Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοηθήστε με οποία ξέρει..


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας. Προσπαθώ να αποκτήσω δεύτερο παιδάκι από τον Δεκέμβριο. Λοιπόν. Τους πρώτους μήνες δεν πετυχαίνω την ωορρηξια. Μετά πήρα για έναν κύκλο τεστ ωορρηξίας. Μετά πήγα στο γιατρό μου κ μου συνέστησε serpafar κ ovitrelle. Σκέτη αποτυχία πραγματικά. Γιατί όμως?? Μου λέει θα κάνουμε αυτή τη θεραπεία. Ακούω κ βλέπω γύρω μου ότι πριν από αυτό κάνουμε κάποιες εξετάσεις σημαντικής. Προλακτινη. Ουρεοπλασμα κ άλλες. Πήγα 3 φορές. Μια για να μου πει ότι θα κάνω τη θεραπεία 50 ευρώ. Κ άλλες 2 φορές μετά που τα παρακολουθουσε με υπέρηχο. Αλλά 100 ευρώ. Σύνολο 150.

Τον ρωτάω να έρθω να δούμε μετά την ένεση αν έσπασε το ωοθυλάκιο? Όχι μου λέει. Υποτίθεται ότι είναι γιατρός υποβοήθουμενης αναπαραγωγής. 

Για να τελειώσω κορίτσια μου ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει σε προσ μήνυμα κάποιον γιατρό που να δίνει πιο μεγάλη σημασία σε μια γυναίκα που προσπαθεί? Να μην είναι ΤΌΣΟ Εβραίος με τα λεφτά? 

Έκανα σαλπιγγογραφια όλα τέλεια κ έχουμε μόνο σπέρμα διάγραμμα να κάνουμε. 

Δε θέλω δηλαδή να με βλέπει σαν 50ευρω....με καταλάβατε... Που ο συγκεκριμένος αυτό αποδείχτηκε δυστυχώς.... Σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σε βλέπω πανικοβλητη χωρίς λόγο! Έχεις ήδη ένα παιδί! Άρα με εις έγκυος! Προσπαθείτε μόνο 5 μήνες μια άρχισες θεραπείες?? Γιατί??? Εμείς οι άλλες που μείναμε εκγυες μετά από δύο χρόνια και άλλες παραπάνω θα σου πούμε να μη βιάζεσαι εκτός κ αν είσαι οριακά ηλικιακά! Θεωρώ πρέπει λίγο να ηρεμήσεις και να απολαύσεις τον άντρα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου σε βλέπω πανικοβλητη χωρίς λόγο! Έχεις ήδη ένα παιδί! Άρα με εις έγκυος! Προσπαθείτε μόνο 5 μήνες μια άρχισες θεραπείες?? Γιατί??? Εμείς οι άλλες που μείναμε εκγυες μετά από δύο χρόνια και άλλες παραπάνω θα σου πούμε να μη βιάζεσαι εκτός κ αν είσαι οριακά ηλικιακά! Θεωρώ πρέπει λίγο να ηρεμήσεις και να απολαύσεις τον άντρα σου! 

Εχεις δίκιο σε αυτό.. Εγώ πήγα για μια επίσκεψη να δω αν έχω κάτι του είπα πως βαδίζω αυτους τους μήνες κ με παρότρυνε να κάνω αυτό. Λέω κάτι θα ξέρει... 

Απλά ξέρεις τι με αγχώνει??ότι μήπως δε δίνει σημασία στο θέμα που του θετω. Να με βοηθήσει. Αυτό τίποτα άλλο. Μπορεί να είναι και το άγχος μου. Δεν ξέρω.. Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anachan Κορίτσι μου όχι! Ηρέμησε! Εγώ έμεινα έγκυος αυτή τη φορά απλά επειδή δεν το επιδίωκα τώρα, απλά το πετύχαμε χωρίς πρόσπαθεια, και προηγούμενη φορά που το έχασα έμεινα μετά από δύο χρονια προσπαθειών που ούτε τότε το επιδίωκα γιατί θα εμπαινα για υστεροσκοπηση τον επόμενο μήνα να δω αν έχω ενδομητριωση! Άρα η καλύτερη αντισύλληψη ειναι το άγχος! Αν συνεχίσεις με αυτά τα συναισθήματα δεν θα δεις γρήγορα εγκυμοσύνη... Οκ να ψαχτείς αλλά μετά από έναν ή στην ύστατη δύο χρόνια προσπαθειών! Κακώς σε έβαλε να κανεις όλα αυτά ο ιατρός! Κ πάλι ΗΡΈΜΗΣΕ και απολαύστε τον έρωτα και θα έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annachan είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας. Προσπαθώ να αποκτήσω δεύτερο παιδάκι από τον Δεκέμβριο. Λοιπόν. Τους πρώτους μήνες δεν πετυχαίνω την ωορρηξια. Μετά πήρα για έναν κύκλο τεστ ωορρηξίας. Μετά πήγα στο γιατρό μου κ μου συνέστησε serpafar κ ovitrelle. Σκέτη αποτυχία πραγματικά. Γιατί όμως?? Μου λέει θα κάνουμε αυτή τη θεραπεία. Ακούω κ βλέπω γύρω μου ότι πριν από αυτό κάνουμε κάποιες εξετάσεις σημαντικής. Προλακτινη. Ουρεοπλασμα κ άλλες. Πήγα 3 φορές. Μια για να μου πει ότι θα κάνω τη θεραπεία 50 ευρώ. Κ άλλες 2 φορές μετά που τα παρακολουθουσε με υπέρηχο. Αλλά 100 ευρώ. Σύνολο 150.

Τον ρωτάω να έρθω να δούμε μετά την ένεση αν έσπασε το ωοθυλάκιο? Όχι μου λέει. Υποτίθεται ότι είναι γιατρός υποβοήθουμενης αναπαραγωγής. 

Για να τελειώσω κορίτσια μου ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει σε προσ μήνυμα κάποιον γιατρό που να δίνει πιο μεγάλη σημασία σε μια γυναίκα που προσπαθεί? Να μην είναι ΤΌΣΟ Εβραίος με τα λεφτά? 

Έκανα σαλπιγγογραφια όλα τέλεια κ έχουμε μόνο σπέρμα διάγραμμα να κάνουμε. 

Δε θέλω δηλαδή να με βλέπει σαν 50ευρω....με καταλάβατε... Που ο συγκεκριμένος αυτό αποδείχτηκε δυστυχώς.... Σας ευχαριστώ πολύ 

Αθήνα βρίσκεσαι κοπελα μου ??με ποιον γιατρό συνεργάζεσαι για τιδεν του αναφέρεις τους συνδυασμούς σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Παντός έχεις πολύ άγχος... αν δεν σε Κκαλύπτει πας αλλού.. αν επιτρέπεται γιατί πήγες σε γιατρό που είναι για υποβοηθούμενη;

Είχε εξαρχής ειδίκευση εκεί. Στο πρώτο μου παιδάκι έμεινα αμέσως έγκυος κ επειδή δεν είχα εκείνο το καιρό γιατρό μου πρότειναν τον συγκεκριμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αθήνα βρίσκεσαι κοπελα μου ??με ποιον γιατρό συνεργάζεσαι για τιδεν του αναφέρεις τους συνδυασμούς σου ?

Ναι Αθήνα. Οπότε τον ρωτώ κάτι μου λέει όλα θα γίνουν. Ηρέμησε. 

Σε άλλα που τον ρωτώ μου λέει πάντα δε χρειάζεται. Οπότε μου κόβει κατευθείαν τα φτερά για να πάρω ξανά θάρρος να ξαναρωτήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Annachan είπε:

Ναι Αθήνα. Οπότε τον ρωτώ κάτι μου λέει όλα θα γίνουν. Ηρέμησε. 

Σε άλλα που τον ρωτώ μου λέει πάντα δε χρειάζεται. Οπότε μου κόβει κατευθείαν τα φτερά για να πάρω ξανά θάρρος να ξαναρωτήσω. 

Καλό είναι να πάρεις και από όπου γνώμη κι εμένα έτσι μου έκανε ο παλιός μου και έχασα  4 χρόνια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλό είναι να πάρεις και από όπου γνώμη κι εμένα έτσι μου έκανε ο παλιός μου και έχασα  4 χρόνια  

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Αυτό φοβάμαι κ εγώ μη χάσω χρόνο κ πατώνει η ψυχολογία μου.. 

Αλλά να σου πω την αλήθεια γι αυτό ρωτάω κοπέλες αν έχουν να προτείνουν κάποιο άλλο γιατρό σε προσωπικό μήνυμα με τα χαρακτηριστικά που είπα πιο πανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...