Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βιολογικό γάλα σκόνη biolac 1 novalac 1κτλ


Recommended Posts

Γεια σας.στο μικρό μου είκοσι ημερών κάνω μικτό θηλασμό.δλδ πιο πολύ ξένο.ξεκινησα με κατσικίσιο γάλα σκόνη capricare ßsŝλεν πολύ καλό μα κάτι μου κόλλησε πως δεν είναι τόσο επαρκή σε στοιχεία όπως το αγελαδινό.θελω να δώσω το biolac h to novalac 1 bio.εταiρειες όπως hole η hipp πούναι ατόφια βιολογικά δεν έχουν εγκριθεί από τον ΕΟΦ κ φοβάμαι.γνωριζετε τα συγκεκριμένα γάλατα??ο παιδίατρος συστήνει άλλο όχι βιολογικό της μιλουπα το απλταμιλ αλλά δε θέλω να το δώσω κ ντρέπομαι να το πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Termi είπε:

Και μας στο νοσοκομείο μας δίναν το novalac το απλό όμως και αυτό μας πρότειναν.εγω όμως είδα ότι έχει bio.

Ναι ειναι καλο γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δίνω το novalac το απλό και είναι μια χαρά γάλα. Δεν ειμαι πολύ υπέρ των βιολογικών, δεν πιστεύω ότι είναι όντως βιολογικά. Το aptamil το δίνανε στο Ιπποκράτειο αλλά εγώ δεν το προτίμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εσυ θα κρίνεις τι είναι κακό κ τι καλό για το μωρό σου. 

Σαφως και το κατσικίσιο δεν ενδείκνυται ακομι διότι δεν έχει τα απαραίτητα συστατικά.

το γάλα θα το κρίνεις εσυ κάποια γάλατα δεν κάνουν στο δικό μας το μωρό και κάποια το βοηθούν καλύτερα.

Πρώτου αλλάξω γάλα όταν ρώτησα τον παιδίατρο μου είπε χαρακτηριστικά «ολα τα γάλατα είναι καλά, εσυ να δεις πιο θα κάνει στο μωρό σου» 

να προσέξεις με την αλλαγή πολύ τα κακά του. Εμένα στην πρώτη αλλαγή αν κ έδινα γάλα που προκαλεί δυσκοιλιότητα έκανε δοιαρριες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Το novalac bioπολυυυ καλό χορταινει δεν έβγαζε κ γουλιες πολλές μα τα κακά του ήταν σα λάδι....αφού ήταν λες κ είχε λδια ο ποπος.εδωσα εδώ κ κάνα μήνα το Εννοείται μου παν πως είναι εγκεκριμένα κ εδώ κ στη Γερμανία από όπου παράγεται.πολυ εύπεπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...