Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΜΑΓΓΕΙΩΜΑ ΒΡΕΦΟΥΣ


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Γεια σου!!

Πως εισαι;

Κανατε τις εξετασεις στο μικρο;

Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω, ειμαι πολυ μπερδεμενη..

Βλεπω ωστοσο μια παρα πολυ μικρη βελτιωση στο αιμαγγειωμα .

Καλημέρα... Όχι δεν έχω πάει ακόμα θα πάω τον άλλο μήνα να κάνουμε ένα υπερηχογραφήμα  να δούμε λίγο τα αγγεία που έχει στο σημαδακι του..Καλο είναι π έχει βελτιωθεί μπραβο... τι σκέφτεσαι να κάνεις?εαν φοβασε λογικο ειναι αλλα Εντάξει αν δεν το κάνεις θα φύγει μ μόνο του αυτό να σκέφτεσαι !!! Σ είπε κάνεις από τι μπορεί να δημιουργούνται αυτά εμένα μέχρι τώρα μ έχουν πει ότι δεν έχουν ανακαλύψει από το τι μπορεί να δημιουργούνται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Καλημέρα... Όχι δεν έχω πάει ακόμα θα πάω τον άλλο μήνα να κάνουμε ένα υπερηχογραφήμα  να δούμε λίγο τα αγγεία που έχει στο σημαδακι του..Καλο είναι π έχει βελτιωθεί μπραβο... τι σκέφτεσαι να κάνεις?εαν φοβασε λογικο ειναι αλλα Εντάξει αν δεν το κάνεις θα φύγει μ μόνο του αυτό να σκέφτεσαι !!! Σ είπε κάνεις από τι μπορεί να δημιουργούνται αυτά εμένα μέχρι τώρα μ έχουν πει ότι δεν έχουν ανακαλύψει από το τι μπορεί να δημιουργούνται!!

Ναι ετσι μου εχουν πει και εμενα οτι δεν εχουν βρει τις αιτιες.

Παρατηρουνται συχνοτερα ομως σε προωρα μωρα με χαμηλο βαρος και κυριως κοριτσια..

Εμεις εχουμε δηλαδη ολες τις προυποθεσεις.

Τι να σου πω, φοβαμαι απο τη μια αλλα απο την αλλη με εχει κουράσει ψυχολογικα να το βλεπω αυτο το πραγμα.

Καποιες φορες ειμαι καλυτερα και καποιες με πιανει υστερια..

Δε θελω να βγαινω εξω και να κοιταζουν το παιδι μου ετσι..

Τελοσπαντων..θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/6/2019 at 1:25 ΜΜ, ο/η fairy-mary είπε:

Ναι ετσι μου εχουν πει και εμενα οτι δεν εχουν βρει τις αιτιες.

Παρατηρουνται συχνοτερα ομως σε προωρα μωρα με χαμηλο βαρος και κυριως κοριτσια..

Εμεις εχουμε δηλαδη ολες τις προυποθεσεις.

Τι να σου πω, φοβαμαι απο τη μια αλλα απο την αλλη με εχει κουράσει ψυχολογικα να το βλεπω αυτο το πραγμα.

Καποιες φορες ειμαι καλυτερα και καποιες με πιανει υστερια..

Δε θελω να βγαινω εξω και να κοιταζουν το παιδι μου ετσι..

Τελοσπαντων..θα δουμε

Εμείς πάντως δεν έχουμε τίποτα από αυτά π λένε ούτε πρόωρο γέννησα στις 38 κ 2ημέρες κ αγόρι τι να πω δεν ξέρω έμενα μ είχαν πει ότι αυτό δημιούργηται μεταξύ 3 κ 5εβδομαδα κύησης τώρα τι να πω δεν ξέρω.. κ εμένα τα ίδια δεν μπορώ όταν το βλέπω κ σκέφτομαι κ στο σχολείο όταν πάει κτλ άσε δεν μπορώ με πιάνουν τα κλαμματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 22/6/2019 at 5:02 ΜΜ, ο/η Angela7 είπε:

Εμείς πάντως δεν έχουμε τίποτα από αυτά π λένε ούτε πρόωρο γέννησα στις 38 κ 2ημέρες κ αγόρι τι να πω δεν ξέρω έμενα μ είχαν πει ότι αυτό δημιούργηται μεταξύ 3 κ 5εβδομαδα κύησης τώρα τι να πω δεν ξέρω.. κ εμένα τα ίδια δεν μπορώ όταν το βλέπω κ σκέφτομαι κ στο σχολείο όταν πάει κτλ άσε δεν μπορώ με πιάνουν τα κλαμματα!! 

Τι κανεις κοριτσι μου;

Πως εισαι;

Κανατε τις εξετασεις σας;

Εμεις ειχαμε δει μια μικρη βελτιωση τωρα ομως παλι ξαναφουσκωσε μου φαινεται!

Αχ τι θα κανω με αυτη τη βλακεια!

Με ριχνει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Τι κανεις κοριτσι μου;

Πως εισαι;

Κανατε τις εξετασεις σας;

Εμεις ειχαμε δει μια μικρη βελτιωση τωρα ομως παλι ξαναφουσκωσε μου φαινεται!

Αχ τι θα κανω με αυτη τη βλακεια!

Με ριχνει πολυ

Καλά είμαστε εσείς? Τις εξετάσεις θα τις κάνουμε μέχρι το τέλος αυτού του μήνα... κ εμένα μ ρίχνει είχαν έρθει κάποιοι συγγενείς κ εστίασαν πολύ στο χεράκι του αλλά δεν μ είπαν κάτι αλλά κ μόνο π το κοίταξαν κάπως κ εστίασαν στο σημάδι του καταλαβαίνεις με χάλασε πολύ ψυχολογικά...Άλλα προσπαθώ να μην το πολύ σκέφτομαι... πάντως εχω ακούσει πολλά παιδάκια αυτήν την χρόνια έχουν βγάλει αιμαγγειωματα άλλοι πιο μικρά κ άλλοι μεγάλα!!!Δεν ξέρω τι να πω...Μήπως φταίει κ η ζέστη που φούντωσε πάλι? Μην αγχώνεσαι θα φύγει μέχρι το πρώτο έτος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Angela7 είπε:

Καλά είμαστε εσείς? Τις εξετάσεις θα τις κάνουμε μέχρι το τέλος αυτού του μήνα... κ εμένα μ ρίχνει είχαν έρθει κάποιοι συγγενείς κ εστίασαν πολύ στο χεράκι του αλλά δεν μ είπαν κάτι αλλά κ μόνο π το κοίταξαν κάπως κ εστίασαν στο σημάδι του καταλαβαίνεις με χάλασε πολύ ψυχολογικά...Άλλα προσπαθώ να μην το πολύ σκέφτομαι... πάντως εχω ακούσει πολλά παιδάκια αυτήν την χρόνια έχουν βγάλει αιμαγγειωματα άλλοι πιο μικρά κ άλλοι μεγάλα!!!Δεν ξέρω τι να πω...Μήπως φταίει κ η ζέστη που φούντωσε πάλι? Μην αγχώνεσαι θα φύγει μέχρι το πρώτο έτος!!! 

Και εγω εχω βρει πλεον πολλα παιδια που εχουν...ισως πριν να μη το παρατηρουσα απλα.

Ξερω και εγω, μπορει να ειναι και η ζέστη τι να πω...ελπιζω παντως να μη μεγαλωνει άλλο. 

Ειχα χαρει που ειδα αυτη τη μικρη βελτιωση και μετα ξανα στα ιδια.

Και εμενα οταν το βλεπουν δε λενε τιποτα αλλα το κοιταζουν περιεργα και στεναχωριεμαι.

Μακαρι να φυγει στο ενα έτος γιατι διαβαζω πολλες περιπτωσεις που κανει πολλα χρονια να φυγει.

Εσας σας ειπε κατι αλλο ο γιατρος;

Η περιμενετε να πατε αφου κανετε τις εξετασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Και εμένα έχει αιμαγγειωμα η μπέμπα μου στο βλέφαρο και στον αυχένα!Δεν ήξερα ότι λέγεται έτσι!Στο ματάκι της με αγχώνε λίγο ..είναι κάπως καλύτερα αλλά όταν κλαίει ξανά γίνεται πολύ έντονο!Ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και μπορεί να φύγει μέχρι τα 3 με 4 της!πλέον δεν με αγχώνει γερή να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Και εμένα έχει αιμαγγειωμα η μπέμπα μου στο βλέφαρο και στον αυχένα!Δεν ήξερα ότι λέγεται έτσι!Στο ματάκι της με αγχώνε λίγο ..είναι κάπως καλύτερα αλλά όταν κλαίει ξανά γίνεται πολύ έντονο!Ο παιδίατρος μας είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και μπορεί να φύγει μέχρι τα 3 με 4 της!πλέον δεν με αγχώνει γερή να είναι 

Γεια σου κοπελα μου!

Ποσο ειναι η μικρη σου;

Και τι μεγεθος εχουν τα αιμαγγειωματα;

Δε σου εδωσε τιποτα ο γιατρος;

Εμενα μου εχει δωσει μια κρεμουλα, δε κανει βεβαια και παρα πολλα αλλα βοηθαει πιστευω.

Υπαρχει και θεραπεια με φαρμακα για τα αιμαγγειωματα αλλα ειναι στο χερι του καθενος αν θα την ξεκινησει γιατι μπορει βα εχει παρενεργειες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Γεια σου κοπελα μου!

Ποσο ειναι η μικρη σου;

Και τι μεγεθος εχουν τα αιμαγγειωματα;

Δε σου εδωσε τιποτα ο γιατρος;

Εμενα μου εχει δωσει μια κρεμουλα, δε κανει βεβαια και παρα πολλα αλλα βοηθαει πιστευω.

Υπαρχει και θεραπεια με φαρμακα για τα αιμαγγειωματα αλλα ειναι στο χερι του καθενος αν θα την ξεκινησει γιατι μπορει βα εχει παρενεργειες.

 

Καλησπέρα!40 ημερων είναι η μικρή μου και το αιμαγγειωμα στο βλέφαρο πιάνει το μισό βλεφαρακι της..το άλλο πίσω στον αυχένα είναι σαν αμύγδαλο περίπου.. 

Δεν ξέρω τι έχει γιατί ο παιδίατρος όπως σου είπα μου είπε πως δε μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2019 at 12:00 ΠΜ, ο/η fairy-mary είπε:

Και εγω εχω βρει πλεον πολλα παιδια που εχουν...ισως πριν να μη το παρατηρουσα απλα.

Ξερω και εγω, μπορει να ειναι και η ζέστη τι να πω...ελπιζω παντως να μη μεγαλωνει άλλο. 

Ειχα χαρει που ειδα αυτη τη μικρη βελτιωση και μετα ξανα στα ιδια.

Και εμενα οταν το βλεπουν δε λενε τιποτα αλλα το κοιταζουν περιεργα και στεναχωριεμαι.

Μακαρι να φυγει στο ενα έτος γιατι διαβαζω πολλες περιπτωσεις που κανει πολλα χρονια να φυγει.

Εσας σας ειπε κατι αλλο ο γιατρος;

Η περιμενετε να πατε αφου κανετε τις εξετασεις;

Μάλλον μπορεί να είναι κ η ζέστη πιστεύω..Όχι δεν μας ειπε κάτι περιμένω να πάω στον αγγειολογο!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα!40 ημερων είναι η μικρή μου και το αιμαγγειωμα στο βλέφαρο πιάνει το μισό βλεφαρακι της..το άλλο πίσω στον αυχένα είναι σαν αμύγδαλο περίπου.. 

Δεν ξέρω τι έχει γιατί ο παιδίατρος όπως σου είπα μου είπε πως δε μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Παντως αν σε ενδιαφερει επειδη το εχω ψαξει πολυ μπορω να σου δωσω πληροφοριες για γιατρους και για τις θεραπειες που υπαρχουν

Εγω στη θεση σου επειδη ειναι στο βλεφαρο θα το εψαχνα λιγο παραπανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Παντως αν σε ενδιαφερει επειδη το εχω ψαξει πολυ μπορω να σου δωσω πληροφοριες για γιατρους και για τις θεραπειες που υπαρχουν

Εγω στη θεση σου επειδη ειναι στο βλεφαρο θα το εψαχνα λιγο παραπανω.

Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα σε παρακαλω να ξερω!Θα το έχω στα υπόψιν αν δω ότι δεν υποχωρεί θα το ψάξω αλλά τώρα νομίζω πάει να υποχωρήσει σιγά σιγα...θα ρωτήσω ξανά το γιατρό στην επόμενη επίσκεψη βέβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 23/8/2019 at 11:43 ΜΜ, ο/η fairy-mary είπε:

@Angela7 τι κάνετε;

Πως πάει  το μικρό σου;

Το αιμαγγειωμα;

Σε σκεφτόμουν.. με πρόλαβες ήθελα κ εγώ να σ στείλω... καλά γενικά δεν έχω δει κάποια διαφορά στο σημάδι του παραμένει στάσιμο ... πήγαμε σε έναν γιατρό αλλά δεν μ άρεσε καθόλου αυτός μαλακάς ήταν κ ψάχνω να βρω άλλον γενικά... εσύ τι έκανες τελικά το κάνατε αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2019 at 11:13 ΜΜ, ο/η Angela7 είπε:

Σε σκεφτόμουν.. με πρόλαβες ήθελα κ εγώ να σ στείλω... καλά γενικά δεν έχω δει κάποια διαφορά στο σημάδι του παραμένει στάσιμο ... πήγαμε σε έναν γιατρό αλλά δεν μ άρεσε καθόλου αυτός μαλακάς ήταν κ ψάχνω να βρω άλλον γενικά... εσύ τι έκανες τελικά το κάνατε αυτό?

Δε της εδωσα τη θεραπεια με το σιροπι τελικα, της βαζω μονο μια κρεμα τοπικα.

Εμενα εχει μια μικρη μειωση περιπου 30% φαντασου. 

Αν θες παντως επειδη το εχω ψαξει αρκετα μπορω να σου προτεινω καποιους γιατρους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Δε της εδωσα τη θεραπεια με το σιροπι τελικα, της βαζω μονο μια κρεμα τοπικα.

Εμενα εχει μια μικρη μειωση περιπου 30% φαντασου. 

Αν θες παντως επειδη το εχω ψαξει αρκετα μπορω να σου προτεινω καποιους γιατρους..

Mia xara tote mhn to pirakseis...tha deis tha figei mono tou siga siga!!nai tha hthela na m peis an s einai eukolo euxaristw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...