Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω γιατί έχω πολύ άγχος. Προσπαθούμε 1.5 χρόνο για μωρό και τίποτα ακόμα. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και το μόνο που βρήκαμε ήταν λίγο χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα του άντρα μου άλλα ο γιατρός επιμένει ότι δεν ιδιαίτερο πρόβλημα και πως κάποια στιγμή θα γίνει η σύλληψη. Αυτό το μήνα αποφασίσαμε να κάνουμε σπερματέγχυση και ξεκίνησα τα χάπια femara από την δεύτερη μέρα του κύκλου για 5 μέρες και μετά θα κάνω και μια ένεση για να σπάσει το ωάριο. Θέλω να ρωτήσει υπάρχει καμιά κοπέλα που να κατάφερε σύλληψη με αυτό τον τρόπο? Και με πόσα ωάρια έκανε σπερματέγχυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ FEMARA ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΑΠΙΑ. ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΚΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ Β΄ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ!

ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΞΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ 2Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ. ΞΑΝΑΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ,ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ. ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ. ΕΙΧΑ 4 ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ!  ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ  ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς είναι η πρώτη που θα κάνουμε. Και εγώ δεν έχω ακούσει να έχει επιτυχία άλλα ο γιατρός επιμένει ότι είναι πολύ νωρίς για εξωσωματική γιατί είμαι 29 χρονών.  Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έμεινε έγκυος έστω και με περισσότερες προσπάθειες?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2019 at 4:16 ΜΜ, ο/η MILLY είπε:

Καλησπέρα!

ΕΙΜΑΙ 36 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ. ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΟ FEMARA ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΕΣΗ,ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΑΠΙΑ. ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΚΙ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ Β΄ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ!

ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΞΙΖΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ 2Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗΣ. ΞΑΝΑΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ,ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ. ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ. ΕΙΧΑ 4 ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ 3 ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΟ ΚΙ ΑΥΤΟ!  ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΕ  ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. 

Τι πρόβλημα έχετε αν επιτρέπεται? Θα κάνετε και τρίτη φορά?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα! 

Εμεις με αιτιο την διαταραχη της ωοθηλακιορρηξιας προχωρησαμε σε σπερματεχυνση η οποια δεν πετυχε. Θεωρησα οτι δεν υπαρχει λογος να προσπαθω με αυτο το τροπο και πηγαμε σε εξωσωματικη, θεωρητικα ομως μεχρι 6 προσπαθειες δινεις ευκαιρια στη σπερματεχυνση. Τοτε ημουν 27.. Θεωρω η εξωσωματικη δεν εχει ηλικια για το ποτε πρεπει να ξεκινησεις...εχει να κανει κυριως με την υπομονη του καθε ζευγαριου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/5/2019 at 4:36 ΜΜ, ο/η GEWRGIA29 είπε:

Εμάς είναι η πρώτη που θα κάνουμε. Και εγώ δεν έχω ακούσει να έχει επιτυχία άλλα ο γιατρός επιμένει ότι είναι πολύ νωρίς για εξωσωματική γιατί είμαι 29 χρονών.  Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έμεινε έγκυος έστω και με περισσότερες προσπάθειες?

 

Κοριτσι μου εγω πριν 2 χρόνια εκανα 2 σπερματεγχυσεις κ οι δυο απετυχαν το θεμα ειναι οτι η συγκεκριμενη γιατρος μονο χρηματα ηθελε αφου δεν ειπε να κανει εξετασεις ο αντρας μου κ οταν πηγαμε για τη πρωτη σπερματεγχ ειδαμε οτι ειχε χαμηλή κινητικοτητα της το ειπα κ μου λεει δεν εχει θεμα κ εγω την εμπιστευτηκα το ιδιο εγινε κ την δευτερη φορα ουτε εκεινη πετυχε οποτε κ αλλαξα γιατρο ο οποιος μ ειπε οτι: "δεν είναι δυνατον να σε βαζει να κανεις σπερματεγχυση με αυτο το σπερμα" κ προχωρησαμε σε εξωσωματικη. Ειναι η πρωτη φορα κ σε μια βδομαδα θα κανω την εμβρυομεταφορα! Το μονο π θα σου πω ειναι οτι κ εγω πριν 2χρονια 27 ημουνα. Κ φυσικα να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...