Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ


euaggeliapap

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια έχω ακούσει για το μαναστηρι ήθελα να μου πείτε αν έχετε πάει και τι πρέπει να κάνει πριν και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η euaggeliapap είπε:

Καλησπέρα κοριτσια έχω ακούσει για το μαναστηρι ήθελα να μου πείτε αν έχετε πάει και τι πρέπει να κάνει πριν και μετά.

Καλησπέρα,εγώ έχω πάει πριν πολλά χρόνια τότε βέβαια έτυχε να πάω δεν πήγα Γιατί ήθελα να μείνω έγκυος.πηγε όμως φίλη μου,θα σου πούνε εκεί οι μοναχές τι πρέπει να κάνεις θα σου δώσουν μήλο και λαδάκι και θα σου πούνε πως θα νηστεψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ευαγγελία.  Δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο Αλλά γνωρίζω για ένα άλλο μοναστήρι την Παναγία την Ελεούσα στην Ξυνιαδα Φθιώτιδος. Πολλές γυναίκες πάνε εκεί τις διαβάζει ο παππας μια προσευχή Κ πολλές λένε ότι έχουν κάνει παιδιά ενώ δεν μπορούσαν! Απλά το μόνο που θέλει είναι να το βαπτίσεις εκεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πράγματι η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου κάνει θαύματα!!!

Αλλά θα μου επιτρέψετε κορίτσια μου.Οι ευλογίες που δίνει ο κάθε Άγιος η κάθε Αγία δεν είναι μαγικά φίλτρα να πιάνουν. Πρέπει κανονικά να αλλάξουμε τρόπο ζωής να βρούμε ένα πνευματικό πατέρα και να εξομολογηθουμε όλα μας τα αμαρτήματα να κοινωνήσουμε και υπόδειξη του πνευματικού μας και να νηστεύουμε όπως μας πει εκείνος.Εκεινος επίσης θα μας πει πως και πότε θα φάμε το μηλαρακι και με τη βοήθεια του τη προσευχουλα του η Αγία οπότε και αν κρίνει ο Θεός θα κάνει το θαύμα Της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Ναι πράγματι η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου κάνει θαύματα!!!

Αλλά θα μου επιτρέψετε κορίτσια μου.Οι ευλογίες που δίνει ο κάθε Άγιος η κάθε Αγία δεν είναι μαγικά φίλτρα να πιάνουν. Πρέπει κανονικά να αλλάξουμε τρόπο ζωής να βρούμε ένα πνευματικό πατέρα και να εξομολογηθουμε όλα μας τα αμαρτήματα να κοινωνήσουμε και υπόδειξη του πνευματικού μας και να νηστεύουμε όπως μας πει εκείνος.Εκεινος επίσης θα μας πει πως και πότε θα φάμε το μηλαρακι και με τη βοήθεια του τη προσευχουλα του η Αγία οπότε και αν κρίνει ο Θεός θα κάνει το θαύμα Της!!

Αλήθεια τώρα;;;;;; ντάξει ρε παιδιά είπαμε να πιστεύουμε Αλλά όχι τώρα να πιστεύουμε πως αν εγώ πάω και εξομολογηθώ σ έναν παπά τις αμαρτίες μου θα γίνει το θαύμα!!! Άμα θέλω να εξομολογηθώ τα λέω και στον αέρα και ο Θεός μ ακούει..  Είναι πανταχού παρών.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Αλήθεια τώρα;;;;;; ντάξει ρε παιδιά είπαμε να πιστεύουμε Αλλά όχι τώρα να πιστεύουμε πως αν εγώ πάω και εξομολογηθώ σ έναν παπά τις αμαρτίες μου θα γίνει το θαύμα!!! Άμα θέλω να εξομολογηθώ τα λέω και στον αέρα και ο Θεός μ ακούει..  Είναι πανταχού παρών.  

Και βέβαια ο Θεός ακούει και είναι παντού και πάντοτε!!!Αλλά ο αέρας σου απαντάει;;;Αυτά δεν τα λένε ούτε οι παπάδες ούτε οι θρησκόληπτοι αλλά ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός μας στη Καινή διαθήκη...."Λάβετε Πνεύμα Άγιον, άν τινών αφίετε τάς αμαρτίας αφίενται αυτοίς άν τινών κρατήτε κεκράτηνται ( Ιωάν.κ΄22-23 )....και ο Θεός βάζει παπάδες ανθρώπους που καταλαβαίνουν και αμαρτάνουν και εκείνοι και εκείνοι μετανοούν και εξομολογούνται!!!Αλλοίμονο αν έβαζε ο Θεός αγγέλους να εξομολογούν τον κόσμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Αλήθεια τώρα;;;;;; ντάξει ρε παιδιά είπαμε να πιστεύουμε Αλλά όχι τώρα να πιστεύουμε πως αν εγώ πάω και εξομολογηθώ σ έναν παπά τις αμαρτίες μου θα γίνει το θαύμα!!! Άμα θέλω να εξομολογηθώ τα λέω και στον αέρα και ο Θεός μ ακούει..  Είναι πανταχού παρών.  

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω!αν θες να εξομολογηθεις πρεπει να γινει σε αλλον ανθρωπο γι αυτο κ οι περισσοτεροι δν μπορουν να πανε!στον αερα λεω οτι θες απο αμαρτιες ποιος με ακουει η βλεπει?πανευκολο!επισης θα συμφωνησω με τημ φιλη οτι δν αρκει να φαμε το μηλο!πχ πηγαινω στο μοναστηρι ζητω απλα οδηγιες νηστειας τρωω το μηλο εμεινα εγκυος!θελει να ρθουμε πιο κοντα στο θεο κ αυτο περνει χρονο!τα λεω απο προσωπικη εμπειρια!καμια φορα κ η απλη προσευχη στην αγια μπορει να φτανει αλλα εννοειτε να επισκεφτειτε το μοναστηρι θα νιωσετε γαληνη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Γεια σου Ευαγγελία.  Δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο Αλλά γνωρίζω για ένα άλλο μοναστήρι την Παναγία την Ελεούσα στην Ξυνιαδα Φθιώτιδος. Πολλές γυναίκες πάνε εκεί τις διαβάζει ο παππας μια προσευχή Κ πολλές λένε ότι έχουν κάνει παιδιά ενώ δεν μπορούσαν! Απλά το μόνο που θέλει είναι να το βαπτίσεις εκεί!

Επισης μια μικρη επιφυλαξη!οι παπαδες να θελουν να γινονται εκει βαπτισεις κ οχι η παναγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πω κοριτσια μου την δικη μου ιστορια χωρις να προσπαθησω να περασω θρησκοληπτα μυνηματα!πριν 4 χρονια ξεκινησα για παιδακι προσπαθειες!περναει ενας χρονος τιποτα!προσευχομαι παρα πολυ ας μεινω εγκυος ας το χασω αρκει να ξερω οτι πιανω!κ να που μενω εγκυος!κ αποβαλω!δν θα πω οτι εφταιξε ο θεος!ακομα κ την αποψη του κοελο να παρουμε που λεει οταν θελεις κατι πολυ το συμπαν συνομωτει κ γινεται!μετα απ αυτο ηρθα πιο κοντα στην εκκλησια που δν ημουν!κοινωνουσα εξομολογουμουν εφαγα 4 φορες το μηλο!τιποτα ομως!περασαν 2.5 χρονια κ τιποτα!εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη κ ειπα θεε μου να γινει το θελημα σου!ξερεις ποσο το θελω αλλα οτι πεις!κ ειμαι εγκυος!

Η πνευματικη ζωη η λιγο καλυτερη που απεκτεισα με βοηθησε να αντεξω κ να εχω υπομονη!η θεια κοινωνια η εξομολογηση δν ειναι για να μας δινει ο θεος αυτα που επιθυμουμε αλλα για την ψυχη μας!αλλα ολο αυτο βοηθα στα ψυχικα αποθεματα!κ παλι οσες κοπελες επιθυμουν!κ οι υπολοιπες που δν θα το κανουν μια χαρα θα τα καταφερουν κ το ευχομαι για ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Θα σας πω κοριτσια μου την δικη μου ιστορια χωρις να προσπαθησω να περασω θρησκοληπτα μυνηματα!πριν 4 χρονια ξεκινησα για παιδακι προσπαθειες!περναει ενας χρονος τιποτα!προσευχομαι παρα πολυ ας μεινω εγκυος ας το χασω αρκει να ξερω οτι πιανω!κ να που μενω εγκυος!κ αποβαλω!δν θα πω οτι εφταιξε ο θεος!ακομα κ την αποψη του κοελο να παρουμε που λεει οταν θελεις κατι πολυ το συμπαν συνομωτει κ γινεται!μετα απ αυτο ηρθα πιο κοντα στην εκκλησια που δν ημουν!κοινωνουσα εξομολογουμουν εφαγα 4 φορες το μηλο!τιποτα ομως!περασαν 2.5 χρονια κ τιποτα!εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη κ ειπα θεε μου να γινει το θελημα σου!ξερεις ποσο το θελω αλλα οτι πεις!κ ειμαι εγκυος!

Η πνευματικη ζωη η λιγο καλυτερη που απεκτεισα με βοηθησε να αντεξω κ να εχω υπομονη!η θεια κοινωνια η εξομολογηση δν ειναι για να μας δινει ο θεος αυτα που επιθυμουμε αλλα για την ψυχη μας!αλλα ολο αυτο βοηθα στα ψυχικα αποθεματα!κ παλι οσες κοπελες επιθυμουν!κ οι υπολοιπες που δν θα το κανουν μια χαρα θα τα καταφερουν κ το ευχομαι για ολες!

Πόσο συμφωνω μαζί σου και πόσο σε καταλαβαίνω!!!!

Εγώ μέσα από την ατεκνια μου βρήκα το Θεό και μετά από 8χρονια μου έδωσε το μωράκι μου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Πόσο συμφωνω μαζί σου και πόσο σε καταλαβαίνω!!!!

Εγώ μέσα από την ατεκνια μου βρήκα το Θεό και μετά από 8χρονια μου έδωσε το μωράκι μου!!!!

 

Να το χαιρεστε το θαυματακι σας!ειναι δυσκολο να πουμε να γινει το θελημα σου!σε ολη μου τη ζωη μου το χω πει τρεις φορες κ εγινε!εγινε ομως την σωστη ωρα!τον σεμπτεμβρη εχασα τον μπαμπα μου ξαφνικα!κ ειπα ποσες φορες ευτυχως πιυ δν ημουν εγκυος τι θα εκανα!ο θεος στελνει μεχρι εκει που αντεχει ο καθενας!υπομονουλα σε ολα τα κοριτσια κ θα ρθει οταν πρεπει να ρθει τ καθετι στη ζωη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κατάλαβα με τα χρόνια της πνευματικής ζωής πως ο Θεός δεν έχει ανάγκη ούτε εμείς να πάμε στην εκκλησία ούτε τις προσευχές μας ούτε τα τάματα μας.εμεις Τον έχουμε ανάγκη!!!?Κάποτε έλεγα κοίτα Θεέ να εγώ έρχομαι στην εκκλησία...και πραγματικά το έλεγα λες και του έκανα χαρη!!!!αλλά ο Θεός δεν είναι μπακάλης αλλά άρχοντας!Δεν έχει δούναι και λαβείν!!!!! Δεν του δίνουμε τίποτα μπροστά σε όλα αυτά που θεωρούμε εμείς δεδομένα αλλά στη πραγματικότητα είναι δώρα Του!!!ανευ Εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν»

( χωρίς Εμένα δεν θα μπορέσετε να κάνετε τίποτα).Ιωάννα. 15,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να το χαιρεστε το θαυματακι σας!ειναι δυσκολο να πουμε να γινει το θελημα σου!σε ολη μου τη ζωη μου το χω πει τρεις φορες κ εγινε!εγινε ομως την σωστη ωρα!τον σεμπτεμβρη εχασα τον μπαμπα μου ξαφνικα!κ ειπα ποσες φορες ευτυχως πιυ δν ημουν εγκυος τι θα εκανα!ο θεος στελνει μεχρι εκει που αντεχει ο καθενας!υπομονουλα σε ολα τα κοριτσια κ θα ρθει οταν πρεπει να ρθει τ καθετι στη ζωη!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και εσύ με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2019 at 7:11 ΜΜ, ο/η Mamaioannas είπε:

Και βέβαια ο Θεός ακούει και είναι παντού και πάντοτε!!!Αλλά ο αέρας σου απαντάει;;;Αυτά δεν τα λένε ούτε οι παπάδες ούτε οι θρησκόληπτοι αλλά ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός μας στη Καινή διαθήκη...."Λάβετε Πνεύμα Άγιον, άν τινών αφίετε τάς αμαρτίας αφίενται αυτοίς άν τινών κρατήτε κεκράτηνται ( Ιωάν.κ΄22-23 )....και ο Θεός βάζει παπάδες ανθρώπους που καταλαβαίνουν και αμαρτάνουν και εκείνοι και εκείνοι μετανοούν και εξομολογούνται!!!Αλλοίμονο αν έβαζε ο Θεός αγγέλους να εξομολογούν τον κόσμο! 

Κ από που πρόκειται ότι πρέπει να τα πεις σε κάποιον παπά? Κ όχι πχ στον φίλο σου ή σε αυτόν που αμάρτησες πάνω? Μήπως τα μεταφράζουν λίγο όπωςς θέλουν?

Επίσης στο κατά Ματθαίον 23 στην καινή διαθήκη λέει  "Και πατέρα σας μην ονομάσετε κανέναν στη γη, γιατί ένας είναι ο Πατέρας σας".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός δεν αποδεικνύουν κάτι. 

Κ άλλοθρηκες κοπέλες προσπαθούν για παιδί κ άλλες τα καταφέρνουν άλλες όχι. 

Καλύτερα η ελπίδα μας να στρέφεται στην γνώση κ στην επιστήμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός δεν αποδεικνύουν κάτι. 

Κ άλλοθρηκες κοπέλες προσπαθούν για παιδί κ άλλες τα καταφέρνουν άλλες όχι. 

Καλύτερα η ελπίδα μας να στρέφεται στην γνώση κ στην επιστήμη. 

Συμφωνώ κορίτσι μου απόλυτα παρόλο που πιστεύω!!Γτ εκεί είναι η ουσία!!Η ελευθερη βούληση του ανθρώπου!!Αλλά συνήθως βλέπωντας σε ένα φόρουμ ένα τίτλο Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντω θα είναι κάποιος που πιστεύει,δικαίωμα του κ θα πάρει κουράγιο απο κάποιες ιστορίες!!Τώρα εγω για να κόψω το τσιγάρο έχει τύχει να διαβάσω το βιβλίο Μέθοδος Σίλβα!!Και αυτό με βοήθησε άσχετα που το ξαναάρχισα χαχαχχα!!Δν προσυλητιζουμε κανέναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα! Δεν θα προσπαθήσω να σας αλλάξω γνώμη.. Ο καθένας πιστεύει με τον τρόπο που θέλει να πιστέψει.. Απλα εγώ έχω ένα θέμα με το παπαδαριο της σύγχρονης εποχής διότι δεν τους θεωρώ αγίους ανθρώπους για πολλούς λόγους. Πιστεύω στον Χριστό και στην Παναγία Αλλά δεν θα πάω σε κανέναν να πω τις αμαρτίες μου δεδομένου ότι έχουν βγει στη φορά άπλυτα για παπάδες άπειρα. Φυσικά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις δεν θέλω να βάλω όλους τους ανθρώπους σε τσουβάλι! Όπως και να έχει η πίστη είναι πίστη όπως την αντιλαμβάνεται κανείς κι εγώ το δικό μου το μωρό ως θαυματακι το λαμβανω γιατί ήρθε 4 μέρες μετά την επίσκεψη στο μοναστήρι που σας ανέφερα πάραπανω.  Βέβαια εγώ δεν πήγα εκεί γιατί δεν μπορούσα να κάνω παιδί, δεν είχα προσπαθήσει καν ,πήγα για απλή επίσκεψη. Απλα έγινε ένα μικρό θαύμα που κάθε φορά που το σκέφτομαι μου σηκώνεται η τρίχα και λέω μέσα μου Ναι τελικά υπάρχει κάτι ανώτερο.... στο συγκεκριμένο μοναστήρι υπάρχει μια θαυματαργη εικόνα.  Εκεί πήγα και προσευχήθηκα Κ άρχισε να κουνιέται το καντήλι πάνω απ την εικόνα... Δεν είχε Ούτε αέρα Ούτε κόσμο Ούτε κανέναν να το κουνήσει... και πραγματικά 5 μέρες μετά έμεινα έγκυος.. Μεγάλη η χάρη της !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Κ από που πρόκειται ότι πρέπει να τα πεις σε κάποιον παπά? Κ όχι πχ στον φίλο σου ή σε αυτόν που αμάρτησες πάνω? Μήπως τα μεταφράζουν λίγο όπωςς θέλουν?

Επίσης στο κατά Ματθαίον 23 στην καινή διαθήκη λέει  "Και πατέρα σας μην ονομάσετε κανέναν στη γη, γιατί ένας είναι ο Πατέρας σας".

Συμφωνώ απόλυτα ότι δεν πρέπει να ερμηνεύονται όπως θέλει ο καθένας!!!!Για αυτό και παραθεσα το χοριο της Καινής Διαθήκης που ο Κύριος απευθυνόταν στους μαθητές και Αποστόλους Του την ημέρα της Πεντηκοστής που είναι η γενέθλιος ημέρα της Εκκλησίας μας.Και έπειτα από εκείνη την ημέρα μέσω της Αποστολικής Διαδοχής οι Άγιοι Απόστολοι χειροτονουσαν Επισκόπους και εκείνοι ιερείς και έτσι Δόξα Τω Θεώ υπάρχουν έως τις ημέρες μας οι πατέρες της εκκλησίας....άραγε πως αλλιώς να τους λέγαμε; Τους βιολογικούς μας πατέρες τότε πώς να τους λέγαμε;

Σαφέστατα στο χοριο που παρέθεσες ο Κύριος δεν αναφέρεται στη κυριολεκτική σημασία της λέξεως ως κατα τη ρηχή έννοια της λέξης πατέρας αλλά κατά τη βαθύτερη ως ουράνιος πατέρας....αλλά αυτά είναι Δογματικά Θέματα της Τριαδικοτητας του Θεού που δεν θα ήθελα να τα θίξω μέσω του φόρουμ και να ζητήσω συγγνώμη για τη κατάχρηση του θέματος μιας και από εμένα ξεκίνησε.Συγγνωμη κοριτσια μου.

Πάντως χαίρομαι που υπήρχαν αυτές οι αντιδράσεις που δηλώνουν ανυσηχια και όχι αδιαφορία.Και όπως λέει και στο Ιωάννη 5,39 "ερευνατε τας γραφάς και λαμβάνετε βαθύτερα νοήματα"(παρεπιπτόντως σε γραφές της Ορθόδοξης Χριστιανικής Πίστης δεν υπάρχει το 'πιστευε και μη ερεύνα' αυτό είναι αιρετικό ρητό)

Ο εχων ώτα ακούειν ακουετω....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια Καλημέρα! Δεν θα προσπαθήσω να σας αλλάξω γνώμη.. Ο καθένας πιστεύει με τον τρόπο που θέλει να πιστέψει.. Απλα εγώ έχω ένα θέμα με το παπαδαριο της σύγχρονης εποχής διότι δεν τους θεωρώ αγίους ανθρώπους για πολλούς λόγους. Πιστεύω στον Χριστό και στην Παναγία Αλλά δεν θα πάω σε κανέναν να πω τις αμαρτίες μου δεδομένου ότι έχουν βγει στη φορά άπλυτα για παπάδες άπειρα. Φυσικά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις δεν θέλω να βάλω όλους τους ανθρώπους σε τσουβάλι! Όπως και να έχει η πίστη είναι πίστη όπως την αντιλαμβάνεται κανείς κι εγώ το δικό μου το μωρό ως θαυματακι το λαμβανω γιατί ήρθε 4 μέρες μετά την επίσκεψη στο μοναστήρι που σας ανέφερα πάραπανω.  Βέβαια εγώ δεν πήγα εκεί γιατί δεν μπορούσα να κάνω παιδί, δεν είχα προσπαθήσει καν ,πήγα για απλή επίσκεψη. Απλα έγινε ένα μικρό θαύμα που κάθε φορά που το σκέφτομαι μου σηκώνεται η τρίχα και λέω μέσα μου Ναι τελικά υπάρχει κάτι ανώτερο.... στο συγκεκριμένο μοναστήρι υπάρχει μια θαυματαργη εικόνα.  Εκεί πήγα και προσευχήθηκα Κ άρχισε να κουνιέται το καντήλι πάνω απ την εικόνα... Δεν είχε Ούτε αέρα Ούτε κόσμο Ούτε κανέναν να το κουνήσει... και πραγματικά 5 μέρες μετά έμεινα έγκυος.. Μεγάλη η χάρη της !!!

Μεγάλη η Χάρη Της!!!

Συμφωνώ για την ευσέβεια ορισμένων ιερέων γιατί εμείς κρίνουμε την αμαρτία τους ενώ δεν γνωρίζουμε για τη μετάνοια τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Οι προσωπικές εμπειρίες του καθενός δεν αποδεικνύουν κάτι. 

Κ άλλοθρηκες κοπέλες προσπαθούν για παιδί κ άλλες τα καταφέρνουν άλλες όχι. 

Καλύτερα η ελπίδα μας να στρέφεται στην γνώση κ στην επιστήμη. 

Στη γνώση και στην επιστήμη ναι.

Αλλά πίστεψέ με εννιοτε και οι επιστήμονες  αντιμετωπίζουν ανεξήγητα φαινόμενα και στρέφουν τα μάτια τους ψηλά!!!!

Και ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να διαψεύσεις τον εαυτό σου τις γνώσεις σου και την επιστήμη σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...