Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σε όλες τις μανούλες!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι που με απασχολεί! Έχω ενα μωράκι 5μιση μηνών. Ενώ όλα κυλούσαν τέλεια ξαφνικά άρχισα να μη νιώθω καλά με το μωρό μου... να σημειώσω ότι το μωρο μου το λατρεύω. Ο άντρας μου λείπει πολλές ώρες από το σπίτι με συνέπεια να είμαι μονη μου με το μωρό σχεδόν όλη μερα. Φεύγει για τη δουλειά κ μεχρι να γυρισει εγω ειμαι σε ενα κλιμα διαρκους πανικου. Δε μπορω να μεινω μονη μου στο σπιτι με το μωρο πια. Που για μενα το να μενουμε μονοι μας εγω κ το μωρο ηταν οτι καλυτερο. Τη βοηθεια σας σας παρακαλω γιατι τα χω παιξει. 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 2 ώρες, ο/η New_mommy είπε:

Γεια σε όλες τις μανούλες!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ. Θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι που με απασχολεί! Έχω ενα μωράκι 5μιση μηνών. Ενώ όλα κυλούσαν τέλεια ξαφνικά άρχισα να μη νιώθω καλά με το μωρό μου... να σημειώσω ότι το μωρο μου το λατρεύω. Ο άντρας μου λείπει πολλές ώρες από το σπίτι με συνέπεια να είμαι μονη μου με το μωρό σχεδόν όλη μερα. Φεύγει για τη δουλειά κ μεχρι να γυρισει εγω ειμαι σε ενα κλιμα διαρκους πανικου. Δε μπορω να μεινω μονη μου στο σπιτι με το μωρο πια. Που για μενα το να μενουμε μονοι μας εγω κ το μωρο ηταν οτι καλυτερο. Τη βοηθεια σας σας παρακαλω γιατι τα χω παιξει. 

Αρχικά να σ ζήσει το μωράκι. Μην απελπίζεσαι, φαντάζομαι δεν σ συμβαίνει κάτι αφύσικο. Αν ομως νιώσεις οτι επιμένει αυτό το αίσθημα κ ότι δν μπορείς να το διαχειριστείς, να ζητήσεις τη βοήθεια ενός ειδικού ψυχικής υγείας. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η New_mommy είπε:

Τι είναι αυτό που σε φοβίζει; Θέλεις να το μοιραστείς μαζί μας; Απ' ότι κατάλαβα στην αρχή δεν υπήρχε πρόβλημα μένατε μόνοι σας!Μήπως έγινε κάτι;

στις πριν 1 ώρα, ο/η New_mommy είπε:

Ευχαριστω για την απάντηση. Θα προσπαθησω να το διαχειριστω!!

Δες το πως θα πάει κ αποφασίζεις. Εγώ έχω ζητήσει βοήθεια και μ είχε ξεμπλοκάρει κ με βοήθησε. Είναι κρίμα κάποιος να ταλαιπωρείται το 2019 ενώ μπορεί να βοηθηθεί. :)

Καλησπέρα και να σου ζήσει το μωράκι! Όσο μεγαλώνουν τα ζουζούνια οι απαιτήσεις είναι περισσότερες...ο ύπνος τους μειώνεται και η ρουτίνα αλλάζει ..εγώ θα σου έλεγα να το συζητήσεις με κάποιον ειδικό απλά και μόνο για να βρεις τι είναι αυτό που σε φοβίζει γιατί απ' ότι καταλαβαίνω δεν το έχεις εντοπίσει...ίσως τώρα συνειδητοποιεις ότι η ζωή σου έχει αλλάξει κ αυτη η αλλαγή σου φέρνει μια ταραχή ..ότι κι αν είναι μην χάσεις χρόνο ...συμβουλεψου κάποιον ειδικό ..οι ορμόνες κάνουν πάρτυ...

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωρό σου... Κ εγώ νέα μανούλα είμαι 4 μηνών η μπέμπα μας... Κ εγώ έχω πολλά άγχη ειδικά στην αρχή είναι στιγμές που λέω το κάνω σωστά; ;; κ επίσης κ μένα ο άντρας μου κάνει δύο δουλειές!!!! Λείπει όλη μέρα από το σπίτι κ επίσης η μία του δουλειά είναι αυτοκινητιστης οπότε κάποιες φορές λείπει δύο μέρες!!! Κ όμως δεν με φόβισε ποτέ αυτό εντάξει σίγουρα νιώθω περισσότερη ασφάλεια όταν είναι εδώ αλλά το ήξερα πάντα ότι θα λείπει... Από τις πρώτες μέρες που συνήλθα όλα τα κάνω μόνη μου όλα ααα!!! Δεν ζήτησα ποτέ να έρχονται τα βράδια που λείπει ο άντρας μου να μένουν μαζί μου πχ η μάνα μου ή η πεθερά μου κ γενικά κάνα σίδερο μου κάνουν που κ που όλα τα άλλα μόνη μου... Ο άντρας μου κάνει όλες τις εξωτερικές δουλειές κ όταν είναι εδώ του αρέσει πολύ να την κάνουμε μπάνιο και με βοηθάει στο να αποστειρώνει να την κρατήσει να φάω να κάνω μπάνιο αυτά... Κοίτα ακόμα οι ορμόνες μας κάνουν πάρτι το βλέπω κ εγώ... Καλό είναι να καταλάβεις τι σου φταίει κ σίγουρα να το συζητήσεις πρώτα με τον άντρα σου αυτός θα σε καταλάβει κ θα σε βοηθήσει.. 

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• @Tokyo Να σου πω την αλήθεια ότι φοβάμαι και γι'αυτό δεν ξανακάνω τώρα ΑΜΗ. Τα τρέμω λίγο τα θέματα που λες. Κι εμένα πάντως ο γυναικολόγος μου το είπε, οπότε μπορεί να κάνει λάθος.  Σ'ευχαριστώ πάντως που μου τα είπες, γιατί προτιμώ να είμαι ενημερωμένη. Και πέρσι μου έλεγαν ότι είμαι μια χαρά και τελικά είχα γύρω στους 10 πολύποδες.. Οπότε δεν αποκλείω να συμβαίνει κι αυτό που λες. Απλά ρε γαμώτο μετά τις πολλές άκαρπες προσπάθειες είχες κι εσύ περισσότερο άγχος κάθε μήνα ή μόνο σ'εμένα συμβαίνει;    
    • @Tokyo κοπελα να πανε ολα καλα σου εύχομαι. Εγω εμαθα απο το γιατρο μετά την αποβολή, ότι παρολο που εχω καλη ΑΜΗ, ειμαι ανθεκτική στις ορμονες.. Μεχρι 8 εκανα. Του είπα εγώ με νεύρο κιολας, θέλω στην επόμενη να μαζεψω πολλα για να κατάψυξω.. Μου είπε οτι σου εδωσα αρκετη ποσότητα και εκανες 8 και χωρίς θραύσματα κιόλας. Και είδατε βρε κορίτσια εμεινα εγκυος. Ηταν καλης ποιότητας και πως καθε κύκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικός, μπορεί πχ στον επόμενο να κανω παραπάνω. Το οτι θα ήμουν ανθεκτική στις ορμονες δε το περίμενα. Τοσο νεύρο εχω μεσα μου μαλλον που βγαίνει και στις ωοθήκες μου. Τι να πω! 
    • @JoyCat Κοίτα αυτά θα στα πει ο γιατρός. Όμως ο δικός μου έλεγε ότι στα 38 η σπερματεγχυση είναι με πολύ μικρές πιθανότητες (περίπου 12% σε κάθε προσπάθεια). Βέβαια αν θες να κάνεις απλά μια δοκιμαστική προσπάθεια κάνε τη γιατί ποτέ δεν ξέρεις! Μην αναλωθείς όμως κ χάνεις χρόνο, 1-2 προσπάθειες το πολύ. Επίσης για σπερματέγχυση απαιτείται πολύ καλό σπέρμα και ανοιχτές σάλπιγγες. Αν δεν έχεις θέμα με κάτι από αυτά προχώρα το, δεν χάνεις κάτι από ένα μήνα... Αφού δεν αναβάλεις την εξωσ και θα πας έτσι κ αλλιώς Μάρτη τότε γιατί όχι;
    • Καλησπερα κοριτσιαααα!! @dage Ευχαριστω πολυυυυυ! Και στα δικα σου συντομα! @Elenikon @toulipa8 Ναι δεν το εχω πει γιατι περιμενω να δω αν ειναι ολα καλα, μην παρει την χαρα και μετα απογοητευτεί κριμα ειναι. Απ οτι εχετε καταλάβει εχω γαϊδουρινη υπομονη 🤣🤣🤣 Αυτος βεβαια ολο λεει τι κανει η μπέμπα/ης μου? Επειδη εχει πρηστει η κοιλια μου 😂😂😂 Εγώ του λεω οτι θα μου ερθει περιοδος γι αυτο ειναι πρησμενη,το θεατρο του παραλόγου χαχαχα @Sta33 Οπως νιώθεις εσυ κοριτσι μου, περιμενε σημερα και αν δεν παρε ενα τεστακι αυριο !  @Elenitsa92 Λυπαμαι για την απώλειά σου, ευχομαι να υπαρχει μεσα σου εμβρυακι! Ο κυκλος της ζωης ! Μακαριιιι 😍😍 Σε ολες σας στελνω μωρουδιακα  vibes! Αχ βρε κορίτσια, ποσο ωραια ειναι αυτη η μωρουδιλα! Θυμαμαι οταν ηταν τα αδερφια μου μωρα (Και τα "μεγαλωνα" στην ουσία έχουμε 11 κ 14 χρονια διαφορά) τρελαινομουν γι αυτη τη μυρωδια!   Περιμενουμε νεα σας κοριτσια με ανυπομονησία!!
    • οχι ούτε εκεί... δείχνει δυστυχώς μόνο ποσότητα. Πάντως η καλή ΑΜΗ είναι σίγουρα καλύτερη ένδειξη από την κακή! Πόσο είχες θυμάσαι;
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...