μπορεί να επανέλθει;;; 

Εν τω μεταξύ ο μικρός μου δεν το θέλει το ξένο πλεόν γιατί επινε πολύ λίγο και έχω αγχωθεί γενικώς..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλησπέρα σας,ειμαι μανοϋλα ενός αγοριού 57 ημερών και τον θηλάζω σχεδόν αποκλειστικά..δεν είχα ποτέ πολύ γάλα και κάποιες φορές δεν του είναι αρκετό..Δυστυχως όμως πέρασα μια μεγάλη στενοχωρια με εισαγωγή του μωρού στο νοσοκομείο και σε συνδυασμό με το ότι δε με άφηναν να τον θηλάσω για μια μέρα σχεδόν, είδα την επομένη το γάλα μου να τελειώνει το απόγευμα...

Μπορεί να μου κόπηκε;;; Έχει συμβει σε κάποια από εσας κι αν ναι μπορεί να επανέλθει;;; 

Εν τω μεταξύ ο μικρός μου δεν το θέλει το ξένο πλεόν γιατί επινε πολύ λίγο και έχω αγχωθεί γενικώς..

 

Γεια σου.Εγω κορίτσι μου θα σου μιλήσω εκ πείρας μιας κ θηλάζω 21 μήνες τώρα.Για να μην παριστάνω τον ειδικό επικοινώνησε άμεσα σε παρακαλώ με κάποια σύμβουλο θηλασμού της περιοχής σου μέσω τηλεφώνου.Θα σε βοηθήσει απίστευτα .Δεν έπρεπε να μην σε αφήσουν να θηλάσει το παιδί.Μεγα λάθος.Αλλα όσο δεν θηλαζες μπορούσες να αντλείς γάλα με το θηλαστρο για να μην σταματήσει.Τωρα αν πιέσεις το στήθος σου δεν βγάζει γάλα;

Μπες εδωhttp://www.lllgreece.org/symbouloi βρες τη σύμβουλο θηλασμού της περιοχής σου Είναι δωρεαν.Επικοινώνησε μαζί της άμεσα .Θα σε βοηθήσει.Μην το αμελείς είναι κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η malio είπε:

Γεια σου.Εγω κορίτσι μου θα σου μιλήσω εκ πείρας μιας κ θηλάζω 21 μήνες τώρα.Για να μην παριστάνω τον ειδικό επικοινώνησε άμεσα σε παρακαλώ με κάποια σύμβουλο θηλασμού της περιοχής σου μέσω τηλεφώνου.Θα σε βοηθήσει απίστευτα .Δεν έπρεπε να μην σε αφήσουν να θηλάσει το παιδί.Μεγα λάθος.Αλλα όσο δεν θηλαζες μπορούσες να αντλείς γάλα με το θηλαστρο για να μην σταματήσει.Τωρα αν πιέσεις το στήθος σου δεν βγάζει γάλα;

Μπες εδωhttp://www.lllgreece.org/symbouloi βρες τη σύμβουλο θηλασμού της περιοχής σου Είναι δωρεαν.Επικοινώνησε μαζί της άμεσα .Θα σε βοηθήσει.Μην το αμελείς είναι κριμα

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση. Το ξέρω οτι έπρεπε να με αφήσουν να θηλάσω και να φανταστείς οτι πρόκειται για παιδιατρικό νοσοκομείο...αφού ο παιδιατρός μας τράβαγε τα μαλλιά του. Άντληση δεν μπορούσα να κάνω γιατί κράταγα επί 6 ώρες το μωρό που έκλαιγε αγκαλιά σε μια καρέκλα για να πεφτει ο ορός. Μιλάμε για απαράδεκτες συνθήκες.

Μένω στην Πάτρα κ δεν υπάρχει σύμβοθλος θηλασμου. Είχα κάνει μεγάλο αγώνα για να θηλάσω μέχρι τώρα γιατί κ η ροή μου δεβ ήταν φοβερή. Θα ξαναπάρω τη μαία που με είχε βοηθήσει απλά έψαχνα παρξγορια σε κάποια κοπέλα εδώ στο φορουμ που να είχε αντιστοιχο θέμα κ να το είχε ξεπεράσει...

Γάλα βγάζω με το χέρι κ το μωρό πίνρι για λίγο κι ας συνεχίζω να βγάζ εγώ μετά τέλος το μωρό δεν μπορεί να βγάλει. Έχω στενοχωρηθεί πολύ και γι αυτό τώρα γιατί ήθελα πολύ να θηλάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση. Το ξέρω οτι έπρεπε να με αφήσουν να θηλάσω και να φανταστείς οτι πρόκειται για παιδιατρικό νοσοκομείο...αφού ο παιδιατρός μας τράβαγε τα μαλλιά του. Άντληση δεν μπορούσα να κάνω γιατί κράταγα επί 6 ώρες το μωρό που έκλαιγε αγκαλιά σε μια καρέκλα για να πεφτει ο ορός. Μιλάμε για απαράδεκτες συνθήκες.

Μένω στην Πάτρα κ δεν υπάρχει σύμβοθλος θηλασμου. Είχα κάνει μεγάλο αγώνα για να θηλάσω μέχρι τώρα γιατί κ η ροή μου δεβ ήταν φοβερή. Θα ξαναπάρω τη μαία που με είχε βοηθήσει απλά έψαχνα παρξγορια σε κάποια κοπέλα εδώ στο φορουμ που να είχε αντιστοιχο θέμα κ να το είχε ξεπεράσει...

Γάλα βγάζω με το χέρι κ το μωρό πίνρι για λίγο κι ας συνεχίζω να βγάζ εγώ μετά τέλος το μωρό δεν μπορεί να βγάλει. Έχω στενοχωρηθεί πολύ και γι αυτό τώρα γιατί ήθελα πολύ να θηλάσω...

Έπρεπε να τους γράψεις τους μ... Επικοινώνησε με κάποια άλλη σε κοντινή περιοχή.Δεν χρειαζεται να βρεθείτε!Θα σε βοηθήσει απ' το τηλέφωνο είμαι σίγουρη!Θα επικοινωνήσω κ γω με τη δική μου να της πω για σένα να δω τι θα μου προτεινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι Δεν βοηθάει.Οτι έγινε έγινε.Εγω πιστεύω διορθώνεται αν μιλήσεις με το κατάλληλο άτομο.Κι αν δεν τα καταφέρεις δεν χάθηκε ο κόσμος.Θα σου ξαναστειλω μόλις έχω νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπέλα μου! Μην στεναχωριέσαι, ότι έγινε έγινε.... Δεν έχω εμπειρία χρόνων αλλά θα σου πω από αυτά που έχω μάθει έως τώρα.... Βάζει το παιδί συνέχεια στο στήθος. Άφησε το και να πιπιλισει αν θέλει... Πώς ξέρεις ότι δεν έχεις αρκετό γάλα; Ο μικρός δείχνει να δυσανασχετεί; Προσωπική εκτίμηση από μια μέρα δεν πιστεύω να έπαθε ζημιά. Πιπίλα παίρνει; Καλό θα ήταν βέβαια να βρεις όπως σου είπε και η @malio να πάρεις τηλέφωνο και θα σε συμβουλεύσουν πιο σωστά! Όλα καλα θα πάνε. Μη στεναχωριέσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου στέλνω ακριβώς την απάντηση της συμβούλου μου"Μπορεί να επικοινωνήσει με οποιοδήποτε Σύμβουλο από τη λίστα μας, είναι όλες πολύ γλυκές, ειδικά εκεί κοντά και γύρω από την περιοχή της. Θα ξέρουν και καλύτερα να τη παραπέμψουν σε μαία ή  κάποιον που θα μπορούσε να βοηθήσει από κοντά. Έπειτα υπάρχουν οι επαγγελματίες υγείας πιστοποιημένοι σύμβουλοι θηλασμού, στο Γαλαξίας σελίδα υπάρχει πίνακας, και επίσης θυμάμαι ότι υπάρχει ομάδα μητέρων που θηλάζουν και μπορεί να βοηθηθεί ίσως."

Έχεις πολλές επιλογές.Παρε τηλέφωνο μια απ' την κοντινή περιοχή αρχικά κ δες κ τα άλλα που προτεινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κ η ομάδα που είναι κοντά σου https://m.facebook.com/groups/AchaiaThilasmos/

Επιπλέον είναι.κ.οι σύμβουλοι θηλασμού τηςhttps://www.thilasmos.com/ibclc/simvouloi-ibclc/ αλλά αυτοί δεν είναι δωρεαν όπως της llg.

Περιμένουμε να ακούσουμε τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η malio είπε:

Σου στέλνω ακριβώς την απάντηση της συμβούλου μου"Μπορεί να επικοινωνήσει με οποιοδήποτε Σύμβουλο από τη λίστα μας, είναι όλες πολύ γλυκές, ειδικά εκεί κοντά και γύρω από την περιοχή της. Θα ξέρουν και καλύτερα να τη παραπέμψουν σε μαία ή  κάποιον που θα μπορούσε να βοηθήσει από κοντά. Έπειτα υπάρχουν οι επαγγελματίες υγείας πιστοποιημένοι σύμβουλοι θηλασμού, στο Γαλαξίας σελίδα υπάρχει πίνακας, και επίσης θυμάμαι ότι υπάρχει ομάδα μητέρων που θηλάζουν και μπορεί να βοηθηθεί ίσως."

Έχεις πολλές επιλογές.Παρε τηλέφωνο μια απ' την κοντινή περιοχή αρχικά κ δες κ τα άλλα που προτεινε

Σε ευχαριστώ πολύ για όλη την προσπάθεια ειλικρινά! Έχω επικοινωνία με έμπειρη μαία εδω στην περιοχή κ αυτό μου είπε κι εκείνη...στήθος συνέχεια. Απλά επειδή κάνει συνέχεια διάρροιεα με το που ξεκινάει στο στήθος μου,φοβάμαι αν δεν τρώει καλά γιατί θα αφυδατωθεί...μου έδωσε ο παιδίατρος κ ένα υποαλλεργικό γάλα κ έκοψα κ τα γαλακτοκομικά...Ο παιδίατρος μου είναι πολύ υπερ του θηλασμου αφου μεχρι τωρα μου έλεγε θηλαζε τον κι ας κλάψει αν πεινάσει. Αλλά κι αυτός τώρα φοβάται την αφυδάτωση κ μου είπε στήθος,αν χρειαστεί συμπλήρωμα κ μετά πρέπει να κάνω άντληση. Και ειλικρινά δεν προλαβάινω να τα κάνω όλα αυτά.Έχω κ ένα 5χρονο αγοράκι και μέχρι τώρα είμαι συνέχεια με το μωρό στο στηθος...δε μου βγαίνει ο χρόνος πλέον.

Έχω στενοχωρηθεί πολύ γιατί έκανα μεγάλη προσπάθεια μέζρι τώρα κ πάμε πάλι τώρα από την αρχή. Με τη διαφορά όμως πως τώρα αλλάζουν τα δεδομένα με τις διάρροιες. 

Εν τω μεταξύ παίρνω μαγιά μπύρας κ έχω την αίσθηση οτι από τότε που την ξεκίνησα είχαβ αυξηθεί οι κενώσεις του...μπορεί άραγε να επηρεάζει κι αυτό;

Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να του δώσω ένα 24ωρο από το υποαλλεργικό γάλα να δω αν αλλάσει κάτι με τις διαρροιες κι εγώ να κανω αντλήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Γεια σου κοπέλα μου! Μην στεναχωριέσαι, ότι έγινε έγινε.... Δεν έχω εμπειρία χρόνων αλλά θα σου πω από αυτά που έχω μάθει έως τώρα.... Βάζει το παιδί συνέχεια στο στήθος. Άφησε το και να πιπιλισει αν θέλει... Πώς ξέρεις ότι δεν έχεις αρκετό γάλα; Ο μικρός δείχνει να δυσανασχετεί; Προσωπική εκτίμηση από μια μέρα δεν πιστεύω να έπαθε ζημιά. Πιπίλα παίρνει; Καλό θα ήταν βέβαια να βρεις όπως σου είπε και η @malio να πάρεις τηλέφωνο και θα σε συμβουλεύσουν πιο σωστά! Όλα καλα θα πάνε. Μη στεναχωριέσαι... 

Σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα για την συμπαράσταση!!

Καταλαβαίνω πως δεν έχω γάλα γιατίωο μικρός τραβάει τραβάει κ κλαίει,δεν καταπίνει...

Λένε πως επανέρχεται η κατάσταση αλλά δεν μπορώ να τον αφήνω να πεινάει..πρέπει να ενυδατώνεται και λόγω των διάρροιων..

Ο παιδίατρος μας κ η μαία που συμβουλεύομαι λένε πως θα επανέλθει αν ακολουθήσω τα βήματα αυτά...πάλι από την αρχή όμως πάντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η malio είπε:

Να κ η ομάδα που είναι κοντά σου https://m.facebook.com/groups/AchaiaThilasmos/

Επιπλέον είναι.κ.οι σύμβουλοι θηλασμού τηςhttps://www.thilasmos.com/ibclc/simvouloi-ibclc/ αλλά αυτοί δεν είναι δωρεαν όπως της llg.

Περιμένουμε να ακούσουμε τα νέα σου 

Και παλι σε ευχαριστώ για τη βοήθεια! Ειμαι μέλος στην ομάδα,από εκεί έχω βρει κ τη μαία που με συμβοθλεύει..

Αυτό για τη μαγιά μπύρας το έχεις ακούσει αν πειράζει;; Αχ πόσο ζηλεύω αυτές που έχουν πολύ γάλα κ θηλάζουν τα μωρά τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Σου πρότεινε η μαία μαγιά μπύρας;Γιατί κάνει ο μικρός διάρροιες;Είναι άρρωστος;Επιπλέον σου δείξε κάποιος πως να θηλάζεις το μωρό;Πρέπει το παιδί να πιάνει με το στοματικό του κ τη θηλαία άλω την περιοχή γύρω απ' τη θηλή. Το γάλα σου είναι το καλύτερο φάρμακο απ' τα σκονογαλα να ξέρεις.Ισως θα πρεπε να μιλήσεις κ με μια σύμβουλο θηλασμούαπο τη λίστα που σου εστειλα.Λιγο μπερδεμένα τα ακούω όλα.Η παραγωγή σου θα αυξηθεί όσο περισσότερο βάζεις το μωρό στο στήθος.Δεν χρειάζεται η μαγιά κ τα ματζουνια.Θελει πολύ επιμονή.Καταλαβαινω τη δυσκολία σου που έχεις κ μεγαλύτερο παιδάκι αλλά αξίζει τον κόπο αν το καταφέρεις .Όσο για τις γυναίκες που λες που έχουν πολύ γάλα είναι απλά γυναίκες που προσπάθησαν πολύ για να εδραιωθεί ο θηλασμός κ δεν τις αποπροσανατολισαν όπως κάνανε σε σένα άσχετοι.Ευχομαι να πάνε όλα καλά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Και παλι σε ευχαριστώ για τη βοήθεια! Ειμαι μέλος στην ομάδα,από εκεί έχω βρει κ τη μαία που με συμβοθλεύει..

Αυτό για τη μαγιά μπύρας το έχεις ακούσει αν πειράζει;; Αχ πόσο ζηλεύω αυτές που έχουν πολύ γάλα κ θηλάζουν τα μωρά τους!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η malio είπε:

 

Η μαία μου πρότεινε μαγιά μπύρας. Έχει ερθει κ σπίτι μου η μαία εννοείται...το μωρό πιάνει εδώ και ένα μηνα περίπου καλα το στήθος,πριν όχι γι αυτό κ πονούσα. 

Έχω κανει απίστευτη προσπάθεια όλον τον καιρό με το μωρό πάνω μου κολλημένο,με ξενύχτια κ επιμονή κ υπομονή που δε φαντάζεσαι,μετά από επαπειλοϋμενη κύηση με ξάπλα 7 μηνών και αυπνία λόγω συσπάσεωβν από τον 4ο μήνα,αφού έπαθα φλεγμονή στην καισαρική μου την 35η μερα από την κούραση,πρέπει να πω πως ειλικρινά δεν πιστεύω οτι υπήρχε κάτι παραπάνω να κάνω αυτό το διάστημα για να καταφέρω να θηλάζω το μωρό μου...και πιστεύω κορίτσι μου επισης οτι κάποιες γυναίκες ειναι πιο τυχερές στο θέμα αυτό λόγω οργανισμοϋ γιατί όλα έχουν να κανουν με την υπόφυση.

Το μωρό μου δεν ξέρουμε γιατί κάνει διάρροιες,μαλλον κάποια ίωση αν και έκοψα τα γαλακυοκομικά μήπως τον ενοχλούν.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου!!

Εσύ έχεις μωράκι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Ρε κοριτσι καταρχην τα γαλακτοκομικα αν εχει το μωρακι αλλεργια θελουν ενα μηνα σωστη αποχη για να δεις διαφορά σε κρυφα και φανερα..Αλλα αφου δινεις συμπλήρωμα φορμουλα(λογικα γαλα αγελαδος) δεν κανεις σωστη αποχη..Επισης οσο το μωρο ειναι στο στηθος σου δεν θα παθει αφυδάτωση.Το μητρικο γαλα ειναι τοσο ευπεπτο που το μωρο το χωνευει και ξαναθελει και ξαναθελει.Αρα μενει ενυδατωμενο.Δεν υπαρχει λογος να δωσεις υποαλλεργικο γαλα.Δηλαδη με το υποαλλεργικο δεν παθαίνει αφυδατωση?Για την μαγιά μπυρας δεν ξερω να σου πω σιγουρα αλλα νομιζω πως πλεον δεν την συνιστούν γιατι μπορει να φέρει τα αντιθετα αποτελεσματα και να παθεις υπερπαραγωγή η μαστιτιδα..Δεν ειναι καποιες γυναικες πιο τυχερες απο αλλες..Ολες τα ιδια περασαμε το πρωτο τρίμηνο..Μα ακριβως τα ιδια..Και την αυπνια και τις πληγωμενες θηλές και τα κλαματα καθε φορα που πιανει απ'τον πονο και τις παραλιγο μαστιτιδες και τους μαραθώνιους θηλασμους..Η δικια μου εμενε 6 ωρες σερι στο στήθος.Ειχα γινει ενα με τον καναπε ολη μερα.Πλεον ομως 4ων μηνων τρωει σε 2 λεπτα!.Ειναι πραγματικα κριμα να τα παρατήσεις απο λάθος οδηγιες.Αν βεβαια ειναι αποφαση σου γνωριζοντας ολες τις παραμέτρους με γεια σου με χαρα σου!Οπως και να χει το μωρακι σου θα μεγαλωσει.Ειτε με μητρικο ειτε με φορμουλα!

Έκοψα τα γαλακτοκομικα κ εχω παρει για συμπληρωμα υποαλλεργικο γαλα,δε δινω αγελαδος...

Δε θέλω να τα παρατησω με τιποτα αλλα όταν βαζω τον μικρο στο στηθος και κλαιει απαρηγορητα γιατι δεν εχει γαλα ενω εχει κανει 4 διαρροιες μεσα σε μια ωρα,απελπιζομαι κι εγώ...δε θελω να παθει αφυδατωση κ να ξανατρεχω νοσοκομειο...πως θα ενυδατωθεί αν δεν εχω γαλα;; τωρα το πρωί τράβαγε ο καημενος κ μονο 10' ηπιε,μετα τέλος...κλάμα εγώ...του εδωσα 100ml ηλεκτρολυτες γιατί εκανε μεγαλη διαρροια κ αποκοιμηθηκε στο στηθος μου αφου κουράστηκε στο τέλος..

Μπράβο σου βρε κορίτσι που τα κατάφερες κ θηλάζεις το κοριτσάκι σου...

Κι εγώ 5ωρα έκλεινα μέχρι τωρα στον καναπέ θηλάζοντας...κι είχα κ τον μεγάλο μου να πηδάει πάνω μας από αγανάκτηση! Το ξέρω οτι δεν εδραιώνεται ετσι απλά ο θηλασμός,απλά δεν περίμενα να με παει έτσι τοσο πίσω τωρα κ πάλι απο την αρχή...κι εγώ το παλεύω αλλά φοβάμαι με τις διαρροιες..

Ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση!! Αλήθεια παίρνω δϋναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Το συμπλήρωμα το δίνεις με μπιμπερό; Είναι πιθανό να έχει πάθει σύγχυση θηλων το μωρό σου και γι’αυτο να κλαίει στο στήθος. Επίσης το ότι κάθησε 10’ δε σημαίνει ότι δεν εφαγε. Ο δικος μου από 50 ημερών δεν έχει κάτσει πάνω από 5’ στο στήθος. Δεν έχω καταλάβει γιατί φοβάστε για αφυδάτωση; Πόσες πάνες με τσίσα έχετε το 24ωρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει απόλυτο δίκιο ηSofi90 σ αυτά που σου λέει κ τα υπόλοιπα κορίτσια όντως θέλει διορθωτικές κινήσεις Το γάλα σου είναι φάρμακο.Εγω θηλάζω ακόμα 21 μηνών είναι ο δικός μου κ στην αρχή παιδευτηκα απίστευτα τρελά ξενύχτια όπως όλες οι μανουλες που θηλαζουν.Ακομα δεν έχω κοιμηθεί ένα βράδυ στο νεχομενα γτ με ξυπνάει για να θηλασει.Αλλα αυτό εντάξει είναι επιλογη μου πλεον.Δεν είναι βρεφακι.Στην εγκυμοσύνη δε μέχρι τον 6ο μήνα ήμουν με όρους γιατί έκανα εμετούς συνέχεια.Αυτα όλα δεν έχουν σημασία.Εγω προσπαθώ κ θέλω να σε βοηθήσω γιατί βλέπω ότι σε χουν αποπροσανατολίσει με λάθος πληροφορίες .Θες να πάρεις τηλ τη δικιά μου σύμβουλο να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα το τηλέφωνο της;Η ίδια μου είπε αν θες να τη πάρεις .Αν δεν σου απαντήσει αμέσως στείλτε ένα μήνυμα κ θα σε πάρει μόλις μπορέσει.Ειναι φοβερή κοπελα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...