Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μάρτιος-Απρίλιος 2020


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Νάντια Ν. είπε:

Γεια σου! Από πονάκια και εγώ άλλο τίποτα, αλλά είχα προχτές υπέρηχο και η γιατρός είπε όλα καλά.... Απλώς χρειάζομαι ξεκούραση. Γενικά και εγώ 5 ρούχα να σηκωθώ να διπλώσω και να τακτοποιήσω, καταλαβαίνω ότι κουράζομαι και το βράδυ με πιάνουν πονάκια δηλαδή σουβλιες ( σε νορμαλ βαθμό) και ήπιες κράμπες. Τώρα αν είναι κάτι που σε ανησυχεί γιατί δεν πας από τον γιατρό σου;

Είχα πριν 1 εβδομάδα υπέρηχο και όλα καλά Δόξα τον Θεό! Ευχαριστώ! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια... εύχομαι σε όλες τα καλύτερα...κ εγώ Π.Η.Τ 10/4 πασχαλινό δωράκι να πάνε όλα καλά μέχρι τότε..μέχρι στιγμής όλα τέλεια αν εξαιρέσεις τους 3 πρώτους μήνες που ήμουν πολυυυυ χάλια με ανάγουλες κλπ την έβγαλα σε ένα κρεβάτι Άπτον Αυγούστο μέχρι τώρα..όμως συνεχίζουμε γερά κ με υπομονή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ καιρό. Έχω ΠΗΤ 15/03, είναι το πρώτο μου, κοριτσάκι! Και εγώ χάλια στην αρχή, μικρή αποκόλληση στην 8η βδομάδα, μετά σχεδόν 2 μήνες αναγούλες, εμετοί, δυσπεψία, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Μετά πέρασαν αυτά και με έπιασε η λεκάνη μου. Τώρα έπεσε ο αιματοκρίτης μου!

Υπομονή λοιπόν και με το καλό σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AnaKok είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ καιρό. Έχω ΠΗΤ 15/03, είναι το πρώτο μου, κοριτσάκι! Και εγώ χάλια στην αρχή, μικρή αποκόλληση στην 8η βδομάδα, μετά σχεδόν 2 μήνες αναγούλες, εμετοί, δυσπεψία, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Μετά πέρασαν αυτά και με έπιασε η λεκάνη μου. Τώρα έπεσε ο αιματοκρίτης μου!

Υπομονή λοιπόν και με το καλό σε όλες μας!

Γεια σας κορίτσια! Έκανε καμία σας τον β επιπέδου; Εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη.... Ανυπομονώ και όπως κάθε φορά, έχω και μια μικρή ανησυχία. Κατά τα άλλα, έχω μια εύκολη εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής. Αφού πέρασαν τα δύσκολα του πρώτου τριμήνου, τώρα έχω μόνο καούρες και πρήζονται εύκολα τα πόδια μου αν σταθώ κάποια ώρα. Ε και κάποια κιλάκια που έβαλα, δεν βοηθαν όταν περπατάω, νιώθω βαριά. Μόλις μπήκα στον 6 μήνα και έχω βάλει 8 κιλά, αν και μου λένε ότι δεν μου φαίνονται στο πρόσωπο κτλ, είναι κυρίως η κοιλιά που πετάγεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Νάντια Ν. είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έκανε καμία σας τον β επιπέδου; Εγώ έχω ραντεβού την Πέμπτη.... Ανυπομονώ και όπως κάθε φορά, έχω και μια μικρή ανησυχία. Κατά τα άλλα, έχω μια εύκολη εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής. Αφού πέρασαν τα δύσκολα του πρώτου τριμήνου, τώρα έχω μόνο καούρες και πρήζονται εύκολα τα πόδια μου αν σταθώ κάποια ώρα. Ε και κάποια κιλάκια που έβαλα, δεν βοηθαν όταν περπατάω, νιώθω βαριά. Μόλις μπήκα στον 6 μήνα και έχω βάλει 8 κιλά, αν και μου λένε ότι δεν μου φαίνονται στο πρόσωπο κτλ, είναι κυρίως η κοιλιά που πετάγεται......

Καλησπέρα Νάντια μου...έκανα β επιπέδου πριν 2 εβδομάδες...δεν είναι τίποτα, να μην σε ανησυχεί...απλά να έχεις πίστη και εμπιστοσύνη στον Θεό και στην Παναγία...βάλε το Σταυρό σου και όλα θα πάνε τέλεια..όλες μία μικρή ανησυχία συνεχώς την έχουμε....αν επιτρέπεται τι περιμένεις με την Βοήθεια του Θεού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irinula91 είπε:

Καλησπέρα Νάντια μου...έκανα β επιπέδου πριν 2 εβδομάδες...δεν είναι τίποτα, να μην σε ανησυχεί...απλά να έχεις πίστη και εμπιστοσύνη στον Θεό και στην Παναγία...βάλε το Σταυρό σου και όλα θα πάνε τέλεια..όλες μία μικρή ανησυχία συνεχώς την έχουμε....αν επιτρέπεται τι περιμένεις με την Βοήθεια του Θεού?

Είναι κοριτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AnaKok είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ καιρό. Έχω ΠΗΤ 15/03, είναι το πρώτο μου, κοριτσάκι! Και εγώ χάλια στην αρχή, μικρή αποκόλληση στην 8η βδομάδα, μετά σχεδόν 2 μήνες αναγούλες, εμετοί, δυσπεψία, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Μετά πέρασαν αυτά και με έπιασε η λεκάνη μου. Τώρα έπεσε ο αιματοκρίτης μου!

Υπομονή λοιπόν και με το καλό σε όλες μας!

Ωχχχ Ανακοκ μου...εγώ έχω ΠΗΤ  14/03 χεχε....και εμένα έχει τώρα 3-4 μέρες που πονάει η λεκάνη και το πόδι  μου ήτε το ένα ήτε το άλλο...υπομονή! :) το μωράκι όμως δεν το νοιώθω συνέχει στην ημέρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Ωχχχ Ανακοκ μου...εγώ έχω ΠΗΤ  14/03 χεχε....και εμένα έχει τώρα 3-4 μέρες που πονάει η λεκάνη και το πόδι  μου ήτε το ένα ήτε το άλλο...υπομονή! :) το μωράκι όμως δεν το νοιώθω συνέχει στην ημέρα μου

Ειμαστε πολυ κοντά! :) Εμένα δυστυχως η λεκάνη άρχισε να με πονάει με το που μπήκα στον 4ο. Συγκεκριμένα πονάω στο ηβικο οστο. :( Νάντια και εγώ έκανα β επιπεδου την προηγούμενη εβδομάδα, πολυ αγχος! Αν έχεις κάποια απορία ρώτησε μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η AnaKok είπε:

Ειμαστε πολυ κοντά! :) Εμένα δυστυχως η λεκάνη άρχισε να με πονάει με το που μπήκα στον 4ο. Συγκεκριμένα πονάω στο ηβικο οστο. :( Νάντια και εγώ έκανα β επιπεδου την προηγούμενη εβδομάδα, πολυ αγχος! Αν έχεις κάποια απορία ρώτησε μας.

Αχ κορίτσια κ εμένα έχουν αρχίσει κ με πονάνε τα πόδια δεξιά αριστερά στα κόκκαλα σαν κάψιμο..με πιάνουν κ κράμπες που κ που...δν μπορώ να κοιμηθώ.. καούρες δυσπεψίες ακόμα να περάσουν...κιλά έχασα αρκετά από τους εμετούς κ υποτίθεται έχω μπει στον 5 μήνα...ούτε καν φαίνομαι έγκυος..β επιπέδου θα κάνω σε 2 εβδομάδες κ εγώ...περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και αναφερθήκατε στα κιλά. Πως πάτε με αυτό το θέμα; Εγώ μέχρι μέση του 4ου δεν είχα βάλει λόγω χάλια στομαχιού. Όπως μέσα σε 2 μήνες έβαλα 5-6 και εχω απογοητευτεί. Τώρα προσπαθώ να προσέχω. Έχω και ένα θεματάκι με τον θυρεοειδή μου τον οποίο παρακολουθώ πιο στενά τώρα. Θα φανεί με τις εξετάσεις τώρα αν φταίει και αυτός που παιρνω τόσο απότομα τα κιλά. :(:(:( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η AnaKok είπε:

Μιας και αναφερθήκατε στα κιλά. Πως πάτε με αυτό το θέμα; Εγώ μέχρι μέση του 4ου δεν είχα βάλει λόγω χάλια στομαχιού. Όπως μέσα σε 2 μήνες έβαλα 5-6 και εχω απογοητευτεί. Τώρα προσπαθώ να προσέχω. Έχω και ένα θεματάκι με τον θυρεοειδή μου τον οποίο παρακολουθώ πιο στενά τώρα. Θα φανεί με τις εξετάσεις τώρα αν φταίει και αυτός που παιρνω τόσο απότομα τα κιλά. :(:(:( 

Καλημέρα κορίτσιαα..αο κόκαλα άστε πολύς πόνος δεν μπορω να κοιμάμαι! Απο κιλά...τους πρώτους 3 μήνες ενώ έτρωγα τα πάντα έχανα...στον 4ο όταν με ζύγισε έβαλα 4...τώρα που διανύω τον 6ο μήνα δεν ξέρω πόσα έβαλα θα μετρηθώ Πρώρα ο Θεός την Παρασκευή που έχω το ραντεβού μου και θα σας πω πόσα έβαλα σύνολο μέχρι τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Σήμερα 20 εβδομάδων ακριβώς! Β επιπέδου έχω τη Δευτέρα. Άγχος πολύ δεν έχω, δε ξέρω γιατί. Είναι που έκανα τροφοβλάστη και ξέρω ότι δεν έχει σύνδρομα; Είναι που στον προηγούμενο υπέρηχο τα είδαμε όλα αναλυτικά και δεν υπήρξε κάτι ανησυχητικό; Είναι που τον νιώθω κάθε μέρα και καθησυχάζομαι; Ελπίζω να μη με γελάσει το ένστικτό μου, γιατί σπάνια είμαι τόσο αισιόδοξη,χαχα! 

Εγώ πόνους ευτυχώς δεν έχω καθόλου, ούτε συσπάσεις και τέτοια. Έχω όμως ευερέθιστο έντερο, προχθές είχα και μια κρίση με κολικό και διάρροια... 

Το μόνο που θέλω είναι να περάσει γρήγορα ο καιρός και να τον πάρω στην αγκαλιά μου.

Από κιλά κορίτσια είμαι στα +7. Μέχρι τον 3ο δεν είχα πάρει λόγω αναγούλας, εμετών. Σε μια εβδομάδα έβαλα 2,5 κιλά! Αλλά πριν μείνω έγκυος ήμουν φυσιολογική στα κιλά μου οπότε δεν αγχώνομαι....πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Σήμερα 20 εβδομάδων ακριβώς! Β επιπέδου έχω τη Δευτέρα. Άγχος πολύ δεν έχω, δε ξέρω γιατί. Είναι που έκανα τροφοβλάστη και ξέρω ότι δεν έχει σύνδρομα; Είναι που στον προηγούμενο υπέρηχο τα είδαμε όλα αναλυτικά και δεν υπήρξε κάτι ανησυχητικό; Είναι που τον νιώθω κάθε μέρα και καθησυχάζομαι; Ελπίζω να μη με γελάσει το ένστικτό μου, γιατί σπάνια είμαι τόσο αισιόδοξη,χαχα! 

Εγώ πόνους ευτυχώς δεν έχω καθόλου, ούτε συσπάσεις και τέτοια. Έχω όμως ευερέθιστο έντερο, προχθές είχα και μια κρίση με κολικό και διάρροια... 

Το μόνο που θέλω είναι να περάσει γρήγορα ο καιρός και να τον πάρω στην αγκαλιά μου.

Από κιλά κορίτσια είμαι στα +7. Μέχρι τον 3ο δεν είχα πάρει λόγω αναγούλας, εμετών. Σε μια εβδομάδα έβαλα 2,5 κιλά! Αλλά πριν μείνω έγκυος ήμουν φυσιολογική στα κιλά μου οπότε δεν αγχώνομαι....πολύ!

Πως καταλαμβαίνεις τον κολικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOULOUdaki καθυσηχάζομαι που δεν είμαι η  μονη που πηρε ετσι απότομα. Και εγώ ημουν φυσιολογική στα κιλά μου παρόλο που λόγω διακοπών είχα ήδη πάρει 2. Δεν πρόλαβα να τα χάσω :D Όσο για τον β' επιπέδου εγώ αγχώθηκα αρκετά, ειδικά όταν ο γιατρός κοιτούσε τόσο επίμονα την καρδιά της μπέμπας. Όλα καλά όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Διπλώνεσαι στα δύο από τον πόνο, χαχαχα! 

Ωχχχχ φαντάζομαι...βρε να σας ρωτήσω κάτι? Έχετε καθόλου πόνους λεριόδου? Δηλαδή να σας κτυπάει στην μέση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η AnaKok είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ καιρό. Έχω ΠΗΤ 15/03, είναι το πρώτο μου, κοριτσάκι! Και εγώ χάλια στην αρχή, μικρή αποκόλληση στην 8η βδομάδα, μετά σχεδόν 2 μήνες αναγούλες, εμετοί, δυσπεψία, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση. Μετά πέρασαν αυτά και με έπιασε η λεκάνη μου. Τώρα έπεσε ο αιματοκρίτης μου!

Υπομονή λοιπόν και με το καλό σε όλες μας!

Anakok μου σε ρωτάω εσένα επειδή 1 μέρα έχουμε διαφορά ΠΗΤ..πως πας απο κολπικά υγρά και πονους της μέσης σαν περιόδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Anakok μου σε ρωτάω εσένα επειδή 1 μέρα έχουμε διαφορά ΠΗΤ..πως πας απο κολπικά υγρά και πονους της μέσης σαν περιόδου?

Υγρά αρκετά αλλά σχεδόν λευκά και χωρίς οσμή. Πόνοι στην μέση όχι ιδιαίτεροι, σχεδόν καθόλου θα έλεγα, πιο πολύ λεκάνη με χτυπάει εμένα. Αλλά και στην περίοδο δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο θέμα με την μέση μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AnaKok είπε:

Υγρά αρκετά αλλά σχεδόν λευκά και χωρίς οσμή. Πόνοι στην μέση όχι ιδιαίτεροι, σχεδόν καθόλου θα έλεγα, πιο πολύ λεκάνη με χτυπάει εμένα. Αλλά και στην περίοδο δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο θέμα με την μέση μου...

Άστα με την λεκάνη...απλά πριν την εγκυμοσύνη είχα θέμα με οσφυαλγία και τώρα κτυπά πόδι, μέση και λεκάνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..κ εγώ φυσιολογική στα κιλά πριν μείνω έγκυος...με ανάγουλες έπεσα κάτω του φυσιολογικού τώρα είμαι 20 εβδομάδων κ έχω πάρει σχεδόν 1κιλο...τώρα πιο μετά δν ξέρω πόσο θα αρχίσω να παίρνω ?? κ εγώ ανυπομονώ να περάσουν οι μήνες να πάνε όλα καλά κ να το κρατήσω στην αγκαλιά μου...4 χρόνια περιμέναμε αυτό το θαύμα της ζωής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Με τα κιλά έχω θέμα στις εγκυμοσύνες, τα παίρνω για πλάκα! Όχι ότι δεν τρώω βέβαια...! Στην κόρη μου είχα πάρει 18, τώρα αν πάρω 15 θα είμαι ευχαριστημένη! 

Έχετε μάθει όλες το φύλο των μωρών σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Με τα κιλά έχω θέμα στις εγκυμοσύνες, τα παίρνω για πλάκα! Όχι ότι δεν τρώω βέβαια...! Στην κόρη μου είχα πάρει 18, τώρα αν πάρω 15 θα είμαι ευχαριστημένη! 

Έχετε μάθει όλες το φύλο των μωρών σας;

Και εμένα για πολλά κιλά με κόβω στο τέλος. Η όρεξη με το που άνοιξε δεν λέει να κλείσει. Ευτυχώς ο σωματότυπος μου είναι τέτοιος που δεν φαίνεται άσχημα. Έχω πολύ φαρδύ σκελετό! Εγώ κοριτσάκι έχω. Μας το είπε με σιγουριά πλέον στον β' επιπέδου. Δεν πιστεύω να έχουμε καμιά έκπληξη αργότερα; Είδαμε πεντακάθαρα ανάμεσα στα ποδαράκια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Με τα κιλά έχω θέμα στις εγκυμοσύνες, τα παίρνω για πλάκα! Όχι ότι δεν τρώω βέβαια...! Στην κόρη μου είχα πάρει 18, τώρα αν πάρω 15 θα είμαι ευχαριστημένη! 

Έχετε μάθει όλες το φύλο των μωρών σας;

Καλημέρα...εμείς δεν θα μάθουμε μέχρι να γεννηθεί με την Βοήθεια του Θεού και της Παναγίας μας! Ενημερώσαμε οπόταν δεν μας είπαν...αν και στο β επιπέδου φαινόταν ξεκάθαρα εμείς δε  θέλαμε σπο την αρχή να μάθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

Έχει κάνει κάποια πρόσφατα την καμπύλη ζαχάρου; Θα την κάνω σε μια βδομάδα και αγχώνομαι λίγο μήπως δεν καταφέρω να ολοκληρώσω την διαδικασία. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AnaKok είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Έχει κάνει κάποια πρόσφατα την καμπύλη ζαχάρου; Θα την κάνω σε μια βδομάδα και αγχώνομαι λίγο μήπως δεν καταφέρω να ολοκληρώσω την διαδικασία. :(

καλημερα κοριτσι μ εγω την εκανα εχθες ..δεν ειναι τιποτα ειναι σαν αν πινεις εκεινον τν συμπυκνωμενο χυμο πορτοκαλι π το ν διαλυουμε με νερακι..... η γευση ειναι ξεκαθαρα πορτοκαλι απλα ειναι αρκετα γλυκο.. εμενα μ πηραν αιμα πριν πιο την γλυκοζη επειτα επρεπε σε 5-10 λεπτα να πιω τα 200ml γλυκοζης μ πηραν αιμα μια ωρα μετα απο την γυκοζη κ επειτα ξανα σε αλλη μια ωρα σημερα το αππογευμα θα παρω τα αποτελεσματα ελπιζω να μν εχω θεμα.... θα πρεπει να μν φας τιποτα 10 ωρες πριν την εξεταση μονο νερακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...