Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλλαγή ροής περιόδου


ELENA KAS

Recommended Posts

Καλησπέρα! Καλως σας βρήκα! Ειμαι καινουργια στην παρεα σας. Θελω τη βοηθεια σας.Τους τελευταιους μηνες εχω αστατο κυκλο (τη μια ερχεται περιοδος στις 27 μερες, τον αλλο μηνα στις 33 μερες) και ο γιατρος μου εδωσε το inofert και inofert plus γιατι προσπαθουμε κ για παιδακι με τον συντροφο μου. Παντα στην περιοδο μου τις 2 πρωτες μερες ειμαι χαλια με την κοιλια μου, χαπακωνομαι κανονικα (2 χαπια σιγουρα τη μερα) κ γενικα τις 4 πρωτες μερες εχω πολυ μεγαλη ροη. Η περιοδος μου διαρκει 6-7 μερες. Αυτο το μηνα ηρθε στις 30 μερες και τις 3 μερες ειχα και καφε κ αιμα. τη 2η μερα μονο ειχα πονο στην κοιλια, χαπακωθηκα και ειχα σχετικα μεγαλη ροη (αλλα κ παλι οχι οπως αλλους μηνες). Την 4η κ 5η μερα ειχα πολυ λιγα καφε. Ειμαι στη 5η μερα τωρα και θα δω πως θα παει... Απο αλλα συπτωματα 1 εβδομαδα πριν ενιωθα βαρυ το στηθος μου αλλα κ αλλες φορες το νιωθω. Λετε ο κυκλος μου να εχει επηρεαστει απο το Inofert? Θα συμβουλευτω και το γιατρο μου απλα θελω να δω πως θα παει, δεν μου εχει ξανατυχει ετσι να ειναι η περιοδος μου.... Ξερω οτι η καθε μια γυναικα ειναι διαφορετικη αλλα λεω μηπως ειχε καμια παρομοια συμπτωματα... Σας ευχαριστω πολυ! Ελπιζω να μη σας ζαλισα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ELENA KAS είπε:

Καλησπέρα! Καλως σας βρήκα! Ειμαι καινουργια στην παρεα σας. Θελω τη βοηθεια σας.Τους τελευταιους μηνες εχω αστατο κυκλο (τη μια ερχεται περιοδος στις 27 μερες, τον αλλο μηνα στις 33 μερες) και ο γιατρος μου εδωσε το inofert και inofert plus γιατι προσπαθουμε κ για παιδακι με τον συντροφο μου. Παντα στην περιοδο μου τις 2 πρωτες μερες ειμαι χαλια με την κοιλια μου, χαπακωνομαι κανονικα (2 χαπια σιγουρα τη μερα) κ γενικα τις 4 πρωτες μερες εχω πολυ μεγαλη ροη. Η περιοδος μου διαρκει 6-7 μερες. Αυτο το μηνα ηρθε στις 30 μερες και τις 3 μερες ειχα και καφε κ αιμα. τη 2η μερα μονο ειχα πονο στην κοιλια, χαπακωθηκα και ειχα σχετικα μεγαλη ροη (αλλα κ παλι οχι οπως αλλους μηνες). Την 4η κ 5η μερα ειχα πολυ λιγα καφε. Ειμαι στη 5η μερα τωρα και θα δω πως θα παει... Απο αλλα συπτωματα 1 εβδομαδα πριν ενιωθα βαρυ το στηθος μου αλλα κ αλλες φορες το νιωθω. Λετε ο κυκλος μου να εχει επηρεαστει απο το Inofert? Θα συμβουλευτω και το γιατρο μου απλα θελω να δω πως θα παει, δεν μου εχει ξανατυχει ετσι να ειναι η περιοδος μου.... Ξερω οτι η καθε μια γυναικα ειναι διαφορετικη αλλα λεω μηπως ειχε καμια παρομοια συμπτωματα... Σας ευχαριστω πολυ! Ελπιζω να μη σας ζαλισα...

Καλησπέρα! Πέρα από αυτες τις βιταμίνες δε σου είπε για κάτι άλλο; τι μπορεί να φταίει αν πχ έχεις πολυκυστικες; έκανες έναν καλό γυναικολόγο και ορμονικο έλεγχο; θα μπορούσε απλά να είναι μια ορμονική διαταραχή! Εύχομαι σύντομα να στρώσουν τα πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω πολυκυστικες. εκανα κ ορμονολογικο ελεγχο κ ηταν μια χαρα, στη σαλπιγγογραφια μου βρηκαν μια σαλπιγγα βουλωμενη. κατα τα αλλα δεν εχω κατι αλλο, οσο το εχω ψαξει. απλα ελεγα μηπως επειδη φτιαχνει τον κυκλο το inofert εχει κ αυτο το συμπτωμα σε οσες κοπελες το παιρνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Παίρνω τα inofert plus αλλά δεν εντόπισα καμία τέτοια αλλαγή! Σ εύχομαι τα καλύτερα! 

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου. Επισης κ σε σενα . Αν δεν εχεις παιδακι, συντομα με ενα στην αγκαλια σου. 6η μερα σημερα και δεν ειχα τπτ ολη μερα.... τωρα που εμφανιστηκε λιγη καφε βλεννη!

Εκλεισα ραντεβου με το γιατρο μου την αλλη εβδομαδα! 

Πιστευω οτι δεν ειναι συμπτωμα εμφυτευσης (αν κ αυτο το μηνα ημασταν απο την καλη σαλπιγγα κ καναμε εντατικες προσπαθειες). Σημερα κατι τσιμπηματακια απο αριστερα  ειχα, αλλα κατα τα αλλα τπτ αλλο!  Πφφφ....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...
στις On 23/7/2019 at 10:12 ΜΜ, ο/η ELENA KAS είπε:

Καλησπέρα! Καλως σας βρήκα! Ειμαι καινουργια στην παρεα σας. Θελω τη βοηθεια σας.Τους τελευταιους μηνες εχω αστατο κυκλο (τη μια ερχεται περιοδος στις 27 μερες, τον αλλο μηνα στις 33 μερες) και ο γιατρος μου εδωσε το inofert και inofert plus γιατι προσπαθουμε κ για παιδακι με τον συντροφο μου. Παντα στην περιοδο μου τις 2 πρωτες μερες ειμαι χαλια με την κοιλια μου, χαπακωνομαι κανονικα (2 χαπια σιγουρα τη μερα) κ γενικα τις 4 πρωτες μερες εχω πολυ μεγαλη ροη. Η περιοδος μου διαρκει 6-7 μερες. Αυτο το μηνα ηρθε στις 30 μερες και τις 3 μερες ειχα και καφε κ αιμα. τη 2η μερα μονο ειχα πονο στην κοιλια, χαπακωθηκα και ειχα σχετικα μεγαλη ροη (αλλα κ παλι οχι οπως αλλους μηνες). Την 4η κ 5η μερα ειχα πολυ λιγα καφε. Ειμαι στη 5η μερα τωρα και θα δω πως θα παει... Απο αλλα συπτωματα 1 εβδομαδα πριν ενιωθα βαρυ το στηθος μου αλλα κ αλλες φορες το νιωθω. Λετε ο κυκλος μου να εχει επηρεαστει απο το Inofert? Θα συμβουλευτω και το γιατρο μου απλα θελω να δω πως θα παει, δεν μου εχει ξανατυχει ετσι να ειναι η περιοδος μου.... Ξερω οτι η καθε μια γυναικα ειναι διαφορετικη αλλα λεω μηπως ειχε καμια παρομοια συμπτωματα... Σας ευχαριστω πολυ! Ελπιζω να μη σας ζαλισα...

Καλησπέρα 

Τελικά σ επηρέασε το innofert? Συνεχισες να έχεις τα ίδια συμπτώματα; 
Είναι ο πρώτος μήνας που τα πήρα κ έχω μια διαφορά στην περίοδο και δεν ξέρω αν επηρεάζουν αυτά η είναι τυχαίο γεγονός!! Εύχομαι βέβαια να είσαι ήδη έγκυος και απλά να είναι αναμνήσεις αυτές 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/4/2020 at 12:42 ΠΜ, ο/η Σμαραγδα είπε:

Καλησπέρα 

Τελικά σ επηρέασε το innofert? Συνεχισες να έχεις τα ίδια συμπτώματα; 
Είναι ο πρώτος μήνας που τα πήρα κ έχω μια διαφορά στην περίοδο και δεν ξέρω αν επηρεάζουν αυτά η είναι τυχαίο γεγονός!! Εύχομαι βέβαια να είσαι ήδη έγκυος και απλά να είναι αναμνήσεις αυτές 😉

Καλησπερα κοπέλα μου. Οχι, μετά ήταν κανονικά η περίοδος μου. Άλλες φορές είναι πιο βαριά, άλλες πιο ελαφριά.Είναι αναλογος τον οργανισμό. Ευχομαι να σε βοηθήσουν κ να αποκτησεις το μωρο σου σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...