Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β επιπέδου ιπποκρατειο Θεσσαλονίκης. Φοβος


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια. Κ περασε ο καιρός κ μας αφησε το ανχος της αυχενικής κ μας επιασε τωρα του β επιπέδου το τρέμουλο. Τη Δευτέρα θα το κανω στο ιποκρατειο. Για καλη μου τυχη θαναι ο ιδιος φοβερός εμβρυολογος με την αυχενικη. ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ. φοβάμαι όμως. Περισσότερο ανχος ειχατε στην αυχενική η στο β επιπέδου??? Τι μπορεί να μην είναι καλο??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί να μην είναι καλό το αποτέλεσμα; Η β επιπέδου ελέγχει την ανάπτυξη του εμβρύου, τσεκάρουν τον σχηματισμό των οργάνων του, την αιμάτωσή του κλπ. Είχες κάποια ένδειξη στην αυχενική για κάτι δυσάρεστο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Termi είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Κ περασε ο καιρός κ μας αφησε το ανχος της αυχενικής κ μας επιασε τωρα του β επιπέδου το τρέμουλο. Τη Δευτέρα θα το κανω στο ιποκρατειο. Για καλη μου τυχη θαναι ο ιδιος φοβερός εμβρυολογος με την αυχενικη. ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ. φοβάμαι όμως. Περισσότερο ανχος ειχατε στην αυχενική η στο β επιπέδου??? Τι μπορεί να μην είναι καλο??? 

Και στα δύο είχα πολύ άγχος αλλά όταν πήγα για β επιπέδου και λέω στον εμβρυολογος ότι έχω άγχος μου λέει δε χρειάζεται από τη στιγμή που όλα ήταν μια χαρά στην αυχενικη δεν έχεις λογο να φοβάσαι,πιστεύω πως δεν έχεις λογο να αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοξα το Θεό η αυχενική μου στα 36ηταν η καλύτερη που μπορουσα ναχω. Αλλα ο γιατρός που με παρακολουθεί μουπε ναι μεν ξεπερνάμε ενα μεγαλο κομμάτι αλλα η β επιπεδου βκεπει κιαλλα. Στο ιποκρατειο εχει εγχρωμο. Σου δινει χαρτακι φωτογραφια??? Μονη μπαινεις απο οτι ξέρω..... Ωχ να ναι καλά ολα τα μωρα Χριστε μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σου δίνει έγχρωμο από όσο ξέρω αλλά σου δίνει αναλυτικά όλες τις μετρήσεις που γίνονται κατά την διάρκεια της εξέτασης. Έκανα στις 15 Απριλίου εκεί και αυτό μου δώσανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Termi είπε:

Δοξα το Θεό η αυχενική μου στα 36ηταν η καλύτερη που μπορουσα ναχω. Αλλα ο γιατρός που με παρακολουθεί μουπε ναι μεν ξεπερνάμε ενα μεγαλο κομμάτι αλλα η β επιπεδου βκεπει κιαλλα. Στο ιποκρατειο εχει εγχρωμο. Σου δινει χαρτακι φωτογραφια??? Μονη μπαινεις απο οτι ξέρω..... Ωχ να ναι καλά ολα τα μωρα Χριστε μου!!! 

Σιγουρα στην β επιπεδου βλεπεις  παραπανω πραματα απο την στιγμη που γίνονται ολες οι μετρησεις.Δε  ξέρω να σου πω την αλήθεια τι σου δίνουνε ακριβώς γιατί δεν την έκανα στο Ιπποκράτειο αλλά σε ιδιώτη γιατρό.εμας μας έστειλε τις φωτο στο mail και μας έδωσε και DVD με όλη την εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τελευταίο που με νοιάζει να πω την αλήθεια είναι ο εγχρωμος αν θα παρω χαρτι. Απλα ρωτω γιατι ξερω ότι ετσι βλέπεις το πρόσωπό του. Ναναι καλά όλα με νοιάζει..... Αλλωστε τον περασμένο μήνα ανακάλυψα οτι ο γυναικολόγος εξω εχει έγχρωμο οποτε θα δούμε εκει το προσωπο ισως. Ο μικρός κ ο άνδρας μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην αγχωνεσε καθόλου!

η αυχενική είναι μια σημαντική πρώτη εξέταση που συνοδεύεται με την β επιπεδου

μελετάνε το έμβρυο και την ανάπτυξη του. Βλέπουνε τα όργανα του, και ελέγχουν την πίεση και την σωστή αιμάτωση του.

με το να αγχωνεσε μόνο κακό κανείς στο μωρό που τα νιώθει όλα αυτα

απολαυσε την εγκυμοσύνη σου και χαζέψει το μωράκι σου στην β που θα είναι πιο καλοσχηματισμένο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σαε κι ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις ευχές σας. Ολα πηγαν πολυ καλα ο γιατρός εξαιρετικος κ τωρα περιμένω να κανω τον υπερυχο ανάπτυξης. Κανονικα στις 32εβδομαδες γίνεται αλλα θα τον κανω στις 27λογω του οτι ειχα λιιιγγγοοο πανω απο το οριο πρωινα ζαχαρα. Πχ 97ενω έπρεπε 95.τωρα πεσαν αλλα με αντιμετωπιζουν σα να χω διαβήτη κύησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει, τώρα μάλλον είσαι στην ομάδα υψηλού κινδύνου αλλά μην σε αγχώνει καθόλου, σε προσέχουν ακόμα περισσότερο! Πρόσεχε λίγο την διατροφή σου και όλα θα πάνε περίφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...