Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • * Η τρέλα δεν πάει στα βουνά!!! Οι έγκυες γυναίκες κατέχουν το ρεκόρ σίγουρα!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 Μπράβο κοριτσάκι μου!! Το μωράκι είναι γερό και στο εύχομαι ολόψυχα να γεννηθεί υγιέστατο και τελειομηνο!!  Έχεις απόλυτο δίκιο γλυκιά μου.. πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι.. απλά υπάρχουν ώρες που το μυαλό ταξιδεύει στο παρελθόν και σε κατακλύζει ο φόβος.. μακάρι να χτυπάει ακόμα η καρδούλα του την επόμενη εβδομάδα που θα το δω πάλι... Τρέμω την ώρα μη και τυχόν... 😣 Ευτυχώς είμαι καλύτερα! Την επόμενη κιόλας μέρα είχα μόνο καφέ στο σερβιετακι και ροζ στο σκούπισμα που λέω πάλι καλά!! Ποιος θα μου το έλεγε ότι θα έβλεπα καφέ/ροζ και θα έλεγα πάλι καλά είναι μόνο αυτό..! Αντιβίωση γιατί σου έδωσε; Υποψιάζεται μικρόβιο; Καλλιέργεια σου έκανε;; Γενικότερα την αντιβίωση πρέπει να την αποφεύγουμε στο α' τρίμηνο.. σκέψου οι γιατροί του Έλενα(δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα) δεν μου έδωσαν τίποτα παρά το ότι βρέθηκαν 4 διαφορετικά μικρόβια εκ των οποίων το ένα (στρεπτόκοκκος) το οποίο κατηγορείται για αποβολές.. ευτυχώς ο δικός μου γιατρός μου έδωσε γιατί δεν ξέρω πως θα άντεχα ξέροντας ότι μπορεί να χάσω το μωράκι μου εξαιτίας μικροβίου... Αλλά εάν δεν υπάρχει σπουδαίος λόγος, το αποφεύγουν λόγο οργανογεννεσης του μωρού..... Προβιοτικά καλά έκανες και πήρες!! Απλά να προσέξεις να είναι σχεδιασμένα για την κολπική υγεία και μήτρα.. δηλαδή να έχει συγκεκριμένα στελέχη προβιοτικων.. φαντάζομαι η γιατρός σου θα ξέρει τι σου δίνει αλλά το αναφέρω εγώ ανεξαιρέτως..!
    • Και εγώ πιστεύω λόγο εξωσωματικής θα μου το πάρουν νωρίτερα.. έχοντας καλώς των πραγμάτων, υπολογίζω 25/12-1/1.. αν και έχω Πητ βάση ΤΕΡ 5/1.. για να δούμε.. μακάρι να φτάσουμε όσο ποιο κοντά στην Πητ γίνεται..!  Ποίο είναι αυτό το site;;; Με ενδιαφέρει!!!!!! 😁😁😁
    • Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και σε όποιου ακούει το αυτί!!! 🙏🙏🙏🙏🤞🤞🤞
    • Σε ευχαριστώ πολύ Τόνια μου!! Ήθελα να μάθω περισσότερο γιατί τα συμπτώματα έχουν να κάνουν με το ύψος της χοριακής.. όσο πιο ψηλά φτάσει η χοριακη, τόσο ποιο έντονα τα συμπτώματα.. και σύμφωνα με έρευνες οι χοριακες εκτοξεύονται στα κοριτσάκια με τριπλασιασμους.. και για αυτό είναι ένας από τους λόγους που έχω "κλειδώσει" ότι περιμένουμε κοριτσάκι.. είπα να το τσεκαρω στην περίπτωση σου και εφόσον πέρασες 3 εγκυμοσύνες.. αλλά λίγο με "γειωσες"!!! Χαχαχαχαχα!! Ήμουν 99% σίγουρη.. αλλά τώρα είμαι 90% 😝😂😂 Έψαχνα κάτι VFM για Doppler.. έχεις κάποια πρόταση ως πιο έμπειρη;; 😳😅😅
    • όχι δεν μου τη μετράει σε κάθε  υπέρηχο. Δε μου είχαν αναφέρει τίποτα ως τώρα. Θα προσπαθήσω να περιμένω τα αποτελέσματα της εξετασης αίματος και να μην το σκέφτομαι άλλο. Απογευμα μου ειπαν. Έστειλα τη β επιπεδου στο γιατρό γιατί την κάνω αλλού σε εμβρυολογο και παλι μου απαντησε η βοηθος οτι περιμενουμε την αιματος κ βλεπουμε κ ο,τι πρεπει ν μετραω πίεση εβδομαδιαία.. και that's it..ενώ της είπα, περιμένω τηλέφωνο. Ουφ..τώρα έχω νεύρα με όλα γιατί νιώθω ανασφάλεια πως δε μπορώ να στηριχτώ κάπου. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τη στήριξη!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...