Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πεινάμε συνεχεια!!! Με πολύ γκρίνια


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα είμαστε 19 ημερών πρώτη φορά μανούλα  δίνουμε μπιμπερό θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε καμία να πεινάει συνεχεια το μωρό σας έχει δύο μερες τώρα που ξυπνάει στην μια ώρα η γκρινιάζει και πιπιλίζει με το που δίνουμε γαλα ηρεμεί είπα να πάρω την παιδίατρο να δω αν είναι λογικό έχω 2μερες τώρα που παρατηρώ ότι θέλουμε περισσότερο γαλα έχω μπερδευτεί γιατί την μια μου πίνει και τα 90 μλ και θέλει και άλλο και μετά μόνο 60 η 80 δεν ξέρω τι να κάνω!!!Έχει τύχει σε κάποια από εσάς??? Φοβάμαι για το στομαχακι του!!!

Επεξεργάστηκε από Vaasoula.g
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ να σ ζήσει τ μωράκι σου! Τι ακριβώς σε απασχολει; πήγαινε με τις ανάγκες τ μωρου. Εσυ θα κανεις πάντα παραπάνω κ όσο πιει. Σκέψου ότι με τ θηλασμο δ ξέρεις πόσο πίνει. Δ ειναι στανταρ ότι κάθε φορα θα πίνει 60 η 90 μλ. Εσύ έχεις κάθε μέρα την ίδια ορεξη;; Εγώ προσωπικά πήγαινα πάντα με τις ανάγκες τ μωρου. Δ έκατσα ν μετρήσω ούτε τα μλ στο γάλα ούτε τα γραμμάτια στο φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστουμε πολυ!!! Έτσι πηγαίνω με τις ανάγκες του μωρού απλά με φόβισε για το στομαχακι του!!! Και ως νεα μαμα με φοβιζει το παραμικρο και προσπαθω να βαλω την λογικη αλλα σε αυτα δεν υπαρχει λογικη ετσι δεν ειναι ???αλλά βλέπω ότι μόνο όταν τρώει με το παραπάνω που του κάνω είναι ήρεμος και κοιμάται το καλό μου χωρίς τιναγματα και κλαματακια που πιανοταν η ψυχή μου και έβαζα και εγώ τα κλάματα!!! Γιατί ξεκινήσαμε να έχουμε και πονακια και δεν μπορώ στην ιδέα ότι δεν μπορώ να τον βοηθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vaasoula.g είπε:

Σε ευχαριστουμε πολυ!!! Έτσι πηγαίνω με τις ανάγκες του μωρού απλά με φόβισε για το στομαχακι του!!! Και ως νεα μαμα με φοβιζει το παραμικρο και προσπαθω να βαλω την λογικη αλλα σε αυτα δεν υπαρχει λογικη ετσι δεν ειναι ???αλλά βλέπω ότι μόνο όταν τρώει με το παραπάνω που του κάνω είναι ήρεμος και κοιμάται το καλό μου χωρίς τιναγματα και κλαματακια που πιανοταν η ψυχή μου και έβαζα και εγώ τα κλάματα!!! Γιατί ξεκινήσαμε να έχουμε και πονακια και δεν μπορώ στην ιδέα ότι δεν μπορώ να τον βοηθήσω 

Αυτό με τα πονάκια φάση είναι και θα περάσει, εσύ κάνε ότι βλέπεις ότι ηρεμεί το παιδί σου. Θέλει γάλα - φτιάχνεις γάλα, θέλει κούνημα - τον κουνάς, ηρεμεί στην αγκαλιά - το κρατάς αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια απλά είναι το άγχος και οι ορμόνες στα ύψη γιατί έχω και τόσες κριτικές μιας και δεν θηλάζω και το έχω πάρει και εγώ κατακαρδα!!!αλλά ενταξει τι να κανω να αφηνα το παιδακι μου χωρις γαλα!!! Αυτό κάνω πηγαίνω με τς ανάγκες του μικρού μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vaasoula.g κλείσε τα αυτιά σου στις κριτικές. Ο κόσμος πάντα θα βρίσκει να λέει. Για τ παιδάκι σ είσαι η καλύτερη μαμά τ κόσμου γτ προσπαθείς κ πάντα θα προσπαθείς για τ καλύτερο για αυτό. Μην αφήσεις κανέναν να σε κάνει να αμφισβητήσεις τ εαυτό σου σαν μάνα ούτε για μια στιγμή. Δώσε γάλα στο λαό χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πρωτομανουλες!!και ποιες δεν περάσαμε αυτή την αγωνία!!απλά ταιζεις γλυκιά μου και περιμένεις την ώρα που θα ξαναπεινασει!!!!

Απόλαυσε κάθε στιγμή και δώσε αμέτρητες αγκαλίτσες!μην ακούς σχόλια του τύπου μη το παίρνεις αγκαλίτσα θα μάθει.αυτο τώρα το μόνο που θέλει είναι η αγκαλίτσα της μαμουλας με τη γνώριμη μυρωδιά και γαλατάκι!!Καλή λοχεία κοπέλα μου να σου ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυυ σας υπερευχαριστω να είστε καλά Χαχαχαχα αυτό κάνω πια γιατί αν μπω σε αυτό το τριπακι ψυχολογικό θα πάθω, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καλά και τίποτα άλλο!!!το είχα άγχος γιατί λένε ότι είναι πιο βάρη το γαλατακι το ξένο και φοβόμουν για το στομαχακι του αλλά αφού μου λέτε ότι δεν είναι τίποτα θα ηρεμήσω λίγο!!!  Σας εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα με τα μπουμπουκακια μας και τς οικογένειες σας????❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Vaasoula.g είπε:

Κορίτσια μουυυυ σας υπερευχαριστω να είστε καλά Χαχαχαχα αυτό κάνω πια γιατί αν μπω σε αυτό το τριπακι ψυχολογικό θα πάθω, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καλά και τίποτα άλλο!!!το είχα άγχος γιατί λένε ότι είναι πιο βάρη το γαλατακι το ξένο και φοβόμουν για το στομαχακι του αλλά αφού μου λέτε ότι δεν είναι τίποτα θα ηρεμήσω λίγο!!!  Σας εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα με τα μπουμπουκακια μας και τς οικογένειες σας????❤❤❤❤

Όχι να μη πάθεις ψυχολογικό γιατί εγώ έπαθα επιλοχειο κατάθλιψη και ήταν πολύ άσχημα.... βέβαια εγώ ήμουν σε άλλη κατάσταση....γέννησα πρόωρα και έφυγα από το μαιευτήριο χωρίς το κοριτσάκι μου....και μετά αντί να την έχω αγκαλίτσα αντλούσαν γάλα με το θηλαστρο.Η δική σου περίπτωση είναι διαφορετική!!!όλα καλά έχεις το παιδάκι σου και μην επιτρέψεις ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ να σε στεναχωρεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσάς ποτε ξεκίνησαν τα πονακια τους??? Γιατί εμείς είμαστε 20 ημερών και ο γλυκούλης μου πρέπει να πονάει γιατί δεν ήρεμει με τίποτα δεν μπορεί να κάνει και κακακια του σφιγκεται τόσο πολύ που κοκκινίζει ??????!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εμάς εκεί ξεκίνησαν.... υπομονή πολλές αγκαλιές θέλει τώρα και συνήθως τα ανακουφίζει να είσαι όρθια και να τα κρατάς μπρούμυτα ασκοντας ελαφριά πίεση στη κοιλίτσα.καλη δύναμη κορίτσι μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για τα κακα αν δεις πως δεν κάνει σχεδόν μετά από κάθε τάισμα και μιας και πίνει μπιμπερο πες το στη παιδίατρο μήπως χρειάζεται άλλο γαλατάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια είχατε και εσείς πολύ κλάμα μετά την γέννα???Η εγώ έχω γίνει μαρθα βουρτση και πριν στην εγκυμοσύνη είχα λίγα κλάματα αλλά τώρα χαμος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vaasoula.g είπε:

Βρε κορίτσια είχατε και εσείς πολύ κλάμα μετά την γέννα???Η εγώ έχω γίνει μαρθα βουρτση και πριν στην εγκυμοσύνη είχα λίγα κλάματα αλλά τώρα χαμος !!!

Κλάμα; Μαύρο δάκρυ! Νόμιζα ότι έχω πάθει επιλόχειο αλλά τελικά μέρα με την μέρα ηρεμούσα και σταμάτησα να κλαίω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2019 at 8:40 ΜΜ, ο/η Vaasoula.g είπε:

Κορίτσια εσάς ποτε ξεκίνησαν τα πονακια τους??? Γιατί εμείς είμαστε 20 ημερών και ο γλυκούλης μου πρέπει να πονάει γιατί δεν ήρεμει με τίποτα δεν μπορεί να κάνει και κακακια του σφιγκεται τόσο πολύ που κοκκινίζει ??????!!!

Καταρχήν να σου ζήσει ο μπεμπουλίνος σου!! Για όλα τα υπόλοιπα μη σκας καθόλου. Και γω δεν θήλασα καθόλου. Από την αρχή ξένο. Και γω άκουσα τα διάφορα. Είχα βάλει τοίχος. Εγώ μεγαλώνω το παιδί μου όπως θεωρώ εγώ σωστά. Εσείς που διαφωνείτε να πάτε να φάτε μία πάστα. Στο τέλος δεν μου έλεγε κανείς τίποτα.

Σχετικά με τα κακάκια, εμείς την αρχίσαμε με ειδικό γάλα που είναι πιο ελαφρύ και βοηθάει στη δυσκοιλιότητα. Και τα πήγε πολύ καλά. Μετά τον 6ο μήνα δεν το χρειαζόταν πια. Για 10 μέρες που δυσκολεύτηκε εφαρμόσαμε το σύστημα...θερμόμετρο στο πωπουδίνι και λύθηκε.

Πάντως και μας στην αρχή έπινε μία 60 μία 90 μία 30. Όποτε ήθελε της έδινα. Άλλες φορές κάθε μία ώρα και άλλες κάθε 2 με 3. Μετά τις 40 μέρες άρχισε να το φτιάχνει μόνη της σιγά σιγά το πρόγραμμα.

Ολα καλά θα πάνε!!! Κοίτα να τον χαρείς τώρα που είναι βρεφούλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αλήθεια με βοηθάτε πάρα πολύ μιας και ως πρώτο μωρό είμαι συνέχεια στο άγχος!!!Ο καημένος προσπαθεί να με βοηθήσει και εκείνος τα καταφέρνει αλλά νομίζω το άγχος δεν φεύγει ποτε !!!σας ευχαριστώ πάρα πολυυυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...