Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γόνιμες μερες


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα!!!Είμαι καινούρια στο forum και λίγο αγχωμένη!!Θέλω την βοήθεια σας...προσπαθούμε με τον άντρα μου από τον Οκτώβρη για το πρώτο μας μωράκι..τελευταια περιοδος 19/4/2019Ο κύκλος μου είναι 32-33 ημερών...τον προηγούμενο μήνα ήταν 39 ημερών.. πραγμα που ειχε να συμβει πανω απο ενα  χρονο...ο γιατρος μου μου ειπε οτι σε μερικες γυναίκες συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος κατά τη διάρκεια του χρόνου..  οι γόνιμες μου ποιες είναι??τις έχω υπολογίσει άλλα δεν ξέρω αν είναι οι σωστές κ εχω μπερδευτει..??Τώρα περιμένω αύριο περίοδο με βάσει την προηγούμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mikaelamaria είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!!Είμαι καινούρια στο forum και λίγο αγχωμένη!!Θέλω την βοήθεια σας...προσπαθούμε με τον άντρα μου από τον Οκτώβρη για το πρώτο μας μωράκι..τελευταια περιοδος 19/4/2019Ο κύκλος μου είναι 32-33 ημερών...τον προηγούμενο μήνα ήταν 39 ημερών.. πραγμα που ειχε να συμβει πανω απο ενα  χρονο...ο γιατρος μου μου ειπε οτι σε μερικες γυναίκες συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος κατά τη διάρκεια του χρόνου..  οι γόνιμες μου ποιες είναι??τις έχω υπολογίσει άλλα δεν ξέρω αν είναι οι σωστές κ εχω μπερδευτει..??Τώρα περιμένω αύριο περίοδο με βάσει την προηγούμενη..

Καλώς όρισες!Μετρας 14 μερες απο την ημερα που θα ερθει η περίοδος και βρίσκεις την ωορρηξια.Αν εχεις κύκλο 14 ημερών.Αν εχεις μεγαλύτερο μετρας περισσότερες μερες.

Δες εδω.http://www.predictor.gr/el/prospatheia-gia-epitefksi-egkimosinis/ooriksia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλώς όρισες!Μετρας 14 μερες απο την ημερα που θα ερθει η περίοδος και βρίσκεις την ωορρηξια.

Σ ευχαριστώ πολύ!!!κάποια γνωστή μου μου είχε πει ότι πρέπει να μετρήσω ανάποδα 14 μερες από την μερα που περιμένω θεωρητικά περίοδο άλλα αν έχω σταθερό κύκλο.. κάπου εκεί με μπέρδεψε.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mikaelamaria είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!κάποια γνωστή μου μου είχε πει ότι πρέπει να μετρήσω ανάποδα 14 μερες από την μερα που περιμένω θεωρητικά περίοδο άλλα αν έχω σταθερό κύκλο.. κάπου εκεί με μπέρδεψε.. ?

Καλη επιτυχία σ ευχομαι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλη επιτυχία σ ευχομαι!?

@Χρυσαφω η κοπελα κανει 32 με 33 μερες κυκλο...μπορει να κανει και 16 η μερα ωορηξια...η και πιο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@Χρυσαφω η κοπελα κανει 32 με 33 μερες κυκλο...μπορει να κανει και 16 η μερα ωορηξια...η και πιο μετα...

Εχεις δικιο!Μπερδευτηκα!Χιλια συγνωμη!

http://www.predictor.gr/el/prospatheia-gia-epitefksi-egkimosinis/ooriksia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mikaelamaria είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!κάποια γνωστή μου μου είχε πει ότι πρέπει να μετρήσω ανάποδα 14 μερες από την μερα που περιμένω θεωρητικά περίοδο άλλα αν έχω σταθερό κύκλο.. κάπου εκεί με μπέρδεψε.. ?

Κοπελα μου συγνωμη!Μπερδευτηκα προς στιγμην!Διαβασε το συνδεσμο που εστειλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mikaelamaria είπε:

Κορίτσια καλησπερα!!!Είμαι καινούρια στο forum και λίγο αγχωμένη!!Θέλω την βοήθεια σας...προσπαθούμε με τον άντρα μου από τον Οκτώβρη για το πρώτο μας μωράκι..τελευταια περιοδος 19/4/2019Ο κύκλος μου είναι 32-33 ημερών...τον προηγούμενο μήνα ήταν 39 ημερών.. πραγμα που ειχε να συμβει πανω απο ενα  χρονο...ο γιατρος μου μου ειπε οτι σε μερικες γυναίκες συμβαίνει να αλλάζει ο κύκλος κατά τη διάρκεια του χρόνου..  οι γόνιμες μου ποιες είναι??τις έχω υπολογίσει άλλα δεν ξέρω αν είναι οι σωστές κ εχω μπερδευτει..??Τώρα περιμένω αύριο περίοδο με βάσει την προηγούμενη..

Μικαελαμαρία έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Κανονικά έχω κύκλο 28-35 τον προηγούμενο μήνα στις 38 μερες πήρα χαπια για να αδιαθετήσω και αυτό το μήνα πάλι στισ 36 ακόμα δεν έχω αδιαθετήσει.

Τα παθαίνω κάθε χρόνο σχεδόν αυτούς τουσ μήνες τα τελευταία 3 χρονια....

Πάντως νομίζω οι γόνιμες έχουν να κάνουν με τις πόσες μέρες έιναι ο κύκλος. Συνήθς 28-30 μέρες είναι απο 14-16 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...