Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικά τεστ ωορρηξίας αρκετές μέρες!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η kamia είπε:

Ποτε ηταν η τελευταια περιοδος?

4/07 η περίοδος!  με πρώτο θετικό τεστ ωορρηξίας 18/07 την 15η μέρα του κύκλου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

4/07 η περίοδος!  με πρώτο θετικό τεστ ωορρηξίας 18/07 την 15η μέρα του κύκλου!! 

Η δίκη μου 06/07 με πρώτο θετικό τεστ 19/07! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Paris27 είπε:

Η δίκη μου 06/07 με πρώτο θετικό τεστ 19/07! 

Άρα εσύ περιμένεις όπου να ναι... Μακάρι να μας έχεις ευχαριστα.. σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Άρα εσύ περιμένεις όπου να ναι... Μακάρι να μας έχεις ευχαριστα.. σε ποια μέρα του κύκλου είσαι?

31η lactaki, αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα , αν είχα κιντερ έκπληξη κάτι δεν θα νιώθα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστακια σας θεωρητικα εγιναν θετικα οταν επρεπε με βαση τις μερες! Τωρα αν δεν κανω λαθος, και αν κανω διορθωστε με, πρεπει να πεσει η lh λιγο για να ερθει περιοδος, οποτε το μοναδικο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι απλα θα σας καθυστερησει λιγο παραπανω απο οτι συνηθως εφοσον αργει να πεσει η ορμονη... Το αλλο σεναριο που μου φαινεται και το πιο πιθανο και ειναι και αυτο που θελουμε ειναι να εχει γινει κατι ομορφο που απλα ακομη δεν το εδειξαν οι χοριακες και τα τεστ... μη κοιτατε τα συμπτωματα! Η καθεμια ειναι διαφορετικη και τα συμπτωματα το ιδιο...Καντε  προς το τελος της εβδομαδας μια χοριακη να ειστε σιγουρες, ή ακομη καλυτερα στην αρχη της αλλης εβδομαδας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Paris27 είπε:

Η δίκη μου 06/07 με πρώτο θετικό τεστ 19/07! 

Πάμε πακέτακι!!! Μέχρι πότε λες να περιμένεις για να κάνεις τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kamia είπε:

Τα τεστακια σας θεωρητικα εγιναν θετικα οταν επρεπε με βαση τις μερες! Τωρα αν δεν κανω λαθος, και αν κανω διορθωστε με, πρεπει να πεσει η lh λιγο για να ερθει περιοδος, οποτε το μοναδικο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι απλα θα σας καθυστερησει λιγο παραπανω απο οτι συνηθως εφοσον αργει να πεσει η ορμονη... Το αλλο σεναριο που μου φαινεται και το πιο πιθανο και ειναι και αυτο που θελουμε ειναι να εχει γινει κατι ομορφο που απλα ακομη δεν το εδειξαν οι χοριακες και τα τεστ... μη κοιτατε τα συμπτωματα! Η καθεμια ειναι διαφορετικη και τα συμπτωματα το ιδιο...Καντε  προς το τελος της εβδομαδας μια χοριακη να ειστε σιγουρες, ή ακομη καλυτερα στην αρχη της αλλης εβδομαδας!

Εγω θα κάνω αύριο ένα τεστ θα είμαι στις 5 μέρες καθυστέρησης κι αν δείξει αρνητικο θα μιλησω με τον γιατρό μου να με δει κιόλας !! Τι να πω ποια δεν ξέρω !!! Τώρα για συμπτώματα επειδή είναι ίδια με της περιόδου δεν θα παίρνω τις μετρητής!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Εγω θα κάνω αύριο ένα τεστ θα είμαι στις 5 μέρες καθυστέρησης κι αν δείξει αρνητικο θα μιλησω με τον γιατρό μου να με δει κιόλας !! Τι να πω ποια δεν ξέρω !!! Τώρα για συμπτώματα επειδή είναι ίδια με της περιόδου δεν θα παίρνω τις μετρητής!! 

Κοριτσάρες αύριο πετάω για Ελλάδα , θα αράξω στο πατρικό μου με τον σκυλάκο μου και θα τ βγάλω όλα από το μυαλό μου. Bebouli ναααι μαζί πάμε! Τεστ δεν θα κάνω , έκανα ένα στην 23η ημέρα βγήκε αρνητικότατο, έχω κάνει σε προηγούμενο κύκλο (χωρίς την κλομιφαινη , γιατί μόνο σ αυτήν ελπίζω τώρα ) τη 40η ημέρα κ βγήκε πάλι αρνητικό , άρα καταλαβαίνεις με τι ψυχολογία πάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Paris27 είπε:

Κοριτσάρες αύριο πετάω για Ελλάδα , θα αράξω στο πατρικό μου με τον σκυλάκο μου και θα τ βγάλω όλα από το μυαλό μου. Bebouli ναααι μαζί πάμε! Τεστ δεν θα κάνω , έκανα ένα στην 23η ημέρα βγήκε αρνητικότατο, έχω κάνει σε προηγούμενο κύκλο (χωρίς την κλομιφαινη , γιατί μόνο σ αυτήν ελπίζω τώρα ) τη 40η ημέρα κ βγήκε πάλι αρνητικό , άρα καταλαβαίνεις με τι ψυχολογία πάω! 

Αααα τι ωραιαααα!!! Μακάρι αυτή τη φορά να έχεις ευχάριστα όμως !!! Αχ για να δούμε τι γίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , μου είπε ο γιατρός να κάνω τεστ και το έκανα , αρνητικό. Δάκρυα πολλά δάκρυα αυτή τη φορά. Καλή δύναμη σε όλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Paris27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια , μου είπε ο γιατρός να κάνω τεστ και το έκανα , αρνητικό. Δάκρυα πολλά δάκρυα αυτή τη φορά. Καλή δύναμη σε όλους! 

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου!Ολες το εχουμε περασει αυτο.Να δεις χοριακες που εχω δει εγω να πηγαινουν ως το 8 και να πεφτουν...Εκει να δεις..Αλλα υπομονη!Τι αλλο μπορουμε να κανουμε;;Και πιστη.Θα γίνει στην ωρα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Paris27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια , μου είπε ο γιατρός να κάνω τεστ και το έκανα , αρνητικό. Δάκρυα πολλά δάκρυα αυτή τη φορά. Καλή δύναμη σε όλους! 

Κοριτσι μου οχι δακρυα, αν δεν κανω λαθος εισαι μικρουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μην απογοητευεσαι κοριτσι μου!Ολες το εχουμε περασει αυτο.Να δεις χοριακες που εχω δει εγω να πηγαινουν ως το 8 και να πεφτουν...Εκει να δεις..Αλλα υπομονη!Τι αλλο μπορουμε να κανουμε;;Και πιστη.Θα γίνει στην ωρα του!

Χρυσαφω ξέρεις ποσό σκληρό είναι , φαντάζομαι και την δίκη σου απογοήτευση. Κάθε φορά γίνομαι χειρότερα , πρέπει να βάλω το μυαλό μου σε μια τάξη , ευχαριστώ κορίτσια για την κατανόηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kamia είπε:

Κοριτσι μου οχι δακρυα, αν δεν κανω λαθος εισαι μικρουλα?

Είμαι 27 αλλά προσπαθούμε παραπάνω από έναν χρόνο , αλλά τον τελευταίο καιρό μας έχει πάρει και τους δυο από κάτω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Paris27 είπε:

Χρυσαφω ξέρεις ποσό σκληρό είναι , φαντάζομαι και την δίκη σου απογοήτευση. Κάθε φορά γίνομαι χειρότερα , πρέπει να βάλω το μυαλό μου σε μια τάξη , ευχαριστώ κορίτσια για την κατανόηση! 

Δεν σου κρυβω οτι απογοητευομαι καθε φορα ,αλλα μετα λεω παμε παλι!Και οσο είσαι ενεργή και αισιοδοξη εχεις όλες τις πιθανότητες με το μερος σου!Χαμογελασε τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Paris27 είπε:

Είμαι 27 αλλά προσπαθούμε παραπάνω από έναν χρόνο , αλλά τον τελευταίο καιρό μας έχει πάρει και τους δυο από κάτω. 

Λοιπον, μακαρι να μπορουσα να σε...χαστουκισω!!! 27 χρονων σκατουλα και μου κλαις??? Κοριτσι μου εχεις τοοσα χρονια μπροστα σου, γιατι απογοητευεσαι??? Καταλαβαινω την αγωνια σου, απο την στιγμη που προσπαθεις, θες δεν θες αγχωνεσαι, ειναι λογικο! Αλλα εισαι τοσο μικρουλα που το μωρακι θα ερθει πολυ συντομα, μην σαμποταρεις τον ευατο σου με τοσο αγχος...Κοιτα κουκλα μου να περνας καλα, να ζεις την καθε μερα με τον καλο σου και μολις ξεαγχωθεις, τσουπ θα ρθει και το μωρουλι! Ισως και στις διακοπες, ποιος ξερει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Paris27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια , μου είπε ο γιατρός να κάνω τεστ και το έκανα , αρνητικό. Δάκρυα πολλά δάκρυα αυτή τη φορά. Καλή δύναμη σε όλους! 

Αγάπη μου!! Πόσο σε καταλαβαίνω!!! Τι σου είπε ο γιατρός να κανεις? Σε παρακαλώ πολύ σήκω στα πόδια σου για να μπορέσεις να συνεχίσεις!! Είσαι πολύ μικρή ακόμη!! Και θα τα καταφέρεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε κορίτσια με κάνατε κ γέλασα! Δεν ξέρω ποτέ θα έρθει , εμείς θα το περιμένουμε όσο κι αν χρειαστεί! Σήμερα φεύγω πάω στους γονείς μου Ελλάδα, μπορεί να χρειαστώ duphaston για να αδιαθέτησω προκειμένου να κάνω όλες τις εξετάσεις πάλι. Bebouli ο γιατρός μ είπε ν περιμένω 2-3 μέρες κ αν δεν έρθει χάπια . Θα με εξετάσει στις 16 να δούμε τι γίνεται , γιατί θεωρητικά με την κλομιφαινη πρέπει μα έχεις σταθερό κύκλο κ εγώ πάλι δεν έχω. Περιμένω την μέρα που θα ξέρω τι φταίει , δεν μ πειράζει αρκεί ν ξέρω τι φταίει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε κορίτσι μου!! Εμένα μου έφτιαξαν τον κύκλο τα glucofree από άστατο εντελώς κύκλο έγινε 29 ημερών !! Αυτό το μήνα βέβαια δεν ξέρω τι παίζει....!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Paris27 είπε:

Α ρε κορίτσι , τι να κάνουμε δεν είναι στο χέρι μας μόνο , υπομονή και δύναμη , όλα θα πάνε καλά ❤️❤️

Μαααα τόσο δύσκολο ? τι ζητάμε πχια!!! Εν τω μεταξύ δεν είμαστε που δεν είμαστε δεν μπορεί να έρθει κι αυτή η περίοδος να τελειώνουμε να πάμε για τον επόμενο μήνα? Πφφφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λεπον ήρθε η περίοδος σήμερα επιτέλους!! Άντε να περάσουν οι μέρες να αρχίσω πάλι!! Αυτή τη φορά εύχομαι να έχω θετικό τεστ εγκυμοσύνης όχι μόνο της ωορρηξίας αχχα!! Πάρις εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Το λεπον ήρθε η περίοδος σήμερα επιτέλους!! Άντε να περάσουν οι μέρες να αρχίσω πάλι!! Αυτή τη φορά εύχομαι να έχω θετικό τεστ εγκυμοσύνης όχι μόνο της ωορρηξίας αχχα!! Πάρις εσύ τι κάνεις?

Είχες αρκετές μέρες Κάθυστετηση ε??συμβαίνει άλλαξε ο κύκλος σου μάλλον.... Υπομονή κ πάμε παρακάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Είχες αρκετές μέρες Κάθυστετηση ε??συμβαίνει άλλαξε ο κύκλος σου μάλλον.... Υπομονή κ πάμε παρακάτω...

Αχ 11 μέρες!!! Άντε κι αυτός άλλαξε να κάνω να τον ξαναδώ κάνα χρόνο τώρα πες του....! Αχ αχ αχ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...