Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου, να μας ζησουν τα μωράκια μας? εχω πολυ καιρό να γράψω (απ οταν ημουν ακομα εγκυος δηλαδή) τι κάνετε πως ειστε? Να σας πω και την δική μου ιστορία... μια βδομάδα πριν γεννήσω και 3 πριν την ΠΗΤ  ποναγα ολη την νυχτα και ελεγα μωρε λες να γενναω? Ντρεπομουν να παρω μες στη νυχτα τον γιατρό οπότε τον πηρα το πρωι, μου ειπε να ερθω να με βαλει σε καρδιοτοκογραφο οπου ακουσαμε τους χτυπους του μωρού και εγω να μην εχω καθολου συσπάσεις ? μετα την εξεταση μου εξηγησε ο γιατρος πως απλα ετοιμάζεται σιγα σιγα η μήτρα μου και ειπε γελοντας πως αν νομιζεις οτι αυτοι ειναι πονοι γεννας θα καλοπερασουμε οταν θα γεννας στ αλήθεια? παω λοιπον σπίτι με τον αντρα μου γεμάτη ντροπή και να λεω συνεχεια πωπω ρεζιλι έγινα. Λιγες μερες μετα πηγα για το καθιερωμένο ραντεβού (Τρίτη) και ειδαμε πως ρο κεφαλακι του μωρού αιματωνοταν παραπανω απ οτι θα έπρεπε, οποτε μου εκλεισε ραντεβου να ερθω την Πέμπτη το απόγευμα και αν συνέχιΖε να αιματωνεται εται τοτε Παρασκευή θα έμπαινα με πρόκληση. Τετάρτη βράδυ κοιμομαστε με τον αντρα μου στη μητέρα μου, μιας και φοβαταν αφενός να με αφήσει μονη μου στο σπίτι οταν θα πηγαινε για δουλειά και αφετέρου ηθελε να ειναι κοντα μη τυχον συμβει το οτιδήποτε (η δουλεια του απεχει μολις 2 τετραγωνα απο το σπιτι της μητέρας μου) ξημερώματα Πέμπτης παλι ποναγα ολη την νυχτα αλλα αυτη τη φορα σηκωνομουν και καθε μισή ωρα για τουαλετα χωρις να υποψιαστώ ωστόσο κάτι. Ελεγα δεν γινομαι εγω ρεζίλι πάλι, δεν γενναω,  ετσι κ αλλιως το απογευμα εχω ραντεβού στον γιατρό. Δεν προλαβε να έρθει το απόγευμα, 5:30 σηκώνομαι παλι για τουαλετα και μολις παω στο μπάνιο βλεπω πως ειμαι γεμάτη αιματα, δεν το ειχα καταλαβει, μην με ρωτατε πως, μπορει η κουραση μπορεί τα αυξημενα υγρα που ειχα ετσι κ αλλιως, αφου κανω τρεμοντας την αναγκη μου στο τελος ακουω ενα μπλουπ και η λεκανη γεμησε με ακομα περισσοτερο αιμα. Εγω να μην μπορω να ελεγξω το τρεμουλο απο τον φοβο μου. Δεν ξυπναω ωστοσο τον αντρα μου αλλα παιρνω κατευθείαν τον γυναικολογο μου τηλ. Γιατρε μου συγγνώμη για την ωρα του λεω αλλα σας παιρνω γιατι εχω αιμα περιοδου και...βασικα αυτο, εχω αιμα περιοδου (κατα λεξη οπως του το πα) εκει που ακουστηκε κοιμησμενος ο καημενος στην αρχή σοβαρευει και μου λεει παρε τον αντρα σου και γρηγορα στο μητέρα (εκει γεννησα). Παω στον αντρα μου και του λεω ξυπνα μου κανει τι εγινε? Παμε μαιευτήριο τωρα, ειμαι γεμάτη αιμα, πηρα ηδη τον γιατρό. Για ποτε σηκωθηκε ντύθηκε και αυτος αλλα κ εγω ουτε που το καταλαβα. Με παιρνει μετα απο 2 λεπτα πισω ο γιατρος τηλέφωνο κ με ρωταειτον μηπως ειχαμε επαφες τις τελευταίες ωρες και γι αθτοαυτό εχω αιμα και με το που λεω οχι μου λεει παλι γρηγορα στο νοσοκομειο. Του λεψ πως δεν εχω μαζι μου τα χαρτια και μου απανταει πως δεν πειραζει, θα μιλήσει αυτος με το νοσοκομειο, εμεις να παμε οσο πιο γρηγορα γίνεται με αλαρμ και να μην σταματησοε πουθενά. Παμε λοιπον με αλαρμ αναμενα και να μην σταματαμε ουτε στα κοκκινα φανάρια, με το που μπαινουμε μεσα με παιρνει παλι ο γιατρος τηλεφωνο να δει που ειμαστε κ μολις τ ειπα οτι φτασαμε μ λεει να πω να με βαλουν στην αιθουσα τοκετου και να με συνδεσουν στον καρδιοτοκογραφο να ακουσουμε τους παλμους του μωρού. Δεν προλαβαινουν να με ετοιμασουν καλα καλα και μπαινει μεσα και ο γιατρος μου ηδη φουλ ξυπνιος και πανέτοιμος ( τον λατρεύω αυτον τον ανθρωπο) του αστειεύομαι και εγω "γιατρε μου σας ηρθα λιγες ωρες νωριτερα? ακουμε την καρδούλα του μωρου φυσιολογικη εευτυχώς, με εξετάΖει..."αποκόλληση πλακούντα" μου λεει και αναγκαστικά καισαρική (περιπατο το ονειρο για φτ με τον αντρα μου διπλα μου?) τελικα μου κανουν επισκληριδιο, πιανω και την κουβέντα με την μαια και τσουπ σε λιγα λεπτα ο γκρινιαρης μπεμπης μου στην αγκαλια μου?? τα 2920 πιο γλυκα κιλα της ζωης μου, αντι για 29/3 στις 14/3 Ιχθύς? ? αυτη λοιπον ειναι και η δικη μου ιστορια? αποτελεσμα? Ενας κουκλος μπεμπης να κοιμαται διπλα μου αυτη τ στιγμη?? να χαιρομαστε τα μωρακια μας ολες οι χαζομαμαδες?δεν ξερω για εσας αλλα εγω το χαρηκα ολο αυτο ακομα και την αγωνια, πολυ μου αρεσε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/7/2019 at 11:13 ΜΜ, ο/η netspirit είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου να είναι γερό και ευτυχισμένο πάντα στη ζωή του!

Ευχαριστώ παρα πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...