Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλασμός γενικά


Recommended Posts

@stasa199 εμενα μου αρέσει που κοιμόμαστε αγκαλίτσα. Αλλά όπως λες κι εσύ με τη μέση σου, εγώ έχω θέμα με το ισχίο μου και με το χέρι μου που έχει πάθει τενοντίτιδα και ακόμα να περάσει. Όταν κοιμόμαστε μαζί είμαι κι εγώ σχεδόν στο ίδιο σημείο όλη την ώρα. Θέλω όμως σιγά σιγά να κοιμάται στην κούνια της για πολλούς λόγους. Και ένας από αυτούς είναι και η σχέση μου με τον άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@stasa199 εμενα μου αρέσει που κοιμόμαστε αγκαλίτσα. Αλλά όπως λες κι εσύ με τη μέση σου, εγώ έχω θέμα με το ισχίο μου και με το χέρι μου που έχει πάθει τενοντίτιδα και ακόμα να περάσει. Όταν κοιμόμαστε μαζί είμαι κι εγώ σχεδόν στο ίδιο σημείο όλη την ώρα. Θέλω όμως σιγά σιγά να κοιμάται στην κούνια της για πολλούς λόγους. Και ένας από αυτούς είναι και η σχέση μου με τον άντρα μου. 

Μια από τα ίδια και εγώ!και πρέπει να το αλλάξουμε νωρίς πριν μάθουν και το χάσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 μήπως έχεις αλλάξει κάτι τη διατροφή σου?κανε αυτά που σου είπε η παιδίατρος και θα πάει καλά πιστεύω!ευτυχώς όλα καλά και με τις εξετάσεις!Και εμένα δεν κλαίει αλλά ξυπνάει και κάνει ένα παραπονιαρικο ήχο!πολλές φορές ανοίγει τα μάτια αλλά είναι σαν να κοιμάται και όταν ξυπνάει σαν να τρομάζει !τα χεράκια και εμένα προσπαθεί καμία φορά να τα βάλει αλλά όχι αντίχειρα!Το έκανε στον υπέρηχο και περίμενα να το κάνει και τώρα αλλά δεν!Η αλήθεια είναι ότι νιώθουν ασφάλεια κοντά μας και κοιμούνται καλύτερα!Όσο για το κρεβατάκι καλή ιδέα αλλά πως θα την αφήνεις μετά εκεί?δε θα φοβάσαι μην πέσει?

Εμείς ευτυχώς βρίσκουμε λίγο χρόνο να είμαστε ήρεμοι όταν κοιμάται!στην άδεια του άντρα μου είδαμε και 2 σειρές που θέλαμε και θυμηθήκαμε τα παλιά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εμένα όσες φορές μου έκλαιγε απαρηγόρητος, τον έβαλα στην μπανιέρα με ζεστό νεράκι και ηρέμησε αμέσως! 

@Sofi90 μια χαρά και με τις εξετάσεις λοιπόν, μπράβο! Πιστεύω θα πιάσουν αυτά που σου είπε η παιδίατρος. 

Εμενα αυτό που λέτε, πιπίλισμα χεριού και κλωτσιές/ανησυχία το έκανε πριν και ξυπνούσα και τον τάιζα. Τώρα απλά πιπιλαει τον αντίχειρα, κατά τα αλλά ήρεμος, γι’αυτο ήμουν σε δίλημμα να τον σήκωσω ή όχι! 

Σχετικά με τον ύπνο, εγώ σας έχω πει, στην Αθήνα κοιμάται σε ανοιχτό λίκνο δίπλα μου. Εδώ κοιμάται σε παρκοκρέβατο και κοιμάται καλύτερα. Ο άντρας μου λέει ότι όταν είναι δίπλα μου με μυρίζει και γι’αυτο ξυπνάει συνέχεια και ζητάει γάλα. Λίγο βλακεία μου ακούγεται αλλά ποιος ξέρει ? 

Παντως χρόνο για τους 2 μας μας αφήνει κάθε μέρα δεν έχω παράπονο. Είδαμε κι εμείς 2 σειρές @stasa199, το dark και το casa de papel! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa το casa de papel Και εμείς και το Τσερνομπίλ!!

Κοίτα εγώ πιστεύω λίγο και στο ένστικτο της μαμας οπότε αν νομίζεις ότι πεινάει καλά κάνεις και τον βάζεις να θηλάσει!Αυτό που λέει ο άντρας σου δε νομίζω να ισχύει...συνήθως το αντίθετο γίνεται!Κάθε μέρα Ε???το βράδυ που τον βάζεις για ύπνο???Εμείς το έχουμε καταργήσει αυτό προσπαθούμε να κοιμόμαστε γιατί όταν θα την αφήσω και δεν θα ξυπνήσει θα έχει πάει 12!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ααα ναι και το Τσερνόμπιλ είδαμε κι εμείς! Θα τον αφήσω μέχρι να γυρίσουμε Αθήνα χωρίς να τον σηκώνω να δω πως θα είναι από βάρος και βλέπουμε... 

Τα βράδια στο σπίτι τον βάζουμε στο ριλαξ συνήθως όσο τρώμε, βλέπουμε καμιά σειρούλα κτλ. Χαζεύει, παίζει, μπορεί να τον πάρει και ο υπνος. Άμα γκρινιάξει φεύγουμε σφαίρα για ύπνο όμως γιατί αν μου συγχυστεί ηρεμεί πολύ δύσκολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 είδες που είναι μια χαρά η μικρούλα σου;;;; Φάση είναι. Θα περάσει. 

Αχ κορίτσια!! @Sofi90 @Narcissa @stasa199 είμαστε στη 17η εβδομάδα. Λέτε να περνάει αυτό το φοβερό και τρομερό άλμα ανάπτυξης;;; Και καλά... μόνο το βράδυ την πιάνει;;; Έκλαιγε πάλι απαρηγόρητη. Τι την ετριψα, τι την έβαλα για μπανάκι.... μιλάμε κοπανιοταν η μικρή μου. Τώρα επιτέλους κοιμήθηκε πάνω μου και φοβάμαι να την αφήσω κάτω. Και πάλι δε μου έχει φάει για βράδυ. Και να σας πω και το αστείο;;; Μου έχει πιάσει μια τούφα μαλλιών με τα χεράκια της και την κρατάει τόσο σφιχτά (ενώ κοιμάται) που δεν μπορώ και να θέλω να την αφήσω κάτω. Χαχαχα! 

Με τον άντρα μου έχουμε καταφέρει λίγες φορές ως τώρα να μείνουμε κάπως οι δυο μας, όταν έχει κοιμηθεί η μικρή και ο άντρας μου έχει ρεπό. Απλά είναι λίγες οι φορές και μου λείπει πολύ. Και οι βραδινές αγκαλιές μου λείπουν αλλά χαλάλι της μικρής μας. Θα μεγαλώσει, που θα πάει;

@Narcissa δεν ξέρω αλλά λένε ότι μέχρι και 1 έτους, τα μωράκια ειδικά που θηλάζουν, μας μυρίζουν τις μαμάδες. Μπορεί να έχει μια βάση αυτό που λέει ο άντρας σου. Πάντως, αν σου παίρνει ικανοποιητικά βάρος, άσε τον να κοιμάται το 8ωρακι του. 

Εμείς κορίτσια βλέπουμε τώρα το la casa de papel. Και μόλις τελειώσαμε το the walking dead. Ευτυχώς που τελείωσε γιατί με τα ζομπια και τις δολοφονίες φοβόμουν από την εγκυμοσύνη μην ταραχθεί το μωρό μου. @stasa199 το Τσερνομπιλ δεν το έχει το Netflix, σωστά;;; Γιατί το ψάχναμε με  τον άντρα μου μιας και μας είπαν ότι είναι πολύ καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 καλα τρομερή η μικρή σου!!! εμείς την βάζαμε για ύπνο και περνάμε θέση στη τηλεόραση!!!και εξω εχουμε παει μονο για καφεδες προς το παρον!

@Narcissa τι ριλαξ έχεις??Εμένα δεν κοιμάται στο ριλαξ!κάθεται λιγάκι βέβαια!εκεί την βάζω για να φάμε η να κάνω μπάνιο και καμία δουλειά!Και εμένα έτσι και πλανταξει την κάτσαμε τη βάρκα!!!!μια φορά την είχε η πεθερά μου και γκρίνιαζε επειδή νυσταζε,Εγώ απλά να πιάτα και λέω στον άντρα μ να μ την φέρει, λέει η πεθερά μ με αποφασιστικότητα αστην!θα την ηρεμήσω εγώ!Μέσα σε 5 λεπτά έγινε πανικός!!!Δεν ηρέμουσε με τίποτα!Από τότε έτσι και γκρινιάζει μου την δίνουν!!!φοβήθηκαν όλοι!Μα τόσο νεύρο μια σταλιά???

@Angelmammy δοκίμασε απορροφητηρα!Εμένα σήμερα κάτι την πείραξε από το απόγευμα και με τα και ξανά βάλαμε απορρπφητηρα μετά από μέρες για να ηρεμήσει και να κοιμηθεί!Αυτό με τα μαλλιά μου το κάνει και εμένα και τα πιάνω με το κλαμερ όλα και τα κοιτάει καλά καλα!Το Τσερνομπίλ δεν το έχει όχι!on line το είδαμε και εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 είναι άνετα στο top5 των αγαπημένων μου σειρών. Και έχω δει παααααρα πολλές! Ριλαξ έχουμε αυτό https://www.fisher-price.com/el_GR/products/3-1-?gclid=EAIaIQobChMI_aTvpsWS5AIVx5rVCh0o3g1yEAAYASAAEgIhDvD_BwE το βάζω να τον κουνάει, βάζω μουσικούλα, του κρεμάω και κανα 2 παιχνιδάκια ακόμα και του αρέσει παρά πολύ! 

@Angelmammy κι εμείς είμαστε σε αυτό το υποτιθέμενο φοβερό και τρομερό άλμα αλλά ούτε καν! Ο μπεμπουλης είναι ήσυχος και χαμογελαστός όλη μέρα. Τουλάχιστον όσο ασχολούμαστε μαζί του γιατί αν δε του δώσουμε για λίγο σημασία, έμαθε να φωνάζει και μας παίρνει τα αυτιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa είπαμε με τον άντρα μου ένα επεισόδιο τη μέρα γιατί τα βλέπουμε αργά και μόλις τελείωσε το πρώτο κοιταχτήκαμε και δυστυχώς ο άντρας μου έχει πειθαρχία!Το έκλεισε!Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ!Και εμείς βλέπουμε σειρουλες!Εγώ βέβαια δεν μπορώ αυτές που είναι ατελείωτες με 50 κύκλους και 1000 επεισόδια !

Ωραίο το ριλαξ...τελικά αυτά τα κρεμάστα είναι τα καλύτερα...εμάς έχει μόνο μουσική και δόνηση...κουνιέται βέβαια μόνη της και εγώ της βάζω έξτρα παιχνίδια για να κοιτάει!εμάς είναι αυτό.. 

https://images.app.goo.gl/DDMTcv6LXeXkJdyC9

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εμένα κάποιες φορές τη πιάνει γκρίνια και δεν ηρεμεί με.καμεναν τρόπο. Είναι επειδή νυστάζει. Εχθές.ανακαλυψα καινούριο τρόπο που την ήρεμη. Τη βάζω στο κρεβάτι μπρούμυτα και τη χτυπάω ρυθμικά (χαλαρα έτσι, όχι ξύλινες!!) Στον πισινουλη της. Βάζει και το χεράκι της και ήρεμη, μισό κοιμάται... Έτσι την γυρνάω ξαπλώνω δίπλα της, τρώει και κοιμάται. Τώρα αυτό κάνω. Θα προσπαθήσω να σηκωθώ. Δοκιμάστε το! Εμείς το la casa de papel το είδαμε! Πολύ ωραία! Τώρα βλέπουμε το  peaky blinders. Ωραία και αυτή!!! 

Εμένα στο ριλαξ δεν έχει κοιμηθεί μα ποτέ! Ενώ της αρέσει και θα καθήσει αλλά δεν κοιμάται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν είναι το άλμα αλλά και εμένα εχθές για παράδειγμα ξυπνησε 3 τη νύχτα , αν δεν υπολογίσω το βραδινό και το πρωινό γαλατακι... Αφού έχει πόσες μέρες που το στηθος μυ το πρωί είναι μαλακό όπως ήταν προηγουμένως τα απογεύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είχα τη μητέρα μου εδώ η αλήθεια είναι και εγώ θα πήγαινα με τον άντρα μου καμιά βόλτα οι δυο μας αλλά δεν την έχω. Οπότε βγαίνουμε όλοι μαζί. Βγήκαμε τη Παρασκευή με τη μικρή και τον σκυλάκο μας παρακαλώ και καταφέραμε να περάσουμε ωραία... Καθησαμε να πιούμε κάτι για βραδάκι (εγώ παγωμένο τσάι) η μικρή ήταν ήσυχη. Την έβαλα πάνω μου να βλέπει. Πιο μετά τη θήλασα και κοιμήθηκε πάνω μου. Την κράτησα κάποια ωρίτσα έτσι για να είμαστε ήρεμοι αφού εκεί που καθησαμε είχε.κοσμο και φασαρία και αν την έβαζα στο καρότσι θα ξυπνούσε. Τη Κυριακή που το επιχειρήσαμε δεν μας βγήκε αλλά κύριο μερίδιο ευθύνης είχε ο σκύλος μας...  Θα βγούμε ξανά Παρασκευή. Για να δούμε.... 

Ένα αλλά κόλπο που πιάνει σε εμάς κάποιες φορές (αλλά θέλει να επιμείνεις)" απελευθερωνω" το ένα στήθος και τη ξαπλώνω με το μαγουλακι ακουμπάει στήθος ,η μύτη ανάμεσα στο στήθος και το χέρι, και το μέτωπο ακουμπάει στο χέρι. Και περπατάω η κουνιεμαι και τραγουδάω... 

Επίσης έχουμε κούνια στο μπαλκόνι. Τη βάζω μπρούμυτα στα πόδια και κάνω κούνια. Κοιμάται σίγουρα. Ακόμη και αν μιλάω κανονικά στο τηλέφωνο, με κανονική φωνή εννοώ... Ο άντρας μου εχθές έτσι την κοιμησε στη κούνια (πήγα για τρέξιμο).. αλλά δεν επιχείρησε να πάει να την αφήσει... Μην την έχει με γκρίνια... 

Σήμερα δοκίμασα να αντλήσω πρώτη φορά με δανεικό θηλαστρο από φίλη. Και ενώ είχε τη μπέμπα που γκρινιάζε, και το στήθος μου είναι τέρμα μαλακό έβγαλα 50μλ σε 15'. Δεν ξέρω, έχει καμία εμπειρία από αντλήσεις; Είναι καλά; Ήθελα να κάνω δοκιμή γιατί λέω να αγοράσω. Θα κάνω μια μικρή τράπεζα και κυρίως το θέλω για όταν γυρίσω στη δουλειά να υπάρχει γαλατάκι στο σπίτι(προτρεχω το ξέρω αλλά τι να κάνω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate εγώ τη βάζω στο πλάι έτσι και κοιμάται κάποιες φορές!!!Στο ριλαξ και εμείς το ίδιο!Επίσης ο σκύλος της πεθεράς μου πάει και γαυγίζει δίπλα στη μπέμπα όταν κοιμάται και την ξυπνάει την καημένη και τρομάζει αυτή και κλαίει!ποτέ γυρνάς στη δουλειά??δεν ξέρω αν είναι καλή  η ποσότητα να σε βοηθήσω...Τι θήλαστρο έχει η φίλη σ?

Να ρωτήσω κάτι?εφόσον θηλάζουμε πως το αφήνουμε το μωρό με κάποιον για να βγούμε???πρέπει να παίρνει μπιμπερό Ε?

Εμένα ξύπνησε μια στις 5 και μετά Δεν μπορούσα να την αφήσω στην κούνια....μόλις την άφηνα ξυπνάγε μέχρι τις 9 μισή που ξανά έφαγε...πιο πολύ επάνω μου κοιμήθηκε αυτές τις 4 ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate ποιο θηλαστρο χρησιμοποίησες; Δεν κάνουν όλα δουλειά. Εγώ που φτιάχνω μερίδες των 150ml μου παίρνει 15-20 λεπτά. 

@stasa199 εμένα δε το θέλει με τίποτα πια το μπιμπερό. Είδα κάτι «μπιμπερό θηλασμού» να πάρουμε μόλις γυρίσουμε Αθήνα. Αν δε τα δεχτεί ούτε αυτά, θα πάρω εκπαιδευτικό ποτηράκι. Απ’οτι λένε πίνουν εύκολα με αυτά από 3 μηνών, αλλά προς το παρόν το λέω στην πεθερά μου (που θα κρατάει το μωρό όσο θα είμαι στη δουλειά) και με κοιτάει σαν εξωγήινος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρησιμοποίησα το ηλεκτρικό μονής άντλησης της medela. Τι άποψη έχετε; Άρα @Narcissa δεν έβγαλα πολύ. Βέβαια είναι η πρώτη φορά που δοκιμασα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.  @stasa199 δεν χρειάζεται να αφήσεις γάλα. Αν έχεις ταισει πριν φύγεις και είστε κοντά.. ειναι εντάξει. Από 3 μηνών μπορείς να χρησιμοποιήσεις κυπελακι άρα μπορεί να αποφευχθεί το μπιμπερο... @Sofi90εχετε τα πάντα γύρω σας!! Δεν χρειάζεται να ψάχνετε !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa και εγώ αυτό έχω αλλά δεν έχω βγάλει ποτέ τελικά!Καλά εγώ δεν την αφήνω...Δεν έχω τη δυνατότητα και δεν πολύ θέλω μέχρι να μεγαλώσει...Δεν νομίζω να μπορεί να την κρατήσει ακόμα η πεθερά μού αλλά δεν είναι και κοντά μας...Δεν έχουμε και τίποτα κοντά μας!Και τα μπιμπερό όπως τα πήρα ακόμα μέσα στο κουτί είναι ούτε καν τα άνοιξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate σίγουρα παίζει ρόλο. Την επόμενη φορά θα βγάλεις περισσότερο. Εγώ έχω της philips avent και στην αρχή το χρησιμοποιούσα λάθος ? και έβγαζα 60ml με χίλια ζόρια. Πρέπει να αφήσεις τη λειτουργία «πιπιλισματος» μέχρι να κατέβει το γάλα και μετά να βάλεις τη λειτουργία κανονικής αντλησης. Δεν ξέρω πως λειτουργεί το δικό σου, το αναφέρω just in case! Παντως και με το νοσοκομειακό που νοίκιασα δεν είχε τρελή διαφορά. 

@stasa199 πότε γυρνάς δουλειά; Πήρες το 6μηνο; 

Εγω κορίτσια την άλλη Πέμπτη γυρνάω κανονικά, 6ωρο μεν, κάθε μέρα γραφείο δε ? στεναχωριέμαι πάρα πάρα πολύ που θα τον αποχωρίζομαι και δεν έχω απόλυτη εμπιστοσύνη ούτε στον άντρα μου ούτε στην πεθερά μου... Εγώ δεν το αφήνω ούτε δευτερόλεπτο να κλάψει το πουλάκι μου, ποιος θα έχει τόση υπομονή; Πφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa το ίδιο νιώθω και εγώ μόνο στην ιδέα ότι θα την αφήσω! στον άντρα μου έχω εμπιστοσύνη !Εγώ τώρα πήρα την ισοχρονη άδεια (αντί για το μειωμένο ωράριο) τελειώνει μέσα Νοεμβρίου, μετά θα μπει η άδεια μου του 19 και μέσα Δεκέμβρη θα ξεκινήσω το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Και μετα την αδεια υου 2020 .(θα κρατησω μονο μια εβδομάδα για το Χειμωνα!ευτυχως απο το 20 δικαιούμαι και 5 εβδομάδες αδεια!!!)Εσύ αν θυμάμαι καλά από επιλογή δεν το πήρες το 6μηνο Ε?

@AlKate όπως είπε η narcissa θέλει 2 με 3 λεπτά στο χαμηλό και θα ανεβάζεις σταδιακά την ένταση!Εκτός και αν έχεις το sling που το κάνει αυτόματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...