Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και αλλεργίες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι στην 19η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και υποφέρω από εποχική αλλεργία.  Τώρα σε τι ακριβώς έχω αλλεργία δεν ξέρω αλλά με το που βγω λίγο στο μπαλκόνι ( έχω και χωράφια μπόλικα στο σπίτι μου τριγυρω) πεθαίνω.  Μπουκωμα, καταρροή , φτάρνισμα και βήχα. Έχει κάποια άλλη κοπέλα αλλεργία;; Μη ουσα έγκυος κάθε χρόνο παίρνω και αντιισταμινικα Αλλά όταν είχα επισκεφτεί τον πνευμονολογο μου στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου είχε πει όχι σε χάπι.  Εσείς παίρνετε τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι καλησπέρα με το καλό να έρθει το μωράκι σού! Εγώ υποφέρω από αλλεργίες από τοτε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Βρίσκομαι στην 12 εβδομάδα και έχω πάρει αντιισταμινικά με συννενόηση βέβαια με τον Γιατρό Μου. 

στις On 4/5/2019 at 8:18 ΜΜ, ο/η Nancy an. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι στην 19η εβδομάδα της εγκυμοσύνης και υποφέρω από εποχική αλλεργία.  Τώρα σε τι ακριβώς έχω αλλεργία δεν ξέρω αλλά με το που βγω λίγο στο μπαλκόνι ( έχω και χωράφια μπόλικα στο σπίτι μου τριγυρω) πεθαίνω.  Μπουκωμα, καταρροή , φτάρνισμα και βήχα. Έχει κάποια άλλη κοπέλα αλλεργία;; Μη ουσα έγκυος κάθε χρόνο παίρνω και αντιισταμινικα Αλλά όταν είχα επισκεφτεί τον πνευμονολογο μου στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου είχε πει όχι σε χάπι.  Εσείς παίρνετε τίποτα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mimadimi είπε:

Κορίτσι καλησπέρα με το καλό να έρθει το μωράκι σού! Εγώ υποφέρω από αλλεργίες από τοτε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Βρίσκομαι στην 12 εβδομάδα και έχω πάρει αντιισταμινικά με συννενόηση βέβαια με τον Γιατρό Μου. 

 

Γεια σου @Mimadimiκαι με το καλό το μωρό σου ! Στην εβδομάδα που είσαι περίπου η Κ λίγο λιγότερο δεν θυμάμαι ακριβώς είχα πάει στον πνευμονολογο Κ μου είχε δώσει μόνο foster για το αλλεργικό άσθμα.  Ήταν κάθετος ότι τότε ακόμα δεν μπορούσε να μου δώσει αντιισταμινικα. Βέβαια μάλλον έχει να κάνει Κ με τον γιατρό. Τώρα στην 20η εβδομάδα ο γυναικολόγος μου εδωσε ένα αντιισταμινικο σιροπι αρκετά ήπιο μου λέει όμως εγώ διάβασα στις οδηγίες ότι σαν "σαν προφυλακτικό μέσο πρέπει ν αποφευγεται κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης ". Έτσι λοιπόν έμεινα εγώ και η αλλεργία μου Κ το οτριβιν μου ... χαλί μαύρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...