Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κουκιδα Γαλακτος μεσα στην θηλη


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια από εχθές έχω παρατήρηση στην αριστερή θηλή ότι εχω μέσα σαν μια κουκίδα γαλα μεσα.. Το πιεσα μπας κ βγει αλλά το έχω ακομα κ με πονάει στο  κατα τον θηλασμο κ όταν το πιέζω..έχει παθει καμία κάτι παρόμοιο ? Τι μπορώ να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια από εχθές έχω παρατήρηση στην αριστερή θηλή ότι εχω μέσα σαν μια κουκίδα γαλα μεσα.. Το πιεσα μπας κ βγει αλλά το έχω ακομα κ με πονάει στο  κατα τον θηλασμο κ όταν το πιέζω..έχει παθει καμία κάτι παρόμοιο ? Τι μπορώ να κάνω?

Καλησπέρα!! Μην το πιέζεις. Είναι παγιδευμένο γάλα το οποίο θα φύγει μόνο του. Κάνε ζεστές κομπρεσες πριν το θηλασμό και αμέσως μετά θήλασε. Θα σε ανακουφίσει το μωρό ταχύτατα. Όσο περισσότερο θηλάζεις από το στήθος με το πρόβλημα τόσο πιο γρήγορα θα περάσει. Κάνε και μαλαξεις μετά τις κομπρεσες και πριν θηλάσεις ώστε να βοηθήσεις το γάλα να ρέει και να ξεφραξει. Καλή συνέχεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! Μην το πιέζεις. Είναι παγιδευμένο γάλα το οποίο θα φύγει μόνο του. Κάνε ζεστές κομπρεσες πριν το θηλασμό και αμέσως μετά θήλασε. Θα σε ανακουφίσει το μωρό ταχύτατα. Όσο περισσότερο θηλάζεις από το στήθος με το πρόβλημα τόσο πιο γρήγορα θα περάσει. Κάνε και μαλαξεις μετά τις κομπρεσες και πριν θηλάσεις ώστε να βοηθήσεις το γάλα να ρέει και να ξεφραξει. Καλή συνέχεια!! 

Σε Ευχαριστώ πολυ να σε καλά ελπίζω να φύγει γιατί με πονάει στον θηλασμο.. φοβόμαμε Μήπως είναι πύον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Angela7 είπε:

Σε Ευχαριστώ πολυ να σε καλά ελπίζω να φύγει γιατί με πονάει στον θηλασμο.. φοβόμαμε Μήπως είναι πύον 

Μπορεί να είναι και πύον. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά έχω ακούσει περιπτώσεις. Το πιο πιθανό είναι όμως να είναι μαζεμένο γάλα από φραγμένο πόρο. Κάνε αυτά και βλέπεις...

Σε περίπτωση που σε 2-3 μέρες δε φύγει, κάλεσε μια σύμβουλο θηλασμού να σε κατευθύνει. 

Θα περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γάλα είναι που έχει παγιδευτεί.... Το έπαθα και εγώ. Ζεστές κομπρεσες, το μωρό να τρώει και μετά κρύες κομπρεσες. Δεν είναι τίποτα θα περάσει (αν και πονάει...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Γάλα είναι που έχει παγιδευτεί.... Το έπαθα και εγώ. Ζεστές κομπρεσες, το μωρό να τρώει και μετά κρύες κομπρεσες. Δεν είναι τίποτα θα περάσει (αν και πονάει...)

Σε Ευχαριστώ πολύ να σε καλά..ελπίζω να μ περάσει σύντομα γιατί πονάω όταν θηλάζω..εσένα μετά από πόσο καιρό σ έφυγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Σε Ευχαριστώ πολύ να σε καλά..ελπίζω να μ περάσει σύντομα γιατί πονάω όταν θηλάζω..εσένα μετά από πόσο καιρό σ έφυγε?

Δεν έκανες πολλες ημέρες... Εγώ άρχισα να πονάω και το είδα. Μέσα στη θηλη ήταν ... Έβαζα πιο συχνά από εκεί τη μπέμπα, έκανα υπομονή... Και απλά κάποια στιγμή κατάλαβα ότι πλέον δεν πονούσε! Κοίταξα και είχε ανοίξει (και εγώ φοβόμουν ότι όταν θα ανοίξει θα πονέσει) αλλά τελικά δεν κατάλαβα ακριβώς πότε έγινε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Δεν έκανες πολλες ημέρες... Εγώ άρχισα να πονάω και το είδα. Μέσα στη θηλη ήταν ... Έβαζα πιο συχνά από εκεί τη μπέμπα, έκανα υπομονή... Και απλά κάποια στιγμή κατάλαβα ότι πλέον δεν πονούσε! Κοίταξα και είχε ανοίξει (και εγώ φοβόμουν ότι όταν θα ανοίξει θα πονέσει) αλλά τελικά δεν κατάλαβα ακριβώς πότε έγινε!!

Σε Ευχαριστώ πολύ να χαίρεσαι  την  μπέμπα σου καλούς θηλασμούς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Σε Ευχαριστώ πολύ να χαίρεσαι  την  μπέμπα σου καλούς θηλασμούς ?

Σε ευχαριστώ πολύ :) να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας! Καλούς θηλασμους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...