Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σακος χωρις εμβρυο


Recommended Posts

Καλησπερα!σημερα μπηκα στην 6η εβδομαδα κυησης.πηγα για υπερηχο ειδαμε σακο ενδομητριο καλο αλλα οχι εμβρυο.ο γοατρος μου δν ανυσηχησε και μου ειπε να παω σε 2 βδομαδες και μαλλον θα ακουσουμε καρδουλα.εντομεταξει σημερα ειδα ελαχιστο κοκκινο στο χαρτι οταν σκουπιστηκα που δν φανηκε σαν αιμα ακριβως.ουτε και εγω δν καταλαβα τι ηταν αυτο ακριβως.θα το χαρακτηριζα οπως τα προεορτια πριν την περιοδο αλλα σε πιο ελαφρια μορφη.υπαρχει περιπτωση να εχει συμβει κατι κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!σημερα μπηκα στην 6η εβδομαδα κυησης.πηγα για υπερηχο ειδαμε σακο ενδομητριο καλο αλλα οχι εμβρυο.ο γοατρος μου δν ανυσηχησε και μου ειπε να παω σε 2 βδομαδες και μαλλον θα ακουσουμε καρδουλα.εντομεταξει σημερα ειδα ελαχιστο κοκκινο στο χαρτι οταν σκουπιστηκα που δν φανηκε σαν αιμα ακριβως.ουτε και εγω δν καταλαβα τι ηταν αυτο ακριβως.θα το χαρακτηριζα οπως τα προεορτια πριν την περιοδο αλλα σε πιο ελαφρια μορφη.υπαρχει περιπτωση να εχει συμβει κατι κακο?

Καλησπέρα! Τι κύκλο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!νομιζω πως στην 6η εβδομαδα ειναι σπανιο να δεις εμβυο...μην ανησυχεις..κανε υπομονη και ακου το γιατρο σου!οσο για το κοκκινο πουειδες μπορει να ειναι απο τον υπερηχο..αν θες κανε ενα τηλεφωνο στο γιατρο σου να το πεις για να ξερει!ευχομαι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

28 μερες με συν πλην 2

Περίμενε λίγες μερες ακόμα να κλεισεις κ την 6η εβδομάδα κ κανεις ξανά έναν υπέρηχο. Είναι πολύ οι 2 εβδομάδες που σου είπε.στην 7η εβδομάδα με σταθερό κύκλο 28 ημερών θα πρέπει να ακούσεις καρδούλα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοπελα μου με το καλό!!

Έτσι στη αρχή βλέπουμε μόνο σάκο με λίγα εμβρυϊκά στοιχεία..όσο για αυτό που είδες στο σκούπισμα θεωρώ πως δεν είναι ανυσηχητικο.τον πρώτο λόγο όμως τον έχει ο γιατρός σου που καλό θα είναι να τον ενημερώνεις!!! Ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Περίμενε λίγες μερες ακόμα να κλεισεις κ την 6η εβδομάδα κ κανεις ξανά έναν υπέρηχο. Είναι πολύ οι 2 εβδομάδες που σου είπε.στην 7η εβδομάδα με σταθερό κύκλο 28 ημερών θα πρέπει να ακούσεις καρδούλα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά

Ειμαι επαρχια και ερχετε καθε δευτερη εβδομαδα για αυτο!δηλαδη μπορει να εχω αποβαλλει και να μην το εχω καταλαβει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Περίμενε λίγες μερες ακόμα να κλεισεις κ την 6η εβδομάδα κ κανεις ξανά έναν υπέρηχο. Είναι πολύ οι 2 εβδομάδες που σου είπε.στην 7η εβδομάδα με σταθερό κύκλο 28 ημερών θα πρέπει να ακούσεις καρδούλα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Καλησπέρα!!!δεν είναι απόλυτο αυτό!!! αναλόγως ποτέ εχει γίνει η σύλληψη...εγώ 6η εβδομάδα με κύκλο 28-30 ημερών ακούσαμε καρδούλα.οσο και να φαίνεται περίεργο δεν συλλανμβανουμε μόνο 12η-14η ημέρα υπάρχει περίπτωση να έχεις και άλλη ωορρηξία και να γίνει ποιο μετά.για αυτό λένε οι γιατροί καθυστερημένη σύλληψη.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasiliki30 είπε:

Ειμαι επαρχια και ερχετε καθε δευτερη εβδομαδα για αυτο!δηλαδη μπορει να εχω αποβαλλει και να μην το εχω καταλαβει?

Δεν είπαμε αυτό καλέ!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση!!εκεί υπάρχει αιμορραγία όχι απλά ίχνος αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Ειμαι επαρχια και ερχετε καθε δευτερη εβδομαδα για αυτο!δηλαδη μπορει να εχω αποβαλλει και να μην το εχω καταλαβει?

Όχι, όχι μην σκέφτεσαι κάτι τέτοιο. Κάνε μόνο λίγο υπομονή. Σε καταλαβαίνω απόλυτα ότι δεν μπορεις να περιμένεις τόσο πολύ. Δεν γίνεται να πας εσυ στο ιατρείο του την επόμενη εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Καλησπέρα!!!δεν είναι απόλυτο αυτό!!! αναλόγως ποτέ εχει γίνει η σύλληψη...εγώ 6η εβδομάδα με κύκλο 28-30 ημερών ακούσαμε καρδούλα.οσο και να φαίνεται περίεργο δεν συλλανμβανουμε μόνο 12η-14η ημέρα υπάρχει περίπτωση να έχεις και άλλη ωορρηξία και να γίνει ποιο μετά.για αυτό λένε οι γιατροί καθυστερημένη σύλληψη.!!

Σε κύκλο σταθερό 28ημερων δεν γίνεται να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη! Έχω εμπειρια! Αυτό συμβαίνει σε πολύ μεγαλους κυκλους και αστατους. Όπως είπες κ συ στην 6η εβδομάδα άκουσες καρδούλα , το ίδιο κι εγώ κ στα δυο μου παιδιά γιατί εχω τον ίδιο κύκλο. Η κοπέλα διανύει την 6η όπως είπε αλλά δεν είδαν έμβρυο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasiliki30 σήμερα μπήκες στην 6η είπες; Άρα είσαι 5+1, μην ανησυχείς είναι νωρίς. Αφού κλείσουμε και την 6η (δηλαδή 6+1) τότε ακούμε καρδούλα. Αν έχεις υπομονή περίμενε 2 εβδομάδες αλλιώς προσπάθησε να βρεις τον γιατρό σου για υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα κ εύχομαι όλα να είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου μην ανησυχεις!!!και εγω στην 6η εβδομαδα πηγα και ειδαμε ενα σακο μονο !μετα απο μια εβδομαδα ξανα πηγα και με το ζορι ακουσαμε καποιους χτυπους καρδιας(2 με 3 το πολυ!!!)...απλα την ειδαμε να αναβοσβηνει!σημερα ειμαι στην 39η!!ακου το γιατρο σου και κανε υπομονη 2 εβδομαδες !!θα περασουν και θα δεις και σπορακι και θα ακουσεις και καρδουλα τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Ειμαι επαρχια και ερχετε καθε δευτερη εβδομαδα για αυτο!δηλαδη μπορει να εχω αποβαλλει και να μην το εχω καταλαβει?

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ! Λάθος σκέψη, λάθος αντιμετώπιση! Μίλησε με τον γιατρό σου  για τα υγρά που είδες. Το πιο πιθανό είναι να σου πει οτι είναι κάτι φυσιολογικό να σου δώσει κανένα utrogestaνακι και να σου πει να ξεκουράζεσαι! Προσπάθησε όσο μπορείς να κάνεις υπομονή να μείνεις ήρεμη και θα δεις ότι όλα θα πάνε σουπερ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ! Λάθος σκέψη, λάθος αντιμετώπιση! Μίλησε με τον γιατρό σου  για τα υγρά που είδες. Το πιο πιθανό είναι να σου πει οτι είναι κάτι φυσιολογικό να σου δώσει κανένα utrogestaνακι και να σου πει να ξεκουράζεσαι! Προσπάθησε όσο μπορείς να κάνεις υπομονή να μείνεις ήρεμη και θα δεις ότι όλα θα πάνε σουπερ!!!! 

Προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα ειναι δυσκολο!αυτα τα υγρα τα ειδα μετα απο ταραχη που περασα στην δουλεια...φανταζομαι οτι αυτο επαιξε ρολο.ηταν τοσο ελαχιστο το κοκκινο που ειδα που και εγω το ειχα ξεχασει αλλα θα του το πω μηπως χρειαζρτε να παρω και κατι αλλο.εκλεισα 2 εβδομαδες απο την μερα που ειδα αιμα εμφυτευσης.δν ξερω αν ειναι νωρις να αναπτυχει το εμβρυο η αν θα επρεπε να υπηρχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα ειναι δυσκολο!αυτα τα υγρα τα ειδα μετα απο ταραχη που περασα στην δουλεια...φανταζομαι οτι αυτο επαιξε ρολο.ηταν τοσο ελαχιστο το κοκκινο που ειδα που και εγω το ειχα ξεχασει αλλα θα του το πω μηπως χρειαζρτε να παρω και κατι αλλο.εκλεισα 2 εβδομαδες απο την μερα που ειδα αιμα εμφυτευσης.δν ξερω αν ειναι νωρις να αναπτυχει το εμβρυο η αν θα επρεπε να υπηρχε

Το ξερω οτι δεν εχεις κουμπάκι να λες ανασφαλεια κλείσε. Ολες μας ετσι είμαστε... Ειδικα οι άπειρες. Κ εγω συνεχως σκέφτομαι αν ολα πηγαινουν καλα η μηπως κανω κατι λαθος απο το νερο που κανω μπάνιο μεχρι αν κανει να μασαω τσιχλα! ? ομως τωρα που βλεπω την περίπτωση σου απο την απεξω και λιγο πιο ψύχραιμα απο εσενα σου λεω ότι πρεπει να ηρεμησεις οσο περισσοτερο γίνεται...μην κανεις αρνητικες σκέψεις. Για οτι μα ΟΤΙ χρειαζεσαι θα εισαι σε επικοινωνια με τον γιατρο σου, αυτος ξερει. Και αν η δουλεια σου, σου προκαλει τοσο στρες και τοση αναστατωση μήπως να πάρεις μια αδειουλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Το ξερω οτι δεν εχεις κουμπάκι να λες ανασφαλεια κλείσε. Ολες μας ετσι είμαστε... Ειδικα οι άπειρες. Κ εγω συνεχως σκέφτομαι αν ολα πηγαινουν καλα η μηπως κανω κατι λαθος απο το νερο που κανω μπάνιο μεχρι αν κανει να μασαω τσιχλα! ? ομως τωρα που βλεπω την περίπτωση σου απο την απεξω και λιγο πιο ψύχραιμα απο εσενα σου λεω ότι πρεπει να ηρεμησεις οσο περισσοτερο γίνεται...μην κανεις αρνητικες σκέψεις. Για οτι μα ΟΤΙ χρειαζεσαι θα εισαι σε επικοινωνια με τον γιατρο σου, αυτος ξερει. Και αν η δουλεια σου, σου προκαλει τοσο στρες και τοση αναστατωση μήπως να πάρεις μια αδειουλα? 

Θα προσπαθησω να ειμαι πιο ηρεμη και αν χρειςστει θα παρω!!αυτο που με καθυσηχαζει ειναι οτι δν εχω δει αιμα κανονικο και οτι ο γιατρος ηταν θετικος.ο Θεος να βαλει το χερι του αυτο τπτ αλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλησπερα!σημερα μπηκα στην 6η εβδομαδα κυησης.πηγα για υπερηχο ειδαμε σακο ενδομητριο καλο αλλα οχι εμβρυο.ο γοατρος μου δν ανυσηχησε και μου ειπε να παω σε 2 βδομαδες και μαλλον θα ακουσουμε καρδουλα.εντομεταξει σημερα ειδα ελαχιστο κοκκινο στο χαρτι οταν σκουπιστηκα που δν φανηκε σαν αιμα ακριβως.ουτε και εγω δν καταλαβα τι ηταν αυτο ακριβως.θα το χαρακτηριζα οπως τα προεορτια πριν την περιοδο αλλα σε πιο ελαφρια μορφη.υπαρχει περιπτωση να εχει συμβει κατι κακο?

Και εμείς 6 εβδ είχαμε δει μόνο σάκο, την επόμενη φορά που πήγαμε μετά από 10 μέρες είδαμε τα δίδυμα μας! Μην αγχώνεσαι! Μια χαρά θα πάνε όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση!οτι καλυτερο σας ευχομαι!θα προσπαθγσω να ηρεμησω και ναωσκεφτομαι θετικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasiliki30  είναι πολύ νωρίς για να κάνεις τόσο αρνητικές σκέψεις. Είναι πολύ νωρίς επίσης για να λες ότι η δουλειά, η κόπωση και οτιδήποτε άλλο μπορεί να επηρεάσει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Μέχρι την 9η εβδομάδα όλα είναι ρευστά και δεν μπορείς να επηρεάσεις την έκβαση της εγκυμοσύνης σου. Οπότε χαλάρωσε, μίλα με τον γιατρό σου για ότι σε προβληματίζει και να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Σε κύκλο σταθερό 28ημερων δεν γίνεται να υπάρχει καθυστερημένη σύλληψη! Έχω εμπειρια! Αυτό συμβαίνει σε πολύ μεγαλους κυκλους και αστατους. Όπως είπες κ συ στην 6η εβδομάδα άκουσες καρδούλα , το ίδιο κι εγώ κ στα δυο μου παιδιά γιατί εχω τον ίδιο κύκλο. Η κοπέλα διανύει την 6η όπως είπε αλλά δεν είδαν έμβρυο..

Και όμως γίνεται!!!8 χρόνια το πάλευα!!!!είναι οι λεγόμενες εξαιρέσεις του κανόνα.μπορει να υπάρξει και διπλή ωορρηξία και να για η σύλληψη ποιο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα το ενοιωσα οτι με το ππυ ταραχτηκα ειχα πονους περιοδου!και εκτος απο αυτο μου ειπε ο γυναικολογος να εισαι ηρεμη και να ξεκουραζεσε.δν ξερω ποτε εγινε η γονιμοποιηση,το μονο που ξερω ειναι οτι η εμφυτευση εγινε την 26η και 27η ημερα δηλαδη πριν 2 εβδομαδες γτ ειχα αιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόνους περιόδου έχουμε για αρκετές εβδομάδες στην αρχή της εγκυμοσύνης μας, μεγαλώνει η μήτρα και μπορεί να έχουμε και αιμορραγίες μικρές. Φυσικά να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεσαι αλλά αν συγχιστείς για κάποιον λόγο ή κουραστείς λίγο παραπάνω δεν σημαίνει αυτόματα ότι θα κάνεις κακό στην εγκυμοσύνη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Μα το ενοιωσα οτι με το ππυ ταραχτηκα ειχα πονους περιοδου!και εκτος απο αυτο μου ειπε ο γυναικολογος να εισαι ηρεμη και να ξεκουραζεσε.δν ξερω ποτε εγινε η γονιμοποιηση,το μονο που ξερω ειναι οτι η εμφυτευση εγινε την 26η και 27η ημερα δηλαδη πριν 2 εβδομαδες γτ ειχα αιμα

Οπότε δεν είχες κύκλο 28ημερων μιας και η εμφύτευση γίνεται 6-7 ημέρες μετά τη σύλληψη.... οπότε σωστά δεν είδατε έμβρυο,σωστά έχεις πονακια...ηρεμία και χαλάρωση όπως σου είπε ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaioannas είπε:

Οπότε δεν είχες κύκλο 28ημερων μιας και η εμφύτευση γίνεται 6-7 ημέρες μετά τη σύλληψη.... οπότε σωστά δεν είδατε έμβρυο,σωστά έχεις πονακια...ηρεμία και χαλάρωση όπως σου είπε ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Δν ειμουν πολυ σταθερη στον κυκλο μου.μπορει να μου ερχοταν και 26η μερα η περιοδος η 30η.συνηθως σε αυτο το διαστημα επαιζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...